FOTO Svinstvo z USA. Black Lives Matter? Muž klečel na krku dvouletého dítěte

Neuvěřitelné svinstvo.

Jinak snad ani nelze nazvat počínání dvacetiletého muže z amerického státu Ohio, který se nechal vyfotit na sociální síti, jak klečí na krku dvouletého dítěte a posílá tím vzkaz hnutí Black Lives Matter.

Spojenými státy nadále zmítají rasové nepokoje a v ulicích měst se už od konce května srocují lidé, kteří volají, že „na životech černochů záleží“.

Vlnu nepokojů vyvolala smrt černocha George Floyda, který zemřel po zásahu bělošského policisty právě na konci května. Během nepokojů dochází i k rabování, případně k ničení soch historických osobností, u kterých nespokojení protestující usoudili, že se ony osobnosti ve své době nechovaly tak, jak by se to slušelo podle dnešních měřítek. Poničili například několik soch Kryštofa Kolumba.

Ale stejně jako nelze schvalovat rabování, nelze tolerovat ani páchání násilí na dětech. 

A přesně takové odpornosti se měl podle serveru The New York Post dopustit dvacetiletý černoch Isaiah Jackson z amerického státu Ohio.

Isaiah Jackson se tento týden nechal vyfotit na sociální síť, jak leží na krku dvouletého dítěte.

K fotografii přidal popisek “BLM now mf”, neboli “Black Lives Matter nyní, ku*va”.

Na fotografii je navíc patrné, že si násilník ke svému činu přizval pomocníka, protože chlapečkovi ležícímu na zemi kdosi další silou přidržuje ruce.

Šerif v okresu Clark oznámil, že byl Isaiah Jackson zadržen. „Detektivové pokračují ve vyšetřování a nadále shromažďují důkazy týkající se několika dalších osob, které byly do případu přímo zapojeny,“ oznámil úřad šerifa s tím, že doposud nebylo přesně stanoveno z čeho všeho může být Jackson obviněn.

Dvouletý chlapec byl vyšetřen v nemocnici, ale neutrpěl žádná zranění. Policie také kontaktovala matku chlapce, ale ta tvrdila, že ani na chvíli neměla podezření, že je její syn takto týrán.

Parlamentní listy
https://bit.ly/3hw8iM4

sdíletj na