politika

Evropský soud pro lidská práva požaduje od Ruska uznání manželství osob stejného pohlaví

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) požaduje, aby Rusko zavedlo formulář pro registraci občanských partnerství mezi páry LGBT. Odpovídající rozhodnutí bylo zveřejněno na internetových stránkách soudu, Ura.ru zprávy.

Důvodem řízení bylo odvolání tří párů osob stejného pohlaví z Moskvy a Lipecké oblasti, které se více než deset let pokoušely uzavřít manželství, ale místní matriční úřady je odmítly. ESLP má za to, že se jedná o porušení práv respektování soukromého a rodinného života.

„[ESLP] uznává, že členské státy (Rady Evropy) si mohou zvolit nejvhodnější formu registrace partnerství osob stejného pohlaví s přihlédnutím k sociálnímu a kulturnímu kontextu (například občanské partnerství, občanský svazek nebo dohoda o solidaritě)“, – je uvedeno v rozhodnutí soudu. 

ESLP se domnívá, že uznání párů LGBT není v rozporu s „tradičním pojetím manželství“.

Tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov uvedl, že ústava Ruské federace neumožňuje realizaci rozhodnutí ESLP o sňatcích osob stejného pohlaví.

Rusko nemůže splnit rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) o registraci manželství tří párů osob stejného pohlaví, protože to porušuje ústavu Ruské federace, řekl agentuře TASS tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

„Podle naší ústavy je to nemožné!“ – řekl zástupce Kremlu v odpovědi na otázku, zda Rusko bude dodržovat rozhodnutí ESLP.

Puškov:
nikdo nemůže přinutit Rusko, aby uznalo manželství osob stejného pohlaví

Evropský soud pro lidská práva nemůže přimět Rusko, stejně jako jiné země, k uznání manželství osob stejného pohlaví, uvedl člen Rady federace Alexej Puškov.

„ESLP často působí spíše jako politická než právní instituce, když propaguje politické postoje a hodnoty evropské liberální elity. Což opět něco říká o prioritě politiky ve vztahu k právu v současné Evropě.  Tento soud však nemůže nikoho přinutit, aby uznal manželství osob stejného pohlaví – ani Rusko, ani takové členské státy EU, jako jsou Maďarsko a Polsko. Je to jen forma tlaku, která nebude mít žádné důsledky”, napsal senátor na svém kanálu Telegram.

https://bit.ly/3r5tDSO

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
14. 7. 2021 12:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmi výstižná je citace -výrok- ANTONÍNA VELIKÉHO , který prohlásil : Poslední časy nastanou , když k jednomu zdravému příjde devět nemocných a řeknou : “ jsi nemocný protože nejsi jako MY “.
Jsme zde ve stejně situaci ,kdy nakažení vředi z rakovinového nádoru EU suplují devět nemocných !