blognezařazenépolitika

Ukrajinci vetovali vystoupení operní hvězdy Netrebko v Praze

MUDr.Ivan David

Ukrajinci vetovali vystoupení operní hvězdy Netrebko v Praze

Rakušané si neberou servítky ohledně příčin, následků a toho, kdo vládne v Čechách. Jasně to říkají i komentáře pod článkem v Exxpressu, kde se lidé podivují nad tím, že dosud nevěděli, že v Čechách vládne ukrajinské velvyslanectví:

„V Praze měla vystoupit 16. října. Kvůli „politickému tlaku“ však musela vystoupení zrušit rusko-rakouská operní pěvkyně Anna Netrebko. Do cesty se jí připletla ukrajinská ambasáda v Česku.

Zrovna nedávno rusko-rakouská dvojí občanka Anna Netrebko zažalovala Metropolitní operu v New Yorku, protože s ní ukončili spolupráci. Zdůvodnění operního domu: její blízkost šéfovi Kremlu Vladimiru Putinovi.

Nyní se Netrebko musela znovu vzdát. Koncertní vystoupení operní hvězdy plánované na 16. října v Praze je zrušeno. Oznámilo to vedení hlavního města Prahy a Netrebkové agentuře ČTK. Zrušení bylo vzájemné, uvedlo.

“Dohodli jsme se, že ustoupíme politickému tlaku a že Anna nebude požadovat žádné odškodnění,” uvedla mluvčí koncertní agentury.

Náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil dohodu uvítal a řekl ČTK, že Netrebkové vystoupení by na pozadí války na Ukrajině bylo ošemetné: “Je to správné rozhodnutí ve vztahu k naší partnerské zemi, která bojuje za svou nezávislost,” řekl.

V červenci Pospíšil oznámil, že své doporučení pro nebo proti zamítnutí chce podmínit souhlasem ukrajinské ambasády, protože Netrebko je na ukrajinském sankčním seznamu. Velvyslanectví se pak očekávaně vyslovilo proti koncertu.

Podle informací ČTK byly obavy z demonstrací proukrajinských organizací proti přítomnosti Netrebko v Praze. Koncertní manažer světoznámé operní pěvkyně ČTK řekl, že Netrebko jasně odsoudila ruskou útočnou válku proti Ukrajině.“

Tolik Exxpress. Netrebko sice odsoudila ruskou agresi a do Ruska nesmí, ale pořád je to „Russák“ a podléhá kolektivní vině. Až tak jednoduché to je, navzdory všem kecům o podpoře Putina.

sdíletj na

68 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
18. 8. 2023 21:50

Buzerant Pospíšil by potřeboval přes tu svoji tlamu.

Karel
19. 8. 2023 08:33
Odpovědět  Frank

Hloupost a servilnost našich pseudopolitiků dosahuje vrcholu. Člověk jako Pospíšil klesl na nejnižší úroveň. Ostatně co čekat od pseudoabsolventa plzeňských práv a člena TOP 09. Jedním slovem hnus a ubohost.

Pavel K
19. 8. 2023 10:42
Odpovědět  Karel

Já jsem málem nerozchodil, jak na tom pražském magistrátě vyhrožoval kriminálem té holčině, která tam říkala pravdu. Hnůj jeden teplej.

Pijack
19. 8. 2023 08:44
Odpovědět  Frank

Jelikož je to teplouš, tak s nadšením polyká americké lejno v podobě Barbie. Tato stoka americké kultury je pro teplouše z LGBT vrcholem umění. Takže se nedivte. Voliči ODS též s nadšením konzumují to americké lejno. V životě netušili, co je to opravdové umění. Takové umění nalezneme v Rusku, kde stovky spisovatelů, skladatelů, malířů i vědců dávají světu neskutečné bohatství. Nějaký teplouš chce tohle všechno porazit. Fakt humorné, ti teplouši z ODS 🙂

Vaska
19. 8. 2023 09:19
Odpovědět  Frank

no nebylo by od věci poslat jiřince do mailu několik odkazů – jako třeba toto – https://www.youtube.com/watch?v=YAC9vJr–Us a nebo toto – https://www.youtube.com/watch?v=NQ8bwd0EQGU

