politika

Už nás nebaví střílet se do nohou. Rozhodli jsme se zkusit to do hlavy

Bloomberg: Německo a Česká republika vyzvaly EU, aby zastavila dodávky energie z Ruska.

Česká republika a Německo navrhly snížit podíl dovozu energie z Ruska na minimum, uvádí Bloomberg.

Německo a Česká republika vyzývají Evropskou unii, aby se vzdala posledních 20 % dovozu energie z Ruska, zjistil Bloomberg. Podle agentury za tímto účelem Německo spolu s Českou republikou žádá o svolání pracovní skupiny na vysoké úrovni, která určí způsoby postupného ukončení dodávek plynu z Ruska, včetně LNG, ale i ropy a jaderného paliva.

Německo a Česká republika vyzývají Evropskou unii, aby vytvořila pracovní skupinu, která určí způsoby postupného vyřazení ruského plynu, včetně zkapalněného zemního plynu (LNG), jakož i ropy a jaderného paliva, píše Bloomberg s odkazem na dopis německého ministra hospodářství Roberta Habecka a českého ministra obchodu Jozefa Síkely. Dopis byl zaslán belgické ministryni energetiky Tinne van der Stratenové. Belgie předsedá EU v roce 2024.

„V zájmu naší energetické suverenity a bezpečnosti musíme pokračovat v systematickém snižování dovozu plynu, ropy a radioaktivních materiálů z Ruska,“ píše se v dopise.

Ministři energetiky bloku se mají sejít, aby zhodnotili plán REPowerEU, který byl představen po zahájení „speciální operace“ na Ukrajině s cílem snížit závislost na ruských dodávkách. 

Přestože Evropská unie již výrazně omezila dovoz ruských energetických zdrojů, mnoho zemí v bloku je stále závislých na ruském plynu, stejně jako na radioaktivních materiálech, poznamenává Bloomberg.

Ze zprávy Mezinárodního měnového fondu, která byla zveřejněna 28. května, vyplývá, že EU by měla do roku 2030 zcela opustit dovoz ruských energetických zdrojů.

22. května agentura Reuters napsala, že Belgie, Německo a Francie požádaly Evropskou komisi, aby posoudila, jaké škody by omezení dovozu LNG z Ruska mohlo způsobit ekonomikám zemí EU.

Krátce před tím EU jednala o zařazení zákazu ruských dodávek LNG do 14. balíčku sankcí. Rusko je po Spojených státech druhým největším dodavatelem LNG do Evropy.

EUobserver s odkazem na návrh dokumentu napsal, že dodávky nebudou zakázány, ale EU hodlá zakázat evropským přístavům posílat ruské dodávky LNG do mimoevropských zemí a omezit vstup lodí, které pomáhají obcházet sankce proti Rusku.

V dubnu bylo podle údajů Kpler do Evropy odesláno 46 % LNG vyvezeného z Ruské federace.

https://www.kommersant.ru/doc/6729618

sdílet na

27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
4. 6. 2024 09:35

🙂 Kdes to našel ?

Autor
4. 6. 2024 11:08
Odpovědět  Albi

Zadal do vyhledávače YT slovo – blbec.
Vše je geniálně jednoduché …. Milý Watsone. 🙂

Já dám něco z jiného košíčku:

https://www.youtube.com/watch?v=BhKLa8686nk

https://www.youtube.com/watch?v=k40LXMAWnRI

Albi
4. 6. 2024 13:09
Odpovědět  Peter 008

Dobrý, kluci! Pobavilo 🙂 🙂 🙂

Jaris
4. 6. 2024 04:06
Ohodnotit příspěvek :
     

tTak to je primo skvely napad! Helmuti ze sajrajtu budou odebirat rusky svajneraj plyn oklikou a obcany CR bude hrat laska k Nemecku. Zima v EU ma pry byt mirna, tak zadne strachy. Budou stacit dva svetry, no…

Róbert
4. 6. 2024 07:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Takze nas caka dalsia vlna inflacie, skoda ze si mozem zafixovat cenu plynu az o pol roka, uz to asi nestihnem,

Jan
4. 6. 2024 07:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Ze zprávy Mezinárodního měnového fondu, která byla zveřejněna 28. května, vyplývá, že EU by měla do roku 2030 zcela opustit dovoz ruských energetických zdrojů.
—————————————————————————————————————————
A není to pozdě? Já bych veškerý dovoz omezil už letos. Nač odklady……?

