politika

Proč teroristé nechali poslední větev Nord Stream 2 nedotčenou?

Proč teroristé nechali poslední větev Nord Stream 2 nedotčenou?

Sabotáž proti Nord Stream ukazuje na Američany

Přibývá důkazů, že oba plynovody Nord Stream byly úmyslně vyhozeny do povětří. Řada nepřímých ukazatelů naznačuje zapojení amerického námořnictva do incidentu. Jak přesně mohla být sabotáž provedena a proč zůstala poslední větev plynovodu Nord Stream 2 nepoškozená?

Předně je vhodné vycházet z toho, že ukrajinská katastrofa jde podle scénáře americké operace na potlačení Evropské unie a likvidaci jednoho z civilizačních konkurentů. 

„Evropa od Atlantiku po Vladivostok“, kterou kdysi navrhoval de Gaulle, by byl pro Spojené státy velmi nežádoucím scénářem. Jako další nástroj zadržování zvolili američtí stratégové Ukrajinu – „most“ mezi Evropou a Ruskem, který také nesl energii potřebnou pro EU ve formě plynu. Další alternativou byly plynovody procházející Polskem, ale ve světle varšavské rusofobie to nebyl vůbec problém.

Ihned po Jugoslávii začaly USA investovat peníze do „nových ukrajinských elit“. Návratnost těchto investic začala v roce 2014 a nelze si nepřiznat, že obchodní propast mezi Evropou a Ruskem obě strany značně poškodila.

To však ještě nebyla smrtelná rána. Takovou ranou pro ekonomiku EU vypadá zničení obou větví plynovodu “Nord Stream” a jedné linky “Nord Stream 2”.

Bidenovy hrozby a podvodní exploze

Je snadné najít vidео, ve kterém Joe Biden vyhrožuje Nord Streamu. Ve videu natočeném na začátku února 2022 Biden po schůzce s německým kancléřem Olafem Scholzem prohlásil: „Pokud [ruské] tanky a vojska překročí hranici, nebude Nord Stream 2, ukončíme ho“.  Na otázku z publika o tom, jak to bude provedeno, Biden bez vysvětlení říká, že „to dokážeme“.

14. června 2022 časopis Sea Power publikoval článek, v němž se uvádí, že oddíl amerického námořnictva nacvičuje rozsáhlé používání podvodních aparátů v okolí dánského ostrova Bornholm, poblíž umístění plynovodů. Američané to praktikovali během cvičení BALTOPS, která v tu chvíli probíhala v Baltském moři.

O jaký konkrétní problém se zde jedná? To, že miny se dnes ničí pomocí bezpilotních podvodních aparátů (UUV) – ničitelů min. Takové zařízení často uvnitř nese výbušnou nálož, která se odpálí v bezprostřední blízkosti miny. Existují další speciální zařízení, včetně těch, která lze použít k instalaci výbušných náloží. Hypotetická detonace UUV, dovybaveného časovačem, který předtím umístili na potrubí, nebo detonace náloží položených opakovaně použitelným UUV jiného typu přímo na potrubí, povede k destrukci stěny potrubí, které se prudce zhorší obrovským tlakem, pod kterým je plyn uvnitř potrubí.

UUV však nevypluje z ničeho nic. Musí být doručen a poté řízen, dokud nebude umístěn na místo.  Potřebuje poblíž nějaký druh námořních sil, potřebuje provádět průzkum, potřebuje podporu.

A Američané takové síly v regionu měli – od chvíle, kdy začalo cvičení BALTOPS-2022, až do 23. září byla skupina amerických lodí v Baltském moři. Tři její lodě – UDC Kerasarge, jedna převážející vrtulníky typu San Antonio a jedna stará Gunston Hall – propluly průlivem Velký Balt a 25. září již propluly Lamanšským průlivem. Předtím do skupiny patřil i torpédoborec Gravely a odděleně od skupiny poněkud severněji vedoucí torpédoborec třídy Arleigh Burke.

Na tom posledním mimochodem došlo k mimořádné události – námořník zmizel v moři a pátrání po něm k ničemu nevedlo. Baltské moře si za nejasných okolností navždy vzalo Davida Spearmana. Možná – nepovedený ponor?

