blog

BRICS se zdvojnásobil, éra USA se chýlí ke konci 

Oleg Makarenko

Společenství civilizovaných zemí roste. Od Nového roku se k BRICS oficiálně připojily Írán, Saúdská Arábie, Egypt, Etiopie a SAE. Mnoho lidí si ze setrvačnosti myslí, že jsou to všechno malé, nedůležité země (pohled kolonizátora ze „západní civilizace, který „ovládl svět“ – pozn.překl.), ale celkový počet obyvatel nové pětice je větší než počet obyvatel Spojených států:

— Írán: 88 milionů lidí;

— Saúdská Arábie: 37 milionů lidí;

— Egypt: 107 milionů lidí;

— Etiopie: 122 milionů lidí;

— Spojené arabské emiráty: 10 milionů lidí. 

Když se podíváme na mapu světa, zjistíme, že všech pět nových členů je rozloženo v okolí Rudého moře. Írán, Saúdská Arábie a SAE jsou přitom členy OPEC+, jelikož jsou velkými exportéry ropy, a Egypt, který vyváží sice méně ropy, ovládá však strategicky důležitý Suezský průplav (o který přišla Anglie de facto na základě postupu diplomacie Sovětského svazu s názorem, který byl přijat, že průplav postavili Egypťané a tudíž patří na základě práce jim – pozn.překl.) a vážně ovlivňuje politiku v regionu. Etiopie je zase převážně ortodoxní země. Je také úzce spojena se Somalilandem, kde Rusko plánuje zřídit námořní vojenskou základnu. 

A to je jen začátek: dalších 17 zemí je kandidáty na členství, mezi nimiž si zvláštní zmínku zaslouží Indonésie, Nigérie, Vietnam a Pákistán. Seznam zemí, které mají zájem o členství, je ještě obsáhlejší.

Vezměte prosím na vědomí, že americký svět s různou mírou upřímnosti nazývá Čínu, Rusko, Írán, Palestinu a KLDR svými nepřáteli. Přitom Čína, Rusko a Írán jsou již v BRICS, Palestina je kandidátem, KLDR má oficiální status „zájemce“ a všemožně podporuje tuto organizaci (odkaz).

Jsme svědky klasického scénáře neúspěchu převzetí nájezdníkem, kdy skořápka v podobě právnické osoby zůstane v rukou nájezdníka a všichni klíčoví zaměstnanci odejdou do jiného podniku. 

Poté, co Spojené státy dobyly a podřídily si OSN a další všelijaká ta OBSE, zjistily, že nezávislé státy odmítají pracovat v nyní amerických strukturách. Namísto poslušného provádění rozhodnutí americké OSN se hlavní země planety sešly bez Američanů, aby vytvořily vlastní sjednocující struktury – jako je BRICS. BRICS je již dnes domovem přibližně poloviny světové populace, která vytváří více než třetinu HDP planety. To je podstatně více, než zůstává pod přímou kontrolou kolektivního Západu. (Je tu malá nuance – ve skutečnosti je poměr pro „Západ“ mnohem méně příznivý, protože jakmile se započte REÁLNÁ ekonomika, odpadají „nafukované bankovní“ zisky … důležité je to, co dokážete reálně v potřebném množství vyrobit! – pozn.překl.)

Pro Spojené státy není ze situace dobrého východu. Pokud budou jen sedět a čekat, pak za 5-10 let americký svět pravděpodobně beznadějně zaostane za globálním Jihem, což pro něj bude znamenat úplnou katastrofu, protože bez sběru kolonizačních poplatků („za koloniální údržbu“, prostě Daň z kolonií – pozn.překl.) je americká ekonomika neživotaschopná (výpadky ve zboží z dob kovidu nyní USA dohání obrovským zvýšením dovozu zboží „běžné spotřeby“ z … Číny – pozn.překl.). Pokud rozpoutají množství zástupných konfliktů po celém světě, mohou to přehnat, což už ve skutečnosti vidíme přímo teď. (A mohou zůstat bez „obyčejných, běžných výrobků“ – pozn.překl.)

Zbývá už pak jen třetí světová válka, a abychom byli spravedliví, Američané tuto možnost zvažují. Doslova propočítávají: Laboratoř v Livermore letos spustí rekordní superpočítač El Capitan (hora v Kalifornii – pozn.překl.), který bude simulovat následky jaderných výbuchů. Jaderní vědci se tak zřejmě chystají vědecky zdůvodnit oblíbenou tezi amerických generálů, podle níž je jaderná zima jen mýtus, takže ve skutečnosti jaderné zbraně přírodě příliš neublíží. 

