historiepolitika

Jak to bylo v Německu po válce. Jan Schneider i o nás, SSSR a USA

09.05.2024 9:24 | Rozhovor

Údajná denacifikace Západního Německa je čirý mýtus, tvrdí někdejší disident, signatář Charty 77, pracovník BIS a nyní bezpečnostní analytik Jan Schneider. V rámci oslav konce války se vypořádává s některými novými výklady dějin týkajících se sudetských Němců, USA, SSSR nebo poválečné situace u nás.

Sdílej

Foto: Archiv PLTV
Popisek: Jan Schneider v pořadu Horké téma

Těsně před výročím osvobození Československa přišla zpráva o návrhu poslance KDU-ČSL Šimona Hellera. Ten by chtěl, aby prezident Pavel na výročí republiky 28. října vyznamenal vůdce sudetských Němců Bernda Posselta. Co o tom nápadu soudíte?

Zajímalo by mne zdůvodnění, co ze sebe český zákonodárce dokázal vyždímat osmdesát let po válečných hrůzách, do jaké dokonalosti dovedl ty tradiční lidovecké piruety a vývrtky. Co podle lidovců má být z historie fedrováno a co zapomenuto. Čiší z toho buď poslancova nevzdělanost, nekultivovanost a zaprodanost, nebo naopak těžká asociální arogance a zaprodanost samozřejmě také.

Myslím, že by poslancovo zdůvodnění mělo být zveřejněno, kvůli varování voličů před nNěkteří politici Posselta hájí s tím, že se vzdal majetkových nároků. Zároveň však tvrdí, že Benešovy dekrety patří na smetiště dějin. Jde to dohromady? A je vůbec dobře, že se ještě 79 let po válce necháme těmito tématy rozjitřit?

Jde to dohromady stejně jako schizofrenní „logika“ vládních výroků například kolem Vrbětic. Čekat od současné politické reprezentace nějaké rozumné, logické a republice prospěšné jednání v důležitých otázkách je víceméně iluzorní.

Jestliže Benešovy dekrety i po takové době zajímají ještě někoho jiného než historiky, pak je zcela nesporné, že na smetiště dějin nepatří!

Je velmi dobře, že nás nenechávají v klidu tyto pokusy o překreslování historie, jejichž součástí je vynechávání celých kusů historie a manipulace s ostatními.

Druhá světová válka byla největším konfliktem v dějinách lidstva. Nacistická zvěrstva snad každý zná. Přesto se stále sem tam objevují pohledy na některé tehdejší události se značným zkreslením. Proč ten zájem či nutkání snažit se „upravovat“ historii?

Již proslulý lovec nacistů Simon Wiesenthal se obával, že Evropa znovu „hnědne“, že se vrací duch nacismu. Je to zřejmé z tendence hodit všechny válečné hrůzy pouze a jenom na Němce – a tím nepozorovaně „vyvinit“ spolupracovníky nacistů z ostatních států Evropy. Ze seznamu divizí Waffen-SS však vyplývá, že v létě 1944 v nich sloužilo více jak 50 % vojáků, kteří se nenarodili v Německu! Češi v nich nesloužili, ale poválečná retribuční statistika je vypovídající (přes 130 tisíc trestních oznámení, z nich přes 38 tisíc obžalob, z nich přes 700 trestů smrti, přes 700 doživotních trestů a téměř 20 tisíc kratších nepodmíněných trestů s průměrnou sazbou 10 let).

Druhá fáze persilizace (vybělování) nacistické minulosti (první byla těsně po válce: Údajná denacifikace Západního Německa je čirý mýtus) nastala po skončení studené války, kdy byla doba stalinismu odhalovaná tak manipulativně, že se začínaly zdát zločiny nacismu (včetně holokaustu!) nejprve se stalinismem srovnatelné, později se dokonce znovu objevila obludná teze o tom, že Hitler chránil Evropu před bolševismem. Uzákoněním rovnítka mezi nacismem a komunismem je pak důsledně popřen holokaust (v době komunismu se skutečně nic nepodobalo konferenci ve Wannsee 20. ledna 1942 s rozhodnutím o průmyslovém vEvropským parlamentem přijatá lež o tom, že druhou světovou válku umožnila, ne-li přímo způsobila německo-sovětská smlouva z 23. srpna 1939, nestydatě a drze zamlčuje, že první zemí, která s nacistickým Německem uzavřela podobnou smlouvu, bylo v roce 1934 Polsko, po něm 30. září 1938 (tedy těsně po podpisu hanebné Mnichovské smlouvy) pak Velká Británie (to byl totiž papír, kterým vítězně mával Neville Chamberlain po příletu domů, s komentářem, že tímto byl zajištěn pro Velkou Británii mír). Francouzi nezůstali příliš zpět a podobnou smlouvu s nacisty podepsali 6. prosince 1938, následováni Estonci a Litevci 7. června 1939. Taková byla ve skutečnosti časová souslednost.

