Česká vláda nemá na pošťáky ale diplomatů má jako Rakousko a Portugalsko dohromady!

Česká vláda nemá na pošťáky ale diplomatů má jako Rakousko a Portugalsko dohromady! 80 000 CZK je průměrný plat u piráta Lipavského! Propustit nadbytečné diplomaty, ponechat pošťáky!

Dvě perličky na rozehřátí:

  1. Český ministr zahraničí Jan Lipavský by na rakouském ministerstvu zahraničí BMEIA vůbec nemohl pracovat, protože v Rakousku platí, že titul pouhého Bakaláře nestačí ani k připuštění k písemným zkouškám, které jsou jen první formalitou pro práci v BMEIA. Lipavský by si tak nejprve musel opatřit titul Magistra, a nebo za 15 000 EUR ročně úspěšně absolvovat dodatečný kurz na Vídeňské diplomatické Akademii, a potom by byl připuštěn k písemným zkouškám. Tím by jeho učednické martýrium na rakouského diplomatického úředníka teprve začalo. 
  2. Bývalý Babišův ministr očkování Adam Vojtěch, který byl pirátem Lipavským za 30 dní v roce 2022 vyškolen na diplomata a poslán do Finska jako velvyslanec, by si v Rakousku také ani neškrtnul. Nejprve by musel úspěšně složit nejvyšší rakouskou diplomatickou písemnou zkoušku A-Préalable, která se skládá ze dvou samostatných stupňů diplomatických znalostí, plynné angličtiny a francouzštiny a speciálního testu paměti. Po té teprve by mohl předstoupit před 1. a 2. výběrovou komisi složenou z vysokých státních úředníků a diplomatů, a teprve pak by mohl nastoupit do základního kurzu diplomatických pracovníků Rakouska v trvání jednoho roku. Po dobu tohoto školení by dostával pouze lehce nadprůměrný rakouský plat  3 289,40 EUR měsíčně. Na konci ročního kurzu, by další komise teprve rozhodla, jestli může nastoupit na nejnižší diplomatickou funkci, aby se dále potrénoval. Jak vidíte v Česku se politik stane diplomatem snadno a rychle. A Adam Vojtěch není první diplomatem, který byl bleskurychle proškolen a vyslán dělat republice diplomatickou ostudu!

Pirát Bartoš včera 2. dubna tvrdil, že nejde nijak zachránit 300 poboček České pošty před fialovou likvidací, protože piráto-vláda nemá 1 miliardu korun na jejich záchranu! Rozhodli jsme se tedy, že se podíváme, kde by mohl Bartoš potřebnou miliardu na záchranu 300 poboček pošty a tisíců pošťáků najít, a hned jsme zjistili, že jeho kumpán pirát Lipavský provozuje na evropské poměry podezřele přebujelé ministerstvo zahraničí, které zaměstnává skoro tolik úředníků a diplomatů, jako podobně velké a bohaté evropské země Rakousko a Portugalsko dohromady! Když jsme srovnali Lipavského ministerstvo s Dánskem nestíhali jsme se divit, že Dánové dokáží na poli diplomacie s polovičním rozpočtem jako Češi, víc než Češi. Protože si myslíme, že český pošťák je pro Čechy důležitější než přemnožení Lipavského darmožrouti, vše v dnešní analýze vysvětlíme podrobněji! 

České ministerstvo zahraničí zaměstnává podle vlastních údajů 1891 osob a jejich průměrné mzdové náklady jsou  80 000 CZK měsíčně. Ministr Rakušan (STAN), pod kterého pošta patří, letos nutí 25 000 pošťáků, aby pracovali za průměrnou mzdu skoro! jen 30 000!

České ministerstvo zahraničí je ovšem podivná organizace. Stačí se podívat do následující tabulky a hned bude všem jasno!

  1. Česko              Diplomaté   1891    Rozpočet MZ   10   miliard CZK    Obyvatel 10,5 milionu   HDP na hlavu 26 821 USD
  2. Dánsko           Diplomaté  1350     Rozpočet MZ   4,7  miliard CZK    Obyvatel 5,8 milionu    HDP na hlavu 68 000 USD
  3. Rakousko       Diplomaté  1125      Rozpočet MZ  13   miliard CZK     Obyvatel 8,9 milionu    HDP na hlavu 53 637 USD
  4. Portugalsko   Diplomaté  1083     Rozpočet MZ  12  miliard CZK      Obyvatel 10,1 milionu   HDP na hlavu 24 657 USD

V tabulce jsou jako Diplomaté označeni Zaměstnanci, bez “domorodých” zaměstnanců ambasád a konzulátů. Portugalsko je navíc značně atypické, protože ve svých bývalých koloniích provozuje velké množství konzulátů a zaměstnává na nich tisíce místních úředníků, kteří vydávají obrovské množství přistěhovaleckých víz, proto má vyšší rozpočet na diplomacii, než Česko. Platy portugalských konzulárních úředníků jsou ale nízké protože, teď stávkují proti portugalské vládě za vyšší platy!

