politika

Vítejte v realitě

Autor Vidlák

Svůj dnešní článek začnu bombou, kterou si schovávám už od pátku. Ale teď lituju, že jsem ji nevytáhl dřív. Ne že by mě někdo předešel, ale přišly další informace, které ji v podstatě potvrdily.

Místo nečekané bomby tak mám už jen nepřekvapující informaci. To bylo tak… 

V pátek jsem se v práci sešel s vysoce postaveným kolegou se kterým si tykáme. Tento kolega je tak vysoce postavený, že si tyká i s Babišem, prožil ve firmě celý svůj aktivní život a prakticky nic ho už nemůže překvapit. Ve svém oboru je v podstatě nepřekonatelný odborník a  věkově mě příliš nepřevyšuje. Tento kolega má manželku, která je také vysoce postavenou manažerkou v nejmenovaném brněnském strojírenském holdingu. Dělají nerez výrobu, automotive, dělají do zbraní… prostě taková klasická česká korporace s podobně velkými kšefty jako Agrofert. 

V pátek jsme se potkali a kolega mi povídá, že jeho manželka celý týden nedělá nic jiného, než jako personální ředitelka odbavuje žádosti o práci a životopisy jednoho vysokého manažera Škodovky za druhým. Ne po desítkách, ale po stovkách. 

Škodovka ode dneška zastavuje výrobu. Komplet. Prý pro nedostatek čipů. Prý je všechno pod kontrolou a skoro o nic nejde. Až na to, že tam dneska Babiš jede na jednání o státní pomoci. Já nevím jak vy, ale tady nám vysoce postavení škodováčtí papaláši, kteří jsou rovněž špičkami ve svých oborech, hlasují nohama a zdrhají, dokud to ještě jde. Zdrhají, dokud je kam zdrhnout, dokud je ta dnešní plná zaměstnanost. Zdrhají jak jen mohou, protože vědí víc než co se nám dává k přečtení v novinách.

Ředitelé vás mohou stokrát ujišťovat, že se nic moc neděje, že se všechno v dobré obrátí. Ale když krysy opouštějí loď, tak tam někde zatraceně teče a vsadím se, že dneska Babišovi celou pravdu raději ani neřeknou. ani Babiš pak nám neřekne celou pravdu… jen půjde a bude děkovat Pánubohu, že se tím bude zabývat Fiala a on mu bude dělat totéž co Fiala dělal jemu po celou dobu covidovou… bude mu okopávat kotníky… 

Babiš totiž narozdíl od Trumpa svojí volební porážku ustál. Dokonce i Fialovi zvládl pogratulovat. On ještě má politickou budoucnost.  Dokonce má teď i několik politických možností. Může složit vládu se STAN, může ji složit s KDU, může ji složit s ODS. Může klidně nabídnout kterémukoliv partnerovi post premiéra. A řadu ministerstev. A spoustu peněz. Víc než by si hoši dokázali nakrást. Zcela bez rizika popotahování. Když bude Fiala muset uspokojit všech pět koaličních partnerů, to na každého moc nevyzbyde. Dvě ministerstvíčka na každého partnera  a pro ODS tři? Nebo ani to ne, když i ta malá KDU a Vítek Rakušan mají takřka stejně poslanců jako Fiala? Babiš jim může nabídnout víc. Protože v ANO nemá ambiciózní solitéry. V ANO o obsazení ministerstev rozhoduje Babiš sám. 

Vlastně stačí jen hrát o čas… oni se logicky musejí pohádat. Moc šnečků na malou kapustičku.

Babišovi stačí oznámit pětilhářům svojí bombastickou nabídku. Tak, aby o ní každý funkcionář věděl. A klidně může být odmítnut. Až všichni ti Rakušanové, Pekarové, Jurečkové, Fialové (ale ne Bartošové) zjistí, že se musejí podělit o obrovské průsery, ale lukrativních postů zase není tak moc, tak to v nich začne hlodat. Začne jim to šrotovat, zda by se přece jenom neměli domluvit s Babišem. 

A pak… nemusí to trvat ani moc dlouho – postačí jedno nepovedené jednání Fialy s Timmermansem, zdraženíčko, nebo jen pár týdnů napětí než se Zeman dostane z nemocnice…  či něco podobného a už budou mít záminku demokoalici opustit. Ale myslím, že to Babiš neudělá. Jednoduše proto, že je lepší, aby se v tom marastu hoši demokratický pěkně vyráchali. 

Podle mě dneska skončí Babišovy pokusy o sestavení vlády. Jednoduše proto, že není o co stát.