Toto všechno se dělo jako psychologická příprava na další Drang nach Osten, která doprovázela neustálé rozšiřování NATO na Východ, před čímž varovalo mnoho výtečných západních osobností, leč marně: Váleční štváči opět získali vrch.

U nás jde typicky o interpretace osvobození. Místy jako by nebylo gustovní otevřeně mluvit o tom, že většinu naší země osvobodila Rudá armáda. Přitom komunisté dříve naopak potlačovali z druhé strany podíl Američanů. Kde se dnes ty tendence berou?

Snad nejlépe bude, ocituji-li bez jakékoliv úpravy část textu z webové stránky města Sušice:

V dubnu (1980) dostávají úřady tento opovážlivý dopis: Vážení! Vzhledem k tomu, že se blíží 35. výročí osvobození ČSSR Rudou armádou, rádi bychom vzpomněli na americké vojáky 4. pancéřové divize, kteří přinesli svobodu našemu městu. Jako sušičtí občané chceme tímto požádat o navrácení pamětní desky na budovu městského muzea. V Sušici dne 10. dubna. Pod peticí jsou podepsáni Petr Hrach a Michal Černega a dalších téměř sto padesát převážně sušických občanů. Sled dalších událostí stroze dokumentuje nezávislá knihovna Libri prohibiti. Její pracovník Jiří Gruntorád v dokumentech listuje: „Signatáři petice byli nuceni, aby své podpisy odvolali. Hrozilo se jim ztrátou veškerých odměn, nedostali náhradní volno, nemohli si vybrat dovolenou v termínu, kdy potřebovali. Někteří lidé ztratili práci nebo ji nemohli získat, další člověk byl vyloučen z KSČ. V dalších letech řada signatářů musela opustit republiku a vystěhovat se. Dodnes žijí především v Rakousku nebo Austrálii.“ Jedním z těch, kteří odejít odmítli, byl spoluautor petice Petr Hrach, který dodnes žije v Sušici. Po letech vzpomíná: „My jsme se tehdy od úřadů oficiálně dozvěděli i důvod, proč se deska na muzeum vrátit nemůže. Američané prý totiž Sušici neosvobodili, ale obsadili. A navíc úřady také nemohou souhlasit se současnou politikou USA. Vracet se tedy nebude nic a věci zůstanou tak, jak jsou.“

Historie se neopakuje, historie se rýmuje. V dnešní době úřady zamezují oslavám osvobození Československa Rudou armádou a z ÚSTRu se samým przněním historie až kouří. Dalo by se tedy replikovat, že svou hanebnou činnost některé úřady a někteří „historici“ zdůvodňují podobně, že Rudá armáda prý totiž Československo neosvobodila, ale obsadila. A navíc úřady také nemohou souhlasit se současnou ruskou politikou.

Dovolím si odhadnout, že tyto hnusárny jsou prováděny velmi podobnými typy odporných lidí, v některých případech dokonce snad těmi samými.

V souvislosti s válkou na Ukrajině byly použity mnohé paralely. Například, že Putinovi nelze ustupovat tak, jako velmoci zprvu ustupovaly Hitlerovi. Sedí to? A je obecně správné takové paralely užívat?

Je správné zkusmo používat paralely, srovnávat je a porovnávat, a především o všech dogmatech pochybovat – protože pochybování je základem filozofie, jak učíval jeden z nejzajímavějších vzdělanců této země, profesor Ladislav Hejdánek, který byl vládcům nepříjemný tím, že ty paralely, ta srovnávání a pochybování dotahoval do konce a důsledně z nich vyvozoval závěry, ať již souhlasné, nebo nesouhlasné, avšak vždy zdůvodněné.

