politika

Michael Hudson: „konec starého světa“ – hegemonie USA ustupuje Rusku a Číně

Americké úřady žijí „v orwellovském světě“ a zoufale se snaží převzít vědomí lidí a brání jim střízlivě posuzovat realitu, řekl americký ekonom a profesor Michael Hudson v rozhovoru s Dannym Haiphongem. Zatímco se Washington snaží Američany přesvědčit, že celý svět kromě Spojených států žije špatně, ve světě se nastoluje nový řád v čele s Ruskem a Čínou.

Spojené státy vystupují v roli ničitelů a ostatní země v roli stavitelů. A celá globální většina říká: na čí straně chcete být – na straně ničitelů nebo stavitelů? 

Můžete se podívat na Ukrajinu jako na příklad toho, čím by USA chtěly, aby bylo Rusko, Čína a arabské země. Volby zrušíme, jakmile se k moci dostanou naši vlastní lidé, náš prezident. Stáváme se nejzkorumpovanější zemí ve svém regionu – tím je Ukrajina. Zakazuje místní jazyky a náboženství, která nejsou židovsko-křesťanská. A ve skutečnosti zakazuje stávky.

Existuje jeden starý vtip o aristokratech, znáte ho?

Skupina herců navrhuje námět o rodině, která se dopouští nejrůznějších hrůzných činů sexuální povahy, incestu a podobně. A producent, kterému tento námět nabídli pro představení, říká: “A jaký to představení bude mít název?” A oni mu odpověděli: “Aristokraté.”

Tady je to stejné: jak nazvete zrušení voleb na Ukrajině, zákaz cizích jazyků, vraždění kritiků? My tomu říkáme demokracie! To je prostě směšné. A Amerika si to opravdu myslí. 

USA mají dva modely demokracie: Ukrajinu a Izrael. Tisk znovu a znovu říká, že „Ukrajina je vzorem demokracie“, že to je přesně to, co chceme pro bývalý SSSR,… a Lotyšsko, Estonsko a Litva nám za to tleskají.

Chceme demokracii i v Izraeli. „Izrael je jediná demokratická země na Blízkém východě! Chceme, aby se Izrael stal vzorem pro celý Blízký východ!“ Co tím myslí? Že na Blízkém východě už žádní Arabové nebudou? Že tam budou jen Američané s dvojím občanstvím? 

O tom to celé je. Jako bychom žili ve světě Orwella. Snaží se převzít a ovládnout vědomí lidí a zabránit jim uvědomovat si realitu a dynamiku současného světa. Jak dlouho můžete přesvědčovat lidi, že celý zbytek světa žije špatně a jen jedno procento lidí žije správně? Jak se můžete pokoušet přesvědčovat lidi o tom, že Amerika je příkladným vůdcem, když se přitom snaží zbytek světa zničit, místo aby mu pomáhala, jako tomu bylo v roce 1945, kdy skončila druhá světová válka?

V současnosti dochází ke změně celého světového systému – Světové banky, MMF, OSN, celého diplomatického systému světa, který vznikl v roce 1945, a který dnes zastarává. Vidíme neschopnost OSN vyrovnat se s válkou na Blízkém východě, vyrovnat se s válkou na Ukrajině. Tohle je konec starého světa. A vidíte, jak spontánně vzniká nový svět. Ne ideologicky, ale skutečně spontánně, zvláštním způsobem, s Čínou, Ruskem a těmi dalšími 99 procenty světa.

Datum vysílání: 17. ledna 2024.

https://1url.cz/yugTX

sdíletj na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tupý hulvát
27. 1. 2024 09:06
Ohodnotit příspěvek :
     

“místo aby mu pomáhala, jako tomu bylo v roce 1945, kdy skončila druhá světová válka”
Tady je vidět ten marazmus i kritických Američanů,oni jsou nepoučitelní.Pomáhali vždy jen těm,u koho se jim to hodilo.Jak pomáhali Sovětům,Korei,Kubě,Vietnamu,on to neví?Nám například velmi pomohli zničením Škodovky,že.Škoda slov.

Pavel z Moravy
27. 1. 2024 10:08
Odpovědět  Tupý hulvát

Tak nemohou si kopnout do vlastního zámku, který si po válce postavili a na kterém tak výhodně vydělávali tím, že většině vnutili tu tezi, že to co dělají, tedy zavádění demokracie všemi možnými i nemožnými prostředky dělají pro lid těch národů, které si podrobují. A mnoho národů a lidí jim na to skočilo. U nás na tu jejich rétoriku skáčou ti důvěřiví, lépe řečeno podplacení ještě dnes. Po 89 se kolaboranti vyhrnuli ze všech možných i nemožných úkrytů, aby si urvali kousek moci, kousek většího žvance a více prašulek pro své rody a národ se pro ně stal druhořadým zbožím. Získali co chtěli a dnes jsme svědky naprostého rozkladu země. A dnes pro lepší život bychom museli změnit systém a dostat do vedení státu poctivé a důstojné lidi. Jiná cesta není. Ale změnit myšlení lidu bude obrovský problém.