Na truc jiřince jsem včera hned jak se začala chlubit tím, že koncert nebude ty odkazy pustil.
Nerozumím klasické hudbě (nevím ani jakej je rozdíl mezi sopráno a mezisopráno) ale mě se to líbí.
Na stará kolena jsem přesedlal z Pink Floyd na klasiku
A ještě jeden odkaz na jinou pěvkyni – je to taky nádhera –
https://www.youtube.com/watch?v=pmwAEIq44YQ

Spam Jan
19. 8. 2023 12:47
Odpovědět  Vaska

Ten blb to stejně nepochopí…

Petr
19. 8. 2023 09:31
Odpovědět  Frank

Stydím se za ten ksindl co nám vládne i s tou ukroušskou ambasádou !

Gales
19. 8. 2023 11:04
Odpovědět  Frank

Českej Jidáš,navždy jidáš.

Burák
18. 8. 2023 21:56

Kolektivní vina přece podle našeho generála prezidenta není možná… Jak je vidět, tak se vrátil fašismus v celé nahotě. Jen místo Židů honí Rusy. V Německu jim zabavují auta. Kam to zajde?? Již brzo půjdou i po nás, protože myslíme jinak.

ModrýKlokan
19. 8. 2023 01:00
Odpovědět  Burák

Po nás už banksteří, euroteroristi i ekoteroristi jdou dávno taky, jen se to snaží zatím skrývat. A ovce čumí a bečí.

Pavel K
19. 8. 2023 07:46
Odpovědět  ModrýKlokan

👍 👍 👍 👍
Jako bych to napsdal já, tohle tvrdím pět šest let. Béééé. Je to marný. Fčera mě babička vytáhka do kaufu. Byl jsem nervózní a steklý jako sáňky v létě. Masakr, lidi mi u pultů normálně lezli po zádech, je aby byli u toho zboží dříve než druzí. Moc nechybělo abych to psychicky nedal a vycáknul zlostí. Říkal jsem si je pátek, ale ono to bylo hodně podobné i ve středu. My jsme to přece jen nenažraný konzumní hovada. Ale ono je to prý i jinde. 😢 🤦‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Spam PepeAlex
19. 8. 2023 07:03
Odpovědět  Burák

Neboť kapitalismus,vzal z lidí lidskost, zamýšlet se nad svojí vlastní moralkou, dnešní hodnoty jsou totiž peníze.Pro většinu generace.

Autor
18. 8. 2023 22:19

Jo, jo, tak to je góóĺ.
Ona by neměla vystoupit proto, že podporuje Putina tím, že je proti němu!!
Inu, opravdu jsem oběť logiky “bílého muže”.
“Naši” idioti jsou proti Rusku, ta “halekačka” je de facto proti Rusku a stejně se všichni tak bojí Ruska, že se zeptají Ukrajiny, jestli může tady zpívat nebo ne.
Možná “haleká” (neo)mistrovsky, ale upřímně mně by bylo naprosto fu(.)k jestli by tu zpívala celý rok, tohle není hlas, který by mne nějak upoutal. Pravda, nejsem kulturně liberální ani neopohanský, takže si myslím, že je to jenom přehlídky cvoků.
Mimochodem, neví někdo, jestli už nám Ukrajinci scghválili rozpočet ČR na příští rok?

Petr
19. 8. 2023 09:33
Odpovědět  Peter 008

Fialenko tam určitě zaběhne !!!

Karel
18. 8. 2023 22:26

Již dávno upozorňuji na to, že se Ukrajinci chovají v Česku jako okupanti a dobyvatelé. A to, že vládne Česku Ukrajinská ambasáda, je jen důsledek vlastizrádné politiky Fialovy vlády. Ukrajinizace Česka je již v plném proudu. To už může zvrátit jen velmi ryché vítězství a ukončení války Putinem.

Autor
19. 8. 2023 00:34
Odpovědět  Karel

Omyl. Vládne americká ambasáda, která přikázala poslouchat tu ukrajinskou.

