politika

Prognóza “Černé labutě”

Pozoruhodná prognóza Pentagonu z 3. února 2020.

Severoamerické velení armády USA předpovídá mezi 80 000 a 150 000 úmrtími ve Spojených státech.

Měsíc a půl před Trumpovým odhalením, že ve Spojených státech může zemřít 100 000 až 200 000 lidí.

Zveřejnění dokumentu by samozřejmě mělo podpořit obvinění proti Trumpovi za „neúčinný boj proti koronaviru“.

Armáda vysvětluje https://www.thedailybeast.com/army-warned-in-early-february-that-coronavirus-could-kill-150000-americans, že se jedná o jeden ze scénářů, takže pokud dojde k tomu nejhoršímu, mají plán akce.

Tato skutečnost doplňuje obvinění proti Trumpovi, obvinění proti generálům, vzhledem k tomu, že počet případů nákazy mezi vojáky se ukázal být vyšší než scénáře prognózy. Ve skutečnosti je Esper obviněn z toho, že se buď zaměřuje na optimistické scénáře, kde „je situace pod kontrolou“, nebo Pentagon není schopen adekvátně jednat ani podle svých vlastních plánů.

Stojí za zmínku, že podle předpovědi Pentagonu z 3. února (když Trump a Esper stále uváděli, že situace byla pod kontrolou), může ve Spojených státech onemocnět až 80 milionů lidí a hospitalizováno může být až půl milionu lidí (což znamená závažné případy, včetně nutnosti používat ventilátory)

Ve světle zveřejnění těchto předpovědí je na místě pochopení represe proti veliteli letadlové lodi „Theodor Roosevelt“, který se svými veřejnými stížnostmi a žádostmi o pomoc (velký počet nakažených amerických vojáků na lodi), fakticky posílil podobná tvrzení o nekompetentnosti, vyslovené na adresu Trumpa a Espera. 

Nemoc je nemoc, ale nikdo nezrušil nadcházející prezidentské volby v USA. A pro demokraty je to mnohem výnosnější téma než „ruská stopa“ (ačkoli ani to neodmítnou). 

Navíc v době hospodářského útlumu a epidemie koronaviru se do pozadí dostalo téma ukrajinské korupce, které republikáni plánovali učinit ústředním prvkem útoku na Bidena. 

Vnitřní záležitosti USA se zjevně dostaly do popředí a pro Trumpa to teď není tak dobré, jak by chtěl.

https://bit.ly/2UL3cU0

sdíletj na