Tupý hulvát
27. 1. 2024 10:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Co podle vás znamená “změnit systém”,jaký systém myslíte?Neútočím,jen se ptám.Skutečné SYSTÉMY jsou jen dva,společně nebo každý za sebe.Ten první jsme měli,zničili a zdiskreditovali.Pro své vlastnosti nejsme schopni v něm žít. Ten druhý zničí nás.Žádný lepší život nebude.

Pavel z Moravy
27. 1. 2024 11:11
Odpovědět  Tupý hulvát

Nu myslím samozřejmě ten společný. Zničili jsme ho, samozřejmě. Ono je vše o důstojnosti a duševní vyzrálosti lidu. Socialismus byl nejblíže společnosti, kde si jeden váží druhého a jeho práce. Jestli to nejde realizovat, tak to kvůli lidské chamtivosti nejde. Potom je myslím i zbytečné cokoliv komentovat. Když tedy problém nemá řešení, starosti nepomohou. Já jsem se ve svém životě snažil na nikoho nenasazovat, nikoho nevykořisťovat a nad nikým se nepovyšovat. Více dělat nemohu. Nejde li nastolit lepší společnost, tak nejde. Nešlo to nikdy, tak se současnou duševní impotencí společnosti to nepůjde vůbec. Není na tom nic divného, takto to zde probíhá tisíce roků. Škoda, že to nevyšlo s předcházejícím systémem, ale jak říkáte není člověku dáno stát se lepším. Tak se mějte.

pedro
27. 1. 2024 20:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Když je člověku moc dobře, začne vymýšlet hovadiny a to jsme právě udělali se socíkem.

ijn
27. 1. 2024 11:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

KoZa vydělal na vybudování technologií v Číně, pouze si neuvědomili kam, budou statisíce výrobků Číňani dodávat, pokud ještě prosadí zvrhlý Green Deal do KoZa, drahé energie drhé sociální pojištění zaměstnanců, vše zacykleno byrokracií a nyní ještě válkou…???

Např. pumpa na beton z Číny stojí 1/2 Schwingu včetně dopravy do EU na jakémkoliv podvozku registrovaném v EU, možná má životnost nižší, ale nyní je útlum všeho a náhradní díly budou z Číny rovněž levnější == pouze jeden konkrétní výrobek.

EU svojí neodpovědnou politikou sama vystavila úpadku, pouze se puzle skládalo do války s RF včetně cíle muslimů k nasazení do Bundeswehru (BW), to však generalita odmítla pro reálné ohrožení křesťanského mužstva vojáků BW,….díky Bohu odpovědných Admirálů BW se postavili proti šíleným plánům Uršuly a vypráskali jí do EU!!!

PatrickStone
28. 1. 2024 00:24
Odpovědět  ijn

To si Nemci veľmi nepomohli, lebo tie podvody a hlúposti teraz Uršula Korčula robí pre celú Európu a tím pádom aj pre Nemcov.

Zmatený
27. 1. 2024 14:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

“Ale změnit myšlení lidu bude obrovský problém “

:o) Z tupce Einštajna neuděláš ani za 100 let!

Evžen
28. 1. 2024 06:03
Odpovědět  Tupý hulvát

Děkuji za 40. let života v totalitě,který jsem prožil v Československu!Dnes mám opravdový strach o mé děti a vnuky, když vidím jak ten svět vede do záhuby! Chamtivost a nenávist ke všemu co se nelíbí západu vedenému USA! Když dnes poslouchám a vidím jak to vše za socialismu bylo špatné,tak se tomu musím smát! Dnes se vysmiváme “hloupému”Bilakovi který pronesl tuto věšteckou větu,my vás chráníme před, nezaměstnanosti,drogami a válkami…! Dnes to máme vše v přímém přenosu a když vidím tu sebranku co nám dnes vládne Česku a světu tak je jasné že Bilak měl pravdu…!

Pravdomluvny
28. 1. 2024 12:13
Odpovědět  Evžen

Kdyby se”””blbci”””jako Bilak mohli vrátit……🇨🇿

EvaK
28. 1. 2024 18:10
Odpovědět  Pravdomluvny

Ti dnešní politici jim nesahají ani po kotníky.

Gales
27. 1. 2024 10:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to skutečně děsivé pozorovat, jak se mocenské struktury a média snaží ovlivnit a manipulovat veřejné mínění. Je důležité, abychom si byli vědomi těchto mechanismů a neustále se snažili hledat pravdu a objektivitu. Ovlivňování veřejného mínění a snaha ovládat vědomí lidí jsou bohužel často spojovány s mocí a politikou. Je na nás, abychom si zachovali kritické myšlení a hledali informace z různých zdrojů, abychom si utvořili vlastní názor.
Pokud jde o politické zájmy a vliv, historie nás učí, že mocné státy často jednají ve prospěch svých vlastních zájmů a ne vždy se řídí principy solidarity a pomoci druhým. Důležité je si uvědomit, že realita je často složitější než jednoduché narativy, které nám média často podávají, a že hledání pravdy a spravedlnosti je kontinuální úkol pro každého z nás.

