politika

Jurij Selivanov: Tango smrti v podání Nahého krále

Západní pokusy zastavit běh dějin nabývají čím dál víc tragikomičtějších rysů.

Říká se, že historie má tendenci se opakovat dvakrát – jednou ve formě tragédie, podruhé ve formě frašky.  Současné geopolitické kotrmelce Západu čím dál více připomínají tragikomedii. Pro západní dějiny je to tragická doba nevyhnutelného chřadnutí a naprostého úpadku. A zároveň vidíme jednoznačně komediální čísla, která tento proces doprovázejí.

Abychom se o tom přesvědčili, stačí zhodnotit povahu západní reakce na objektivní změny, které se ve světě odehrávají a sílí. Doslova až do posledních dnů Západ považoval za nejlepší si jich prostě nevšímat a usilovně předstírat, že má vše pod kontrolou. A v celosvětovém měřítku je stále králem.

A pak se v Jižní Africe konal summit BRICS, který Západ arogantně ignoroval, ale který přes noc obrátil celou světovou geopolitiku vzhůru nohama. Najednou se ukázalo, že tato zásadně protizápadní struktura, která zcela záměrně nezapadá do žádných schémat západní globalizace, doslova překypuje bezpočtem národů a států. A zájem je takový, že je nutné omezit tempo vstupu a země se musí postavit do fronty.

Říct, že pro Západ to byl šok a ledová sprcha je málo. Bylo to děsivé odhalení, hrozným okamžikem pravdy, který… jak Západ sebevědomě věřil, nikdy nepřijde.

Ale přišel. A není to západní lidstvo, které velmi jasně demonstrovalo, že je zcela schopné vytvářet globální mezinárodní instituce nejen bez Západu, ale dokonce i proti jeho vůli. A to je víceméně otázka světové moci, která, jak Západ do poslední chvíle věřil, bezvýhradně patří jemu. Nebo alespoň měl právo rozhodující hlasu.

Ale tyto iluze byly okamžitě rozptýleny. A najednou se ukázalo, že západní globalistický král je úplně nahý. K uvědomění této skutečnosti navíc došlo i na samotném Západě, kde kvůli tomu začala jistá forma paniky. A také impulzivní pohyby horečnatého typu.

Ukázalo se, že Západ nemá žádnou promyšlenou strategii, jak na takové okolnosti reagovat. A jediné, co může v takové situaci udělat, je vzrušeně „mávat křídly“ a předstírat, že je aktivní.

Přesně tak lze charakterizovat všechny jeho „předvádění a skoky“, které následovaly po epochálním odhalení summitu BRICS.

Jako z děravého pytle se začaly hrnout iniciativy mající zjevně pomstychtivou příchuť a upřímně řečeno přímočarý záměr přebít efekt jihoafrického geopolitického zlomu.

1. Okamžitě bylo oznámeno rychlé přijetí Ukrajiny a Moldavska do Evropské unie.

2. To se ale zdálo málo a po pár dnech se rozhodli urychleně přijmout do EU deset zemí najednou s jasným cílem ukázat své „odhodlání“. A to i přes pochybný přínos „kandidátů“ pro EU.

3. Zároveň se Biden zaměřil na Vietnam, aby světu demonstroval, že Západ je pro spojenectví vhodný a dokonce má schopnost rozšiřovat své sféry vlivu, i když jen ve rituální podobě.

4. Stejně rychle se zrodil utkvělý nápad vytvořit Číně „konkurenta“ ve formě jakési alternativy k čínskému projektu „Hedvábná stezka“.

“Spojené státy, Evropská unie, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Izrael, Jordánsko a Indie dokončily práci na historické dohodě o novém ekonomickém koridoru Indie-Střední východ-Evropa,” řekl americký prezident Joe Biden po summitu G20 v Novém Dillí. 

Projekt předpokládá investice do námořní a železniční dopravy, což usnadní obchod; dodávky ekologicky čisté energie; pokládání internetových kabelů pro „stabilní, prosperující a integrovaný“ Střední východ.