To nejzajímavější je v něčem jiném. Počínaje 2. zářím zahájily vrtulníky MH-60S amerického námořnictva intenzivní lety nad oběma plynovody východně od Bornholmu. Tratě jsou na webu. 

Co tam Američané dělali? Otázka je otevřená. 

Spojené státy mají proti minové UUV-ničitele ovládané z vrtulníků, ale jsou velmi malé. Na druhou stranu víme jen to, co sami o sobě řeknou. Klidně mohou mít výkonnější UUV shozené z vrtulníku s výbušninami, ovládané přes optický kabel ze vznášejícího se vrtulníku, nebo přes kabel a unášenou plovoucí anténu. 

Američané také praktikují doručování člunů vzduchem, přičemž i s posádkou. A organizovat z nich kontrolu UUV, stejně jako sestup nákladu (výbušniny a rozbušky) do hloubky, která je tam asi 70-100 metrů, již není problém. Vrtulníky létaly nad potrubím až do 13. září. Americká bojová skupina opustila oblast, kde se potrubí nachází, 21. září ve večerních hodinách.

26. září v 02:03 zaznamenaly švédské seismické senzory silnou explozi. Američané už Balt v tuto chvíli opustili. V 19:04 došlo k dalšímu výbuchu a o něco později začala do médií unikat informace o poklesu tlaku v potrubí. Poté se objevily zprávy o „bezprecedentním narušení“ plynovodu, přičemž představitelé Nord Stream AG hlásili, že obě větve “Nord Stream 1” a jedna větev “Nord Stream 2” byly zničeny a nejsou schopny dodávat plyn.

Je třeba říci, že pro EU je to přinejmenším knockdown, zejména pro Německo. 

Pro Rusko to není z ekonomického hlediska dobré, ale tyto důsledky jsou prostě nic ve srovnání s jinými – těmi, které se mohou skrývat za poslední nepoškozenou větví “Nord Stream 2”.

Scénář provokace

Pokud jsou to Američané, tak proč jednají tak drze? Na první pohled to vypadá jako jejich tradiční taktika – neustále nutit evropské vůdce, aby přísahali věrnost nechvalně známé „atlantické jednotě“. 

V případě potrubí by mělo jít o veřejnou a nepopiratelnou demonstraci důvěry v to, že výbuch byl dílem strašlivých Rusů. Nezáleží na tom, o co skutečně jde.

Ale tady bodají nůž do zad Němcům. Co se stane, když Scholz, kterému právě bylo ukázáno, jak obojživelná bojová skupina amerického námořnictva navždy vyhodila do povětří německou budoucnost, nebude chtít tuto hru dál hrát? Co když se zlomí a v reakci na tento krok naopak oslabí pozice USA v Německu? Vždyť zima je před námi! 

A zde si musíme položit nejdůležitější otázku tohoto příběhu. A proč útočníci nechali poslední větev “Nord Stream 2” nedotčenou?

Možná proto, aby se našel nějaký druh výbušného zařízení vyrobený v Rusku nebo něco podobného?  Ruská stopa. Něco s ruským značením nebo s použitím ruských či sovětských součástek? Jako by se výbušné zařízení rozbilo a nevybuchlo. Jak pak bude reagovat obyvatelstvo v Evropě a USA? Jaká opatření budou muset evropské vlády přijmout, aby uspokojily hněv mas lidí, kteří ztratili budoucnost?

To je vážná otázka. Pokud k takové provokaci skutečně dojde, pak mohou být její důsledky nepředvídatelné. 

Angličané už připravují veřejné mínění.

Jen například Telegraph dokázal publikovat několik článků, v nichž se uvádí, že zničení „proudů“ je „ruská sabotáž“. Jeden z nich například vyšel pod nadpisem «Evropa podezřívá Rusko ze sabotáže po „bezprecedentním“ poškození plynovodu Nord Stream do Evropy».

Najděte na posledním, nepoškozeném potrubí něco výbušného a s odkazem na Rusko a Scholz nebude schopen vysvětlit, proč nechce dát Ukrajině německé tanky.

Bude se muset vzdát tanků, bojových vozidel pěchoty a obecně všeho, co bude Washington požadovat. 