Postačí nabídka o které všichni demoposlanci uslyší. A pak čas…

Ten totiž hraje proti jakékoliv liberální demokracii. Zeman si chvíli poleží v betli, mezitím vyprchá volební euforie a ukáží se skutečné charaktery

Pak se ukáže. A když ne teď, tak to bude trochu později. Se Zemanem nebo bez něj. To je úplně jedno. 

Škodovka je totiž poslední opravdový hi-tech průmysl, co máme. Který dělá celky a nejen díly. Dělá 5% HDP a 10% exportu. Jsou na ní navázány tisíce a statisíce dalších existencí. Nejen přímí dodavatelé, ale i kadeřnice, hospodští, zelináři a pronajímatelé drahých boleslavských bytů. Jsou na ni navázány tisíce a tisíce hypoték v drahém regionu. 

A není to jen Škodovka. O hnojivech jsem vám už říkal. Že zdražily na čtyřnásobek a nikdo je nekupuje. Od pátku už to není pravda. Od pátku platí, že už vám neprodají ani to drahé hnojivo. To totiž není naše národní specifikum. Tohle se děje v celé Ojrópě. A na západ od nás existují bohatěji dotovaní zemědělci, kteří by si ještě nějaký ten dusičnan amonný či močovinu koupili… A tak se všechno od nás bere a odváží se tam. Co jiného také ne? I chemičky chtějí přežít. Ve čtvrtek bylo hnojivo jen drahé. Teď už je zcela nedostupné. Ze dne na den. Tečka. 

Když včera odvezli Zemana do nemocnice, tak jsem začal mít pocit, že to tu máme jak před první světovou válkou. Jakýsi ďábel dělá všechno pro to, aby se všechno rozesralo co nejvíc.

A stejně jako tenkrát dělá alternativa všechno pro to, aby mocným v tomto tanci kostlivců ještě pomohla. Jako socialisté, kteří císaři Vilémovi schválili, co mu na očích viděli, stejně tak jsme o víkendu zařídili krásnou pohodlnou většinu pro ty, kteří se těší na privatizaci posledních zbytků, těší se na předávání pravomocí do Unie a ten stejný žoviální Fiala nám za pár týdnů bude tím svým kultivovaným projevem říkat, že s nedá nic dělat, že za všechno může Babiš a proti Unii se nebudeme stavět protože jsme pevnou součástí Západu.  

Štěpán Kotrba včera ohodnotil výsledek voleb, že se málokdo ocitnete na vlastním pohřbu a polovina pozůstalých se ještě raduje, že to tak dopadlo. 

Aniž bych si chtěl hrát na prognostika v automobilovém průmyslu, mám hroznou chuť prohlásit, že se dnes škodováčtí dělníci dozvědí, že dostanou “jen” 80% výdělků za sezení doma, ale za dva týdny se dozvědí, že to bude míň a pak zase míň a pak už se dozvědí, že je čeká výpověď za odstupné, které už zaplatí stát. A s nimi se sveze všechno ostatní. Boleslav prý hlasovala výrazně pro Babiše. Asi věděli proč. Brzy se to dozví i Fiala, až bude stát před pískajícím davem a říkat, že se nedá nic dělat. 

A vzápětí se tisíce dělníků po celé republice dozvědí, že vstřikolisy nemají pro koho vyrábět automotive součástky… I nedaleko od Vidlákova je jedno město, které je na autopráci zcela závislé. Nejdražší město v okolí – Pohořelice.  

A za chvíli zvýší úrokové sazby i ČNB. Ona je totiž nezávislá nejen na Babišovi, ale bude nezávislá i na Fialovi. Ona je závislá na úplně jiných institucích. Především těch unijních. 

Svým způsobem čeká Fialu takové horší repete loňského roku, kdy pro Babiše neměl dost pohrdání za nezvládnutý kovid. Kdy Babiš naštval tisíce lidí, protože lavíroval, měnil ministry, nezvládal situaci, improvizoval a dělal to spíš hůř než líp. Teď bude mít Fiala možnost ukázat svou kompetenci při zvládání hospodářské krize jaká tu zřejmě už dlouho nebyla.  V roce 2008 totiž nikdo ze Škodovky nezdrhal. Naopak se tam všichni snažili vecpat i když měla problémy s odbytem a měli jsme tu slušnou nezaměstnanost. 