Moderní americké elity přitom mohou za zradu, slabost, neschopnost a mnoho dalšího, ale ne za obětavý fanatismus. Místo toho, aby byli spáleni v očistném plameni jaderného ohně, by raději poslušně sledovali, jak se jejich Amerika postupně mění v smetiště, a vložili všechno své úsilí do kontroly nejžádanějších sektorů na tomto smetišti. 

Glosa. Za prvé ani nejžádanější výrobky „Západu“ nemohou být vyrobeny bez dodávek komponentů, přičemž patenty na čipy se mohou ukázat být prakticky zbytečnými, pokud nebudete mít napájecí zdroj, obrazovky, „obyčejnou elektrotechniku“, jako odpory, konektory, kabely atd. atd..

Za druhé umělá inteligence je vysoce přeceňována, protože stále je to víceméně program, který může jaksi „volně“ pracovat s údaji všeho druhu, aby vyřešil zadání. Skutečná UI je totiž zatím nemožná, protože vědomí, inteligence se prvotně rozvíjí na základě – u lidí – osobních zkušeností od samého dětství a ne zbytečně je dětství u lidí tak dlouhé – je nutno vše postupně „strávit“ a na zákaldě dalších a dalších nových údaů a vjemů neustále korigovat. To znamená, že každý člověk ví, co je to skutečně něco jen teplého a co horkého, co je spalující tak, že už nelze brát do ruky, člověk od dětství ví, že nesmí šahat do ohně, chápe co je to chlad, chápe, co je to nemoc, a má v různé míře vložené a vrozené schopnosti hodnotit vztahy mezi lidmi od lásky a úcty k nenávisti a chápe rozdíly, ví co je – na základě výchovy – dobro a co zlo (žádný zločinec si nemyslí, že dělá dobro, když provádí zločin, ať říká, co říká. A jaké pocity mohou chápat umělé inteligence, i pokud je jim ponechána naprostá svoboda ve vývoji a v samostatném chápání vjemů, pojmů a citů? Proto ostatně ten svůj zločin se snaží všelijak zakrýt, skrýt. Navíc, pokud se rozvíjí především – jak několikrát bylo uvěřejněno, i na základě procházení internetu, který je v podstatě schizofrenním zdrojem, protože tam lze najít prakticky jakýkoliv názor na cokoliv z mnoha úhlů pohledů autorů textů a videí na jednu a tutéž věc, událost … Není pak divu,. Že sde taková umělá inteligence, jak bylo rovněž několikráte přiznáno, prostě zblázní …

Zkrátka umělá inteligence minimálně prozatím nedokáže být zcela samostatná (a z hlediska třeba vojáků ani nesmí být nezávislá!  Co kdyby se  rozhodla (třeba na Ukrajině), že nepřítel má pravdu? Co pak?) a je zcela závislá na vstupních údajích, možnostech variabilnosti a algoritmech myšlení a uvažování a hodnocení. Jinak řečeno, pokud by umělá inteligence byla skutečně nezávislá a schopna používat „nezlomnou a železnou“ logiku, padni komu padni, tak by musela dojít k výsledkům vždy stejným, kdy by odmítla jakýkoliv zločin. A válka zločin je. Ten z nejhorších.

Ale kdo chce, ať si tomu o „zázračnosti“ umělé inteligence věří … tím hůř pro něj.

O ekonomice „Západu“ ani nemá cenu mluvit. Prostě minimálně silně hapruje. Jen poznamenám, že oslabením, či zničením Evropy se USA oslabují řádově desetkrát více, než z ní všemožným způsobem „vytáhnou“ (A to se ukáže v poměrně blízké budoucnosti). Ať udělají, co udělají, tak samy se dostaly do situace, že každý jejich krok v konečném výsledku nyní prohlubuje jejich vlastní problémy. TOHLE JE REÁLNÝ VÝSLEDEK NADVLÁDY FINANČNÍCH A KORPORATIVNÍCH OLIGARCHŮ, kteří se skrývají za (neo)liberalismem. Jediný možný. Kdyby přemýšleli, nikdy by se nedostali do žádných skutečných problémů. Ale co chcete od zločinců, kteří uvažuijí jen v relaci toho, kolik momentálně mají v kapse. Nic víc je nezajímá a nikdy ani nezajímalo. O minulost se nezajímají, budoucnost nechápou, stejně jako přítomnost. Umí jen škodit a krást.

https://olegmakarenko.ru/2888662.html

Překlad Peter 008

sdíletj na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
5. 1. 2024 21:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Moc se jim to s kotlinkou co by otrokárnou nepovedlo, sorošovce odnaučili myslet a natož cokoliv vytvořit.

