politika

Černý den liberofašistů…

Včera zažila naše liberálně fašistická kavárna nejtvrdší úder od pověstné spacákové televizní revoluce. Volba tří členů Rady České televize, ekonomky Hany Lipovské, moderátora Lubomíra “Xavera” Veselého a novináře Pavla Matohy a nevolby žádného nominanta z liberofašistické opozice lze bez přehánění pokládat za fiasko dosavadního mnohaměsíčního postupu protibabišovských a protizemanovských sil.

Jen letmo si připomeňme, že například tuším 11 senátorů zaslalo svého času veřejný dopis, aby biskupská konference odvolala nominaci Hany Lipovské a moderátor Xaver Veselý byl zase veřejně dehonestován coby poskok Miloše Zemana. Lobbistická nátlaková skupina Chvilek pak svolávala proti jmenovaným demonstrace.

Přitom jsou věci jasné. Nespokojenost s neobjektivitou a fanatickou jednostranností novinářů či moderátorů ČT trvá již několik let a je neudržitelná. Zastávají silně vyhraněné a nenávistné názory namnoze se silným xenofóbním nábojem rusofóbie či čínofóbie. Jsou plné výpadů a lží.

To, že nevyšly kandidáti liberofašistů má jednoduchý důvod. Radní jsou voleni a opozice neměla takovou podporu, aby měla více mandátů. Tuto logiku přece pochopí i má vnučka ze druhé třídy. Demokracie je o podpoře. A podpora je dána poměrem hlasů.

Kde nejsou hlasy, nemůže být žádoucí výsledek.

Mimochodem i dnes by volby do Sněmovny plus minus dopadly jako na podzim roku 2017 a zdá se, že podobný výsledek se dá očekávat i v roce 1921. Ale za to nemůže Babiš. Za to si může opozice  sama.

Že boj o Českou televizi neskončil, je jasné. Samotná změna ve složení Rady nestačí.

Budou-li i nadále manipulovat veřejným míněním Moravec, Wollner, Tvarůžková, Železný atd. a šířit dezinformace a nenávisti, bude konflikt narůstat. A zřejmě to bouchne.

Nuže ať to bouchne. Takovouto veřejnoprávní televizi většina občanů této země skutečně nepotřebuje.

Jiří Vyvadil
https://bit.ly/3ddJff0

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Danuška
29. 5. 2020 12:09

Všichni noví radní ČT – Veselý, Lipovská, Matocha – jsou napojeni na rodinu Klausových.

Lipovská – „V Institutu Václava Klause nepůsobím od 31. 12. 2019. Skončila mi tam smlouva, která byla z jistého hlediska formou stáže.“
Matocha – „Je pravda, že ze šachového prostředí se dobře znám s Václavem Klausem mladším, jsme ze stejného šachového klubu.“
Luboš Xaver Veselý – „Když se nenašla žádná organizace, která by ho do Rady ČT navrhla, poslal Luboš Xaver Veselý textovou zprávu Václavu Klausovi mladšímu. Ten mu obratem nabídl kandidaturu za své Centrum pro občanské svobody.“
https://www.lupa.cz/clanky/hana-lipovska-pavel-matocha-lubos-xaver-vesely-rada-ceske-televize-ct/

Danuška
29. 5. 2020 12:22

Hlasovali pro ně ANO, Trikolora a SPD.

Proč SPD?

Babišova vláda vězní už 2 roky stoupence SPD Jaromíra Baldu, 73letého seniora z Malé Bělé, který v létě 2017 skácel dva malé stromy na koleje u uprchlického tábora Bělá-Jezová, okres Mladá Boleslav, aby upozornil Čechy na uprchlickou sběř. Pan Balda nebyl člen SPD, ale roznášel pro SPD letáky a finančně jim přispíval. Odsouzen pro terorismus ke 4 letům vězení. Babišův režim se také tuto středu pokusil dostat poslankyni SPD Maříkovou do vězení, protože se vyslovila na facebooku proti migraci a islamizaci Evropy.

Politik může i handlovat – my zvolíme vašeho, vy zvolíte našeho – ale poslanci ANO a Trikolory se nenamáhali hlasovat pro nominanty SPD do Rady ČT…

Danuška
29. 5. 2020 12:37

Vláda 2021: ANO, Trikolora a SPD?

Doufám, že Okamura není takový blbec, aby si chtěl sednout do vlády s těmito dvěma kleptooligarchickými gangy Babiše a Klause+Kellnera nebo takové vládě dát důvěru nebo jim umožnit vládnout oposmlouvou? Jako Filipštajn boys KSČM, kteří zradili své voliče i ideologii a v parlamentních volbách 2021 se už do Poslanecké sněmovny zaručeně nedostanou.

V Maďarsku byl Orbán osm let v opozici (2002 – 2010), tvrdě napadal liberální pravici Maďarskou liberální stranu SZDS (obdoba ODS) a liberální levici Maďarskou socialistickou stranu MSZP (obdoba ČSSD), pořádal proti nim demonstrace. Orbánův Fidesz zvítězil v parlamentních volbách 2010 s 68,13% hlasů, ústavní většinou.

Okamura a SPD nedělá skoro nic a žádnou masovou podporu také nevidím.

Danuška
29. 5. 2020 12:49

Kellnerem sponzorovaná Klausova Trikolora se asi chce “udělat” na ČT, udělat si na ČT předvolební kampaň. Kellnerova dlouholetá pravá ruka, dlouholetý manažer tunelářské skupiny PPF Petr Dvořák (1992 – 2010), od 2011 generální ředitel ČT, jakože bude prskat, ale nakonec odejde z ČT i s Hlodavcem Moravcem.

Voliči budou spokojení a do ČT přijdou další poskoci, ale méně profláklí, z Babišových médií, z Kellnerovy televize Nova a v ČT se stejně nic nezmění. Prolhaná žumpa ČT pojede dál.