„Svět se nachází v historickém zlomu. Okamžik, kdy rozhodnutí, která dnes učiníme, ovlivní chod naší budoucnosti – celé naší budoucnosti na desetiletí dopředu,“ dodal Biden. Projekt je jednou z klíčových iniciativ podporovaných Spojenými státy s cílem čelit rostoucímu vlivu Pekingu a vytvořit alternativu k Hedvábné stezce (Jeden pás, jedna cesta) – trase pro dodávky produktů z Číny, píše Axios.

Abychom ocenili „novost“ této myšlenky, stačí říci, že Západ okrádal Indii, a to tím nejnemilosrdnějším způsobem, asi pět set let. A čím může být tento západní „geniální plán“ tak zásadně novým, není příliš jasné. Navíc, jak je vidět, Indii nic nebrání volně obchodovat s celým světem, včetně Západu. Tato „inovace“ zkrátka silně zavání bezprostředním geopolitickým PR samotného Západu, který něčím takovým naléhavě potřebuje za každou cenu „ovlivnit světovou atmosféru“.

5. A konečně „quasi uno fantasia“ tohoto titánského západního úsilí „vtlačit zubní pastu“ zpět do tuby.

Ale i tady se něco pokazilo. Nebo spíše obecně všechno. Putin a Si Ťin-pching prostě na summit G20 nedorazili, což okamžitě snížilo úroveň tohoto setkání. A ti, co se účastnili se nijak nesnažili zalíbit se Západu a podpořit jeho postoj k Ukrajině.

I když, nutno přiznat, že francouzský prezident Macron, kterého právě vyhazují z Afriky, se velmi snažil. Až tak, že naprosto překroutil vše a prezentoval se jako typický západní politik, tedy postava fatálně neznalá objektivní reality.

“NOVÉ DILLÍ (Reuters) Francouzský prezident Emmanuel Macron v neděli řekl, že deklarace G20 není vítězstvím Ruska. G20, která byla založena, aby se zabývala spíše mezinárodními ekonomickými než politickými otázkami, není nutně místem, kde lze očekávat diplomatický pokrok ve válce na Ukrajině.

Dodal ale, že prohlášení lídrů G20 na víkendovém setkání nebylo diplomatickým vítězstvím Ruska, které se ocitlo izolováno od summitu.

Sobotní prohlášení Rusko za konflikt na Ukrajině neodsoudilo, ale zdůraznilo lidské utrpení způsobené násilím a vyzvalo všechny státy, aby nepoužívaly sílu k zabírání území.

„Tato skupina G20 opět potvrzuje ruskou izolaci. Dnes drtivá většina členů G20 odsuzuje válku na Ukrajině a její důsledky,“ řekl Macron na tiskové konferenci po závěrečném ceremoniálu summitu.

Ruská invaze na Ukrajinu v roce 2022 zabila desítky tisíc lidí, miliony lidí vysídlila a způsobila ekonomické otřesy po celém světě. Moskva však akci označila za „zvláštní vojenskou operaci“ a popírá, že by se dopustila jakýchkoli zvěrstev,“ uvádí Reuters.

Tento Macronův projev je možná nejnázornější ilustrací tragikomické situace, v níž se současný Západ nachází. 

Prezident Francie, země, která je v těchto dnech potupně vyháněna z Afriky, mluvil o jakési „izolaci“ Ruska!  V situaci kdy BRICS, kde hraje hlavní roli Moskva, zažívá období triumfální expanze.

Pokud jde o Macronovy mantry o „nevítězství“ Ruska na summitu G20, jde o něco zcela freudovského. 