Fakt chci vidět Fialu, jak se v Unii hladce domluví s Timmermansem a Leyenovou na zmírnění zeleného údělu, protože to u nás dělá nezaměstnanost a bídu. To si spíš dovedu představit, že právě on bude koukat, jak se mu EU potopila před nosem a on jí do poslední chvíle věřil. 

A lidé, které Babiš sral tak, že zapomněli na všechno ostatní a nejdůležitější bylo, aby se ho zbavili, ti teď zjistí, že Babišova “nekompetence” nebyla ještě nic proti tomu co tam bude teď. 

Ono to bude symptomatické. Komunisti jsou mimo parlament, demokraté se radují, že už nikdy nedojdou banány a já bych si vidlácky myslel, že za chvíli budou opět v obchodech chybět…. Kromě jiných důležitějších věcí. 

Optimista se učí anglicky, pesimista se učí čínsky a realista se učí štípat dříví, topit v kamnech a vařit po tábornicku… Na žádnou střelbu totiž nedojde. Ani nedojde na žádný náhlý konec světa. Pěkně pomaloučku nám všem dojdou peníze.  Pozvolna také dojde zboží… a než opravdu začne být zle, nikdo už nebude mít náladu bojovat, protože bude mít mnohem přízemnější starosti. Elektřina vypadne až pak. Jako poslední lopata hlíny na hrobečku evropské civilizace. 

Loni hodně lidem vadilo, že musí sedět doma kvůli rádoby epidemii, která přece vůbec neexistuje. Začíná to vypadat, že brzy budou sedět doma z bídy. Která na rozdíl od covidu bude hodně všudypřítomná. Ta si nebude vybírat jen staré lidi se špatnou imunitou. 

Ne, fakt bych si nedělal starosti s emisními předpisy. Všechna “zakázaná” kamna se teď prodávají za babku. Kupte si je. I v paneláku se dá z okna vystrčit roura. Až to bude zapotřebí, budou na ty předpisy kašlat všichni. A jeďte se podívat do Chánova a učte se od nepřizpůsobivých občanů, jak se žije v paneláku bez připojené vody. Oni nejsou nepřizpůsobiví. Naopak, jsou přizpůsobiví, až se vám protočí panenky. Pro blízkou budoucnost vás mají co naučit 

Vidlákovy kydy
https://bit.ly/3AroG9P

sdílet na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pepi
11. 10. 2021 13:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Celá Česká republika je v roli prchajících manažerů ze Škodovky. Problém je, že než to vládnoucím papalášům dojde(těm co právě vyhráli volby to nedojde nikdy), skončíme na mizině. Dneska už to není o tom zda vystoupit z EU, ale o tom, kdo dřív uteče, vyhraje.

Chi
11. 10. 2021 14:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavá úvaha. Jenom škoda, že autor článku zapomněl jaksi dodat, že je to Babiš, kdo nás do téhle situace dostal. To on za nás odhlasoval ten nesmysl jménem Green deal výměnou za nějaké dotace. Nechal se prostě uplatit a zaprodal tak ČR. Ať už bude vláda jakákoliv, tak bude muset napravovat hlavně jeho chyby.

Petr
11. 10. 2021 15:15
Odpovědět  Chi

Máte špatné informace , kde najdete ten jeho podpis ?????

Chi
11. 10. 2021 15:27
Odpovědět  Petr

Na jednání rady se nic nepodepisuje:) Tam se vydává závazné jednomyslné stanovisko, které musí schválit úplně všichni. Polsko si udělalo výjimku. Babiš nevyjednal nic. To stanovisko je veřejně přístupné zde: https://www.consilium.europa.eu/cs/policies/green-deal/timeline-european-green-deal-and-fit-for-55/
Stačí si zaškrtnout nahoře Evropská rada a hned uvidíte, co všechno Babiš za nás odsouhlasil.
Nesmíte mu věřit všechno, co řekne;) Babiš v ČR na EU nadává, ale v Bruselu pak hlasuje úplně jinak.