V současné době se používá podpásově podprahová technika zaplést do osočení někoho pro větší průraznost co nejhrůznější přirovnání, často k Hitlerovi. Tento způsob (eristika, pojednaná již Aristotelem) je používán příznačně v případech, kdy dotyčnému scházejí argumenty. Paradoxně tedy tento způsob jednání vypovídá především o těch, co tuto hanebnou techniku používají, kteří se tak sami usvědčují ze lži.

Velmoci v roce 1938 ustupovaly Hitlerovi proto, aby zabrání českého průmyslu (zejména zbrojovek) a českého zlatého pokladu pomohlo nacistům realizovat Drang nach Osten. Že se Hitler poté nejprve zakousl do Francie a Anglie, to už je jiná historie, která však zase připomíná jiné vypuštění džina z láhve, a to když Američané vyzbrojili a vycvičili mudžahedíny (zase proti Sovětskému svazu!), a ti se pak zakousli zase do jejich ruky.

Důvod Hitlerovi ustupovat tedy nebyl v tom, že by se „utrpení“ Němců v Sudetech dalo přirovnat k tomu, jak Ukrajinci od neústavního, Spojenými státy podpořeného puče (svědek: Nulandová) v roce 2014, terorizovali ruskojazyčné obyvatelstvo Ukrajiny. Rozhodně se nedá říci, že by Češi tehdy sudetské Němce zaživa upalovali, jako se stalo v Oděse 2. května 2014, nebo že by Němcům zakazovali mluvit německy, jako se na Ukrajině pokusili jazykovým zákonem zabránit užívání ruštiny, nebo že by u německých hranic budovali vojenské biolaboratoře, jako se dělo na Ukrajině (svědek: Nulandová). Dá se tedy říci, že ze způsobu, jakým se Češi chovali k sudetským Němcům, a způsobu, jakým se Ukrajinci chovali k ruskojazyčným Ukrajincům, nelze vyvodit, že v chování Hitlera a Putina je jakákoliv podobnost.

Zdroj : Parlamentní Listy

sdílet na

82 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
9. 5. 2024 16:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Hele, vypadá to, že Fialova vláda chystá pronásledování Ukravinců, kteří sem k nám před zkorumpovaným Zelenského režimem utekli a kteří se v žádném případě na Ukravinu do války na podporu tohoto režimu vrátit nechtějí. Možná nastane doba, kdy Ukravince budeme před fialovým morem skrývat a schovávat jako naši předci Židy před nacisty. Osobně Ukravince nemusím, ale pokud by je chtěla Fialova vláda pronásledovat a poslat do války, jsem ochoten jim pomoci se skrývat.

unor 2022
9. 5. 2024 17:03
Odpovědět  Teuton

A premier Fiala kazdemu poslanemu zpet na Ukrajinu osobne napise na zada ono zname
..
STATECNYM OBRANCUm UKRAJINY
CESKA REPUBLIKA

Pravdomluvny
9. 5. 2024 18:05
Odpovědět  unor 2022

Já mu to klidně budu předepisovat 😁

Pravdomluvny
9. 5. 2024 18:04
Odpovědět  Teuton

Tady žádný Ukrajinec není,jen milión Banderonacistů!
Ať táhnou všichni zpátky,tady je místo pouze pro občany ČR.🇨🇿

unor 2022
9. 5. 2024 18:09
Odpovědět  Pravdomluvny

I mezi Ukrajinci se najde spousta slusnych a pracovitych lidi jsoucich proti valce a ukrajinskym politikum.

Pravdomluvny
9. 5. 2024 18:30
Odpovědět  unor 2022

Joooo?????
A proč tedy neprotestují doma a v ČR dělají bordel mají jen nataženou pazouru, žebráci věčně zlitý?!!!!
Na území velikosti Francie se NIC NEDĚJE, AŤ TÁHNOU!!!!
JEDINÍ,KE KTERÝM MÁME POVINNOST OCHRANY JSOU VOLYŇŠTÍ ČEŠI .

Teuton
9. 5. 2024 19:39
Odpovědět  Pravdomluvny

Spousta lidí přirovnává Ukravinu k parazitovi, který nás neustále vysává. Už jste dostali novou daň za vlastnictví nemovitosti ? Za její obrovské zvýšení můžeme poděkovat právě Ukravině, respektive Fialovi, který to, co dává Ukravině, ždíme z nás, občanů České republiky.

Pravdomluvny
9. 5. 2024 19:55
Odpovědět  Teuton

Paraziti se likvidují, nepomáhá se jim.

