blog

Kdo odpálil potrubí Nord Stream, a komu vyhrožovala Uršula pomstou?! Analýza.

Vyhrožovala včera Uršula USA, a nebo Rusku?

Od včerejšího večera už každý ví, že poškození obou potrubí Nord Stream I a II bylo sofistikovanou vojenskou  operací. Polský poslanec a bývalý ministr obrany Radek Sikorsky se s tím ani trochu nemazal, a rovnou  poděkoval USA za provedení obou sabotáží. Fialův hlavní pobočník pro boj s dezinformacemi Michal Klíma, který sleduje twitterový účet Radka Sikorského, na kterém bylo poděkování USA zveřejněno, žádnou dezinformaci od Sikorského včera nezaznamenal. A tak to vypadá, že jde o informaci, když nás vláda nevaruje před dezinformací. (Foto Biden + Sikorsky, zdroj: twitterový účet Sikorski)

Vyhození obou potrubí do vzduchu vyvolalo včera 19% růst cen na plynových burzách v Nizozemí, i v Anglii. Cena za 1 kilowatthodinu vystoupala po přepočtu na včerejší kurz koruny vůči euru na 5,11 CZK. Bankéř Síkela tak bude,  půjde-li to takhle dál, doplácet vypůjčenými miliardami ze státního rozpočtu 2,11 CZK za každou zastropovanou kilowatthodinu, a Češi tak budou v příštích 5 letech místo důchodů a zdravotní péče, přednostně splácet bankéřům tyto Síkelovy směnky. Za 20% jejich hodnoty, možná budete moci poděkovat sabotérům potrubí. Je čas se podívat, kdo mohl mít zájem potrubí sabotovat, a komu sabotáž prospěla.

Varianta první – sabotáž provedená USA.

Pokud USA provedly sabotáž, je jasné, že Evropu čekají mimořádně kruté časy, protože USA se rozhodly, že na Evropu uplatní Doktrínu Truman-Monroe-2. (Viz 4. fáze doktríny.) Podle této doktríny se Evropa plně podřídí ekonomickým a politickým zájmům USA,  stejně jako se v minulém století USA musela podřídit Jižní Amerika. EU tak bude zakázáno vlastnit a budovat technologie a průmysl, které by byly modernější než americké, a mohly by USA konkurovat. EU bude také znemožněno nakupovat suroviny, plyn, ropu, a další výrobky než od USA, a od zemí, které USA pro dodávky schválí. Kdo se bude protivit, skončí stejně jako jihoameričtí odboráři, kteří létali za žraloky z vojenských vrtulníků do moře i s manželkami, jen proto, že chtěli lidštější pracovní podmínky. 

Cílem sabotáže provedené USA je totiž jednoznačně zabránit možnému jednání Německa s Ruskem o dodávkách plynu prostřednictvím těchto plynovodů. Takové to jednání, by zachránilo evropský průmysl před krachem, a naopak by způsobilo krachy průmyslu v USA. Prostřednictvím těchto jednání by také mohlo dojít k odklonu EU od politiky Kyjeva, a bez Bruselských miliard by se Ukrajina zhroutila ještě rychleji, než ji budou schopni Rusové obsazovat. Válka navíc doslova drtí evropské měny, ale dolar posiluje

Načasování sabotáže tuto variantu potvrzuje. Před pár dny se totiž velmi ostře proti další podpoře Kyjeva v amerických médiích vyjádřil německý kancléř Scholz, a takřka ve stejném okamžiku vůdce frakce CDU v německém parlamentu Merz nejprve nevybíravě označil ukrajinské uprchlíky za sociální turisty, kteří jen zneužívají německý sociální systém, a ihned dodal, že CDU je připravená ujmout se vládní odpovědnosti v Německu. Tím Merz vyslal jasný signál Scholzovi, že je připraven na rekonstrukci vlády. Z té by se pakovali zelení, největší němečtí zastánci války na Ukrajině, a nová vláda by byla zřejmě tvořena SPD, CDU/CSU a FDP. Tato vláda by byla nakloněná jak německým průmyslníkům, tak německým pracujícím, a podle jejich požadavků, které jsou stále hlasitější, by začala vyjednávat s Ruskem – o dodávkách energií výměnou za výrazné snížení podpory Kyjeva. Sabotáž potrubí tuto variantu vývoje do značné míry eliminuje, protože oprava potrubí by trvala nejméně 3 týdny, ale nejpravděpodobněji 6 měsíců. Jakmile by nová německá vláda tuto politiku zahájila, připojili by se k ní Francouzi, Italové, a další.

Varianta druhá – sabotáž provedená Ruskem.

