politika

AgoraVox: Západ hrál na Ukrajině ruskou ruletu … A prohrál

chapoutier

Západ se rozhodl hrát ruletu a prohrál, uvádí autor AgoraVox. Podle jeho názoru si Spojené státy a Evropa prohlášením, že si přejí úplnou porážku Ruska na Ukrajině podepsaly vlastní rozsudek smrti. Moskva se pro ně ukázala příliš tvrdá, ale z konfliktu se již nedokážou dostat, aniž by ztratily tvář.

Země, které tvoří NATO, bezohledně vyhlásily své válečné cíle: totální vojenskou porážku Ruska. NATO si tak podepsalo rozsudek smrti a s ním i hlavní západní státy, které měly tu aroganci deklarovat svou totální oddanost a plnou spoluúčast na „selhání“ Moskvy až do vojenské porážky Ruska.

Až dosud jsme neposuzovali ničivé důsledky prohlášení západních zemí a NATO, ale monumentální selhání ukrajinské protiofenzívy vrací tato prohlášení zpět do popředí a vidíme, že Západu a NATO se podařilo proměnit ruskou speciální operaci na Ukrajině v existenční válku pro NATO a západní státy.

Tím, že se Západ rozhodně zavázal k totální vojenské a ekonomické porážce Ruska, se dostal do smrtelné pasti, proto porážku Ukrajiny nelze připustit, protože by to znamenalo vojenskou a politickou porážku 40 sjednocených států NATO proti Rusku.

Západ si již nemůže zachovat tvář, protože celému světu dal najevo své naprosté odhodlání porazit Rusko.  Nemůže se vrátit!

Je třeba mít na paměti, že během studené války SSSR vojensky podporoval Koreu a Vietnam a USA vyzbrojovaly afghánské mudžahedíny proti SSSR, ale tyto státy nikdy netvrdily, že by byly zapojeny do těchto konfliktů, což umožnilo dát diplomacii volný průběh a samotné země neztratily tvář v případě porážky těch, které tajně podporovaly, a neexistoval žádný motiv ani touha po vojenské eskalaci.

Ale dnes, stejně jako Borell, který se chlubil, že Evropa je svěží zahrada obklopená džunglí, se Západ bezohledně zavázal podporovat Ukrajinu až do totální vojenské porážky Ruska, protože svá přání považoval za skutečnost a uvěřil své vlastní propagandě a svým vlastním lžím. 

Dokázal se přesvědčit, že Rusko je zchátralý stát v ekonomickém útlumu a že občanská válka o moc je na pořadu dne, že Putin umírá na 13 různých druhů rakoviny v konečném stádiu.

Také sám sebe přesvědčil, že ruská armáda má jen pár tanků z druhé světové války a že její vojáci bojují s lopatami.

Západ je tak ponořen do svého komplexu nadřazenosti vůči Rusku a zbytku světa, že projevuje jenom drzou a neomezenou aroganci.

Tato arogance bohatých národů vůči žebrákům z okolního světa se pravděpodobně stane Západu osudnou, počínaje NATO a Evropskou unií.

Bezmyšlenkovitá prohlášení Západu nepřipouštějí jinou možnost než totální porážku Ruska, totální porážku Západu nebo třetí světovou válku.

Západní země se chlubily tím, že udělaly vše pro totální porážku Ruska a nyní už nemohou ustoupit, aniž by ztratily tvář v očích celého světa! Buď Západ otevřeně kapituluje s důsledkem totální ztráty důvěryhodnosti, autority a rozštěpení NATO, nebo se ještě více zapojí do eskalace vedoucí ke světové a jaderné válce.

Vojenského cíle Západu, totální porážky Ruska, nelze dosáhnout bez totální války NATO proti Rusku, protože ukrajinské loutky jsou už dávno na hranici možností! Navzdory skutečnosti, že západní spojenecké velení den za dnem, několikrát denně, posílá nejlepší vojáky, aby prolomili ruskou obranu, nezbývá než konstatovat, že po dvou měsících bojů od 4. června se Ukrajinci stále nedostali na první linie ruské obrany, nejslabší linie, i přes nenapravitelnou ztrátu více než 40 000 mužů a třetinu moderní a údajně neporazitelné západní výzbroje, která měla smést Rusy až za Ural.

Naprostý neúspěch ukrajinské protiofenzívy potvrzuje i změna tónu amerických médií: triumfální prohlášení nahradila zoufalými prosbami, že přece nemůže být všechno ztraceno. V Guardianu Julian Borger přiznává, že „naděje na rychlý průlom se ukázaly být příliš optimistické tváří v tvář opevněné obraně“.

