Britský premiér slíbil, že na summitu G20 odhalí „Putinův režim“

Britský premiér Rishi Sunak slíbil „kritizovat“ Rusko na summitu G20 v Indonésii, uvádí RIA Novosti s odkazem na noviny Telegraph.

Již dříve publikace s odkazem na zdroje uvedla, že Británie a EU vyzývají spojence, aby během projevu ruské delegace opustili sál.

„Summit G20 se nebude konat obvyklým způsobem. Budeme kritizovat Putinův režim a odhalíme jak hluboce pohrdá formou mezinárodní spolupráce a respektem k suverenitě, kterou fóra jako G20 reprezentují,“ řekl Sunak.

Noviny navíc citují prohlášení Downing Street, že britský premiér plánuje využít G20 k vybudování „regionálních aliancí založených na (britských – pozn. red.) hodnotách“, jako je vojenská aliance AUKUS organizovaná společně se Spojenými státy a Austrálií.

Summit G20 se bude konat na Bali ve dnech 15. až 16. listopadu. Ruské ministerstvo zahraničí již dříve oznámilo, že ruskou delegaci na summitu povede Sergej Lavrov.

https://bit.ly/3WXxHE7

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel K
13. 11. 2022 22:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám, že si ho pan Lavrov namaže na chleba a vylíská ho jak malého spratka.
To se zase na Seznamu pomějou s blbýma kecama a nejen tam.

Staník
13. 11. 2022 22:16
Odpovědět  Pavel K

Čím více se jim nedaří přesvědčit svět mimo NATO a AUKUS, čím více je mají Rusové, Indové a Číňané na háku, tím víc kvičí. Je to rajská hudba konce jejich pokryteckého, ulhaného, nacistického, bezprávného světa… Game over.

Milan ze Zahrady Čech
13. 11. 2022 22:31
Odpovědět  Pavel K

Čéče, nějak mi ty anglosionistický přípravy na summit G20 připomínaj bandu spratků na pískovišti, když se domlouvaj, jak starýmu Joudovi pomažou kliku hownem. A to si hrajou na dospělce a dokonce světové lídry!
Tak jsem zvědav, kolik “států” odejde a které zůstanou. Mohli by si kašpárci uříznout docela kšandu s tím odchodem.
Hm… Lavrov vlastně ani nemusí řečnit. Stačí když si poznamená, které “státy” nadávaly a které se přidaly k tomu odchodu.

Helena
14. 11. 2022 10:44
Odpovědět  Pavel K

Náhodou, Ríša Šuňak na to jde od lesa, slibem ty kokoty nezarmoutíš. Ty jeho proklamace vypadají, jakože si z nich dělá dobrou p.del.

Jaris
14. 11. 2022 00:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak ja tem nafoukanym anglanum toho cmouda Sunaka ze srdce preju. Ten Britanii jeste zatopi a nadela ostudy, mongrel jeden diletantskej!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
14. 11. 2022 13:26
Odpovědět  Jaris

Všem výše posílám 🌹🌹👍👍👍🙋‍♂️