Pavel K
19. 8. 2023 07:47
Odpovědět  Peter 008

Peter opět za 1*

Markýza
19. 8. 2023 08:54
Odpovědět  Karel

Ale fuj Karle. Co je to za řeči? Přeci si všude můžete přečíst, že Ukrajina “bojuje za svou nezávislost”! No………a já pokaždé přemítám, na kom/čem byla jako závislá….tedy, vím, ale to je pššt. Takže že by? Že by nakonec byla pravda tak prostá? Ukrajina bojuje za svou nezávislost na Jůesej. Její poslední vítězství nad Annou to potvrzuje. Anna bydlí v Americe.
Hu, až jsem se zapotila!

katango
19. 8. 2023 10:18
Odpovědět  Markýza

Nebydlí Anna (taky) v Rakousku, nejspíš ve Vídni? Má jejich občanství.

Markýza
19. 8. 2023 13:23
Odpovědět  katango

No tam asi taky, pendluje po světě, bude mít bytečky leckde.

Milan ze Zahrady Čech
18. 8. 2023 22:26

Holt to mám trochu jinak a zrušení jejího koncertu mám u pr-dele. Aby ji “KoZa brala” a napakovala si měšec, zradila vlast, a teď na ni KoZa se-re a Méďa ji odhání. Litovat ji? Nevidím důvod. Kolektivní vina sice může být swinstvo, ale jako ještě daleko větší swinstvo vnímám prodejnost. Může být velká umělkyně, ale jako člověk je pro mě všivá lidská bytost. Póvl. Tak, a do mě.

Milan ze Zahrady Čech
18. 8. 2023 22:28

P.S. Jiná věc je, že u nás vládne ukrajinská ambasáda. To u pr-dele nemám.

Albi
19. 8. 2023 00:49

Litovat ji nemusíš.
K politování jsou spíš naši “představitelé” z jakéhokoliv “divadla”.
Jestlipak si uvědomují, že vlastně dostali dvě facky?

Tou jednou je jejich (tedy iu náš) obraz velice “kulturního” nárosa, který umění světoznámé zpěvačky hodnotí podle toho, jestli dostatečně plivla na určený objekt.
Pokiud ano, může zpívat třeba “Skákal pes…”

Druhá – že nebude žádat náhradu se dá “číst” i tak: “Jsou to chudáci, pomalu nemají co do hrnce, nechte si je darem” + diprovázeno útrpným úsměvem …. pokud bychom jí za to vůbec stáli.
Jo, Smetano, Dvořáku, Janáčku …. buďte rádi, že už nežijete. 🙁

Markýza
19. 8. 2023 09:00
Odpovědět  Albi

Obecní dům aspoň vyhlásil, že zrušil koncert velmi nerad a pouze na “velký politický tlak” – víc si asi netroufli. Mně by zajímalo, kolik toho zacáluje Pospíšil, až se budou vracet ty pekelně drahé lístky – vytahoval se přeci, jak přispěje, blbec! Je mi jasné, že se nějak nechutně vykroutí, ale dobře i tak……aspoň se odkope “až na pochcanou deku” abych tak řekla.

Editor
19. 8. 2023 01:00

Omyl, hvězdou se stala v roce 1993, kdy začala vystupovat v Mariinské opeře v Petrohradu. Od té doby začala hostovat i v jiných, nejen ruských operních domech, 2002 vystoupila V Salzburku na festivalu, od té doby také nahrává pro DGG. 1995 premiéra v San Francisku a tak dále. V tomto žánru muziky je na Západě odjakživa hlad po sólistech z celého světa, publikum vážné hudby odjakživa chce hosty z daleka.

Markýza
19. 8. 2023 08:57

Ale jen si odfrkněte .-) Umění ovšem semtam k životu patří…nojo, já vím, ke každému ne, ale někdy je dobrý.
Nojo, já vím – jak pro koho.
Někomu fakt pomáhá a nezavrhnete dejme tomu hudbu kvůli jejímu nosiči….nebo jo? No já vím, jak kdo 😉

Milan ze Zahrady Čech
19. 8. 2023 19:52
Odpovědět  Markýza

Já snad zavrhuju její zpěv? Tss… tsss… Ale že bych ji litoval? Nevidím důvod.