Ačkoli Rusko nepotřebovalo provádět sabotáže svého majetku, který ani nebyl používán, není vyloučené, že sabotáž mohlo provést. V tom případě Rusko sledovalo tyto cíle – zabránit jakémukoli vyjednávání o diplomatickém řešení Ukrajinského konfliktu, a nebo ho maximálně ztížit. To ve svém důsledku znamená, že Putin chce obsadit celou Ukrajinu, a nebo ji donutit k bezpodmínečné kapitulaci. Putin si je tedy jistý, že Medveděvovy výhrůžky jadernými zbraněmi zabraly, a Západ se bude bát se přímo do konfliktu zapojit. A že mobilizovaná ruská armáda a ekonomický rozvrat Ukrajiny mu umožní obsadit celou Ukrajinu, nebo ji donutit ke kapitulaci, a k odstoupení území, včetně Charkova a Oděsy, a k instalaci proruské vlády na zbytku neokupovaného území. 

Geostrategicky se tak Putin může chystat k dosažení defacto společné hranice se Slovenskem a Maďarskem, čímž by umožnil přímé dodávky plynu do Evropy starými plynovody. 

Další možností ruské sabotáže je poslední výhružka Evropě – a dalšími cíli útoků se už stanou norské námořní těžební vrty, a plynovody, které je spojují s EU. Zuřivá reakce Bruselské Uršuly, na sabotáž ruských plynovodů tuto variantu podporuje. Je tak zřejmé, že Brusel i NATO vědí, že veškerá infrastruktura na moři, ať už jde o ropné, či plynové plošiny, produktovody či kabely, a na moři umístěné větrné elektrárny, jsou velmi snadným cílem sabotáží a útoků. Zajímavostí je, že se zavedením raket Zirkon do výzbroje ruského loďstva oznámilo velení US námořnictva politikům, že už není schopno zajistit přepravu armády USA do Evropy. Pokud není možné v případě konfliktu s Ruskem přepravovat vojáky, tankery LNG neproplují ani náhodou. 

Jakákoli další eskalace tak hrozí úplným koncem Evropy a jejího obyvatelstva. Už by se konečně mělo začít jednat o míru. Jak napsali Číno-komunisté – referenda na Ukrajině vytvářejí tlak na Západ. Západ se začíná otřásat v základech, a vypadá to, že vyhraje, ten kdo vydrží větší útrapy. 
https://www.michalapetr.com

sdílet na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vaska
29. 9. 2022 10:55
Ohodnotit příspěvek :
     

no myslím, že ve hře je ještě jeden hráč – Polsko – četl jsem článek, kde autor toto tvrdí a podkládá to i argumenty. (bohužel ho nemohu najít – překládal jsem to translátorem)

Vaska
29. 9. 2022 10:59
Odpovědět  Vaska

jo a mimochodem pšonci nacvičujou tankovej útok na Kaliningrad (z Telegramu)

Pavel
29. 9. 2022 14:33
Odpovědět  Vaska

Správný postřeh,ale je zde i jeden další Britové! Jinak úvaha o RF je úplně mimo mísu, je to stejný nesmysl jako tvrzení, že Zaporožskou jadernou elektrárnu si odstřelují sami.Na poláky bych to typoval dne Churchila ” hyena Evropy” loni měla cvičení jejich vrtulníkových záchraných jednotek v okolí trasy”nord strem” a zázračnou shodou okolností je i spuštění spuštění jejich plynovodu z Norska v době sabotáže.Jinak Britové jsou známi těmito špinavými praktikami a jejich rusofobijí. Každopádně je to akce NATO v režii USA!!!

Pozor
29. 9. 2022 19:52
Odpovědět  Vaska

Poliaci bez súhlasu SŠA by si toto nedovolili, toto je mimo ich možnosti, čo sa týka rozhodovania. Dokonca si dovolím tvrdiť, že ani Briti by to bez schválenia SŠA neurobili.

Pavel z Moravy
29. 9. 2022 10:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ je zdegenerovaný a jakýkoliv další komentář je mlácením prázdné slámy. Přeji vám vše dobré přátelé rozumu. Tak jako Ludwig van Beethoven odpověděl svému bratru na přání Johann- majitel jmění a odpověď Ludwig- majitel mozku, tak odpovím i já Pavel- majitel mozku.

Gales
29. 9. 2022 11:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen by mě zajímalo kterej Jouda je v pérdeli.

Pijack
29. 9. 2022 13:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Ptejte se, komu to prospěje a výsledek máte hned. U mě je to práce USA. Oni jsou tím už známí. Agresivní nátlak po celém světě. Dokonce se tím chlubí ve stovkách Hollywoodských filmů a politici se svými teroristickými zásahy netají. Jak dlouho bude světu trvat, než to pochopí?

Pavel
29. 9. 2022 14:35
Odpovědět  Pijack

Svět to pochopil již dávno,ale politici jsou připo..aní a koupení!