Tupý hulvát
9. 5. 2024 22:54
Odpovědět  Teuton

“Na základě argumentů Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR) si i nadále ponechají obce 100 % výnosu z daně z nemovitosti, a i její výše zůstane v jejich kompetenci. U té musí obce zvážit všechna pro a proti a vysvětlit je svým občanům, zároveň ti mohli hned vidět, jak byla částka z daně použita”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Honzas
10. 5. 2024 01:51
Odpovědět  Pravdomluvny

Budete se divit ale asi 100 000 Ukrajinců je rádo za válku. Konečně mohli vycestovat do svobodného světa a nemuseli za to platit 5000 $. Mnozí z nich jsou i u nás a v životě zpátky na Ukrajinu nepůjdou. Zelenský ho mají za zrádce a válka jejím ukradená.

Pravdomluvny
10. 5. 2024 05:52
Odpovědět  Honzas

Banderocidty z ČR musíme odsunout jako Fricky…..po dobrém nebo po zlém!

Ladislav 💤
10. 5. 2024 14:33
Odpovědět  Pravdomluvny

👍👍

Jaris
11. 5. 2024 07:26
Odpovědět  Ladislav 💤

Tak pane Schnajdr, ten duch nacistu se krasne odrazil v zidacke komunite. Zidi nemcoury ve vrazdeni prevalcovali. Opravdu hnusna, krvava, spolecnost, ktera vrazdi Palestince vcetne deti a cele to zavysila genocidou Gazy. Nemce nemusim, ale pripominat jejich zlociny je vlastne chucpe, jelikoz zlociny zidaku daleko prevysuji ty nemecke.

Antonín Körber
10. 5. 2024 08:45
Odpovědět  Teuton

..a zase to pochází jen od těchto fijalových kriplů,mění názory dle situací,které jsou pro ně prospěšné,na lidech jim vůbec nezáleží,uvidíme jak se budou chovat až to skončí na Ukrajině..

Rajko
10. 5. 2024 09:09
Odpovědět  Antonín Körber

Mne vůbec budou ti fialoví zajímat s jejich chováním, až to SKONČÍ

Pravdomluvny
10. 5. 2024 09:17
Odpovědět  Rajko

Kéž by skočili jako K H.Frank …..i s je.jejichh voliči a podporovateli

zuzana
9. 5. 2024 17:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Německá politička byla odsouzena za zveřejnění statistik hromadných znásilnění v souvislosti s Afghánskou migrací

https://aktax.cz/nemecka-politicka-byla-odsouzena-za-zverejneni-statistik-hromadnych-znasilneni-v-souvislosti-s-afghanskou-migraci/

Pravdomluvny
9. 5. 2024 18:06
Odpovědět  zuzana

Joooo, milovníci pedofila Alláha se musí chránit….😡😡😡😡

Standa
10. 5. 2024 07:48
Odpovědět  Pravdomluvny

POZOR! Tady nejde pouze o Afgánce či uslimáky. Tady jde o utahování šroubů všeobecně.Jde o celé skupiny , kdy se nesmíme ozvat.Od židů,cikánů,ukrfašistů,LGBT a předpokládám, že se to brzy rozšíří i na skupinu, co si říká politici. ….Což je,,národně determinované skupina.”…. Když někdo útočí na jejich ,, důstojnost ” musí být potrestán!!!
Tedy nevím jestli mají ,, důstojnost” a jsou ,,lidští”?

Pravdomluvny
10. 5. 2024 10:36
Odpovědět  Standa

Slimáci,politici a Banderonacistii vadí nejvíc.
Cikorky “”””muchlovat ‘””‘ můžeš,jde o to, najít staré přátele….

josef
10. 5. 2024 20:43
Odpovědět  Standa

Ora et laborá – modli se a pracuj. To budou jediná vaše práva. K čemu se máte modlit a na koho pracovat vám bude včas oznámeno na facebooku případně datové schránce.

Standa
10. 5. 2024 07:34
Odpovědět  zuzana

,, Pouhé vyjmenování čísel, dat a faktů má být prohlášeno za trestný čin jen proto, že establishment nechce čelit realitě.