Markýza
19. 8. 2023 20:41

No litovat skutečně Nětreba…….o nic tak strašného nepřišla, jen se může (právem) cítit dotčená. Proč všivá víte vy, já to vědět nepotřebuju – a je to jedno. Ne že je MI to jedno: je to jedno. Pokud s někým nesdílím dvojdomek a podobné věci, zajímá mě jeho dílo a to je v tomto případě skvělé a myslím, že tak by to mělo být.
Jinak byste musel vypustit většinu uměleckého čehokoli ze života…..ono se to často míjí, charakter a projev, natož dejme tomu génius.
Nebo asi nejen uměleckého……sjednala jsem si chlápka, aby mi pomohl s mužskýma pracema na baráku….neměla bych si napřed zjistit, jakej to je karaktér? Co myslíte? 😎 (Smajlika s vyplazeným jazykem klávesama neumím)

Boomer
19. 8. 2023 21:32
Odpovědět  Markýza

.. inu, doporučoval bych hlavně zjistit, kolik že ta jeho práce bude koštovat. Dneska už v tomto směru panuje drahota převeliká a tzv., řemeslníci ztratili veškeré zábrany.

Tuhle mi kotel začal do telefénu hlásit úbytek tlaku v topném okruhu, kapající místo jsem našel celkem rychle – mosazná převlečná matice v napojení krbové vložky, přespříliš utahovat neradno, rádo to praskne, kontaktoval jsem instalatéra, popsal mu co a jak .. no, vite šéfe, mám práce habaděj, snad někdy koncem měsíce bych na chvilku moh, ale počítejte tak od litru nahoru za práci, k tomu cesťák plus materiál. Poslal jsem ho do pr*ele.
Samoobslužně opraveno, včetně vypuštění a napuštění vody, za necelou hodinu, nářadí vlastní, coulové klingeritové těsnění za 6 Kč, koupené v sousední vesnici. .

Prej od litru nahoru, kokot jeden.. ;o)))))

Markýza
19. 8. 2023 23:29
Odpovědět  Boomer

No já jsem bedlivě zvažovala, jestli bych všechny ty údržby nezvládla sama a zjistila jsem, že můj čas už je na to příliš drahý, abych jím takto plýtvala 🙂 nehledě k tomu, že bych se hromadu těch věcí musela ještě naučit. Takže koštování má poměrně volné hranice 😀 Ale samozřejmě, právnické ceny to zase ne, to by mě bolelo koleno. Tenhle je vcelku ok, akorát nemožnej co se týče termínů….uhnat ho je bída.

Milan ze Zahrady Čech
20. 8. 2023 13:50
Odpovědět  Markýza

Zrovna tak se může cítit (právem) dotčená Federace. No a tím končím slámomlácení k tomuto. Vy názor, já názor, a je zbytečné ty rozdílné názory kdečím vyfutrovávat. 🙂

Jaris
20. 8. 2023 04:00

Musim rici, ze me Netrebko take zklamala tim, ze se vyslovila proti zachrane doneckeho a luganskeho lidu. Mohla zustat neutralni. Skoda ji.

unor 2022
19. 8. 2023 05:57

Jeji zruseny koncert?
Je to Bozi trest za to, ze odsoudila pravo Ruska byt svobodnym. I kdyz se toto pravo musi nekdy hajit se zbrani v ruce a na uzemi toho, kdo se ti ho hodla upirat. Byt je jen nastrojem.
Jedine politovanihodne je nesvobodne Cesko kam to az ve svem vazalstvi dotahlo.

Albi
19. 8. 2023 07:03
Odpovědět  unor 2022

Proč takové výjimky? Važte každému stejně. I nám (sobě). Za hodně zlého si můžeme sami.

Včera jsem na seznamovské žumpě četla článek na téma důchodové reformy a divného mlčení PePy – nedává rozhovory, nekomentuje, jestli zákon,podepíše nebo ne – přitom ještě o něm ani poslanci nerozhodli a má platit už od 1.září.

