blog

„Dvě loutky. Páprda a…“ Vyoral pustil peklo na Bidena s Fialou

19.04.2024 15:00 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – Po návštěvě premiéra Petra Fialy v Bílém domě se z řad jeho podporovatelů začalo ozývat, že se ukázalo, jak ČR hraje diplomatickou první ligu. Komentátor souhlasí, že první ligu ČR hraje. Ale v lokajství. A horších věcech. „Šli buď na kobereček, nebo pro nové notičky,“ odhadl. Setkání s Bidenem má za parodii. „Dvě loutky, blbá a blbější, politický eunuch a senilní páprda zahráli divadlo zejména pro českou veřejnost,“ konstatuje a ptá se, kolik českého daňového poplatníka tato cesta stála.

Premiér Fiala s velkou slávou zavítal do USA, kde se jednak setkal s americkým prezidentem Joem Bidenem, ale také zavítal do centrály CIA v Langley. Je to významná událost, která dokazuje, že hrajeme v diplomacii první ligu, nebo to znamená něco docela jiného?

My, respektive naši politruci – což je třeba důrazně oddělovat – nehrají první ligu v diplomacii, ale ve věčném lokajství a rektálním alpinismu, jež pramení z jejich větších či menších mindráků, nedostatku sebevědomí, prospěchářství, hlouposti a bezpáteřnosti. Jen sovětský Kreml vyměnili za americké Langley a Washington. Tváří se jak pávi, ačkoliv vypadají jak mouchy na exkrementu. Spíše to ukazuje na prakticky absolutní vazalství našich politruků a vrcholných představitelů zpravodajských služeb. Což je alarmující.

Jen naivové si mohou myslet, že celá tato sebranka, pardon delegace, zamířila do centrály USA jako partnerská. Dle mého přesvědčení šli buď na kobereček, nebo pro nové notičky v zájmu amerického Velkého bratra. Je možné, že brzy nám velečučkař Koudelka, nebo tentokráte někdo další, předloží nové Vrbětice, Skripala 2.0, ruskou stopu v bezvýznamných on-line médiích nebo něco podobného. Ostatně všeříkající je, když ředitel BIS Koudelka hrdě převzal medaili za spolupráci od šéfa CIA. Myslíte, že takto se chová rovný k rovnému? Zkuste svému kolegovi v práci či ve sportovním týmu nebo životnímu partnerovi předat jako gesto dobré vůle medaili, diplom či ocenění za spolupráci. Pokud to nebude vnímat jako náznak arogance a nadřazenosti, minimálně si bude myslet, že jste spadl z višně. Ocenění přece většinou probíhá subordinačně. Tedy nadřízený ze CIA ocenil mopslíka z BIS, a ten nyní tentokrát i s dalšími přijel políbit prsten a převzít instrukce.

A co se týká setkání soudruha Fialenka s Joem Bidenem, tak to je parodie věrně reflektující to, jak funguje náš svět. Dvě loutky, blbá a blbější, politický eunuch a senilní páprda zahráli divadlo zejména pro českou veřejnost, která nákladný výlet Fialovy kolaborantské družiny štědře, leč nuceně, zaplatila. Kdybychom přenesli setkání do absurdní komiksové podoby, pak mopslík zavrtěl ocáskem a udělal radostí loužičku, zatímco senilní páníček netušící, o koho se jedná, si sounáležitostí nadělá do plenek. Pologramotní novináři nestíhají mačkat spouště, přičemž to shledají velmi roztomilým důkazem pevných a nadále se zlepšujících vztahů mezi těmito dvěma karikaturami.

Režisér David Martínek dokonce navrhuje, aby den, kdy Fiala navštívil Langley, byl zapsán jako „den kolaborantů“. Je to adekvátní? Koneckonců, Langley si prohlédl i Babiš.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fdavid.martinek1%2Fposts%2Fpfbid08ZVY2AgH3edeXV8hjBYfHVA6H3P5gcJMMp3jf6mX9rqJgTnpXEcGTKwqfD4KqTm1l&show_text=true&width=500

Předpokládám, že u pana Martínka jde o nadsázku. A s tou souhlasím. Víc bych v tom nehledal. A ano je otázka, zda by onen potenciální den měl být určen k datu návštěvy Langley Fialy či Babiše. V tomto ohledu mezi nimi rozdíl nevidím.

