blognezařazené

Tajný americký plán znovu nastolit velikost Ruska

24.05.2022 · Autor: Dmitry Orlov · Překlad: Antivirus

Obecně je dobré nehledat zlé úmysly tam, kde se věci dají vysvětlit obyčejnou hloupostí. Ale v tomto případě hloupost nemůže vysvětlit dlouhou, vytrvalou řadu chyb v zahraniční politice po dobu 30 let, všechny mířené na posílení Ruska. Nelze úspěšně tvrdit, že spousta namyšlenosti, nevědomosti, hrabivosti a politického oportunismu spolu s nedostatkem kompetentních politických analytiků mohou zapříčinit takový výsledek, protože by to bylo jako tvrdit, že pár opic s vrtačkami, frézami a soustruhy dokáže vyrobit švýcarské hodinky. Jedinou alternativou by ale bylo tvrdit, že hluboko ve střevech amerického Hlubokého Státu existuje síť kremelských agentů, a že všichni společně pracují na prosazování ruských zájmů, přičemž celou dobu udržují hodnověrné popření na všech úrovních operace.

Plán byl zdánlivě oslabit a zničit Rusko; jenže po rozpadu Sovětského svazu se Rusko oslabovalo a ničilo bez problémů samo bez cizí pomoci. Kromě toho každý pokus USA oslabit a zničit Rusko ho ve skutečnosti posílil; i kdyby tu byla jen minimální zpětná vazba, takhle obrovský rozpor mezi politickými cíli a výsledky by musel být zaznamenán a vedl by ke změnám v přístupu. Navenek by se to mohlo vysvětlit přirozeností americké falešné demokracie, kde může každá administrace vinit ze svých selhání a chyb tu předchozí, ale Hluboký Stát zůstává celou dobu u moci a byl by prostě nucen si po pár cyklech tohoto fiaska přiznat, že s plánem oslabit a zničit Rusko je něco značně v nepořádku. To, že se tak nestalo, nás vrací na začátek, k podezření, že Putinovi agenti neúnavně pracují uvnitř Hlubokého Státu.

Ale to je čistá konspirační teorie, ke které bychom se neměli přibližovat. Řekněme jen, že momentálně nemáme žádné adekvátní vysvětlení, co se stalo. Po rozpadu Sovětského svazu bylo třeba velmi málo k urychlení kolapsu samotného Ruska. Ale tyto kroky nebyly podniknuty, a kroky, které podniknuty byly (zdánlivě s cílem oslabit a zničit Rusko), vedly k pravému opaku. Jak to? Níže je seznam deseti nejúspěšnějších iniciativ toho, co se zdá být kampaní amerického Hlubokého Státu, “MRGA” (Make Russia Great Again). Máte-li jiné vysvětlení, chtěl bych ho slyšet.

1. Kdyby bylo kdysi Rusko okamžitě přijato do WTO (což chtělo), bylo by zaplaveno levným importem, který by zničil ruský průmysl a zemědělství. Rusko by prostě prodávalo ropu, plyn, dřevo a další zdroje a kupovalo, cokoliv by potřebovalo. Místo toho strávili USA a další členové WTO 18 let vyjednáváním o vstupu Ruska. Když se tak konečně stalo, v roce 2006, nezbývalo moc času do finančního kolapsu 2008, po kterém už WTO nehrálo moc velkou roli.

2. Kdyby Rusku bylo ihned umožněno bezvízové cestování na západ (jak to chtělo), většina pracujících Rusů by dychtivě opustila Rusko a nechala za sebou populaci sirotků a seniorů, podobně jako se to stalo na současné Ukrajině. Po ztrátě většiny produktivní populace by Rusko nepředstavovalo žádnou ekonomickou nebo vojenskou hrozbu. Namísto toho nebylo bezvízové cestování Rusku nikdy umožněno a restrikcí časem jen přibývalo. Rusové si tedy dávno osvojili myšlenku, že o ně na západě nikdo nestojí a mají tedy hledat štěstí doma.

3. Po rozpadu SSSR se z Ruska stala volná mozaika regionálních středisek. Mnoho z nich (Tatarstán, Baškortostán, Uralské republiky, Čečensko) uvažovalo o osamostatnění. Bez cizího zásahu by se z Ruska stala volná konfederace neschopná formulovat společnou zahraniční politiku. Místo toho se do Čečenska pumpovaly zdroje a žoldáci, aby se z něj stala existenční hrozba Rusku a donutila ho k vojenské rozhodnosti. To, že čečenští dobrovolníci v současné době bojují na ruské straně, podtrhuje selhání americké strategie ohledně Čečenska.