Překvapivě celá diskuze (až asi na dvě výjimky) charakterizovala PePu (i premiéra) tak, jako my tady.
Jsem zvědavá, jestli se do příštích voleb poučí, nebo zvolí stejné blby, jako vládnou dnes. Ne že by se toho volbami mnoho změnilo, ale silná opozice v parlamentu i Senátu, by mnohému možná dokázala zabránit. Zázraky čekat nemůžeme.

Ale ani se nelitujme! Nebo se nám snad líbí pozice politováníhodného neschopného chudáka – viz vaše poslední věta? Ostatní státy jsou snad svobodnější?

Pavel
19. 8. 2023 08:09
Odpovědět  Albi

Na volby zapomeňte,ty nic v tomto systému nemohou změnit! To je jen divadélko pro “lúzu” a hra na demokracii. Od plyšáku tu již žádná opozice neexistuje, jsou jen rozdělené role v tomto divadélku! Změna je možná jen po vzoru února 48,ale pro to není vhodná ani doba ani revoluční síla co by mohla tuto změnu provést.Třídní boj jsme si zakázali zákonem a z komunistů zločince,tak se teď ovce se melou mezi sebou o ohlodanou kost a nevidí, že mají na krku oprátku!

Staník
19. 8. 2023 12:15
Odpovědět  Pavel

K třídnímu boji, k pochopení socialismu, toho, že normální není, že Tykač, Křetínský, Babiš a cca 5-10 dalších mají větší bohatství než celá ČR, že dotace pomohly k bohatství nemakačenkům a že jsme vše zaplatili my ostatní svou prací a tím, že dotace nečerpáme a že peníze získané prací občanů této země by měly zůstat v této zemi, že bychom mohli mít za půldarma bydlení, zadarmo školy, zdravotnictví s mnohem lepší péčí, sport, atd. K tomu je potřeba vzdělání a pochopení logických věcí běhu světa. Ne, to v současné době opravdu není možné.

Pavel K
19. 8. 2023 12:28
Odpovědět  Staník

👍 👍 👍 👍

Pavel z Moravy
19. 8. 2023 16:08
Odpovědět  Pavel

Oni tu oprátku nevidí a nikdy neuvidí. Prostě ta většina lidu nemá rozumové schopnosti, aby to chápala.

Pavel z Moravy
19. 8. 2023 09:51
Odpovědět  Albi

Albi, to co píše jmenovec Pavel je přesně to o co tu jde. Zapomeň na jakékoliv volby, navíc k nim za 2 roky půjde i další skvěle ideologicky připravená další mladá generace. Pavel tu situaci popisuje naprosto přesně. Já se tedy nějakými dalšími volbami ani nezabývám. Duševně nevyzrálý a nemyslící většina tohoto národa na víc než na nákupy v Kauflandech a jiných se čtením Blesku nemá. Jak to říká Sizok- 93 % je a doplň si co chceš, slušně řečeno nemyslících. Pomoci by mohla pouze nespolupráce se škůdci, ale zase potřebuješ alespoň 60 % lidu a to tady nikdy nebude. Tady to bude způsobeno asi tím, že oni za socíku také hlavně dali většinou pouze na svůj pupík a duši zanedbávali, ta strádala. Nějaké myšlení a čtení, k čemu je to dobré, pravili. Nu a teď se to vrací jako bumerang. Tento národ na víc nemá. Nelžeme si do kapsy, i když to bolí.
.

Albi
19. 8. 2023 10:43
Odpovědět  Pavel z Moravy

Však to píšu, že se volbami nic moc změnit nedá, ale něco by přece jen šlo. Třeba “opravit” ty debilní vládní návrhy paskvilů, kterým říkají zákony. Hlavně pak ekonomické. Ono ledacos jde, když se chce, ale stojí to práci, opravdové odborné vzdělání a dnes bohužel i odvahu “jít s kůží na trh”.

miro
19. 8. 2023 08:24

To jsme dopadli,tuhle zemi vedou buzeranti,feťáci ale to je v souladu s kolaborantskou,švejkovskou,vlezprdelkovou mentalitou nás čecháčků.

josef
19. 8. 2023 09:26

A co nabídne ta kulturní Ukrajina. Že by nějakou dumku na na klavír pro ptá.k. a orchestr úchylů od Zelenského ?

