blog

Amerika, permanentně válčící země

Amerika, permanentně válčící země

   Výjimečná armáda pro výjimečný národ.  I  tak  lze vyložit  aktuální   poselství amerického ministra obrany Lloyda Austina  ukryté ve slovech  “Máme největší bojovou sílu v historii lidstva,” která jsou ve skutečnosti  pouhým pokračováním  výroků předcházejících amerických prezidentů. Viz George W. Bush krátce po útocích z 11. září , že tato země má „největší sílu pro lidské osvobození, jakou kdy svět poznal“. Případně Barack  Obama, který  v povzbudivém  projevu  americké vojáky v Afghánistánu v roce 2010  prohlásil za „nejlepší bojovou sílu, jakou kdy svět poznal“. 

     Pokud se týče americké armády ztělesňující  toto skomírající  velmocenské  impérium, jedno je  nezpochybnitelné. USA dlouhodobě  představují  nejdražší  armádu na světě. Žádná země se ani zlomkem nepřiblíží závazku na financování válek a zbraní, včetně jaderných. Rozpočet Pentagonu na „obranu“ v roce 2023  převyšuje rozpočet dalších 10 zemí (většinou spojenců!) dohromady.

V mnoha případech  USA nejvýjimečnější armádu skutečně mají, jen ne takovou, jak se jí snaží  dlouhodobě světu  masírovat jejich  „roztleskávači“  Austin, Obama, Bush a další. Americká  armáda je výjimečná především výší svého  finančního rozpočtu, představující  černou díru pro Pentagon.

    Zatímco v současnosti  Kongres  jedná o kolosálním „obranném“ rozpočtu ve výši 886 miliard dolarů na fiskální rok 2024, před třemi lety, když prezident Joe Biden  nastoupil do úřadu,  činil „jen“740 miliard dolarů. Připomeňme, že jeho předchůdce Donald  Trump za čtyři roky ve funkci zvýšil vojenské výdaje o 20 %.  Biden je nyní připraven dosáhnout podobného 20% nárůstu za pouhé tři roky ve funkci. Přičemž  nárůst do značné míry nezahrnuje ani stále rostoucí náklady na podporu Ukrajiny v její válce s Ruskem,  zatím někde mezi 120 až 200 miliardami dolarů.

Za současného stavu je víc než jisté, že gravitační síla této díry bude nasávat stále více amerických veřejných financí. Viz další  vydávaná  varování Pentagonu před novou studenou válkou s Čínou a Ruskem. Z astronomických  rozpočtů na zbraně a válku se tak ve Washingtonu  těší samozřejmě nejvíce lidé spojeni s vojensko – průmyslovým komplexem! 

    Žádný jiný stát nemá síť 750 zahraničních základen roztroušených po celém světě. Žádný jiný národ, jiný stát  neusiluje  o celospektrální dominanci prostřednictvím „ operací ve všech doménách“.Nejen  země, moře a vzduch – ale také nad vesmírem a kyberprostorem.  Je zvláštní, že v této nikdy nekončící, neomezené snaze o dominanci na skutečných výsledcích až tak  moc nezáleží. Afghánská zpackaná válka. Válka v Iráku postavená na lži.  Libye a další rozvrácené státy, bez komentáře.  Hovoříme – li o válečných zločinech v režii USA, je potřeba zmínit, že americká armáda plánuje v nadcházejících desetiletích utratit více než 2 biliony dolarů na novou generaci genocidních jaderných zbraní. Patří mezi ně nové stealth bombardéry a nové mezikontinentální balistické střely (ICBM) pro letectvo, stejně jako nové ponorky odpalující jaderné střely pro námořnictvo. Děje se tak v době, kdy USA si nadále vyhrazují právo použít nejprve jaderné zbraně, pravděpodobně ve jménu ochrany života, svobody a hledání  pomyslného štěstí. 

    Navzdory devíti zemím, které v současnosti vlastní jaderné zbraně, zůstávají USA jedinými, kdo je použil ve válce, při atomových bombách na Hirošimu a Nagasaki.

V době, kdy USA ztrácí světové pozice v různých oblastech nelze  americkým stratégům upřít, kterak se jim díky rozpoutanému konfliktu na Ukrajině daří ekonomicky rozklížit  EU a přinutit mnohé evropské státy k odvádění stále více financí pro uspokojování potřeb „kapitánů“  jejich vojenskoprůmyslového komplexu.

Týká se to také i České republiky ( uzákonění  zatím 2% HDP na obranu), kde současná vláda a prezident jedou zcela v americké režii, bez ohledu na ekonomické dopady svých občanů a zatahování naší republiky  do dalších dobrodružných   výprav Západu, které mohou vyústit ve zkázu lidské civilizace. Vše posvěcené schválenou vazalskou smlouvou mezi USA a ČR stavící naši zemi do  ostudné  role minimálně na dobu deseti let.

            Miroslav Kavij

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuza
14. 8. 2023 14:58

https://www.youtube.com/watch?v=oaGXd0GzD5U
https://www.youtube.com/watch?v=C4gD7GAdM-U
https://www.youtube.com/watch?v=xmfrvs24NmY
koľko peňazí by stačilo na vyliečenie a návrat do života pre tých ľudí? Alebo nejaký hospic či eutanáziu pre tých, ktorým už niet pomoci? 1% z toho ich vojenského ročného rozpočtu?

Gales
14. 8. 2023 15:19

Holt,je to zřízení které žije z válek. A na tu taky dojede.

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2023 15:40

Jsem si myslel, že se dozvím něco nového…

janko z polanky
14. 8. 2023 16:05

Opět zde máme jeden výjimečný národ. O němcích to taky říkal jeden pán a pak se musel otrávit a zastřelit a necht na zahrádce spálit, tedy zemřel výjimečnou smrtí.

Pedro
14. 8. 2023 17:05

Americká armáda je výjimečná především v objemu růžovoučkých slipů a svalů okolo huby.

Frank
14. 8. 2023 17:06

Mají největší sílu a vypráskali je pasáčci koz v sandálech.

Pavel z Moravy
14. 8. 2023 19:54

Tak já nejvíce oceňuji ten obrázek toho vojáka s tou biblí Holy Bible. Kromě zbrojařů se ještě daří i těm prodavačům této vesmírné lásky. Svatí nadevše.