Česko by vzhledem ke své velikosti a výkonnosti své ekonomiky mělo mít diplomatů jako Rakousko a Rozpočet MZV jako Dánsko! Cokoli jiného je luxus. Okamžitě by se tak snížil počet státních úředníků o 800 kusů a ušetřilo by se 5 miliard! Tedy 300 poboček pošty by bylo zachráněno a ještě by se 4 miliardy CZK ročně ušetřily. 

Pirát Bartoš včera argumentoval, že se Pošty musí rušit, protože probíhá digitalizace! Zajímavé je, že mu kumpán Lipavský neohlásil, že Dánsko už před 10 lety provedlo tzv. digitalizaci diplomacie, a ušetřilo tak miliardy na diplomatech, a zbytečné propustilo! Tuto Dánskou Digitalizaci Diplomacie si v Česku pochvaloval už v roce 2012 Ústav Mezinárodních vztahů Praha! Leč u toho evidentně zůstalo:  Od Dánska by ČR mohla převzít koncept mini-ambasády, a to hlavně v rámci Evropy. Dánsko má tři ambasády v zemích EU, kde slouží pouze jeden diplomat. Norsko naopak nabízí zajímavý model pro vzdálenější území. Například v západní Africe má Norsko jedno velké velvyslanectví a v některých dalších státech regionu pouze jednoho diplomata sídlícího v budově velvyslanectví jiného severského státu. Švédsko používá naopak model s velvyslancem sídlícím ve vlastním hlavním městě Stockholmu. Jedná se o nejúspornější variantu zastoupení, která ovšem není srovnatelná v úrovni zastoupení s tradičním velvyslanectvím.

Nutnou podmínkou pro to, aby Dánsko dokázalo udržet nízký počet diplomatů na ambasádách, často jediného diplomata, je podle rozhovorů s dánskými diplomaty: schopnost a ochota udělat práci, kterou by pro ně v ostatních případech udělal někdo jiný. To ale v Česku určitě nehrozí. Fialoví úředníci a diplomaté se práce bojí jako čert kříže, ostatně proto u nás neplatí přísná výběrová pravidla na diplomata jako v Rakousku, protože takto by političtí důchodci nezískali tučné prebendy – posuďte sami diplomat Stropnický bere 480 tisíc měsíčněA to je opět velmi zajímavé protože se předpokládá, že nyní švédský velvyslanec bere jen 200 000 CZK! Existuje dokonce veřejné přiznání švédských velvyslanců z doby před dvaceti lety, kdy se hádali o tom, že na různých ambasádách jsou různé platy. Tenkrát se zjistilo, že plat švédského velvyslance je mezi 80 až 120 tisíc a jeho zvýšení na letošních neoficiálních 200 tisíc je tak reálné.

Jak vidíte, stačí udělat pořádek u Piráta Lipavského na ZAMINI, a hned bude na pošťáky, pošty, a ještě zbydou 4 miliardy! Piráti jsou ovšem známí tím, že po volebním výprasku shání hlavně koryta pro své neúspěšné kumpány a kamarády, takže raději likvidují důchodce a pošťáky! 

Je pondělí 3.duben 03.29. Děkuji za pomoc, dary i nápady. Naše analýzy vznikají jen díky Vaší podpoře. Snad tomu tak bude i nadále přes tuto finanční krizi a drahotu.  Mail, na mne kpv0249@gmail.com.  Poslední mluvený pořad jsme zatím natočili 27. března a najdete jej na tomto odkaze. Další bude zase příští týden někdy od 5. do 9. dubna.  Odkaz na US State Government zprávu o Česku, ze které jsem v posledním pořadu uváděl, některé údaje. Mějte se krásně.

sdíletj na

3.9 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Králík
3. 4. 2023 14:19

Rakušáci jsou ještě úchylnější na tituly než my! Celé to “Pane doktore Tománku”, nebo “Paní inženýrko Omáčková” má kořeny v Rakousku-Uhersku.

Ve firmě mám mnoho pracovníků bez titulů a často jsou lepšími pracovníky než otitulovaní. Každopádně by se produkt bez nich nevymyslel a nevyrobil. Takže tak. Pro mě je důležité, co ten člověk skutečně umí!

(A beztak jim stačí jakýkoliv titul. Tak jako tady u nás.)

Autor
3. 4. 2023 17:08
Odpovědět  Králík

Souhlas. Protože nezáleží na titulu ani na funkci, ale na znalostech. A znalosti získává jen ten, kdo je ochoten se učit. Ale i ten kdo nemá titul, nemusí nic umět.
U nás v podniku se objevila “nová vlna” vedoucích a když jsem jednou poslouchal jak se baví, bylo jasné – nemají znalosti, jen otrocky přeložili texty z angličtiny. Paradox je v tom, že ta angličtina byla – ne příliš anglická – pokud se nepletu, bylo to buď jihokorejské či japonské. Je to dosud využíváno. A vypadá to asi takto (náhodný příklad) česky barva – u nás “odborně” inxs (angl. Inks) – vyslov jak je psáno. A další paradox je v tom, že s tím neuděláte nic, vůbec nic.

sergej
3. 4. 2023 14:46

Skromný dotaz. Ten vepř byl vyvinut GMO monsantem na váhu kotlet?