Více na :

Parlamentní listy

sdílet na

46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
20. 4. 2024 10:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Z ajronetu….. Takže země kupující ropu nakupují vedle toho i americké dluhopisy. A z čeho americká vláda vyplácí výnosy z těch dluhopisů? No přece penězi, které FED vygeneruje naproti novým dluhopisům, které americká vláda FEDu poskytne do zástavy. A proč se ten dolar neznehodnotí? Protože každý ten dolar je něčím krytý. Hádejte čím? Ano, každý dolar je totiž krytý částí barelu s ropou! Pouze za dolar totiž můžete ropu směnit. Proto není nutné, aby byl dolar krytý zlatem, stříbrem a dokonce ani prací, jak bylo napsáno před rokem 1989 na československých bankovkách. Americké dolary jsou totiž kryty ropou.

Každý dolar je krytý částí ropy z barelu

A protože ropa se těží pořád a pořád nová ze země, je možné pořád a pořád tisknout nové dolary a zákazníci z celého světa musí pořád dokola nakupovat nové dolary, aby s nimi mohli zaplatit za nákupy další nové ropy. Proto americký státní deficit dosahuje bilionů dolarů, ale na devalvaci dolaru to nemá prakticky žádný vliv, protože každý nový dolar je krytý novou ropou. A nejen dolar. Každý nový natisknutý americký státní dluhopis je krytý ropou! A na to se opravdu velmi často zapomíná.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
20. 4. 2024 11:02
Odpovědět  Gales

Dolar není krytý zlatem minimálně od osmdesátých let minulého století.

cool
20. 4. 2024 12:10
Odpovědět  Pravdomluvny

Nově tedy s petrolholarem ho ale zpevnili uhlíkovou 100pičkou, to jsou zas výplody. Nedal to singularista o ničem, ničeho a pro nic? brrrr

anbar
21. 4. 2024 18:22
Odpovědět  Pravdomluvny

tuším 1971

Bety
20. 4. 2024 12:33
Odpovědět  Gales

No proč myslíte, že se BRISC snaží obchodovat mimo dolar?
Ostatně je na hlavu, že naprostá většina té ropy se nachází mimo území USA, takže USA
kryje SVŮJ dolar CIZÍMI AKTIVY.
Celá ta ekonomika západu stojí jen na podvodné praxi tzv. SVĚTOVÝCH bank. Ty nás drží pod krkem, takže je nejvyšší čas aby KLEKLY!!!

Jaroslav
20. 4. 2024 20:07
Odpovědět  Bety

Víte co znamená rčení “too big to fall”, příliš velký aby padl! Ty banky vlastní víc peněz, než je celková hodnota všech světových aktiv. A peníze se již ani nemusí tisknou, generují je počítače, jsou z velké části virtuální. Divím se, že ten systém ještě funguje

Jaroslav
20. 4. 2024 20:02
Odpovědět  Gales

Hlavně je ten “finanční systém ” krytý US Army. Ovšem po zavedení Lgbtcla+-autobus šla její moc do čili a to dolarove finanční letadlo začíná (ne)řízený pád. Prohlášení Blinkena že kdo není “za stolem”, čili kdo nepodlézá, je na stole, že ho prostě řečeno sežerou zatím funguje, zatím! No a my můžeme být happy, ti (ne)naši politici podlézat umí. Nechají si nás jako slouhy.

jiří
20. 4. 2024 20:37
Odpovědět  Gales

V dnešní době je “dolar” krytý obchodem s dětmi, adrenochromem a drogami – pedonarkodolar.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
20. 4. 2024 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Martínek, super nápad!! 👍👍👍
Jen bych doplnil ti dva jmenovaní nejsou zdaleka všichni.
Viděl bych to tak, že budou mušet ČD vypravit vzláštní vlak, aby se tam veěli všichni a nabídout je Gosudarovi, jako speciální pracovní jednotku, pro obnovení toho co zničili.
Samozřejmě že si uvědomuji, že ty životy nikdo nevrátí.

Pravdomluvny
20. 4. 2024 11:03
Odpovědět  Slovan

Černý delfín na ten speciální vlak čeká už od roku 1990.

Slovan
20. 4. 2024 11:28
Odpovědět  Pravdomluvny

Nikdy jsem se o to nezajímal, ale Googl říká 700 vězňů, co zabilo na 3.500 lidí. Slušný výřad. Průměr 5 lidí na vězně. No panečku, to muší být zvířata. Né, kreatůry.