Ukrajinské loutky vyčerpávají své síly v zoufalé snaze změnit předvídatelný výsledek současného scénáře.  Počet ukrajinských vojáků, kteří zemřeli během bojů je jedním z nejpřísněji střežených tajemství konfliktu.  Toto číslo znají pouze vlády Ukrajiny a Spojených států a samozřejmě nebylo zveřejněno. Ale na základě údajů zveřejněných Wall Street Journal, stejně jako komentářů a prohlášení generálů NATO a novinářů, lze vyvodit určité závěry.

—- Newyorský deník tvrdí, že podle údajů německé společnosti Ottobock, největšího výrobce protéz na světě, za posledních 18 měsíců prodělalo amputaci končetin více než 50 000 Ukrajinců.  Abychom si udělali představu o ohromnosti tohoto čísla, je třeba jej porovnat s 52 000 amputovanými Francouzi během první světové války.

—- Generálové v televizních pořadech, kteří prezentují tvrzení generálů NATO, potvrzují, že Ukrajina má stále 300 000 mužů připravených k boji.

Nicméně Ukrajina na začátku konfliktu povolala více než 800 000 mužů a od března 2022 provedla četné mobilizační kampaně. Z toho můžeme odvodit, že Ukrajina obětovala svému patronu – bohu Washingtonu více než 500 000 mužů – zabitých a vážně zraněných.

To vše proto, že Západ stanovil horizont – totální porážku Ruska, zatímco na konci března, začátkem dubna 2022 se Rusko a Ukrajina chystaly podepsat mírovou smlouvu, která by neodřízla Ukrajinu od oblastí Donbasu.

Západ obětoval Ukrajinu, která už prakticky nemá žádné lidské zdroje, které by mohla obětovat, muži starší 55 let nejsou nejlepšími pěšáky.

Západ tedy nemůže vojensky vyhrát tuto válku, kterou vyhrát chce, bez nasazení vlastních jednotek. A to, aniž by vzal v úvahu skutečnost, že západní munice a zbraně jsou čím dál vzácnější, Západ se už dávno zbavil svých výrobních kapacit zatímco ruské zbrojovky v hlubinách Uralu pracují nepřetržitě.

Sen o totální vojenské porážce Ruska se pro Západ mění v noční můru.

Za současného stavu rovnováhy sil není NATO materiálně schopno vypustit svá vojska proti Rusku, demonstrací toho byl summit ve Vilniusu. Bylo konstatováno, že Ukrajina není schopna sebemenšího jasného vítězství nad Ruskem i přes nenahraditelné lidské ztráty a fenomenální množství munice a vojenského vybavení dodaného na Ukrajinu.

Západ hrál ruskou ruletu a Západ už prohrál, ale uznají to západní státy? Přijmou ztrátu tváře? Nebo se vydají na sebevražedné dobrodružství, které postihne celou planetu?

Ať už bude vývoj jakýkoli, Západ již prohrál a převrat v Nigeru je pouze jedním incidentem.

Tím, že Západ fakticky vyhlásil totální válku neposlušnému Rusku, demonstroval zbytku světa svůj záměr nadále vládnout planetě podle svých kritérií, diktovat svou vůli zbytku planety jako v době politiky dělových člunů (vojensko-politický kurz, který využívá demonstrativní projekci síly pomocí námořnictva – InoSMI).

Západ tak celé planetě ukázal, že ostatní země jsou považovány pouze za dvorní zdroje surovin, proti kterým může Západ kdykoli rozpoutat válku, blokovat jejich peněžní aktiva a nakonec je pod jakoukoliv záminkou zničit!

Libye, Irák, Sýrie, Jugoslávie a další jsou toho důkazem.

Tyto důkazy demonstrovaly západní státy již příliš často, ale oznámením svých válečných cílů proti Rusku nevědomky otevřely novou stránku v dějinách lidstva. Ale tentokrát si Západ vzal velké sousto, kost příliš velkou na to, aby ji mohl ohlodat.

Politickou a vojenskou porážku Západu již potvrzuje urychlení geopolitické reorganizace světa kolem Ruska a Číny a posílení BRICS. 