Markýza
19. 8. 2023 14:05
Odpovědět  josef

Koncert pyjanisty v prostorách pečerské lavry 😎

katango
19. 8. 2023 10:21

Řekla bych, že teď si Annu vyhledá na netu obecně a na YT zvlášť daleko víc lidí, než kdyby ten zákaz nenastal. Já jsem ji poslouchala už dřív, ale teď ji poslouchám víc.

Markýza
19. 8. 2023 14:10
Odpovědět  katango

Přesně tak. Já vyrostla za permanentních zvuků klasiky, takže ji zas tak nevyhedávám – když pominu bonbonky typu Barcelona s Mercurym a Caballé. Ovšem tahle aférka mě taky přiměla, abych si poslechla aspoň tu Rusalku….pardon, když Nětrebko, tak Russalku 😎

Frank1
19. 8. 2023 12:34

Ukrajinci uz rozhoduji za nas. Chazarska Praha jim v tom nebrani. Je hanba stehovat politiku do kultury a sportu! Je hanba zde hostit rusofobni kreteny a nacistickou pakaz z Ukrajiny! Muj Boze, co jeste budeme muset videt a snaset?

Frank1
19. 8. 2023 12:39

Omlouvam se svetove hvezde Anne za tuto prasarnu! Je to potrestani umelkyne za neco za co nemuze a prosazovani kolektivni viny. U nemeckych zloduchu a nacku kolektivni vina za zlociny v 2. svetove valce nesmi platit. U Rusu za Ukrajinu ano! Chruscove, ty hlavo veprova, ty lhari! Ty jsi zadelal Krymem na pekny prusvih vsem!

Markýza
19. 8. 2023 14:11
Odpovědět  Frank1

A nejste náhodou na tomhletom fejkbůku? Já že kdybych tam byla – nebo kdekoli jinde na sockách – že bych jí to šupitopresto napsala, tu omluvu.

katango
19. 8. 2023 15:18
Odpovědět  Markýza

Já tam jsem a asi jí napíšu.Česky. On to ten fejkbůk sám a vcelku slušně přeloží.

Markýza
19. 8. 2023 15:25
Odpovědět  katango

Napište prosím i za mně! A třeba se někdo přidá.

Boomer
19. 8. 2023 21:46
Odpovědět  Markýza

..naše babi nám do palic vtloukala: chovejte se tak, aby nebylo třeba omluv. Toho se držím a za nějaké dušení bezzemky a přizdisr*če nehodlám nést ani náznak zodpovědnosti.

A jen tak něco drobného pro příjemný večer..
https://www.youtube.com/watch?v=kdhTodxH7Gw

Markýza
19. 8. 2023 23:34
Odpovědět  Boomer

No já nevím: často se omlouvám ANIŽ bych něco provedla, natož měla pocit viny – to už vůbec! Omluvu zkrátka chápu jako napravení komunikačních zmatků, vyjádření, že něco nebylo úmyslem (tohle je strašně důležité – když to neřeknete, je velice pravděpodobné, že se nezbavíte podezření právě na ten špatný úmysl) – zkrátka jako ekvivalent něžného ohlodávání čumáku 🙂

katango
20. 8. 2023 10:30
Odpovědět  Markýza

Na jednom řeckým ostrově, tuším to byl Rhodos, jsem viděla dvě tamní kozy si něžně olíbávat čumáčky. Kam se hrabou lidi!

Markýza
20. 8. 2023 12:04
Odpovědět  katango

Psi to právě dělají taky. Buď jako něžnost bez příčiny, nebo právě jako “ježiš promiň, já tě nechtěla tak praštit” 😀

Boomer
20. 8. 2023 17:22
Odpovědět  Markýza

.. názory etologů na takové chování se různí, nejčastějším vysvětlením je buďto:
a. sociální chování podobné tomu opičímu, kdy si opice navzájem čistí srst, nebo:
b. prostý průzkum “co jsi měl dobrého a kde se to nachází?”