Katy
11. 10. 2021 16:06
Odpovědět  Chi

Napravovat chyby Babiše? A jakým způsobem? Škrtáním ve státních rozpočtu? Jistě, něco seškrtat lze, ale pokud se bude škrtat více, máme ne recesi, ale rovnou depresi. Měli jsme ve volbách možnost to změnit. Okamura chtěl po Němcích vrátit válečné reparace a začít budovat stát, namísto toho ty slepence, co vyhráli, budou chtít prolomit Beneševy dekrety a rozkrást poslední zbytky státu. Kromě toho SPD by třeba neprosadila odchod z EU, ale dalo by se s tím EU alespoň vydírat. Kdyby v EU viděli, že tu je vůle lidu a ta hovoří jasně proti EU, museli by přistoupit na některé kompromisy. Nehledě na to, že my Německo nepotřebujeme, to oni – západní státy – potřebují nás. To my na ně makáme, to my je dotujeme, ne oni nás. Po těchto volbách jsme rukojmími EU, co nařídí, to se vzápětí stane. Opravila bych autora s tím, že Fiala ví, že se unie potopí. Zase tak hloupý není. Jede podle not Bruselu, nic jiného jej nezajímá. Tu samou agendu jako Fiala a ODS jedou i ostatní strany, které jsou součástí slepenců (kromě TSS). Jsou to vlastizrádci, jim je úplně u prd… co bude se státem, s jeho občany. Ale zvolili jsme si to (já tedy ne) a tak tady budeme rýt držkami v zemi. Děkuju všem idiotům, kteří volili SPOLU a PirSTAN. PS: Pro autora článku: ten kdo se to tu snaží co nejvíc rozesrat jsou globální elity, to jsou ti, co to ve skutečnosti všechno řídí Co je vlastně zač ten GLOBÁLNÍ PREDIKTOR aneb Plná funkce řízení od Nestora – Fórum KOB (kob-forum.eu) Brusel je prodloužená ruka globálních elit (Biden je člověk bankéřů, čili Rotschildů, Rockefellerů atd., není náhoda, že se dostal k moci…). Zničit západ je úkolem EU, který plní na jedničku. Je třeba snížit životní úroveň lidí v Evropě, protože spotřebovávají příliš mnoho zdrojů. Způsob? Očkování (= depopulace), migrace – ta plní dvě úlohy najednou: nahradit bílé obyvatelstvo a vrátit jej do středověku, odstavování jaderných elektráren, green deal, vymývání mozků ve školách, kde si neziskovky podávají dveře, LGBT atd.

Chi
11. 10. 2021 16:21
Odpovědět  Katy

Já jsem pro koalice taky nehlasoval, jen upozorňuji na to, že to, co se na nás valí z Unie za průšvihy, jako je třeba Green deal atd, tak to Babiš odsouhlasil na Evropské radě.

Katy
11. 10. 2021 17:51
Odpovědět  Chi

To já vůbec nerozporuji. V Evropském parlamentu odsouhlasí všichni všechno, teda kromě některých poslanců SPD, proto by bylo nejlepší odtamtud vypadnout a to hodně rychle. Bohužel toto došlo zřejmě jen části voličského elektorátu. Jinak já nejsem žádný zastánce Babiše, po.ral toho opravdu požehnaně, ale ty slepence, ty si myslím, že ho s přehledem trumfnou.

Administrátor
11. 10. 2021 20:09
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

paw
12. 10. 2021 02:24
Odpovědět  josh-xy

Situace treba v Polsku a jinde je stejna jako kdyz Zizka oblehal hrad. Kdyz se nevzdate, chcipnete hlady. Zaver. Zizka byl demokrat typu EU komise.
Manzelku manzel postrci do vysoky funkce a ta tam zacne hystericky prosazovat veci. Kdyz se zdari ji vykopnout je zenou v domacnosti.
Kdyz ale vykopnou manzela, doma na nej cumi a zivaji, manzelka a parchanti a s otazkou, to jsme zvedavi, jak nas ted uzivis?
To ma nasledky,ze? Jako s tim Faustem.
Vubec slovaci u nas vzdy se prodrali do vlady a skodili. Nemuzu najit jeden priklad proti. Babis je vyjimka, vrati se ke svym miliardam.
Co jde nahoru jde zase dolu. Konec sankcim. Takovy to byly sankcovy slavy.Manzelka Nuland,/na takovy vysoky pozice ve vlade ,kvalifikace manzelky je nezbytna/, aby mohla do Kremlu,musi byt odsankcovana a tedy v dusledku zase dalsi rusove taky podobne musej bejt desinfikovany od sankci , jinak by nic neslo.
Zrejme co navrhoval ten Okamura bylo prilis normalni na dnesni dobu. Vi se ,ze po dvou mesicich zhruba /u mladych kratsi dobu/ , kdyz se opakuje dokola neco , hovna /demokraticka vetsina/to prijmou za svy ,hovna ziraji do TV na sracky a sracky z televize jim rikaji co maji delat..Proto televize musi bejt jak je.

Michael
19. 10. 2021 08:09
Ohodnotit příspěvek :
     

To je spíš pytschowina, než “bomba” 😀