Zatímco Západ poslouchal eko-schizofreniky, Čína proměnila poušť v zahradu

Skutečné řešení problémů vždy vyžaduje systematické a promyšlené jednání. Na to se zapomnělo na Západě, kde vítězí Elon Musk a Greta Thunbergová, ale je to tak.

Přednosti akce proti imitaci velmi dobře ukazuje úspěšná přeměna čínské pouště Mu-Us na souvislý koberec rostlin a zeleně

Všichni „bojovníci za přírodu“, které pro stručnost a srozumitelnost nazývám eko-schizofreniky, nejsou ničím jiným než členy organizovaných zločineckých skupin.

Existuje nějaký třeba lokální projekt, zrealizovaný, který tito eko-schizofrenici mohou zapsat jako svou zásluhu na zlepšení stavu životního prostředí?

Takový projekt neexistuje.

Samozvaní vůdci ekoschizofrenie pouze mluví, vydírají společnosti působící v reálném sektoru ekonomiky a vytváří humbuk kolem aktuálních témat, jako bláznivá Greta.

„Klimatická aktivistka Greta Thunbergová se zúčastní nadcházející debaty televizního kanálu CNN věnované pandemii coronaviru, spolu se skupinou odborníků z oblasti zdravotnictví, oznámila CNN.

V pořadu, nazvaném „Coronavirusová fakta a obavy“, také vystupuje hlavní lékařský zpravodaj CNN Sanjay Gupta, bývalý ministr zdravotnictví a sociálních služeb Kathleen Sibelius a bývalý ředitel Centra pro kontrolu
a prevenci nemocí Richard Besser. Oba úředníci sloužili v administrativě  Obamy“.

Greta – odborník na koronavirus. Jak to správně přečíst? 

PR, boj o moc, dělení finančních rozpočtů – to je cíl „ekologického aktivismu“.

Takto vypadá výsledek bez humbuku, výsledek skutečného boje o zachování biologické rozmanitosti a zlepšení životního prostředí.

„V provincii Shaanxi v severozápadní Číně zmizela tisíciletá poušť Mu-Us o rozloze 42 200 čtverečních kilometrů. 93,24% tohoto území se stalo oázou v důsledku mnohaletého úsilí v boji proti dezertifikaci. 
Terénní úpravy provedli místní obyvatelé za podpory zemského úřadu pro lesní hospodářství“.

Přemýšlejte o tom: poušť o rozloze přes 42 tisíc kilometrů čtverečních existuje více než tisíc let.

A teď je pryč.

Slyšeli jste někdy o ekologických aktivistech z čínské provincie Shaanxi? Já ne. Protože se tam nikdo nezviditelňoval na téma ochrany přírody. Místní obyvatelé si prostě uvědomili, že pokud nebudou bojovat proti poušti, ta pohltí všechno a tak požádali o pomoc úřady. A ty pomohly.

Boj trval mnoho let, ale nejednalo se o mítinky, ani o projevy v OSN, ani o „klimatickou stávku“, ale o každodenní, mnoho let trvající tvrdou práci velkého počtu lidí.

Stejně tak Číňané jednají i na jiných místech. 

Například na západě Číny, kde se nachází jedna z nejstrašnějších pouští planety – Takla-Makan.

Tímto „mořem smrti“, jak obyvatelé tohoto regionu nazývají poušť, čínské úřady postavily dálnici TarIm, kolem které začaly provádět terénní úpravy. 

Voda pro rostliny byla získána vyvrtáním mnoha vrtů podél dálnice z podzemní vody. Voda pod pískem je specifická, velmi slaná. Čínští biologové však sesbírali nenáročné rostliny, které mohou takovou vodu používat po celý vegetační život.

Výsledkem bylo, že od loňského roku dosáhla šířka zeleně podél dálnice, která vám umožní překonat poušť za jediný den, 70 metrů. 

A délka „zeleného pásu“ podél dálnice je čtyři sta kilometrů. Také po této cestě přivážejí jídlo pro pracovníky žijící v domech postavených ve vzdálenosti několika kilometrů od sebe. Zaměstnanci se denně starají o vysazenou zeleň v oblasti, která jim byla svěřena, a pomáhají rostlinám dobývat nové prostory.

Jak si zde nevzpomenout na geniální stalinistický plán přeměny přírody, který existoval v Rusku? 

Byl to právě on a další podobné sovětské projekty, které Číňané pečlivě, velmi pečlivě prostudovali,
než se pustili do vlastních iniciativ.

To je skutečné zlepšení života na planetě. 

Koneckonců, čím menší pouště – tím méně bouří prachu. Čím více rostlin, tím mírnější klima a širší možnosti výroby potravin. Tam, kde v tomto století rostou keře, v příštím již mohou existovat lesy, prokládané poli a pastvinami. 

Abychom tomu porozuměli, musíme myslet na mnoho desetiletí dopředu. A nesnažit se právě teď „prohlédnout“ a získat co nejvíce peněz na nějaký nerentabilní a dotovaný zdroj „zelené energie“.

„Noční vlci“, kteří začali na Krymu sázet Ruský Les, již pro přírodu udělali mnohem více než autistická Greta Thunbergová.

Všechny skupiny organizovaného zločinu „ekoschizofreniků“ musí být zakázány.

https://bit.ly/3bSDQJa

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na