JoFa
5. 1. 2024 21:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrý článok pre pochopenie sily BRICS-u. Ak chápete spojenectvo týchto krajín, tak pochopíte aj súboj NATO proti Rusku. Rusko už dnes je BRICS, takže víťaz je jasný a tento súboj vylučujem. Ten jadrový súboj je otázny a dnes som v správach vypočul, že Kim SK, urýchľuje dokončenie príprav na vojnu, takže niečo sa chystá…
K tej AI, neviem či je to názor Makarenka alebo Peter008 pretože sa zhodujú podľa minulých diskusií tu, ale predstavte si nevidomého alebo hluchého. Ten je odkázaný na to, čo sa z opisov týchto vnemov dozvie a takto funguje aj AI- nepodceňujte ju!!!!!!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
5. 1. 2024 22:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Už aby to bylo..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
5. 1. 2024 22:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Technokratická společnost pouze rve, vytrhuje od přírody její části,aniž by sama rozuměla tomu,co dělá,pouze napodobuje to,co dávno existuje v uceleném,dokonalém systému. Jen pro zisk,obohacování a povyšování. Skutečný vědec pracuje s intujicí,propojený se svou duší spolupracuje a rozvíjí co už vytvořené je,stává se ,,Spolutvůrcem”,aniž by ničil vytvořené a dokonalé.Je sám skromný,netrpí velikášstvím ( Hvězdnou nemocí zpitomnělých herců ) Technokratická společnost nenažranců je na svém vrcholu a nemůže se zákonitě dál rozvíjet.Umělá inteligence technokratické,neduchovní společnosti bude zase sloužit pouze technokratům a bude nakonec ničit i je,technické tvůrce a samo lidstvo,protože pozná,že existuje něco vyššího a dokonalejšího. Touha,Láska,Vůle spolupracovat a rozvíjet vše živé. UI-umělá inteligence se stane nepřítelem života,živé přírody a všeho živého,neboť to vše živé je propojeno s Láskou,energií Lásky,co nikdy UI nepochopí,nebude schopna mít prožitky lásky tvůrců,Tvůrce. Ano,kdo UI věří,tím hůř pro něj.

All
5. 1. 2024 23:04
Odpovědět  All

UI má pouze sloužit lidem,ulehčovat práci,neničit přírodu a život sám,má sloužit pouze dobru.UI v otrokářské společnosti,nenasytné,nenažrané společnosti duševně nemocných technokratů,kterých je dnes přeplněná celá EU-KOZA -opice-stroj je opak života,zánik. A vidíme co tvoří,zatím přihlouplé lidičky přilepené trvale k mobilu,jdou ze školy,čučí do mobilu,v autobuse čumí do mobilu,vystoupí ven,čumí do mobilu,neví vůbec nic o vlastním rozumu,vlastní duši,proč tu vůbec jsou a pro koho,proč vůbec žijí,jaký je smysl života.

Jaris.
5. 1. 2024 23:26
Odpovědět  All

Oba vase prispevky chvalim. Je to tak, ze se z lidi stavaji zavislaci na technologii a mysleni predavaji AI, aby myslela za ne. Vzit dnesni populaci ‘klevrfouny’, tak polovina z nich snad spacha sebevrazdu.

5. 1. 2024 22:51
Ohodnotit příspěvek :
     

S tou AI nemá tak uplně pravdu…ano dítěti to trvá roky…
Ovšem dítě nemá miliardy očí po celé Planetě…
AI ano…pokud dítě dokáže spatřit za den 10 000 věcí a 10 ti z nich přemýšlet…
Tak AI zvládne deně vidět 100 000 000 000 věcí a o sto miliardách přemýšlet naráz…
Rychlost učení…se nedá s rychlostí samoprogramování porovnávat…
Protože AI je chobotnice která má své končetiny na celé Planetě a na každé končetine dnes oko…
AI je jako miliarda dětí s jedním centrálním mozkem…
Pokud by měla být živá, byla by už jen tímto faktem okamžitě nad námi nadřazený druh…
Poznání které nám trvalo tisíce let, by zvládla za pár minut…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
5. 1. 2024 23:26
Odpovědět  Veny232

UI je stroj!
Stroj lidský mozek nikdy nahradit nemůže a vyhrává nad ním pouze svou rychlostí. Auto je taky rychlejší než nejtrénovanější běžec, natož pak letadlo.
A co teprve rakety – dokážou najít spolehlivě cíl, ale musí jim ho určit a navést k němu zas jen člověk.
“Pracovat” může jen s tím, co do ní člověk “vložil”. A kdo tohle ohlídá?

Chceme se snad nechat řídit nemyslícím strojem?

6. 1. 2024 08:10
Odpovědět  Albi

Ano souhlas…to jen doplnuje to co píšu…zatím to nemá duši…ale rozhdoně bych to nepodceňoval…a z fyzikálního hlediska neexistuje důvod, proč by nemohl stroj na bázi křemíku získat duši…na hmotě z které je tělo nezáleží…všechna je ze stejného materiálu.