Navíc nyní neexistuje žádné jiné potrubí, kromě ukrajinského, pro dodávky plynu do Evropy z Ruska. 

A to se bude týkat nejen Scholze a Německa.

Noviny VZGLJAD před rokem a půl varovaly, že by se Nord Stream mohl stát terčem útoku. Dnes je důležité nenechat Západ, aby pověsil tuto sabotáž na nás.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3y09uCe

sdílet na

29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
29. 9. 2022 05:21
Ohodnotit příspěvek :
     

O teroristické činu víme: KDO ho spáchal, PROČ byl spáchán, známe výroky různých stran k činu a teď zbývá OČEKÁVÁNÍ, co se bude dít. JAK Rusko zvedne rukavici. Rusko má dostat zaplaceno za nasmlouvaný plyn, ne za dodaný. Generální prokuratura Ruské federace iniciovala započetí konání ve věci mezinárodního terorismu po poškození „Nord Streamu“.

Bloomberg: Plamenný pozdrav „zelenému“ Německu z USA. Německo odhaduje, že v důsledku prasknutí potrubí se do atmosféry dostalo asi 300000 tun metanu, jednoho z nejsilnějších skleníkových plynů na světe.
Toto množství plynu bude mít během následujících 20ti let stejný vliv na klima, jako roční emise 5 miliónů aut.

Vaska
29. 9. 2022 09:42
Odpovědět  Masunta

no taky si říkám co na to ten spratek gréta ?

Masunta
29. 9. 2022 09:46
Odpovědět  Vaska

Ruské spoločnosti rýchlo rozširujú svoju prítomnosť v ropnom sektore Iránu.
Oilprice.com píše:
„Rusi sú späť potom, ako v roku 2018 takmer o všetko prišli kvôli americkým sankciám voči Teheránu. Vtedy sa schovali za Čínu. Teraz sú v popredí. Pre Rusko sa v Iráne začína zlatá horúčka.“
Hovoríme o obrovských ložiskách Severného a Južného Azadeganu. Obsahujú 32 miliárd barelov ropy s ťažobnými nákladmi 1-2 doláre za barel. To je už iná pesnička.
Obe polia susedia s Irakom. Odlíšiť ich „sankcionovanú“ ropu od irackej je takmer nemožné, čo znamená, že ju možno predať (cez Irak) komukoľvek.
„Aj keby na každú vrtnú plošinu posadili Američana, nebudú schopní určiť, odkiaľ ropa pochádza.“
Do projektu je zainteresovaná „Khatam al-Anbiya“, inžinierska spoločnosť „Zboru islamských revolučných gárd“. Čo je jasný signál, že Teherán nevidí žiadne vyhliadky na jadrovú dohodu so Západom, poznamenáva „Oilprice.com“. Takže spolupráca s Teheránom sľubuje Moskve nielen UAV pre front, ale aj miliardy v rozpočte.
Čo sa týka sankcií…

Masunta
29. 9. 2022 09:47
Odpovědět  Masunta

Ako raz povedal iránsky exminister zahraničných vecí Džavád Zaríf:
„Ak je na svete umenie, v ktorom my Iránci vynikáme (a ktoré môžeme učiť za poplatok), je to umenie vyhýbania sa sankciám.“

Vaska
29. 9. 2022 10:32
Odpovědět  Vaska

ještě dodám, aby ta gretenka greta tak neřvala tak soudruzi z eurosojuzu chtěj zakázat spalování dřeva – že je to neobnovitelnej zdroj – to prostě nevymyslíš

Markýza
29. 9. 2022 12:31
Odpovědět  Vaska

Už přestala chodit do školy úplně.

Administrátor
P.A.Semi
29. 9. 2022 17:05
Odpovědět  Masunta

S těmi Emisemi je to nesmysl…

Uniklo jedno promile (tisícina) toho, co tam normálně za rok proteče…
V minulých letech se to všechno spálilo a jako CO2 se dostalo do ovzduší také… Tisíckrát víc…

πα½

sergej
29. 9. 2022 07:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Co dodat, ruští švábové?
https://rutube.ru/video/31e7bad33de94c819e61be2c70a39c79/

Aleš
29. 9. 2022 07:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Pachatel se jmenuje USA. Je to uder proti EU a ta čumí jak bezbranná zmoklá slepice.
USA vyhlásilo válku Evropě a je třeba jednat. Vyhoštění US ambasád, vyhodit je z NATO, sankce, naprostá ekonomická izolace USA.