Pravdomluvny
20. 4. 2024 11:38
Odpovědět  Slovan

Když dorazí kompletní pěti -šesti demoliční vlastizrada i voliči,tak si vybraní vězni přijdou “”””skutečně na své “”””🙂

Pavel z Moravy.
20. 4. 2024 12:06
Odpovědět  Slovan

Myslím, že pláčeme na nesprávném hrobě. Měli bychom plakat nad vytuněností a přeformátovaností většiny našeho lidu. Už není kam utéci.
Zaprodanci a degenové nás dostali. Musíme si na rovinu říci, že tato země je v číči. Nalhávat si můžeme co chceme, nač se zbytečně utěšovat. Co jsme si vychovali, to máme. Realisticky shodnoceno. Užívej víkendu a měj se.

Slovan
20. 4. 2024 13:26
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Víš jak je to s tou dírou co ji tesař zanechal. 😊

Jaroslav
20. 4. 2024 20:14
Odpovědět  Slovan

Pozůstatky gulagu na Sibiři ještě jistě zůstaly. Ne v té kráse jak původně, ale i tak to stačí. No a pro zbytek nás by se mohli organizovat exkurze na téma “Politici (nemakačenkové) při pracovním vypětí “. Rád bych si ta to z důchodu ušetřil. Ta krása Pevný podpalovac , Violet a další pracují, fyzicky a ne hubou

Slovan
20. 4. 2024 20:58
Odpovědět  Jaroslav

Mě se nedavno líbilo a to moc, jak Lukašenko zavedl úředníky do kriminálu a řekl jim aby se podívali co je tu místa. 🤣

Gales
20. 4. 2024 11:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Blíží se eurovolby a je potřeba napravit euroskeptikům a chcimírům kotrby aby se zvolila ta správná sestava. Takže si Jidáši byli pro notičky. V blízké době to poznáme co připravili v Langley.

Pavel
21. 4. 2024 07:53
Odpovědět  Gales

Aby to nebylo ještě horší.Naposledy,když tam byl Babiš nám přivezl “Covidové notičky”! Co nám dovezli tito “kryplové” se tuším brzy přesvědčíme na vlastní kůži a nic pěkného to nebude!

katango
22. 4. 2024 10:43
Odpovědět  Pavel

Mluví se o ptačí chřipce nebo o nějaký zatím nepojmenovaný nemoci, co mí mít smrtnost v desítkách procent. A to i na mainstreamu.

Pravdomluvny
20. 4. 2024 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Jeden by nevěřil,kolik radosti dovede udělat, když se potká vlastizradný debil s dementním senilním pedofilem 😂…..v řadách havlolejnolahvárenské žumpy

zuzana
20. 4. 2024 12:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč jsou globální elity vyděšené k smrti z národního konzervatismu?

https://aktax.cz/proc-jsou-globalni-elity-vydesene-k-smrti-z-narodniho-konzervatismu/

Jura S
20. 4. 2024 13:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Z LIBAVÉ : 2000 amerických vojáků se bude za dva týdny rekreovat v beskydské přírodě…. Nikomu nic nepodsovám že, nic za tím nevidím… Turistiku v přírodě je třeba podporovat…

Pravdomluvny
20. 4. 2024 13:48
Odpovědět  Jura S

A co rekreace v Gitmu,tam je místa……Nulandová už je údajně pryč 👎
Amiokupant se hodlá v ČR rekreovat v rámci OPERACE TRVALÁ OKUPACE 😡
P.S.
Voják uSSa je škodná a tak by k nim myslivci z celé ČR měli přistupovat 🙋

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
21. 4. 2024 08:06
Odpovědět  Pravdomluvny

Kam vstoupí noha US žoldáka,tam sedm roků ani tráva neroste!!!

Pravdomluvny
21. 4. 2024 10:13
Odpovědět  Pavel

Ta léta nesedí……jinak souhlas, amiokupant je škodná a ta by se měla likvidovat.

Boomer
21. 4. 2024 12:52
Odpovědět  Pravdomluvny

..no, dle mého selského rozoumku nás US přátelé nechají napospas osudu, až to na Ukrajině skončí a kolo dějin se pootočí o další kousek.
Budou mít dost vlastních starostí doma i v Tichomoří…

Pravdomluvny
21. 4. 2024 14:02
Odpovědět  Boomer

Hlavně doma,pokud zase myslí na to, že vyhraje volby senilní pedofil Bidet 🤓

zuzana
20. 4. 2024 14:08
Ohodnotit příspěvek :
     

George Clooney prohlásil, že je čas násilně očkovat všechny neočkované osoby v Americe

https://aktax.cz/george-clooney-prohlasil-ze-je-cas-nasilne-ockovat-vsechny-neockovane-osoby-v-americe/

Pravdomluvny
20. 4. 2024 15:56
Odpovědět  zuzana

Další kokot s vrozenou F73 a A52 🙈

Bety
20. 4. 2024 16:18
Odpovědět  zuzana

Tak je vidíte, herce.
To, že je někdo pohledný a trochu umí hrát neznamená, že nemůže mít v hlavě nasr.áno.
Za odměnu možná dostane novou roli (což jediné je pro něj důležité) a jeho fanynky zatím pochcípají na následky toho, co jim doporučil.