Psovití dokáží u polknutého masa zpomalit trávicí proces a samice potom obsah žaludku vyvrhne mladým v reakci na jejich “líbání do tlamy”.

Markýza
20. 8. 2023 17:59
Odpovědět  Boomer

To musíte ovšem ty psy pozorovat v akci a v terénu – tam je to prostě jasné. Konkrétně to s tím praštěním jsem si nevymyslela – to udělaly včera: jedna tu druhou majzla omylem klackem, druhá kvikla, první pustila klacek a šla ňuňikat a vohlodávat čumák 🙂 Na to prostě mateřský reflexy nenavlíknete, kdybyste se postavil na hlavu. Jo a nemyslím olizování koutků, myslím skutečné hlodkání čumáku – ale je pravda, že běžní psi tohle zase tak často nedělají, bude to hodně vlčí specialita.

Boomer
20. 8. 2023 19:23
Odpovědět  Markýza

.. no, já u svého psa v terénu můžu vidět jen důsledné hájení označkovaného teritoria, v tom je moóóc dobrej. A jelikož lidi na venkově psy moc nevenčí, stejně jako nic moc nedají jejich výchově, příležitostná setkání bývají slušně řečeno velmi napjatá. Těžko vysvětlit velkému, silnému, sebevědomému psovi s obranářským výcvikem, že ten protější pes prostě nemá psí kindrštube a to štěkání a cenění zubů nemyslí vážně, že nikoho neohrožuje, nikoho nechce napadnout, nevyzývá ke konfrontaci.
Omluva psice psici za neúmyslné praštění klackem je sociální chování, jinak by ve skupině brzy nastalo čóromóro.. a psice se dokáží v případě potřeby servat tak, že psové jen čubrní.

Markýza
20. 8. 2023 20:22
Odpovědět  Boomer

To mi nemusíte povídat. Zvládnout jejich rvačky, když ta jedna přišla do puberty, to byla vysoká dívčí psovodská 😀 Já měla celý život NO, občas se to servalo taky – ovšem vlčí pranice, to jest kulturní zážitek.

Markýza
20. 8. 2023 20:23
Odpovědět  Boomer

Ježiš a jasně, že sociální chování! To jsou moje “promiň” ovšem taky.

katango
20. 8. 2023 10:29
Odpovědět  Boomer

Já se nebudu omlouvat za žádný vládní svině. Jen bych jí napsala, že to jsou svině a ani já, ani dost lidí tady s nimi nesouhlasíme.

Markýza
20. 8. 2023 12:05
Odpovědět  katango

Hluboce souhlasím, jen prosím k těm sviním přidejte ještě idioty.

Frank1
20. 8. 2023 11:55
Odpovědět  Markýza

Napiste omluvu primo na Ruske velvyslanectvi v Praze Bubenci, maji mailovou adresu. Cim vice nas bude, tim lip. Rusove potrebuji nasi podporu!
Ja uz napsal.

Frank1
20. 8. 2023 11:56
Odpovědět  Frank1

Piste klidne cesky, oni rozumeji.

Markýza
20. 8. 2023 12:13
Odpovědět  Frank1

Tak jsem jim taky napsala.

Markýza
20. 8. 2023 15:51
Odpovědět  Markýza

Jenže se mi to vrátilo jako nedoručitelné, prý že trvalý problém na straně příjemce. Franku, na jakou jste to posílal adresu? Hoďte mi ji, prosím.

katango
20. 8. 2023 18:13
Odpovědět  Markýza

Mně taky!

Jirka II.
21. 8. 2023 08:18
Odpovědět  katango

Nejspíš jim to nějací uvědomělí hackeři zahltil mailama s velkou přílohou. A admin nestačí mazat.

Markýza
21. 8. 2023 09:08
Odpovědět  Jirka II.

Aha, díky, zkusím později a uvidíme.