4. Kdyby po rozpadu SSSR NATO prostě akceptovalo, že hrozba, kvůli níž existovalo, už neexistuje, a rozpustilo se, Rusko by nikdy nemělo potřebu se znovu ozbrojit. Rusko vesele rozebíralo a likvidovalo své lodě a rakety. Ale NATO cítilo potřebu bombardovat Jugoslávii (z vymyšleného humanitárního důvodu) a pak se vytrvale roztahovat na východ. Tím dali jasně najevo, že jejich problémem nebyl Sovětský svaz nebo komunismus, ale samotné Rusko. A zatímco koncem 90. let nemělo moc Rusů chuť bojovat a zemřít pro větší slávu komunismu, povstat na obranu vlasti bylo něco úplně jiného.

5. Kdyby byly státy okolo Ruska nechány na pokoji, Rusko by nikdy neuvažovalo o rozšiřování svého ohromného území s nízkou hustotou obyvatelstva. Ale pak přišla provokace: Gruzie s podporou USA zaútočila na ruské mírové jednotky v Jižní Osetii v roce 2008, což nutilo Rusko reagovat. Demilitarizace Gruzie v rozsahu pouze pár dnů zvýšila ruské sebevědomí a ukázala, že vojenské jednotky trénované NATO jsou měkké a poddajné a nepředstavují velkou hrozbu. Rusko získalo Jižní Osetii a jako bonus Abcházii, což vydláždilo cestu pro další zisky území (Krym, Donbas, Cherson, Nikolajev, Oděsa…).

6. Kdyby USA nechaly na pokoji Sýrii, blízkého spojence Ruska po téměř století, Rusko by se nerozrostlo na území Středozemí. Stalo se ale to, že Sýrie požádala Rusko o pomoc proti ISIS s podporou USA, a Rusko zničilo ISIS s relativně malým kontingentem vzdušných sil z jedné letecké základny. Operace v Sýrii předvedla moderní ruské zbraně a vedla k ohromným objednávkám zbraní z celého světa. Co víc, spojenci Ruska teď ví, že pokud by měli problémy s USA/NATO nebo jejich žoldáky, stačí jen zapískat a Moskva přispěchá se svými přesnými bombami a vyskládá tam pěkné hromádky mrtvol.

7. Po Kyjevském puči v roce 2014 a připojení Krymu byly západní sankce ohromnou motivací k nastartování rozsáhlého programu nahrazení importů, což obnovilo ruský průmysl i zemědělství. Rusko má teď značnou potravinovou samostatnost a je velkým vývozcem potravin. Tato pozice bude ještě posílena připojením úrodných regionů na jihu a východě Ukrajiny. Sankce doprovázely spekulativní útoky na rubl, což vyhnalo jeho hodnotu z 30 rublů za dolar na 60 (kde se nachází dnes), díky čemuž jsou ruské produkty ve světě mnohem více konkurenceschopné a posílil se mezinárodní obchod.

8. Nekonečné plané hrozby odstřihnutí Ruska od SWIFTu přiměly Rusko založit si svůj vlastní systém plateb, který je nyní integrovaný s tím čínským. Zmrazení 300 miliard dolarů, které mělo Rusko v západních bankách, spolu se zmrazením kapitálu ruských oligarchů, naučilo Rusy nevěřit západním bankám a nenechávat peníze v zahraničí. Všechny tyto akce ve finančním sektoru vedly k odpovědím, které udělaly z rublu nejhodnotnější a nejstabilnější měnu na planetě, zatímco dolaru a euru hrozí hyperinflace.

9. Osmiletá válka Ukrajiny za pomoci NATO proti ruské civilní populaci v Donbasu donutila občany Ruska pochopit jednu věc: že je Západ chce vyhladit. Když Ukrajinci prohlásili, že chtějí mít nukleární zbraně, když se ukázalo, že bio laboratoře Pentagonu na Ukrajině pracují na patogenech, které jsou specificky zaměřené na Rusy, a když se vyjasnilo, že to není jen Ukrajina, ale celé NATO, kdo se chystá zahájit útok na všech frontách, Rusko je předběhlo svojí Speciální Operací. Osm let ostřelování budov se starými lidmi, ženami a dětmi, vysílaného živě v ruské televizi, ale tvrdohlavě ignorovaného Západem, bylo instrumentálních pro to, aby podpora Speciální Operace dosáhla 76% a podobně i podpora Putina, jeho vlády, i mnoha regionálních vlád. Teď, když se ukrajinská armáda, bez ohledu na dodávky zbraní ze západu, rozpadá rychlostí, která ji zlikviduje za nějakých 20 dní (vypočítaný “Den Z”), Rusko se chystá vynořit jako jasný vítěz třetí světové války, ve které se, jako ve studené válce, kterou prohrálo, stěží vůbec bojovalo. Toto navrátí reputaci ruské armády jako někoho, kdo trvale vyhrává.