To není těžké ověřit při přečtení textu závěrečné deklarace tohoto summitu v části, kde se hovoří o Ukrajině:

„V průběhu diskuse o ukrajinské krizi měly země G20 různé názory a hodnocení situace, jak vyplývá z prohlášení zemí G20. „Zdůraznili jsme lidské utrpení a další negativní dopady války na Ukrajině na globální potravinovou a energetickou bezpečnost, dodavatelské řetězce, makrofinanční stabilitu, inflaci a hospodářský růst, které zkomplikovaly politické prostředí pro země, zejména rozvojové a nejméně rozvinuté země, které se stále vzpamatovávají z krize… Byly různé pohledy a hodnocení situace,“ píše se v prohlášení.

I přes nepřítomnost prezidenta Ruské federace a Čínské lidové republiky na této akci, usnesení summitu G20 v této otázce je plně v souladu s hlediskem a zájmy Moskvy a Pekingu. 

A skutečně vše, co se týká Ukrajiny, je prakticky slovo od slova opsáno z projevů ruského vůdce. I o utrpení lidí z války, která by už dávno skončila, nebýt zásahu Západu. I o porušování svobody světového obchodu, opět vinou Západu.

A pokud by to neodpovídalo rusko-čínskému postoji, pak by konečné usnesení summitu G20 prostě neexistovalo.

Těžko to vnímat jinak než jako symbol postupného předávání pravomocí skutečného vládnutí světa do rukou vůdců BRICS, neboť kromě jejich odlišného názoru nelze na mezinárodních platformách přijímat žádná jiná závazná rozhodnutí. 

A to se děje navzdory zoufalým pokusům západního „nahého krále“ dát špatné hře dobrou tvář.

Jurij Selivanov, speciálně pro News Front

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/juHg4

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank1
11. 9. 2023 21:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Pozor!
Tema ockovani proti COVIDu.
Odtajnene zatajovane informace fy. Pfizer:
https://rumble.com/v3gtagf-naomi-wolfov-co-obsahuj-intern-dokumenty-pfizeru-o-covid-vakcn-cz-titulky.html

jiří
11. 9. 2023 23:59
Odpovědět  Frank1
Helena
12. 9. 2023 12:19
Odpovědět  jiří

Ale jděte, používejte taky trochu mozek. Špejlování tak akorát narušovalo nosní přepážky a ochrannou bariéru, takže člověk snadněji chytil rýmu a kdejaký bacil, stačí si pak vypláchnout nos a vysmrkat se. Zrovna tak, že to míchají do potravy-ta projde rozložena šťávami a obalena stolicí ven. V jídle je hlavně chemie. ALE VĚŘTE, ŽE NENÍ NAD PÍCHNUTÍ JEDU PŘÍMO DO TĚLA, TO JE UŽ NEVRATNÉ! Proto taková nátlakovka na “očkování”.

jiří
12. 9. 2023 00:01
Odpovědět  Frank1

DĚTI S ČERNÝMA OČIMA Z DOBY OČKOVÁNÍ PROTI COVID – JSOU VELMI ODLIŠNÉ.
Novorozenec se zubem? Drželi hlavu od prvního dne? Plazit se za dva týdny? Chůze za 3 měsíce? A ty velké černé oči? Děsivé věci.
https://www.bitchute.com/video/rNKaJpfUIO6J/

tupý hulvát
12. 9. 2023 09:09
Odpovědět  jiří

Tomu může věřit jen naprostý pitomec.

Albi
11. 9. 2023 21:59
Ohodnotit příspěvek :
     

“… drtivá většina členů G20 odsuzuje válku na Ukrajině a její důsledky.”
Odsuzuje? Nejspíš tím, že ten konflikt přikrmuje dodáváním zbraní do už dávno viditelně prohraného boje.

Jsou ti členové G20 (ale i jiných bratrstev černých pracek) tak blbí, nebo předpokládají takovou monstrózní blbost u všech ostatních, tzv. obyčejných?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
11. 9. 2023 23:10
Odpovědět  Albi

Za bé je správně.

Pavel z Moravy
12. 9. 2023 09:35
Odpovědět  Albi

My jsme pro tyto západní degeneráty pouhá howna. Kdo si myslí opak, tak je skutečný naiva.