Pavel
27. 1. 2024 15:35
Odpovědět  Gales

Nechci být za pesimistu, ale my si můžeme být vědomi čeho chceme.Pokud nastupující generace nepochopí,že ji jde v tomto systému o přežití a mají se stát otroky samozvaných elit je vymalováno. Tak jako nyní.Co chcete měnit, když díky Rychetského “prasárně” se změnou volebního systému si veškerou moc ve státě uzurppvala cizáky a pomatenci navolená pětikolka. Ukázkový je jednání v PS a výrok ÚS k valorizaci důchodů. Od posledního policajta, přes armádu až k prezidentu mají vše a nic na tom nezmění žádné volby!!! Jediná cesta je revoluce zdola a tu nikdo u nás není schopen udělat a ani není kým tato”hovádka boží” nahradit! Takže opět musíme doufat že to za nás udělá někdo jiný jako v 45 či zpětně 89!

Gales
27. 1. 2024 16:10
Odpovědět  Pavel

Zní to jako že máš pocit, že systém je zkorumpovaný a nefunguje ve prospěch většiny. Je pochopitelné cítit frustraci vůči politickým procesům a rozhodnutím, která se zdají být vzdálená od potřeb a zájmů běžných lidí.
Změna volebního systému může být složitým procesem a může trvat čas, než se prosadí úpravy, které reflektují vůli občanů. Revoluce zdola může být jedním z možných přístupů, ale vyžaduje jednotu a silný kolektivní závazek k změně.
Je důležité hledat způsoby, jak se podílet na politickém procesu a prosazovat změny, které považují občané za spravedlivé a potřebné. To může zahrnovat podporu nových politických hnutí, aktivismus nebo občanskou angažovanost. Změna může přijít zdola, ale vyžaduje soustavnou práci a odhodlání.
Je také důležité udržovat naději a hledat inspiraci v historických příkladech, kdy se občané společně postavili za změny ve prospěch většiny. Společně s podobně smýšlejícími lidmi můžeme být součástí pozitivního a konstruktivního hnutí směrem k lepší budoucnosti.

Evžen
28. 1. 2024 08:45
Odpovědět  Gales

Oni se nesnaží oni to opravdu dělají!Demokracie těm dezolatum vyhovuje jen tehdy když vyhrajou volby! Vemte si příklad ze Slovenska k moci se tam dostaly strany které chcou pomoci řadovým občanům a politiku na všechny světové strany, mír na Ukrajině,je až neuvěřitelné co za nenávist se uplatňuje vůči Ficovi! Dnes se tvrdí že zdělovací prostředky jsou hlídací psi demokracie ale jestli to v čem dnes žijeme je demokracie tak jsem rád že jsem kus svého života prožil v totalitě…!

JoFa
27. 1. 2024 16:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Niečo nové dnes o riešení konfliktu v Gaze. Biden tlačí Izrael do ústupu-hovoril som to…
https://www.infovojna.bz/article/medzinarodny-sudny-dvor-nariadil-izraelu-aby-prestal-pachat-genocidu-v-pasme-gaza
Pre tých čo môj príspevok napoprvé nepochopia, mám pár otázok, pri odpovediach vám už určite bude jasno. Citujem z článku: “EÚ očakáva implementáciu rozhodnutia súdu OSN týkajúceho sa Pásma Gazy”

Otázky: Kto ovláda OSN? Kto ovláda EÚ? Kto nechce stratiť tvár pred svetom?
Ešte pripomeniem, že som to písal, jediný koho môžu USA poraziť v súčasnej situácii je -Izrael.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
27. 1. 2024 17:29
Odpovědět  JoFa

Gargamel tvrdí, že je za tým Putin https://cz24.news/dalsi-rafinovana-past-na-usa-a-izrael-sklapla-putin-opet-drti-sve-protivniky-rozdilem-tridy/
Myslím si,že tlak Husiíov je väčší a toto nemá s Afrikou nič spoločné.

JoFa
28. 1. 2024 11:04
Odpovědět  JoFa

Celkom dobrá analýza z Ruska, ktorá potvrdzuje môj názor.
https://www.armadnymagazin.sk/2024/01/27/vojna-v-zaujme-izraela-naco-je-washingtonu-jemen/

27. 1. 2024 16:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Už bylo na čase,nastoupí zdravá soutěž…z které můžou těžit všichni…
Když se těm nenažraným přistřihnou křidélka…

Gales
28. 1. 2024 10:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Pavel Kamas: Izrael je ,,banka” vědy?
https://www.youtube.com/watch?v=SvWF-w8rx0M

Frank1
29. 1. 2024 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Na obrazku chybi londynsti Sioniste! Odtud pochazi vsechno zlo. Ovladaji i USA!