„V“ jako Vendeta, aneb co Amík zasel, Čech sklízí

„Nikdo v Afghánistánu nebude beztrestně zabíjet naše vojáky“…. v televizi vyhrožuje Afgháncům náš náčelník generálního štábu.

A odplata přišla. Ranní zpráva a celodenní jásot v ČT o tom jak jsme se „pomstili“:
„České speciální síly zabily v Afghánistánu jednoho z organizátorů srpnového útoku, při němž zahynuli tři čeští vojáci, a dalšího zajaly. Napsaly to ve středu Lidové noviny (LN), kterým informaci o odvetě potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje. Podle jednoho z nich se to stalo před delší dobou při poměrně rozsáhlé operaci.

Podle deníku Češi vypátrali teroristy, kteří u přípravy útoku asistovali, na základě zpravodajských informací od aliančních spojenců. Na pachatele poté zaútočila 601. skupina speciálních sil generála Moravce z Prostějova.

„Šlo o poměrně rozsáhlou operaci. Je to ale relativně delší doba, co se to stalo. Při misi byl jeden pachatel usmrcen a další zajat,“ řekl listu jeden ze zdrojů.“

https://www.novinky.cz/domaci/486351-odplata-prisla-prostejovsti-vojaci-zabili-jednoho-ze-strujcu-utoku-na-cechy-v-afghanistanu.html

A máme večer a jak vidno, odveta za tu „naši“ zmedializovanou trestnou výpravu přišla opravdu rychle:

„Při útoku na českou patrolu v Afghánistánu bylo ve středu zraněno pět českých vojáků. Informovalo o tom večer ministerstvo obrany.
Ve středu 17. října 2018 okolo 14.20 hodin našeho času došlo při plnění operačního úkolu strážní rotou v okolí základny Bagrám v afghánské provincii Parwan k útoku na českou patrolu,“ uvedl resort v tiskové zprávě.

Podle generálního štábu explodovala výbušnina uložená v autě, která byla odpálená, když byl v blízkosti vůz patroly.

„Následkem výbuchu se obrněné vozidlo MRAP (Mine-Resistant Ambush Protected) převrátilo a bylo zraněno pět českých vojáků osádky. Čtyři vojáci V. B. (1985), M. J. (1984), M. S. (1976), M. Š. (1992) byli lehce zraněni a jeden voják D. K. (1983) byl zraněn těžce. Všem zraněným vojákům byla na místě poskytnuta první pomoc a následně byli letecky transportováni do vojenské nemocnice na základně Bagrám,“ uvedl generální štáb.“

https://www.novinky.cz/zahranicni/486459-pri-utoku-v-afghanistanu-bylo-zraneno-pet-ceskych-vojaku-jeden-tezce.html

 

 

sdíletj na

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymní jméno komentáře

Visitor Rating: 5 Stars

Ahojky Janinno, včera, tedy dnes, jsem dorazil pozdě. Hezky, jsi to zde shrnula, tak jak to je. Já jsem šel kouknout i na seznam a idnes. Dva tábory – ak zvláštní. Na jedné straně mačkají slzy, na druhé hlasy o žoldácích. I dnes, to takové divné seskupení idiocie.

Vzhledem k tomu, že všichni naši vojáci jsou v armádě i v Afghanistánu dobrovolně za peníze, jedná se pouze o  podnikatelské rizika. Věděli dopředu, co jim hrozí. Všichni vědí, co je tam čeká. Věděli to už Angličané před hodně dlouhou dobou. Takový major Hopfire by určitě vysvětlil zájemcům, jak je to se lstivými Afghánci.

podnikatelská rizika … 

Dědouch

Ahoj Scipie.

"Všichni vědí, co je tam čeká."   S tím si dovolím nesouhlasit. "Flákal jsem se kvérem a louskal buráky." To slyší žoldák natěšený na nemravný prachy, od těch co se vracejí.

Vědí co by je mohlo potkat, to jo, ale to ví i dělník v Kolbence, že pokud se bude někde blbě motat u bucharu, že ho může bouchnout. Rozdíl je ale v tom, že ten dělník vytváří hodnoty za pár šupů a žoldák je ničí za dlouhý prachy…

Tak to nevidím.  

Ahoj přátelé, trochu jsem se opět opozdil a napravuji
Scipio má funkci, protože nám tu jako redaktor rád něco napíše. Komentář lze opravit do 15 min.,(dle funkce a nelze přidávat komentáře k příspěvkům straším 14dní – to se uzavírají. Mohu některé kroky změnit, pokud dáte vědět – rád přijmu připomínky a návrhy.

Nazdar, fakt strašíš 14 dní? To já celý život enlightened

Můžu pokrátit na délku jepičí, tedy 3 dny

Visitor Rating: 5 Stars

Tak žádnou možnost opravy oko mé nevidí. Ani jedno ze dvou, ani s patřičnými brýlemi. Odhlásil jsem se a přihlásil. Asi se někde vloudila chybička.

Ahoj Scipio,…podívám se, ale mělo by ti tu jít. Přiřadil jsem ti funkci redaktora, abys mohl psát a s tím souvisí i ty opravy komentu. Měl bys vidět i v menu, že tuto možnost nyní máš. Máš tam funkce, kde vidíš i do editace a příspěvků a i tam odsud, kde můžeš psát příspěvky, můžeš i komentovat a upravovat. Vše tedy pokud jsi řádně přihlášen a né, jako návštěvník.

Heuréka, es funkcioniert!

Heuréka,…ano. Nakonec jsem ti tedy přiřadil funkci systému "šéfredaktor". Funkci totožnou s Janinnou a tedy přístup ke všem funkcím tohoto postu, která pro tebe, jako osobu odbornou, prověřenou a nejvýše oprávněnou pro korekturu v jazyce českém vyplývá. Žádáno tedy jest, jakožto "šéfredaktor", konati veškerý odborný dohled s korekturou v pravopise jazyka českého, který z ostatních přispěvatelů, jako chybný vzejde.angry

mám ti to rovnou opravit nebo je to chytákangry?

Inu, blýskni se .

Já jako pes?  Pejsky já mám rád.

A zrovna pünktlich vyzní i vypadá s i podivně. 

Dědouch

Ahojte všichni. Moc mě těší, jak to tady žije.laugh