Navzdory ochraně svobody projevu v Německu však soudce Heiko Halbfas shledal Kaiserovou vinnou a uvedl, že „ten, kdo útočí na lidskou důstojnost, se nemůže dovolávat svobody projevu.“
Kaiserové výroky podle soudce údajně vedly k nenávisti vůči národně determinované skupině.”

Takže kdo vyjde z oficiálních statistik a cituje je musí být umlčen. Tomu se říká u nás,,POLITICKÁ KOREKTNOST.!!! Za pravdu i když je z oficiálních úředích podkladů musí být exemplární a výstražný trest!

9. 5. 2024 17:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Údajná denacifikace Západního Německa je čirý mýtus.”
Přesně tak.

Burák
9. 5. 2024 17:32

Naopak si všichni nacisté užívají super důchodů. Však je jich plná Evropa a v převážné většině hotelů o takové stařiky a stařenky vyloženě zakopáváte. Kolikrát si říkám, že nás ubytovali v domově důchodců a užívám si 5min čekání na pitomou polévku, než si německý důchodce vzpomene, co vlastně u pultu s polevkami chtěl. Výtah můžete rovnou vzdát, protože ten si přivlastní vstupem do hotelu. Nemám nic proti starým lidem, také budu jednou takový ale rozhodně nebudu okupovat všechny hotely v Evropě, protože na to hlavně nebudu mít. Navíc s tolika chorobami může vyjet do zahraničí jenom senilní blbec. Ať mi starší prominou, ale ještě jsem nebyl v hotelu, kde by byla polovina kupříkladu ruských důchodců, nebo španělských nebo z Francie. Všude jsou jenom Němci. Asi za odměnu za zbídačení světa.

jsladin
9. 5. 2024 18:37
Odpovědět  Burák

Na to aby platili všem příslušníkům wermachtu doživotně náhrady za zranění a jiné újmy na to peníze mají. Zaplatit ČR reparace na to nemají, hlavně ochotu.

Tupý hulvát
9. 5. 2024 23:02
Odpovědět  Burák

Nacistov,kterému bylo na konci války šestnáct let,je dnes devadesát pět.To musejí ty hotely praskat ve švech.

Pravdomluvny
10. 5. 2024 09:18
Odpovědět  Tupý hulvát

Jasně,”””Ráno vstanu a opařím se čajem”””” aneb, Vše nej k 95 narozeninám, Heinrich

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Rajko
10. 5. 2024 09:14
Odpovědět  Burák

“Nemám nic proti starým lidem” – ale máte, jen se nepřetvařujte. Tohle pomalé jednání a rozhodování je u všech starších lidí stejné. Ale to vlastně poznáte sám na sobě. Pokud vás tedy nejvyšší nezavolá dříve

Pravdomluvny
9. 5. 2024 18:09

Si vezmi,jak se uSSa, malá Anglie a Frantíci brániliv Norimberku odsouzení nacistických zločinců…..

bonobo
9. 5. 2024 19:30

aneb Německo už nechce táhnout na Ukravinu s námi. Takže, holoto, Německo je zlé, moc zlé. Fujky, fujky. Ale až teď. Najednou 🙂

10. 5. 2024 15:15
Odpovědět  bonobo

(_!_)

Autor
9. 5. 2024 20:58

Jo, pamatuji si, jak se lidi smáli tehdy doma, že už to přece dávno není pravda. Chyby byla v nedostatečném osvětelení všech aspektů První republiky, Druhé i za okupace.
V článku chybí to, jak se skutečně chovali Němci k Čechům i Moravanům, jak Němci měli mnohé výhody, které Češi nikdy za První republiky neměli,stejně jako šikana, terorizování a pokusy o převraty (jeden hned po vzniku ČSR, pak také samozřejmě jak “naléhavě volali Hitlera na pomoc”! a několikrát byl “náběh”).
Chybí důkladné zdokumentování celé tí doby a všech obětí. Konec konců byli to poddaní Českého státu, kam byla zváni, aby mu sloužili a pomáhalio osidlovat. A to i za Rakous, neb České království formálně fungovalo nadále, protože to dodávalo lesk habsburgské koruně a titulům.
A VŮBEC poslední VELKÝ ZLOČIN SUDEŤÁKŮ JE TEN, ŽE PODPOROVALI A VEDLI ZA RUČIČKU NEJEN FIALU, ALE I NĚKTERÉ DALŠÍ ČLLENY TÉ JAKO “NAŠÍ” “VLÁDY”!!!