Desítky zemí se řítí k branám BRICS, protože Západu jeho otrokářský bič vytrhlo Rusko, které vítězně vzdoruje pohrdavému a arogantnímu Západu.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://www.agoravox.fr/tribune-libre/article/l-occident-a-joue-a-la-roulette-249746
https://inosmi.ru/20230810/ukraina-264941455.html

sdíletj na

47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2023 01:45

Má to KoZa pokáklým navrch. Z pěti Patriotů v banderstánu jí už méďa tři rozdusal.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/
To už vypadá spíš na upravenou ruskou ruletu – namísto jednoho náboje v bubínku a zbytek prázdný ďoury, bubínek s jednou prázdnou ďourou a zbytek náboje.

Standa
14. 8. 2023 02:34

A k tomu prohlašuje takypresident NATO na Pražském Hradě politické hlášky cit:,,„V naší historii máme více smutných případů, kdy byla uplatněna kolektivní vina, vždy to mělo tragické důsledky. O to víc mě zaráží někteří jednotlivci, kteří neváhají zneužít strach a negativní emoce k prosazování vlastních politických zájmů či zisku silnějšího postavení. Odsuzuji zneužívání nenávisti, vzteku a paniky k politickým hrám. Podněcování negativních emocí do nezvladatelné úrovně vede pouze k tomu, že se sami stáváme tím, proti čemu vystupujeme,“ doplnil prezident.konec cit.
————————
Je to vůl, je to vůl ,je to marný.S tímto vystoupil na obranu Ukrfaš páchajících tr. činy v Česku.
O protiruské mánii ,mediální štvanici,zákazu všeho ruského od zpěvaček, sportovců,kultůry,označování každého ,kdo má jiný názor za 5 kolonu Ruska,pytle s presidentem RF na budově MV,zabírání soukr. budov ruským majitelům,zákaz vstupu rusů do hotelů atd.ani SLOVO.
Opět se prokázalo, že je naprosto nekompetentní idiot a pomůže pouze svržení do Jeleního příkopu. (škoda, že už nejsou lvy). Nevidí si do huby .Je to trapas celého Česka.
NENÍ MŮJ PRESIDENT!

Standa
14. 8. 2023 02:46
Odpovědět  Standa

Doplnuji! Zkuste zakázat vstup někam Ukrajinci,vyvěsit pytek se Zelenským na svůj barák( pro Rakušana a PČR to nebyl ani přestupek) a budete vidět, co se bude dít.Zkuste strhnout ukrajinskou vlajku ! Pálit ruské je dovoleno!Zakázali i Mrazíka!
To asi nespadá do,,kolektivní viny”!
Vrazit mu jeho canc do držky.Zkuste někam napsat, že kriminalita Ukr. je vyšší než u české populace ! Zakázáno . A ten lulák zde bude mlýt nějaké politické řečičky a vytloukat s toho pol. kapitál.
SMRT UKRAJINĚ.

jiří
14. 8. 2023 07:54
Odpovědět  Standa

comment image

Gales
14. 8. 2023 10:35
Odpovědět  jiří

Jasnej signál o směřování naši republiky do ukronacizmu.

Albi
14. 8. 2023 10:51
Odpovědět  jiří

Tak to je dobrá zpráva! Myslím tím, že panu premiérovi chybí Endiaron. Asi už dlouhou dobu. 🙂

A rychle se blíží doba, kdy mu asi ani Endiaron nepomůže.
… “strach v palácích plíží se z etáže do etáží …” (Majakovskij)

Gales
14. 8. 2023 11:22
Odpovědět  jiří

 Fiala se dostane do letadla a zjistí, že má místo vedle nádherné blondýnky. Okamžitě se k ní otočí a udělá “první krok”. “Víte, slyšel jsem, že let lépe ubíhá, když se dáte do rozhovoru se společným pasažérem. Pojďme si tedy povídat”. Blondýna, která si právě otevřela knihu, ji pomalu zavře a zeptá se: “A o čem by jste si teda chtěl povídat”? “Hmmm, nevím” odpovídá Fiala, ” a co třeba o politice”? “O.K” poví blondýnka. “To by mohlo být zajímavé téma. Ale nejdřív mi dovolte abych se jako první na něco zeptala. “Kůň, kráva a jelen žerou stejnou trávu. Avšak jelen vylučuje malé bobky, kráva velké mokré placky a kůň skoro suché koule. Co si myslíte, proč je to tak”? Ohromený Fiala se ozve: ” No o tom nemám ani nejmenší tušení”. “Tak mi teda povězte” odpoví blondýnka, jak je možné, že se cítíte na debatu o politice, když nerozumíte ani hovnu”?