Albi
4. 6. 2024 09:37
Odpovědět  Jan

Souhlas, správně. Léčba šokem by mohla vyléčit i závažné oční vady,

Standa
4. 6. 2024 15:36
Odpovědět  Jan

Ideální bude , když to utkne radikálně Rusko. To je furt…,,energetická, bezpečnostní atd…ano proč čekat, ažse za 6let najdou nové ,, zdroje”. Proč čekat, až se na to EU vybaví ! Hned!!

mmm
4. 6. 2024 18:12
Odpovědět  Standa

krétene debilní🤮🤮🤮

Kolemjdoucí
5. 6. 2024 12:20
Odpovědět  Standa

Bingo, RF by měla ukončit agonii EU – jednak je EU drzá víc než opice, má stejně holou prdel, a z tlam pomazaných se linou ódy na dobu, kdy z RF nepřijde gram ropy, plynu, a mnoha dalších nerostů či komodit.
Cenový rozdíl zpětně nechat uhradit ze soukromého majetku všech šmejdů, zmetků, podporovatelů, voličů, sympatizantů i oligarchů té špíny, co ostatní nutí platit nehorázné ceny za energie. Pokud debilbloblový fanda a šmejd touží po us LNG, plynu z Alžíru, ropě z Kuvajtu, ať si to sám za sebe zaplatí , ať si sám že svého financuje dobudování minimálně páteřní distribuční sítě plus překladišť, terminálů, atd., nechť platí cenu dle oné burzy, a pokud je frajer, tak dá v dražbě víc a ještě zasponzoruje ty náckovský hrobaře. Ale ani halíř ( nota bene Halík ) ode mne – chcete to, mrzáci, zaplaťte si to, kupte si to, ALE ZA SVÝ !!! Apropo, nákupní cena ( plus odkud, od koho bylo zakoupeno ) za m3 se poslední téměř 3 roky jaksi není raději vůbec tou partou deprivantů zmiňována, nebo uváděno lživě.
Bohužel má český volič v hlavě n…..o, dokonce víc , než ten ukronáckovský, který si od Ivana nechává dodávat ledacos za ceny, o kterých se Pepíkovi ani nesnilo …

Frank
4. 6. 2024 08:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Co za svoloč si voliči navolili, to všude vládne. A nejsem si jist, že se ovce probudí v nadcházejících volbách.

Pavel z Moravy.
4. 6. 2024 09:55
Odpovědět  Frank

Je zbytečné to řešit. Tady je vymalováno. Nemyslící a hloupá 90 % většina prostě zvítězila. Alelujá.

Bety
4. 6. 2024 13:49
Odpovědět  Frank

Co Europarlament? Včera jsem si pročetla volební lístky a přesto, že jich je fakt hodně tam hodím
STAČILO! Myslím, že všechny ostatní volby jsou buď jen kosmeticky upravená Pětikolka, nebo mají
za úkol odčerpat nesouhlas s jejím vedením do tak malých stran, že jsou bez šance.
A jak říká třeba Vidlák, tohle jsou POSLEDNÍ VOLBY BEZ KORESPONDENČNÍCH LÍSTKŮ, pak
už budou všechny naše řeči jen mlácením prázdné slámy.
Já bych se bez Europarlamentu velice ráda obešla, ale faktem je, že ZATÍM rozhoduje.

Standa
4. 6. 2024 15:38
Odpovědět  Bety

Bety , najddete si zde článek o korespondeční volbě, který jsem zde zveřejnil a uvidíte o co ve skutečnosti jde!

Albi
4. 6. 2024 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Ohledně plynu – další geniání návrh.
Česko zkusí v Evropské unii prosadit novinku, která by ztížila volný obchod s ruským plynem napříč kontinentem. Dodávky plynu zvenčí EU by měly být podle tohoto nápadu nově opatřeny certifikátem původu, aby byl o plynu z Ruska větší přehled.

S návrhem přišel ministr průmyslu Jozef Síkela (STAN) minulý týden na jednání Rady EU. Sledování původu je podle něj něco, co by mohlo mít u ostatních zemí šanci. Značkování má zamezit stavu, do jakého se dostalo Česko tuto zimu, kdy sem začal znovu proudit ruský plyn, ač se tomu vláda slibovala vyhnout.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-byznys-komodity-dluhopisy-sikela-vola-po-znackovani-plynu-kdo-nechce-platit-moskve-at-ma-prehled-253088#
Nebylo by od věci, mít ve “vládě” i pár běžných normálních blbců místo adekvátního množství stávajících géniů.
Pan ministr by se pak nemusel tolik divit, že vláda slibuje a sliby neplní.

Pavel z Moravy.
4. 6. 2024 15:32
Odpovědět  Albi

Vždyť dostali za úkol tuto zemi potopit. Když pustím lasičku do kurníku, co mohu asi čekat, když to dělám úmyslně? Lidé si je tam v tomto kapitalistickém ” ráji” dosadili, co by asi tak chtěli čekat. Bude o mnoho hůře, raději vám moji prognózu říkat nebudu. Jo, kdyby v tom 89 šli do ulic lidi hladoví, bez přístřeší a zdravotní péče, tak to bych chápal. Vždyť tam dle mne šli a ani nevěděli proč, jen se tak trochu vyřvat proti komoušům. Vždyť si převratníci udělali z lidí stafáž a hned se vrhli na to jak získat bývalé státní prostředky. Absolutně o nic jiného tam nešlo. Kdyby se udělala anketa proč tam lidi šli a šli protestovat proti sobě, tak takových 60 % by nevědělo proč. Teď by měli vylézt, ale teď se bojí tzv. demokratů. To je sakra pr.del. Takže teď přesně platí to – Chceš li jim zle, plazí se před tebou. A nezlob se na mne za upřímnost, já už jiný být neumím a ani nechci. Tak se měj.