Administrátor
P.A.Semi
10. 5. 2024 10:47
Odpovědět  Peter 008

Také by sloužilo připomenout, že při odsunu Sudetských němců z Čech a z Polska byl asi milion obětí… (asi víc v Polsku než u nás?)

πα½

10. 5. 2024 14:06
Odpovědět  P.A.Semi

Co tady zase patláš za manipulaci? Jsi hlupec, nebo děláš hluce z nás? I podle proněmeckých historiků byl v ČSR počet tzv. “obětí” tzv. divokého odsunu DO 40 000 tvému srdci tak “drahých krajánků” !!!

Pravdomluvny
10. 5. 2024 15:31
Odpovědět  P.A.Semi

Že vám nevadil odsun Čechů, Moravanů a Slezanů z pohraničí a jejich hromadné popravy v době OKUPACE NACISTY?!!!!!

10. 5. 2024 15:21
Odpovědět  Peter 008

Souhlas – znám dokonce z první ruky. To jest z vyprávění otce, babičky a sousedů, kteří si to v rodné obci prožili na vlastní kůži.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
9. 5. 2024 17:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Probíhá jednání PS.Kdo máte čas si to pusťte.Do hledáčku zadejte jednání poslanecké sněmovny živě.

Pravdomluvny
9. 5. 2024 18:07
Ohodnotit příspěvek :
     

S veřejnou podporu nacistům v Německu začal udavač Havel…..a tahle nazi-bandero svoloč v tom pokračuje 👎

Bonobo
9. 5. 2024 18:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo 🙂 To musi tahle sv*ině vědět dobře. Před osmdesátým devátým a po něm s těmi nácky spolupracovala a společně připravovala rozbití republiky

Bonobo
9. 5. 2024 18:38
Odpovědět  Bonobo

A mimochodem, to je ten nový berounův úkol. Oddělit své zbylé satelity od Evropy. A tyhle zapomenuté zrůdičky dostaly opět angažmá

Pravdomluvny
9. 5. 2024 18:40
Odpovědět  Bonobo

Drž hubu ty udavačská špíno z Reichenbergu!

bonobo
9. 5. 2024 18:59
Odpovědět  Pravdomluvny

🙂 A že ti najednou tahle podlá a zákeřná židácká bestie nevadí? Vynořila se opět z hlubin proto, aby vás zachrááánila vy prosťáčci 😉 Pravda a láska znovu na scéně

Pravdomluvny
9. 5. 2024 19:29
Odpovědět  bonobo

Pravda a láska v podání vlastizrádců nebude v ČR navěky.

10. 5. 2024 15:23
Odpovědět  Bonobo

Zalez ope

Mike
9. 5. 2024 18:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Děkuji panu Schneiderovi za toto vysvětlení. Už jsem taky osobně vyslechl názor, že nás pan Hitler zachránil před ruským bolševismem. Já nechápu, jak se někdo může lísat k národu, který měl podrobně vypracovaný plán na genocidu Čechů a nakonec i všech Slovanů. Co je to za chorobu?

Pravdomluvny
9. 5. 2024 19:04
Odpovědět  Mike

Joooo, s tímhle začal udavač Havel 😡

bonobo
9. 5. 2024 19:05
Odpovědět  Pravdomluvny

se kterým Šnajd důvěrně spolupracoval

Pravdomluvny
9. 5. 2024 19:12
Odpovědět  bonobo

Jasně.Asi jako starej Blbenda,kterej žil z flákání po chlastačkách udavače Havla do smrti…..a nebyl sám
P.S.
Karel Kryl měl o udavačský špíně taky iluze…..

bonobo
9. 5. 2024 19:15
Odpovědět  Pravdomluvny

🙂 🙂 🙂 Tahle nula? Asi stejné jako ty

Pravdomluvny
9. 5. 2024 19:30
Odpovědět  bonobo

Blbenda byl nula,to souhlasím.

bonobo
9. 5. 2024 19:31
Odpovědět  Pravdomluvny

Blbenda jako Nekryl. A jako ty.

Pravdomluvny
9. 5. 2024 19:57
Odpovědět  bonobo

Jako ty a Domink????