Jura S
14. 8. 2023 11:42
Odpovědět  Gales

Dobrý :-)))

Markýza
14. 8. 2023 14:52
Odpovědět  Gales

😀 😀

Dag
14. 8. 2023 20:48
Odpovědět  Gales

Super.Zasmála jsem se.

Pavel z Moravy
14. 8. 2023 10:32
Odpovědět  Standa

Ale Stando, proč komentovat tato ……. Doplňte si co chcete. Je už únavné tyto tvory komentovat. Je tolik rozumnějších a smysluplnějších prací k provedení.

Gales
14. 8. 2023 10:34
Odpovědět  Standa

Od 4 června padlo v bojích 40 000 ukroušů a připojených banditů. To teda musel být masakr Ale pst. Co kdyby to ostatní odradilo jít na východní frontu.

Spam Janka
14. 8. 2023 12:50
Odpovědět  Gales

imho, vacsina to musi tusit……koniec koncov ked vyhravas, tak nepotrebujes robit 11. ci ktoru mobilizaciu, kym Rusi mali jednu.

Albi
14. 8. 2023 10:45
Odpovědět  Standa

Bohužel to váš/náš prezident je.
Ale máte pravdu – je to vůl, je to vůl, je to marný! 🙂
Nicméně, tohle je tak neuvěřitelné, až je to geniální. Doufám, že ta slova vejdou do historie ne-li světové, aspoň naší:

“Odsuzuji zneužívání nenávisti, vzteku a paniky k politickým hrám. Podněcování negativních emocí do nezvladatelné úrovně vede pouze k tomu, že se sami stáváme tím, proti čemu vystupujeme”,

Jo – když se nedává dobrý pozor, často se napíše, jak to ve skutečnosti je.

Markýza
14. 8. 2023 14:53
Odpovědět  Albi

Frojde, Frojde, Frojde, vždycky na tě dojde 😎

Tarch
14. 8. 2023 11:55
Odpovědět  Standa

To jste napsal přesně….podepisují👍🤝

Markýza
14. 8. 2023 09:01

Jen bych podotkla, že Západu nelze vyhrát ani s totální válkou a doufám, že zbytečky zdravého rozýumu a pudu sebezáchovy to vědí.

sizok
14. 8. 2023 09:35
Odpovědět  Markýza

Promiňte, o kom mluvíte?

Markýza
14. 8. 2023 14:54
Odpovědět  sizok

Nemám tušení, jen tiše doufám. Nečmuchám apokalypsu, tak někde pár drobtů asi zbylo.

sizok
14. 8. 2023 09:37
Odpovědět  Markýza

A mimo to, ještě k tomu znásilnění chochola.
Doporučuji dnešního michalaapetra. Ať všichni víme,
co nás čeká.

Frank1
14. 8. 2023 09:10

Ty zbyvajici Patrioty schovavaji Ukrosi kde jen mohou. Nejradsi v zastavbach mest, kde je hodne civilniho obyvatelstva. Pokracuji v taktice Americany naverbovanych teroristu v Syrii.

eFPe
14. 8. 2023 05:51

Dobře- ale: USA svrhli 2 atomové bomby na Japonsko a přesto tam jsou pořád US základny a Japonci mají spíš za nepřátele Rusko bo Kurily.Vietnam- neznám dopodrobna, ale že by tam zrovna nenáviděli US a Francii za kolonialismus a války to nevím.Naposledy Srbsko. ten odpor za bombardování mně taky nepřijde vpodstatě za jednomyslný a masový.
Propaganda jede naplno.

primak
14. 8. 2023 06:41
Odpovědět  eFPe

Co řikají a jednají vlády, není co si myslí prostý lid.

Skeletor
14. 8. 2023 07:09
Odpovědět  primak

To je sice pravda, ale koho venku zajímá co si myslí lid, když mainstream a politici prohlašují např. česká republika podporuje všemi prostředky ukrajinský boj. Automaticky jsou všichni naházeni do jednoho pytle. A v podstatě si to zaslouží neb proti tomu nic nedělají.

Dag
14. 8. 2023 21:01
Odpovědět  primak

Přesně

Standa
14. 8. 2023 07:02
Odpovědět  eFPe

SSSR opustil Československo v r.1945. USSA neopustili svá okupovaná území Německo, Belgii, Dánsko nikdy . Všude mají základny
Větnamci, Afgánci,Srbové nenávidí USSA , jako smrt. Pouze se to v Česku nezveřejní.Kurily připadly SSSR rozhodnutím vítězných mocností…i Boond steel na území Kosova je v dobité zemi.