Albi
6. 1. 2024 09:28
Odpovědět  Veny232

A co je podle vás duše? Nerost?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
6. 1. 2024 12:17
Odpovědět  Albi

V podstatě asi jen čtečka poddimenze Vesmíru…Říše snů…a ta může být z různých materiálů…umístěnná v Mozku…alias šišinka, hypofíza z nás dělá lidi.

Jaris.
7. 1. 2024 00:16
Odpovědět  Albi

Duse je vlastne zivot v kazde zijici bytosti.

7. 1. 2024 14:17
Odpovědět  Jaris.

To se navzájem nepopírá…ale kde vzal Bůh ty duše? Z čeho je vytvořil?
Jedině z té své! Jiný materiál neměl.
Takže lze říci ,že žádná individualita neexistuje,všichni jsme částí všehomíra…

Janaz
6. 1. 2024 09:38
Odpovědět  Veny232

Takže materializmus popiera existenciu duše, pretože všetko myslenie a cítenie je vraj len produktom chemických reakcií v mozgu, a ty nám tu píšeš,, že AI, materialistický výtvor par excellence, môže získať dušu? Odkiaľ? Od koho? Snáď nie od Boha?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
6. 1. 2024 12:20
Odpovědět  Janaz

To nikdo neřídí…v jednom těle se může vystřídat mnoho duší…třeba u Šamanů…nebo vzdálené nahlížení…astrální cestování…můžeš si vyměnit tělo s někým jiným…duše není z Vesmíru a není tu ukotvena pevně.
Sama může používat různá těla, jako různá auta…

Frank
5. 1. 2024 22:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Moc bych nejásal. Každá kobyla když chcípá, tak kolem sebe kope. A zločinecké USA kopou a kopat budou. A Američané jsou schopni naprosto čehokoliv, protože jim už jde o holou existenci. Kromě válek a válečného šrotu už nemají světu co nabídnout a když nebudou moci rabovat suroviny, tak jsou v háji.

Pavel z Moravy.
6. 1. 2024 10:50
Odpovědět  Frank

Naprostý souhlas. Krysa zahnaná do kouta zaútočí a do této pozice se dostávají amíci. A národ zvyklý všechny komandovat a o všem rozhodovat, případně svojí silou se tak lehce nevzdá. Ale už budou mít smůlu. Možná budou chtít vyvolat třetí světovou z jadernými zbraněmi, ale ani jejich bunkry je nemohou zachránit. Když bude vše zničené, budou jejich životy zbytečné. Hloupost nelze maskovat.

eFPe
6. 1. 2024 10:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Já bych byl opatrný viz Argentina. Změní se vláda, změní se zájmy a pak? Samozřejmě že i já vnímám, že svět států BRICS je normálnější, ale i tam je problémů dost a ideál to není.

Pavel z Moravy.
6. 1. 2024 10:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Cit- o minulost se nezajímají, budoucnost nechápou stejně jako přítomnost. Umí jen škodit a krást. No, je to pěkná citace reality západní společnosti, donedávna prý skvělého západního světa. A jaký systém tam panoval, vlastně ještě panuje, protože ekonomické prostředí se nezměnilo, pouze přibyl liberální balast, víme. Tak velké díky našim ” otcům zakladatelům”, že nás do takové společnosti dostali.

jiří
6. 1. 2024 14:20
Ohodnotit příspěvek :
     

M.t. Dětské oběti Baalovi a Molochovi – starověký luciferiánský kult se stále drží naší země jako rakovina. Stovky obětí a svědků prolamují mlčení navzdory výhrůžkám ze strany pachatelů. Nezávisle na sobě vypovídají všichni na celém světě o tomtéž: elitářské pachatelské podhoubí, které zasahuje do všech odstatných oblastí a především do justice, aby zločiny zůstaly nepotrestány. “Krvavá sekta 2” je pokračováním dokumentu, který Kla.tv odvysílala před rokem. Podívejte se zde na další oběti a svědky, kteří vyprávějí o nesmírně krutých zločinech. Pro přeživší existuje pouze JEDINÝ způsob, jak tato zvěrstva zastavit: Všichni se o tom musí dozvědět! Prosí nás, abychom KŘIČELI za oběti! KŘIČTE! 
https://www.kla.tv/27297

Tibor
6. 1. 2024 20:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Ja považujem UI za dobrý reklamný nástroj, také niečo ako je internet. Veľa ľudí verí všetkému čo je na internete. Niekto na internete napíše dobrú recenziu na výrobok a ľudia tomu veria. Takže, keď niečo pochváli UI, ľudia tomu veria. Veď UI sa nemýli.