Autor
9. 5. 2024 21:08
Odpovědět  Pravdomluvny

Ne, s tím začali ti, kteří se namočili za okupace a stali se jejich spolupraciovníky i předávali jim informce, zkrátka špionili.
Je dobrý film o tom: Případ mrtvých spolužáků

Pravdomluvny
9. 5. 2024 21:25
Odpovědět  Peter 008

Jooo,ten film jsem viděl.
Familie udavače Havla se nejen namočila,tak se v tom nacismu přímo vyžívala.

Administrátor
P.A.Semi
10. 5. 2024 10:48
Odpovědět  Mike

Akorát že ten údajný “plán na genocidu Čechů a nakonec i všech Slovanů” byl poválečný podvrh…

πα½

Bonobo
10. 5. 2024 14:28
Odpovědět  P.A.Semi

Je dobré vědět, že zdejší admini jsou neonacisté 😉

10. 5. 2024 15:28
Odpovědět  Bonobo

Omyl, tupý ope. Klerofašounek.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
10. 5. 2024 15:11
Odpovědět  P.A.Semi

Tleskám! Stejný podvrh, jako cca 21 000 000 – jedenadvacet milionůSlovanů, vyvražděných Němci během Velké vlastenecké.
Těch mnou uvedených jedenadvacet mega vyvražděných Němci jsou civilní oběti pouze slovanského holocaustu – tedy mimo židovský holocaust, který počtem obětí více než trojnásobně převyšují, a mimo padlé vojáky.
Tož se tumluj dál, “vlastenče”, podvržený na Pokec… kým? Landsmannschaftem?Vatikánem? Čoudelkou? Toť otázka, že. No, ale když už jsi tu zaperlil podvrhy…

Pravdomluvny
10. 5. 2024 15:33
Odpovědět  P.A.Semi

Jasně,na Jaltě nejlépe z úst Roosevelta a Churchilla

Slovan
9. 5. 2024 19:05
Ohodnotit příspěvek :
     

ČEST A VELIKÉ UZNÁNÍ BÝVALÉMU SOVĚTSKÉMU SVAZU A DNEŠNÍ RF.
Krásná přehlídka hodna oslavám Osvobození od fašizmu. Gosudar BRAVO.

🔴 Парад Победы в Москве 9 мая 2024 года: прямая трансляция – YouTube

9. 5. 2024 19:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Kabelové kanály v Oděské oblasti vysílají Přehlídku vítězství na Rudém náměstí
9. května 2024

Kabelové kanály v Oděské oblasti vysílají Přehlídku vítězství na Rudém náměstí v Moskvě, uvádí Strana.ua.
„V Oděské oblasti vysílá mnoho kabelových kanálů vítěznou přehlídku v Moskvě. Televizi zřejmě napadli hackeři,“ píše se ve zprávě.

Vot molodci!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
9. 5. 2024 19:32

To určitě NEocení místní Banderosvoloč 😁

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
9. 5. 2024 19:46

😀 😀 Inu – Rusové prý mají nejlepší hackery na světě. Já teda občas zachytila jen ty dva magory, jak vždycky zblbnou nějakého papaláše a telefonicky mu takříkajíc sundají gatě…..Vova a ještě jeden.

9. 5. 2024 20:52
Odpovědět  Markýza

Asi to ošlehli od Fantomase, jak se najednou přerušil obraz a naskočil tam plešoun s nějakým varováním. Tedy aspon myslím, že to bylo ve Fantomasovi. Ono už je to přes půl století co jsem to viděl. Ale dobrej nasí-rací fórek, ne?

Markýza
10. 5. 2024 16:58

Skvělej! 😀

Markýza
10. 5. 2024 17:03
Odpovědět  Markýza

Našla jsem ty žertéře – Vovan & Lexus. A mrkněte https://en.wikipedia.org/wiki/Vovan_and_Lexus koho všeho zmátli a zblbli! Zajímalo by mě, jak to dělají, ale svým způsobem jsou geniální.

11. 5. 2024 01:00
Odpovědět  Markýza

A já furt Lux a Lex a Luxus, a von ten parchant Lexus!