Masunta
29. 9. 2022 13:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Spoločnosti v Európe v súčasnosti platia za plyn sedemkrát viac ako v USA. Za týchto podmienok už nemecký priemysel nie je schopný konkurovať na svetovom trhu. Nemecká ekonomika pravdepodobne utrpí nenapraviteľné škody, najmä preto, že v blízkej budúcnosti nie sú žiadne známky obnovenia dodávok ruského plynu do Európy, píše „Deutsche Wirtschafts Nachrichten“.
A tam uniká plyn v mori po diverznej akcii USA…

Masunta
29. 9. 2022 15:02
Odpovědět  Masunta

MI-6 odovzdala Kancelárii prezidenta a Generálnemu štábu Ozbrojených síl Ukrajiny informáciu, že ruská armáda sústreďuje niekoľko úderných skupín v Belgorodskej a Rostovskej oblasti s cieľom spustiť protiofenzívu na východnom fronte po prijatí nových území do Ruskej federácie.
/Ukrajinský TG-kanál „Rezident“/

Masunta
29. 9. 2022 15:03
Odpovědět  Masunta

Britská letecká spoločnosť „Virgin Atlantic“ povolila mužom-pilotom nosiť sukne a letuškám mužské uniformy.
Spoločnosť zverejnila na Twitteri klip rôznych LGBT a transrodových zamestnancov v nových uniformách, zdôrazňujúc ich „individualitu“.

Masunta
29. 9. 2022 15:20
Odpovědět  Masunta

Před pár týdny se po Rusku objevily billboardy s nápisem Aljaška je Ruská! Včera, když Biden čaroval a hovořil s mrtvými, vešlo ve známost, že se před pár dny z ranní mlhy u ostrova Kiska vyřítila na americkou strážní lodičku Kimball rusko-čínská eskadra 5 válečných lodí včele s raketovým křižníkem Maršál Šapošnikov, a drze si to namířila do výlučné americké námořní ekonomické zóny u ostrova Kiska. To se sice není zakázané, ale považuje se to za důraznou výhružku. Tím spíš, když si uvědomíte, že ostrov Kiska byl jediným státním územím USA, které bylo za druhé světové války okupováno, a že patří pod stát Aljaška. Posádka strážní lodičky Kimball byla natolik zmatena událostí, že hlásila na velení, že se na ni řítí nejméně 3 čínské raketové křižníky s raketami dalekého dosahu Renhai. Ty sice neexistují, ale Čína vlastní tzv. super-torpédoborce typu Typu 055, které jsou těmito raketami vyzbrojené, a křižníku Maršál Šapošnikov aspoň trošku podobné. Zmatená hlášení lodičky Kimball jsou jen dalším důkazem chaosu, ve kterém se současné ozbrojené síly USA nacházejí.

Masunta
29. 9. 2022 15:24
Odpovědět  Masunta

Situace už došla tak daleko, že bylo zahájeno nejvyšší vyšetřování, proč se letos podařilo do července do ozbrojených sil USA najmout jen 40% ročního kontingentu dobrovolníků. (náborový rok USA je od září do září!)

Masunta
29. 9. 2022 15:26
Odpovědět  Masunta

Včera do Tichého oceánu vpluly pod arktickým ledem nejnovější (prosinec 2021) ruské atomové ponorky Kníže Oleg, a Novosibirsk, které dostaly za úkol posílit rusko-čínské loďstvo v Pacifiku. Kníže Oleg je vyzbrojen nejnovějšími atomovými raketami Bulava s dosahem 9000 km, a Novosibirsk střelami Kinžál, Onyx, a má být co nejrychleji přezbrojen hypersonickými střelami Zirkon.
————————————————————————————————
Tomu, kdo je pobouřen tím, že asi nepíši k obsahu článku se tímto omlouvám a sám si dupnu na palec.

jiří
29. 9. 2022 16:42
Odpovědět  Masunta

Ruské válečné lodě a čínský raketový křižník se přiblížily ke Spojeným státům na vzdálenost raketových úderů.
https://avia.pro/news/rossiyskie-voennye-korabli-i-kitayskiy-raketnyy-kreyser-podoshli-k-ssha-na-rasstoyanie-raketnyh

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
29. 9. 2022 18:45
Odpovědět  jiří

Dobře tak …

Petr
29. 9. 2022 14:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Polskej šmejd poděkoval , je jasné kdo to udělal !!!!!

Masunta
29. 9. 2022 14:54
Odpovědět  Petr

Mám, tě na seznamu myslící, Petře. A ty vykříčníky ?

Masunta
29. 9. 2022 19:10
Odpovědět  Masunta

No jde o to, jestli sis chtěl na čtenáře zařvat nebo jestli ujišťuješ sám sebe o správnosti svých názorů. Na psychopata bych tě nešacoval.

Per
29. 9. 2022 21:21
Odpovědět  Masunta

Ó, nejvyšší diskutére.