Autor
11. 9. 2023 22:28
Ohodnotit příspěvek :
     

A co teprve až si svět uvědomí, že již po dlouhá léta je četník Západu – USA neuvěřitelně slabý a de facto již neexistuje.
Je to paradox, síla USA založená na US Army se ukázala jako jedna ze tří hlavních příčin jejich nevyhnutelného pádu. A to ve stejném stupni jako politický a hospodářský systém, pro nekonečnou korupci, podvody a namyšlenost.
Protože co by neudělal kapitalista pro 300% zisku … Navíc kapitalista NIKDY nemá zájem na státu, na společnosti, na lidech, ale JEN NA OSOBNÍM okamžitém zisku. To je to, co chápe ve skutečnosti jen velmi málo lidí až do hloubky všech problémů systému (já to mám většinou jen “odkoukané” od jiných). Společnost založená na egoismu – a nemluvte o charitě, to je součást egoismu (zjednodušeně výkup svědomí) – nemůže vést k ničemu jinému než k růstu hlouposti.
Když se mluví o chytrosti, mylně se předpokládá, že bohatí lidéjsou pro svoje “poctivé” bohatství chytřejší, ale ve skutečnosti jsou jen vychytralí, což oproti chytrosti má zcela jiný základ. Prakticky je to tak, že chytrý člověk chápe všechny souvislosti, vychytralý chápe jen svůj osobní prospěch v jednotlivé akci průběhu jeho života a nic víc.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
11. 9. 2023 22:42
Ohodnotit příspěvek :
     

SEMI !!!
Jsi programátor? Jsi!
Mohl bys mně a dalším Čechům vysvětlit, co toto:

Site Admin
Log out
Entries feed
Comentes feed
WordPres.org

a další anglicismy, které se na nás, Čechy, vyvalí po rozkliknutí, dělají na
ČESKÉM VLASTENECKÉM WEBU?!

Skeletor
12. 9. 2023 09:04
Ohodnotit příspěvek :
     

On už asi nekrofil mele z cesty, po tom všem jak se mu to začalo hroutit, čekají ho nepěkné chvíle. Žabožrouti už nebudou mít kde krást, takže jejich životní úroveň teprve půjde cugrunt, neb tito odvěcí paraziti se budou muset začít živit vlastní prací a při tom kolik tam mají obohacovačů, vůbec jim to nezávidím, ale ze srdce přeji. Holt každý sám, osudu svého strůjcem jest.

Pavel z Moravy
12. 9. 2023 09:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti duševní ubožáci ze západu, kteří by nás chtěli načgat nějakými sajrajty, přetvořit v bezmozky a lidi bez důstojnosti jednoznačně nemají světu co dát. Jedině tak geny degenerace. Divím se, že ještě tolik lidí těmto zmetkům po tom co s námi zamýšlí dělat vůbec věří. To je tedy propad duševních kvalit západu, jaký asi nemá obdoby. Nebudu se zmiňovat, co všechno na nás chystají, moudří to ví a hlupákům to nikdy nedojde. To, co tady dnes řídí naše osudy jsou ti nejneschopnější a nejubožejší z nás. Ještě více ubohé je, že jsme to dopustili a dokonce to většina ani nevnímá. O tomto současném západu se dá říci jen toto, tento západní svět není pro normální a zdravé duševní jedince. A pro staré už vůbec ne.

Gales
12. 9. 2023 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Na západ sere pes a hlavu má obracenou na východ.Z té strany cítí bezpečí.

Noobody
12. 9. 2023 12:48
Odpovědět  Gales

Máte v tom hokej kolego!
Pes vždycky stojí hlavou směrem k ohrožení a NEBEZPEČÍ. On před ním apriori neprchá, ale staví se k němu čelem a mordou.
K bezpečí se vždy staví zadkem, protože odsud mu ohrožení nehrozí.

13. 9. 2023 00:42
Odpovědět  Noobody