Autor
9. 5. 2024 21:17
Odpovědět  Markýza

Jo, zapomněli na ty dva, coi způsobili Vrbětice 🙂 🙂 🙂

Odhaleno! Putin jim ještě před inaugurací udílí pokyny k práci na UKR:

comment image

Markýza
10. 5. 2024 17:04
Odpovědět  Peter 008

A kterej je Čuk a kterej Gek?

katango
12. 5. 2024 10:51
Odpovědět  Peter 008

Voba budou markýrovat zelenskýho. Jeden bude mít denní službu a druhej noční a po tejdnu si to prohoděj.

bonobo
9. 5. 2024 19:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže kucííí, Německo je špatné áááno. Když jsme s ním před válkou, během války a po válce spolupracovali tak néé. Ale teď, když se chce konečně zbavit naší okupace, i poté co jsme mu přátelsky zlikvidovali energetickou soběstačnost, teď už je zlé. Kapišto? 🙂

cool
10. 5. 2024 11:36
Odpovědět  bonobo

ešlakotkani nedávay ironii a sarkazmus. 🙂

cool
9. 5. 2024 19:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Wi přátelení s komorníky, 6. demolicí a 108chunty se 100sedmičkou – k pocťééé zbraň. 🙂
https://www.facebook.com/photo/?fbid=2143622132638287&set=a.146571142343406

Administrátor
P.A.Semi
10. 5. 2024 10:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Ve skutečnosti ale v poválečném Německu ta “denacifikace” proběhla tak, že dle Morgenthau plan, který sice oficiálně zrušili, ale ve skutečnosti provedli, po válce povraždili 9-15 milionů Němců…
Po válce byla tuhá zima a neúroda, ale v Německu záměrně zničili továrny na hnojiva… Z Kanady dodali do Evropy obilí, ale Němcům ne… Spousta jich zemřela hlady, měli příděly potravin horší než v koncentračních táborech…
Přes milion válečných zajatců v Západním sektoru právním podvodem prohlásili místo “válečných zajatců” za “odzbrojené nepřátele” a nechali je umřít na poli hladem, vyhrožovali zastřelením civilistů, kteří by jim chtěli nosit jídlo…
https://web.archive.org/web/20190911142127/https://truedemocracyparty.net/2014/01/german-holocaust-german-genocide-9-to-15-million-germans-killed-1945-1953-the-morgenthau-plan-eisenhowers-death-camps-a-forgotten-genocide/

A ten Simon Wiesenthal – za války padělal doklady, po válce psal knihy, velmi fantastické a velmi málo pravdivé… Jeden z hlavních, kteří se podíleli na vytváření Holokaustových mýtů, z nichž spoustu pak zase postupně “zapomněli”, protože byly zcela vylhané, jen některé z těch mýtů zbyly dodnes…

πα½

Bonobo
10. 5. 2024 14:34
Odpovědět  P.A.Semi

Vy náckové si se židáky opravdu nemáte co vyčítat. Proto ta vzájemná nenávist. Ale při “boji proti společnému nepříteli”, tedy lidem, se radi spojíte

10. 5. 2024 14:40
Odpovědět  P.A.Semi

…tvrdí světoznámý, v odborných kruzích respektovaný web “Strana skutečné demokracie”, mající – pozóóór, ted to přijde – plných 317 čtenářů, z čehož měl tebou prezentovaný článek od září 2019 po tuto chvíli 196 čtenářů! Zajisté nadmíru hodnověrný zdroj.
No, jeduflusný mamánku, jednou už jsem ti tu ty lži, které rozšiřuješ, tebou převzaté z téhož zdroje, bod po bodu vyvracel. Podruhé už mi to za tu zbytečnou námahu nestojí.
Tahle reakce jen proto, aby si návštěvníci Pokecu24 udělali jak na tvé zdroje, tak na tebe osobně, a za koho kopeš, názor. Toť vše “vlastenče”.

bonobo
10. 5. 2024 15:11

Nedivím se, že jsi tomuhle “výmluvnému” nicku něco vyzvracel. 🙂 Víš, ty jsi přesně ten prosťáček, na kterého tihle čučkaři cílí 😉 A víš proč má ten “zdroj” tak málo návštěv? Protože je na internetu skrytý. Jsou to dummy stránky, vějička. A proto jsou tam uvedené lži tak snadno vyvratitelné. Hňupe 😉

10. 5. 2024 15:32
Odpovědět  bonobo

(_!_)

Slovan
10. 5. 2024 17:14

💋 💋 💋 💋 🤣 🤣 🤣

Administrátor
P.A.Semi
14. 5. 2024 09:31
Odpovědět  bonobo

Houby “dummy stránky”… Už to zcenzurovali a zrušili…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
14. 5. 2024 09:30

To je archiv z roku 2019 těsně po vydání… Dnes už tam ta stránka není…

πα½