Albi
4. 6. 2024 16:11
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jo – ale nemusí se divit tak hlasitě. Však může vidět sám, jak stát plní své sliby, o to jde.
Vymýšlení takových pitomostí, které přinesou nanejvýš náklady – asi máme na rozhazování (!) – považuiji buď za nudu v úřadu, nebo záměr se víc zviditelnit – ať je třeba za blba, když to nejde jinak (mimochodem, v tom se nikdo z nich ani nemusí nijak namáhat).

Nijak se neomlouvej, taky tě jistě občas naštvu, hlavně v pohledu na “mladé”, tak to bude win-win. 🙂
Taky se měj!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
4. 6. 2024 10:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Já bych zakázal i dejchání vzduchu z východu. Každej občan musí bejt při dejchání obrácenej na západní stranu.

cool
4. 6. 2024 10:58
Ohodnotit příspěvek :
     

No? Nenažraní lichváři mluví za jimi likvidované lidi dvou zemí? Krása nebeská

Spam Janka
4. 6. 2024 11:12
Ohodnotit příspěvek :
     

nepisalo sa svojho casu o tom, ze Europa stale ma 60% dodavok defacto z Ruska?? Teraz neviem ci slo o plyn alebo len o ropu alebo aj aj. Plus teraz malo Nori velky vypadok v produkcii plynu a cena sla na burze hore (a to ten vypadok bol relativne maly), vie si niekto predstavit, ze sa zrusi celkovo dovoz plynu z Ruska?? Vratane LGN apod? Pokial viem, tak Europa sice zazmluvnila nejaky Katar (tusim od 2028)+Agfanistan (ktory to ale aj tak posle po ruskom plynovode), ale vela to asi nevyriesi

Hans
4. 6. 2024 13:38
Odpovědět  Spam Janka

Jak se z ruské ropy stane neruská, no pošlete ji do Rusy vlastněných rafinerii v Indii a z ruské ropy je neruská nafta. Jak se z ruského plynu stane kazašský, no Gazprom jako největší těžař v Kazachstánu ho pošle stejnými trubkami. Jak se z Ruského paliva stane americké ještě jednodušší, USA nemá schopnost obohacovat uran a tak si prostě ten ruský obohacený uran z Ruska nekoupíte v USA , jen hůře zabalený a za vyšší cenu, na druhou strnu vám ho přiveze obří negr co vám zplundruje bar a poničí nabytek

Ladislav 💤
4. 6. 2024 15:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Sakra! Kdo dal těm pavládním parchantům mandát, aby nás zničili?
My jsme jim nedali mandát k válčení!
My jsme jim nedali mandát na podporu atentátu!
My jsme jim nedali mandát, aby podporovali fašismus v ČR!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
4. 6. 2024 18:11
Odpovědět  Ladislav 💤

My jim ani nedali mandát k dovozu migrantů, k zavádění jakéhosi genderu a zeleného údělu. Ale zeptej se venku mladých na ulici, co si o tom myslí. A zase budu v malém konfliktu s Albi. Všichni ti nad 20 roků už by měli být natolik duševně vyzrálí, aby chápali co s nimi tady ta vládnoucí ekipa provádí. Jenže ona tahleta zlatíčka toho z většiny moc v makovici nemají. Takže bys nakonec zjistil, že ve svých názorech zůstáváš osamocen a můžeš se jít klouzat. Tihleti mlaďoši a středňáci musí padnout úplně na hubu, aby pochopili a to ještě nevím jestli pochopí, jestli totiž mají čím. Já myslím, že z většiny ne. Ale to se týká i některých starších. Ale nezoufej, jako jedinci nic nezmůžeme. Nebalím to, ale abych si dělal iluze, to tedy ne. Měj se.

Kolemjdoucí
5. 6. 2024 12:31
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Souhlas, a bohužel, jim ani nedojde, že na ten rypák dávno spadli – nemají čím a na základě čeho to pochopit, páč sami navíc nechtějí, plus to budou považovat za “normál”, dokonce “ozdravný normál” … S tím nic neuděláme, ale je třeba si to uvědomovat.

Miro 2
4. 6. 2024 18:38
Ohodnotit příspěvek :
     

A je to tu zas. Každý nápad této české vlády vysokoškolsky vzdělaných ministrů a přesto primitivů “ohromě pomůže” českým občanům.

cool
4. 6. 2024 19:02
Odpovědět  Miro 2

Jako by se to nevědělo že i vlastní děti titulantů dostávají hendikepy – zátěže jak tažní woli. Holt workoholici se okolí vyplatí i těm nejbližším. Jednooboroví soustruháti na 3 000%, všichni to říkají od vztyčení vysíracího stožáru. 🙂