Buchtík
29. 9. 2022 07:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli to tady už bylo, tak pardon. Ale teď jsem se nemohl přestat smát.
https://www.telegraph.co.uk/world-news/2022/09/27/how-putin-could-have-carried-nord-stream-attack-may-have-set/
Aneb jak se Angláni snaží vnutit představu svým ovečkám, jak to ten Putin mohl vyhodit do vzduchu ten Nord Stream. 😀 Je to fotka z roku 2015…

putin_NS.png
jirik
29. 9. 2022 09:36
Odpovědět  Buchtík

A kde ten ponor tohoto podvodního plavidla byl? Jestli blízko NS 1 a NS 2, tak se najde dost fanoušků, kteří budou tvrdit, že k poškození už došlo v roce 2015…..
Ruská vynalézavost nezná mezí….

Markýza
29. 9. 2022 12:33
Odpovědět  Buchtík

To není možný, řekněte, že to není možný!!! Myslím tu zprávu.

jirik
29. 9. 2022 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

„Je to velká událost, která by neměla znamenat velké řešení, alespoň zatím ne. Ke katastrofě mezi Ruskem a Ukrajinou nemělo NIKDY dojít a rozhodně by k ní nedošlo, kdybych byl prezidentem,“ řekl Trump.
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/trump-chce-mir-a-nabizi-zprostredkovani-dohody-mezi-usa-ruskem-a-ukrajinou-o-ukonceni-valky/

Masunta
29. 9. 2022 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Slovenský premiér Eduard Hegera pro britský Financial Times: V rozhovoru prohlásil, že Slovensko dělí několik dnů, resp. týdnů od kolapsu ekonomiky v důsledku nezvladatelných cen elektřiny a plynu, které začínají likvidovat slovenský průmysl.
Před pár týdny skončil jeden z největších metalurgických podniků v zemi, a to koncern Slovalco, největší zpracovatel hliníku na Slovensku, jehož provoz spotřebovával téměř 10 % veškeré elektřiny v zemi. Podle Hegera je zapotřebí, aby Evropská unie uvolnila na zastropování cen energií v Evropě mamutí balík 5 miliard EUR z fondu rozvoje, přičemž předchozí balík určený na stropování cen energií v EU by měl být rozdělený mezi země EU rovnoměrně, z čehož by Slovensko mělo asi 1,5 miliardy EUR.
Tyto peníze se mají získat z tzv. mimořádného zdanění energetických podniků. Jenže mnozí experti před tímto varují, protože vyšší zdanění povede k tomu, že zdaněné firmy si to budou chtít kompenzovat dalším zvýšením odběratelských cen. Už dnes to funguje tak, že dodávky energií se realizují jen na krátké smlouvy, aby dodavatelé měly možnost operativně a často zvyšovat ceny po uplynutí krátkých úvazků.

Pozor
29. 9. 2022 10:13
Odpovědět  Masunta

Je smutné, že SR a ČR vyrábajú najlacnejšiu el. energiu v EU a pritom cena elektriny nakoniec najviac ničí náš priemysel. To sú priam neuveriteľné a rozprávkove fakty, ako je toto možné?

Helena
29. 9. 2022 12:54
Odpovědět  Pozor

A proto jsou svolávány demonstrace proti zmetkům Fialovy vlády. Co jiného můžeme konat?

Pavel z Moravy
29. 9. 2022 10:45
Odpovědět  Masunta

Takže nejlépe je nechat si ufiknout nohu a potom hledat jakou protézou ji nahradit? Neuráží vás lidé ta tupost těchto individuí, kteří řídí vaše životy? Je vůbec možné, abyste se nechali ovládat takovými lidmi? Asi ano, protože vám nedochází vůbec nic. Otroctví už vám klepe na vrata.

Masunta
29. 9. 2022 13:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vyledám větev vodorovnou a zahájím akt sebekritiky rovnou.