Pijack
14. 8. 2023 08:40
Odpovědět  Standa

Rád bych podotknul, že USA mají své spojence po celé zeměkouli. Ovšem tyhle arogantní USA nemají něco víc, něco důležitější – tím jsou přátelé. Spojenec není to samé jako přítel. USA mají smlouvy zavazující ke spojenectví, ale mezi obyvateli ostatních zemí těch přátel moc nemají. Ostatně, jak je možné se přátelit s několika rodinnými klany, které vlastní majetky nabyté v historii země za nejasných okolností….
Vojíne Johne, to je rozkaz, běžte zachránit ty obrazy a sochy v muzeu. Nedopustíme, aby je Němci ukradli… Dnes ty umělecké a zachráněné artefakty vystavují soukromá muzea na půdě USA. V zemi jako je USA přece soukromé vlastnictví především. Zajímavé, že. Vojín John zachraňoval umění v obou světových válkách. A pozemky zachraňoval i po 200 let předtím. Vybité kmeny indiánů by mohly mluvit, kdyby to šlo…

Autor
14. 8. 2023 09:51
Odpovědět  Standa

Ve Vietnamu mladá generace prochází tím, co u nás např. těsně před listopadem. Mít něco amerického je prostě móda. USA se neomluvily za to, co udělaly, prostě to – ale ne jako kompenzaci – zavalily dolarama – nic osobního jen bytnys. Obrovská popularita mezi mládeží země, která má jednu z nej kuchyní světa (v pravé podobě!) big mac donald je prostě prakticky nevysvětlitelná.

Mimochodem. Zatímco někteří veteráni a oběti Vietnamské války navždy zůstali již jen “jako exponáty” (zapomíná se – nepřipomíná se kvůli obchodu a příjmům z turismu, tak jeden ze symbolů této války – běžící dívka která si strhla ze sebe hořící šaty, tak ta utekla z Vietnamu do Kanady (před lety samozřejmě – emigrovala) a dokonce odpustila americkým vojákům ….

Je to jak krátkozraká politika Vietnamu, tak i následek toho, že vztahy mezi Čínou a Vietnamem nejsou idylické. Ano, ve Vietnamu jsou u moci komunisté. Přesto se může stát, že Vietnam nebude – mírně řečeno – podporovat Čínu v jejím boji s Amerikou.

jiří
14. 8. 2023 08:51

Alexandr Lukašenko doporučil nepřejícím, aby se zabývali skutečným problémem – obchodováním s dětmi z Ukrajiny na Západ za účelem transplantace orgánů: „Přivážejí děti z Ukrajiny, rozčtvrtí je a vyjmou orgány. Měli by se tímto problémem zabývat.“.
https://tadesco.org/lukasenko-vzkazuje-zapadu-aby-se-zabyval-pasovanim-deti-z-ukrajiny-pro-nelegalni-obchod-s-organy/

Frank1
14. 8. 2023 09:06

Rusove to dobre navlekli. Jejich presuny vojsk a ustupy na zacatku SVO navodily na zapade presvedceni, ze je mozne Rusko porazit. Kritici ruske armady ejakulovali uz jen z pomysleni na jeji porazku. Na zapade skocili na ten spek a zacali usilovne zasobovat Ukrose penezi a zbranemi. Stale se jeste domnivaji, ze staci jenom jeste par miliard a Leopardy z Belgie a ruska obrana zkolabuje. Ze v Rusku kvuli konfliktu vypuknou nepokoje a ze zapad pak si Rusko rozdeli mezi sebe. Bude pak kompenzovat sve naklady na valku a parazitovat na Rusku az do Aleluja.
Ted po zacatku ruske ofenzivy, ktera je stale jeste nesmela, protoze musi zapad utvrdit o nejake sanci Rusko premoci pomoci Ukrosu a svych zbrani, penez a prolhane propagandy, doji Rusove ze zapadu dalsi prostredky.
Borrell jeste pred mesici hrimal, ze valka musi byt dobojovana do vitezneho konce. Myslel pochopitelne vitezstvi Ukrajiny. Medvedev chce jeji kapitulaci a zapadni degenerati maji ted problem, jak vysvetlit ty kredity a zbrane Ukrajine, kdyz je vse co udelali na hovno a Rus se nehyba z mista.
Nase vlada zradcu a nacku nejak znejistila i kdyz navenek prekypuje oddanosti k Ukrajine na vecne casy…

unor 2022
14. 8. 2023 09:10

Tak trebas .. obycejny clovek zcela sobecky Rusku preje by ve valce se zapadem zvitezilo.
Tim muze jen ziskat. Predevsim lidsky.

jiří
14. 8. 2023 09:35

comment image

Standa
14. 8. 2023 10:37
Odpovědět  jiří

Neměli ho budit.!!!

janko z polanky
14. 8. 2023 16:38
Odpovědět  Standa

To ne oni, to klimatické oteplování, Sibiř už pomalu roztála a medvídek si myslel, že už je tu jaro!