10. A nakonec, Rusko může děkovat finančním zdrojům poskytnutým Západem na podporu svobody slova a tisku v Rusku, čímž se myslí prozápadní propaganda. Za prvé to pomohlo ruskému mediálnímu prostoru otevřít se svobodě vyjádření více než země EU nebo USA, s minimem korporátní cenzury a kultury rušení, které tak zuří na západě. Za druhé, nápor Západní propagandy byl tak těžkopádný a panovačně hloupý, že Rusové, po pár let navykání si, se už jen otevřeně smějou Západnímu narativu, a podpora prozápadní politiky Rusy je mizivá. Tomuto procesu pomohla vyložená směšnost různých vývojů na západě: kultura rušení, MeToo, LGBT, operace změny pohlaví u dětí, podpora pedofilie a vše ostatní, což vytvořilo vlnu zhnusení. Toto otočení o 180 stupňů, od převážně prozápadních názorů na začátku 90. let k současné situaci, je tím konečným úspěchem 30-leté kampaně Hlubokého Státu znovu nastolit velikost Ruska.

Nechci tvrdit, že existence této kampaně je jednoznačně, prokazatelně pravdivá. Ale apeluji na vás, abyste se řídili výrokem Arthura Conana Doyla, “Když vyloučíte nemožné, tak cokoliv, co zbývá, jakkoliv se to zdá být nepravděpodobným, musí být pravda” a řekli mi, k čemu dojdete.

Zdroj: The Secret American Plan to Make Russia Great Again

Volně přeložil Antivirus

***

Je to zajímavá úvaha. Na první pohled se zdá nemožným, že by v čemkoliv z toho mohl opravdu bejt záměr Rusku pomoct a ne uškodit. Zároveň je ale extrémně těžký si představit, že všichni na západě jsou opravdu takoví idioti, že si za 30 let nevšimnou, že vše, co dělají, má úplně opačnej účinek, než chtěli. Na druhou stranu je to ale vlastnost psychopatie – vidět jen to, co psychopat vidět chce, a nikdy si nepřipustit, že by to mohlo bejt jinak. A když to nejde silou, půjde to ještě větší silou. To je tak nějak strategie Západu v kostce.

Ať už je ale důvod jakejkoliv, nepochybnou skutečností je, že ten výsledek je takovej, jakej je. A většina těch faktů, který tu Orlov zmiňuje, se do vymytejch hlav zfanatizovanejch zombíků Západu jaksi nedostává. Ale jsou to fakta. Jasně to ukazoval i můj předešlej příspěvek.

Průměrnej západní zombík má naprosto nerealistickou a dementní představu o všem ruskym. 90% toho, co si evidentně i většina lidí u nás myslí o Rusku (a Ukrajině jakbysmet), nemá s realitou nic společnýho. Což dobře dokresluje i ironie, že zatímco lidi hrozně fandí Ukrajincům a nenávidí Rusy, tak je od sebe bez vlaječek nerozeznaj. (Možná vyjma vytetovanejch hákovejch křížů, jejichž existenci si ale většina z nich stále nepřipouští, což je jen další důkaz totálního odtržení od reality.)

Bylo by zajímavý ty informace, co tu Orlov zmiňuje, omlátit zombíkům trochu o hlavu a sledovat, jak tu nebetyčnou ironii vysvětlí. Jestli je to aspoň trošku, trošinku, třeba jen na vteřinu, nedonutí se zamyslet, jak je tohle všechno sakra možný. Ne že bych si dělal naděje – kdo má pořád ještě plnou hlavu slámy od kravína, tomu se tam nejspíš nerozsvítí – ale za tu jednu vteřinu by to stálo.

sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
24. 5. 2022 21:45

Super-extra-třída článek – obrovská logika, smysl pro humor i realitu a nakonec i absurditu. Ani nedokážu vyjádřit pocity nadšení, humoru a obdivu k vysvětlení předkládaných faktů…prostě úžasné !!!

Ladislav
25. 5. 2022 07:09
Odpovědět  zdena

Bravo bratři Slované! Bez Rusja to nikdy nepůjde! Západní magoři to nikdy nepochopí, nemají mozek! Jen tv!

Pozor
24. 5. 2022 23:53

Je to len analýza nejakého analytika, do akej miery je pravdivá sa však nikdy nedozvieme, mne osobne sa niektoré veci zdajú trochu pritiahnuté za vlasy.