Pravdomluvny
20. 4. 2024 16:39
Odpovědět  Bety

To víte, záchodní Jerky nejsou moudří jako Jan Werich

Bety
21. 4. 2024 12:20
Odpovědět  Pravdomluvny

Moudrý člověk je prostě moudrý člověk, povolání nepovolání.
Většina těch dnešních rádoby tvůrců veřejného mínění, (nechci být nespravedlivá) by využila i smrti vlastní mámy, jen aby se její ksicht objevil v bulváru.

Pravdomluvny
21. 4. 2024 12:37
Odpovědět  Bety

Viz.syn udavače Neumanna Pája z Řepoblijí

Tupý hulvát
21. 4. 2024 14:42
Odpovědět  Bety

Zase blbec,co,napadlo vás,že ho někdo třeba zaplatil?

Jaroslav
20. 4. 2024 20:18
Odpovědět  zuzana

Na druhé straně Japonci odmítají odebírat krev od očkovaných. U těch komediantu je nejhorší že si časem začínají myslet že jsou těmi správnáky co hrají ve filmech. Tím trpí i čeští pseudo umělci.

katango
21. 4. 2024 10:49
Odpovědět  Jaroslav

Jo, Clooney hrál v seriálu Pohotovost a to z něj sakra dělá lékaře!

Boomer
21. 4. 2024 12:25
Odpovědět  katango

..se přiznám, že by mě ani v nejhorším snu nenapadly dvě věci: brát vážně prohlášení celebrit a informace z webu aktax…

Pravdomluvny
21. 4. 2024 12:41
Odpovědět  Boomer

Ukažte mi v současné době nějakou celebritu z uSSa hodnou pozorností…..je tam jen halda SEREBLIT.

katango
21. 4. 2024 12:44
Odpovědět  Boomer

Vás by to nenapadlo, ale plno prostších lidí ano. A krom toho, myslím si, že se tu jedná ještě o něco, o to, jak si blbé tzv celebrity troufají do všeho žvanit a jak jim to pitomci žerou. Pro velký úspěch i v ČR.

Boomer
21. 4. 2024 13:00
Odpovědět  katango

jako odpověď vám nabídnu poslední dvě repliky z Nohavicovy písničky Českopolská..

Já ti přece ale nejsem cizí
Ty vidělas mě v televizi

(Telewizja – medium grzechu)
(Wejdź, Ty mój uparty Czechu!)
———————————————-
Já televizi nemám už drahně let a žiju..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tupý hulvát
21. 4. 2024 14:45
Odpovědět  Boomer

Tleskám.

Pravdomluvny
21. 4. 2024 12:39
Odpovědět  katango

Podle parametrů nositelů IÁ(oslům se omlouvám)v uSSa samozřejmě.

zuzana
20. 4. 2024 15:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Izraelské drony přehrávají nahrávky plačících dětí, aby nalákaly nevinné Palestince do hledáčku IDF

https://aktax.cz/izraelske-drony-prehravaji-nahravky-placicich-deti-aby-nalakaly-nevinne-palestince-do-hledacku-idf/

Bety
21. 4. 2024 13:06
Odpovědět  zuzana

To je hnus. všech hnusů.. Ale odsouzení od našich ” představitelů”se nedočkáme.

Pijack
20. 4. 2024 17:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Postavy ze seriálu A JE TO, jsou proti těmto dvěma pokakánkům géniové 🙂

Tupý hulvát
21. 4. 2024 13:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Další hlupák nebo navedenec co tvrdí,že hlupáci jsou ti druzí.Ne ,jsou to zločinci,kteří dobře vědí co dělají a poukazování na jejich hloupost ve mě vzbuzuje podezření o účelovosti.Opakuji,všichni,kteří mluví o hlouposti jim pomáhají a jsou hloupí sami,nebo navedení ,možná i zaplacení.