Vladimír
14. 8. 2023 10:02

Koho to po Afghánistánu překvapuje? Tam Západ včele s USA bojoval proti mužům v nočních košilích a sandálech a utíkal, jen se jim od kopýtek prášilo. I zbraně tam nechal. Tak jak chtějí bojovat s Ruskem nebo příště možná s Čínou? Jakou válku v posledních letech, kterou Západ vyprovokoval, nebo podporoval skutečně vyhrál? Žádnou jen ničil, vyvolal chaos, emigraci a potom odešel či utekl.

Pavel z Moravy
14. 8. 2023 10:27

Arogantní grázlové ze západu, hra už skončila. I když to nedělám, u vás se mluví anglicky, – tak GAME OVER. A jak mně to libozvučně zní.

Jura S
14. 8. 2023 11:50

Vrátili jsme se z Turecka, všude tam ruština první jazyk mimo domorodý, opráším gymnaziální ruštinu, kde jsem i četl ruské knížky a AMERIKÁNŠTINU už nikdy nevytáhnu z huby ! Jazyk nevzdělaných, válkychtivých prasat musí vychcípat !

Pavel K
14. 8. 2023 13:54
Odpovědět  Jura S

Tak včera u nás doma dostala naše vnučka oslavující 4 narozeniny pokladnu jaká je v těch obchodních centrech a že si bude hrát na prodavačku. Je to na baterky i to mluví a odpovídá. Tipněte si v jaké řeči. Já málem vyletěl z kůže.
Prosím vás nevyletěl, to jsem napsal JEN PROTO, abych byl trochu IN (zajímavej, akční). 🤣🙄Jinak jsem byl úplně v KLIDU a snažil se být ke svému okolí tolerantní. Pravdou je že v mém “mozku” se to šprajcovalo a klel jsem. Ještě že moje čtyřletá vnučka umí obstojně anglicky. Češi ještě chvíli a nexistujete. Když to ten nahoře dovolí, tak co. 🙄🙄🙏😥🤦‍♂️

Markýza
14. 8. 2023 14:59
Odpovědět  Pavel K

Měl jste si s ní na ten obchod hrát a tvářit se jako nebohý, ryze český staříček, který netuší ani co je haudujůdů 😀 “Moničko! Copak to ta kasa povídá? A nebude vona chtít doláry, když neumí česky?”

Pavel K
14. 8. 2023 18:13
Odpovědět  Markýza

No natištěný peníze to samozřejmě má, ale koruny to nejsou. Na to hraní nebyl čas, bo jsem byl od toho dusna hotovej. Nyní tuna mě venkovní teploměr ukazuje 33. Jsem před infarkten a teď půjdu si dát dvě tři pivka do slepních prostorů. Před půl hodinou jsem vysanitoval trubky a pípu, teď se to nachlazuje, bo mám naraženo čerstvoně. A buzeranti všech zemí mě můžou políbit voko.

Pavel K
14. 8. 2023 18:17
Odpovědět  Pavel K

Chtěl jsem k tomu ještě něco připsat ale nejde mě to. Tak mě to tuna teď připomíná PP před cca rokem.

Markýza
14. 8. 2023 18:44
Odpovědět  Pavel K

Nejde to nikomu!

Markýza
14. 8. 2023 18:46
Odpovědět  Pavel K

No to je pravda, dusno je důkladné. Já mám uvnitř ještě jakžtakž – konkrétně 24 – ale kdoví, na jak dlouho. Sklep vám závidím, ten nemám.

Milan ze Zahrady Čech
14. 8. 2023 20:32
Odpovědět  Pavel K

Ten nahoře se nás může vys-rat. Patříme mezi tři nejateističtější státy světa? Patříme. Tak co by s námi mazal. Vy na mě, já na vás…

Petr
17. 8. 2023 10:08

On není takový, jak píšete, není to člověk. A nikdy nebude. Každý, kdo chce, se o tom může přesvědčit.