Janaz
25. 5. 2022 00:25

“Plán byl zdánlivě oslabit a zničit Rusko; jenže po rozpadu Sovětského svazu se Rusko oslabovalo a ničilo bez problémů samo bez cizí pomoci.”
Autor tára. Nech si doštuduje , čo sa dialo v Rusku v 90-ych rokoch, kto tam rozhodoval a kto sa tam správal ako kovboj v usákove. Rusi to neboli.
A čo sa týka jeho “teórie” o tom, že vlastne tí, čo stoja za touto devastáciou sveta min. za posledných 30 rokov tým sledujú posilnenie Ruska je už naozaj mimo misu. Nie je to náhodou tak, že sa to deje preto, lebo západná civilizácia reálne debilnie a preto sa na všetky riadiace funkcie dostávajú babráci, debili, nedoukovia bez štipky vedomostí a zručností ale zato s enormným záporným IQ a EQ? A deje sa to už min. 30 rokov, pretože vrana k vrane sadá? Začiatok tohto debilnenia bol určite naplánovaný a spustený v domnení, že sa ľudstvo bude dať ľahšie ovládať, ale človek mieni a pán Boh mení, že? Raz spustená deštrukcia sa už ukočírovať nedala a nedá, sú to komplexné systémy a na ne títo mentálni trpaslíci nemali a nemajú. Takže sa začal prejavovať chaos ako hlavná hybná sila a výsledok tu máme teraz.

PCH
25. 5. 2022 07:19

Klobouk dolu.
Logické, věcné shrnutí mnoha let vývoje myšlení západu …

Pijack
25. 5. 2022 07:21

Natvrdlost a sebestřednost jsou u Amerických politiků známy už 200 let. Není nic, co by to změnilo. Občas dostanou ve světě po držce a jim ne a ne to docvaknout. A furt se budou rýpat ve věcech, do kterých je jim howno. Po FED je soukromou institucí i CIA, i když nájemníci v Bílém domě tvrdí, že je to instituce demokratická a v zájmu bezpečnosti USA. To tvrdí i vycvičený ratlík Koudelka. A tyto instituce ovládá několik tradičních rodinných klanů. Tyhle dynastie si dosazují své lidi do politiky bez ohledu na výsledky voleb a celkem dementní americký volič není o nic inteligentnější než Český, Francouzský nebo Německý a Anglický. Tak už je to uspořádané. Na tomhle vypracovaném systému dynastie sedí jako žába na prameni. Ovládají vše významné – armádu, finance, volby…, dalo by se říct i vlastní model demokracie. Jen s tím rozdílem, že obyvatelstvu o demokracii lžou 24 hodin denně. A to jen proto, že ustavičně chtějí mít proti sobě nepřítele. Když není, tak si ho vyrobí… a kšefty se pak jen hrnou. Oni to vědí, my to víme… ale nikdo to veřejně říci nechce. Rozbil by se jim domeček. Dnes je na tapetě Rusko. Mají problém – Rusové si tuhle ideologii líbit nenechají.

Lenka
25. 5. 2022 08:54

Když se stal v Rusku Andropov prezidentem rok 1982 – spustil operaci Golgota. Když chtějí lidé kapitalismus, tak jim ho dáme – čím dříve a více – tím lépe. Chtěl aby v té době žila generace lidí, která zažila obrovský růst po 2.SV – když se “tvoří pro mírové účely” , je lidu shora dáno a je obrovský pokrok – věda, výzkum, průmysl.
Rusové pochopili, že svět řídí “kdosi za oponou” a podle určitých pravidel.
Jedno z těch pravidel je “kolik dobra pošleš do světa – tolik ho dostaneš zpátky”.
Je to jako kyvadlo – děláš dobro, dostaneš dobro – děláš zlo, dostaneš zlo. Ne třeba hned, ale časem určitě.
Článek je výborný a potvrzuje jednu věc – po “zlém” nikdy nic trvalého nezískáš.

Gales
25. 5. 2022 18:36
Odpovědět  Lenka

Jo,jo.Nepoznané světy myšlenek. A proto se nesmí u nás přát rusům vítězství,aby se to doopravdy nestalo. Jenomže do hlavy mi nikdo nevidí a tak si myslím svoje.A doufám,že se to zhmotní…

Evžen
25. 5. 2022 09:09

Sankce byly určovány na přání USA ale byly takové aby moc nepoškodily USA a proto se samosebou obcházely…!

Gales
25. 5. 2022 10:12

A Rusko zachraňuje Ameriku.Vyplývá to z této logiky.