Jaroslav
3. 4. 2023 16:04
Odpovědět  sergej

Monsato vyrábí známý postřik co se dá i vypít. Viz známá scénka s papalášem který to tvrdil a pak rychle vycouval (prý není blázen to pít). Že by klonovali i ona zvířata a dodávali je na MZV o tom nic nevím. Ale ako sa kedysi hovorilo na Slovensku “voľačo sa šepká”

jiří
3. 4. 2023 18:05
Odpovědět  sergej

comment image

Teuton
3. 4. 2023 15:05

Vždy, když vidím tohoto komického ptáka a srandovního čulibrka, Lipavského, musím se smát. Tohle, TOHLE, je fakt ministrem zahraničí ? Tohle tragikomické pirátské vemeno ?? Vzpomínáte, jak byl vyfocen v taktické vestě a s přilbou na škebli ? Smál jsem se tak, až se mi skoro hryzla pumpa.

Polo 2
3. 4. 2023 16:28
Odpovědět  Teuton

Je to Jasánek odporný

Ferko
4. 4. 2023 16:24
Odpovědět  Teuton

Já jsem ho ohodnotil v diskuzi na Seznamu a od té doby mám na něm a všech příbuzných webech doživotní banán.

Jaroslav
3. 4. 2023 15:54

Tu tlamu demobolševickou,jak má vyžranou, vepřátko pirátské. Tyhle a jemu podobný narvat do první linie na Ukrajinu a modlit se,aby se rusové trefili

Jaroslav
3. 4. 2023 16:11
Odpovědět  Jaroslav

Jmenovče, na některé úkoly mají rusové polní lopatky. Vždyť je známe, jak jsou zaostalí- není to “high-end” výzbroj, ale je tradiční a v cíli velice účinná. A může se použit na plocho a nebo tou užší stranou pro hlubší průnik do duše, metaforicky řečeno. Katolíci by se ovšem hádali, jestli mají zvířata duši…

Jaroslav
3. 4. 2023 16:01

Já bych propustil nejvyššího ředitele pošty a bylo by na cca 10 pošťáků a z jeho “zlatého balíku” nejmíň na dalších 5 na rok platu. Stejně si tyto místa rozdávají kamarádi na MV a ti pak problematice rotumí jako koza jaderné energetice

Pavel z Moravy
3. 4. 2023 16:13

Je to ještě horší než jsme si mysleli. Pokud zde nedojde k nějaké systémové změně, tak tato žumpa bude probublávat a stahovat nás stále hlouběji. Ale jelikož tento národ asi duševní vyzrálostí moc nevyniká, řešení je v nedohlednu. Ó jak to člověka se.re, že nemůže žít pouze s důstojnými lidmi, kteří se neplazí před grázly, kteří to tady ničí.

Autor
3. 4. 2023 17:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jediná cesta je naprosto změnit systém. Pouhé odvolání a nahrazení nestačí. Stačí se podívat k sousedům po EU …
Já vím, že tohle se mnoha ai tady nelíbí, protože si myslí, že stačí – no , ale kdo? Koho použít jako vzro např. jen z celé Evropy (Rusko vynechme tentokrát)? Snad jedině de Gaulle, ale víte, že svoje klíčové zákony prosazoval i za pomoci francouzských levicových (tehdy ještě doopravdy levicových) sil, včetně komunistů? I proto vadil. Protože jednal čistě v zájmu Francie a to pragmaticky. To jsem mu hodně ubral u některých na ratingu, že? Ale je to tak.

Milan ze Zahrady Čech
3. 4. 2023 17:29
Odpovědět  Peter 008

Jenže systém se evolucí nezmění…

Autor
3. 4. 2023 18:31

To mám na mysli.

Pavel z Moravy
3. 4. 2023 19:23

Možná by mohl a to vývojem jednotlivce, i když je to nepředstavitelně dlouhá a krkolomná cesta. Je to změna chování sebe sama a přístupu k druhým. Dostojevský toto hodně ve svých dílech rozebírá. Samozřejmě, že mi namítneš, že to je Dostojevský, ale cesta to je. Je to jako dnes, kdy Putin se snaží sjednotit svět k soudržnosti, prosperitě a hlavně k vlastní důstojnosti. Jestli takové národy Afriky získají skutečně vlastní důstojnost, kus práce potom tento člověk odvedl. Já jsem kdysi sledoval názory A. Bartoše z ND, pak se mi ztratil. Zdálo se mi, že je v něm potenciál, ale to je již dlouho. Jinak Milane i Petře díky, s vámi je radost diskutovat. Stále je o čem si povídat. Mějte se kluci.

jiří
3. 4. 2023 18:10
Odpovědět  Peter 008

Třeba Peter Staněk by byl prospěšný.
https://www.youtube.com/watch?v=Av8qFz0dpOE

Polo 2
3. 4. 2023 16:28

Je to šílené, jen Jasánek a Bartoš, si všude dali své kamarády ze cpackaných voleb a my to platíme

jiří
3. 4. 2023 18:02

comment image