Pozor
29. 9. 2022 10:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Odpoveď Ruska príde, západ skutočne nemusí mať strach, že sa toho nedočká.

Pedro
29. 9. 2022 10:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Velká část světa nenávidí Ameriku, po tomto svinstvu ji bude nenávidět celá Evropa i svět. Odporní šmejdi.

Pavel z Moravy
29. 9. 2022 10:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Scholz je pouze mopslík, tak jako všichni další v EU. To už jsou totálně profláknuté postavičky , kterým mohou věřit pouze přeformátovanci covidu a uhlíkové stopy, tedy zeleného údělu. Větší šílence na planetě než tuto evropskou ekipu (ne) mocných už asi nelze najít. Těšte se dětičky, těšte, máte před sebou skvělou budoucnost. Je vám teď všechno jedno, protože máte průvan v makovici, ale i to se změní. Tytlerův kruh jak ho zde někdo interpretoval se uzavírá a opět se začne s otroctvím. Teď když máme co jsme chtěli, jak svého času prohlásil generál Vacek a to bylo před lety a to ještě na planetě tak nacismus nekvetl. Budoucnost s poskoky Šorošovsko- Aspeňáckých elit je narýsovaná. Omlouvám se za ten pesimismus, ale nevidět stav společnosti a lhát si do kapsy je úplně k ničemu.

Helena
29. 9. 2022 12:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Není to pesimismus, ale holá pravda.

Pavel
30. 9. 2022 08:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jak to pěkně Pepa Vojtkek odhaliv v “Koloredu” trefil to na hlavičku.Asi nám v Evropě pokud nechceme zdechnout ve válce nezbude nic jin=ho než vzít také “Vidle a lopaty” a vyčistit ten Augiášův chlév co nám to po hadráku a rozpadu “sojuzu” ušáci nadělili!!!Tak jako Rusům jde o kejhák na Ukrajině, stejně na tom budeme po zimě i my Evropané! Není jiné cesty, buď vyhrají “Sőrosovy elity”a my budeme jejich otroky nebo na krchově a nebo vyhrajeme my! Jiná cesta není, s těmito šmejdy se nedá domluvit, toto je absolutní zlo!!!To oni zplodili Hitlera a II sv., byly to jejich prachy a dnes mají Ukrajince a našlápnuto na zničení života na zemi!!!

Albi
29. 9. 2022 10:41

A už je to tady – ani to dlouho netrvalo.
U poničeného Nord Streamu se pohybovaly ruské lodě, hlásí tajné služby
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-v-blizkosti-uniku-plynu-se-pohybovaly-ruske-lode-hlasi-tajne-sluzby-215588#

Čoudelkovy melody boys dostanou mimořádné prémie. Za rychlost. Permnentní loajalita je asi zahrnuta v platu.
Ovšem splést si americké lodě s ruskými, to zrovna o velké odbornosti nesvědčí. Ale obdivuhodný výkon už je, že aspoň nějaké lodě zahlédli a nemuseli si je pracně vymýšlet. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
29. 9. 2022 12:30
Odpovědět  Albi

Blbost dosahuje závratných výšin. PROČ proboha by to Rusko dělalo? To ty tajné služby vědí taky?

Albi
29. 9. 2022 12:51
Odpovědět  Markýza

1 – Nevědí, ale něco říci musí.
2 – Ať vědí nebo nevědí, do novin se musí napsat to, co je v dané chvíli žádoucí, tedy přikázané.

Markýza
29. 9. 2022 13:43
Odpovědět  Albi

No tak to nepochybně.

Administrátor
P.A.Semi
29. 9. 2022 11:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak jsem říkal, že to (zase jako většinou) udělali Židi:

V tom článku ze Sea Power, kde se popisuje, jak “Američané” u Bornholm cvičili kladení a hledání min, skoro na konci článku to tam komentuje:

… Lt. Joshua Lynn, U.S. 6th Fleet experimental lead for BALTOPS …

πα½

Vladimír
29. 9. 2022 13:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Poslední trubku nechali nedotčenou, protože takto mohou Američané EU vydírat – jedna trubka je přece jenom lepší než nic, tudíž EU bude muset skákat jak USA pískají, aby jim zbyla alespoň malá naděje.