politika

Média se dozvěděla o plánech Londýna zrušit normy EU v oblasti lidských práv

To může vést ke skutečnosti, že migranti a uprchlíci se nevyhnout deportaci. Britská armáda zároveň obdrží ochranu před obviněním souvisejícím s jejich činností v zahraničí.

Britské úřady uvažují o upuštění od významné části společných evropských norem v oblasti lidských práv a riskují tak nový výbušný konflikt s Evropskou unií. Píše o tom deník The Telegraph.
https://www.telegraph.co.uk/politics/2020/09/12/boris-johnson-set-opt-human-rights-laws/

Vláda premiéra Borise Johnsona podle deníku připravuje návrhy na omezení fungování legislativy v oblasti lidských práv v těch oblastech, kde soudnictví při aplikaci „zašlo příliš daleko“. Zejména mluvíme o odmítnutí některých ustanovení zákona o lidských právech z roku 1998, uvádí publikace.

Odmítnutí tohoto zákona by mohlo znemožnit migrantům a uprchlíkům vyhnout se deportaci. Zároveň však bude chránit britskou armádu před obviněním, které souvisí s jejich aktivitami v zahraničí.

Jak uvedl Telegraph, londýnské kroky by mohly vést k novým rozporům s Evropskou unií, protože EU vyžaduje, aby Británie dodržovala zákon o lidských právech a Evropskou úmluvu o lidských právech, aby zajistila právní spolupráci po odchodu Spojeného království z Evropské unie.

https://bit.ly/2RmNBY7

sdíletj na