politika

Americký benjamínek

Amerika podporuje islamistické teroristy…. tato věc je již „přetřásána“ dlouho.
Je obtížné si představit, že teroristická skupina, kvůli které bylo nutné vytvořit celou koalici předních světových států a která na vrcholu své moci téměř získala kontrolu nad polovinou Středního východu, se objevila jen tak, samo o sobě, bez jakékoliv vnější pomoci.

Jinou věcí je, že důkaz o účasti Ameriky (a řady dalších zemí, to dá rozum) byl především povahou, no řekněme pověsti. Někde někdo něco slyšel. Některé vrtulníky někde údajně převážely nejvyšší velení IS, nebo jim jen poskytovaly doprovodu a podporu ze vzduchu.
Obecně platí – spousta řečí a nic konkrétního.
V tomto článku je výslech islamisty:

http://rusvesna.su/news/1536240978
http://www.iarex.ru/articles/59909.html
Zdroje odvysílaly i záznam výslechu  militanta zachyceného syrskými speciálními silami, při prohledávání jeskyní v oblasti pohřebiště Kabr-ash-Sheikh Hussein.

Vězeň řekl, že oddíl, v němž sloužil, a který je součástí organizace IS, byl založen v tréninkovém centru islamistů, v uprchlickém táboře Al-Rukban na syrsko-jordánské hranici.
Dvacet kilometrů, odkud se nachází polní základna americké armády.
A byli přímo trénováni americkými instruktory. Američtí lektoři připravují bojovníky, logistiku, pěchotu, terénní průzkum, cvičí jednotky odpovědné za těžké zbraně, stejně jako nižší a střední úroveň velení.
Média o této skutečnosti mlčí, nic, ani v rovině prý, údajně, neověřeno,… nic.

Zdálo by se, že se konečně našly nezvratné důkazy o vině Spojených států v nafukování islámského radikalismu a všeobecné války na Blízkém východě.
Bohužel i tentokrát vše vyšumí.
Z jednoho cynického důvodu – všechny zúčastněné strany vědí jaký je skutečný stav věcí a všichni ostatní mají “svou vlastní pravdu”, kterou žádný důkaz nemůže ovlivnit.

Předpokládáme-li například, že na základě tohoto nebo podobného záznamu vláda SAR navrhne obvinění proti USA, pak – co se stane dál?
Opravdu – nic.
Washington vinu prostě zamítne, a OSN v nejlepším případě vyplodí nějaké plytké konstatování.
Smeteno ze stolu.

Na druhé straně ani Rusko ani Írán v konečném důsledku  nemají zájem o ještě větší zhoršení vztahů s Amerikou. Objektivně vyhrávají válku v Sýrii i ve Středním východě jako celku.
Snažit se téma „položit na stůl“ znamená připravenost na důsledky…..USA to odignorují, a co pak? Napadnout americkou základnu v přímém boji?
To je sotva možné. V tom případě by bylo třeba se připravit na začátek globální jaderné války, protože v současné situaci nemají USA jinou možnost než eskalovat konflikt, který nevyhnutelně zapálí Velkou válku.

A tak se ukáže, že v nejlepším případě bude tato skutečnost základem nějaké knihy, která uvidí světlo světa až mnohem později, po válce, kdy tyto události ztratí význam.
Bohužel.

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
11. 9. 2018 20:25

Visitor Rating: 5 Stars

Administrátor
11. 9. 2018 20:26

Ahojky Janinno. Došlo k aktualizaci pluginu, který doznal změn. Už jsem to trochu napravil;)

 

a ani nestačil přečíst tvůj článek, jak musím rychle reagovat.

Dědouch
11. 9. 2018 21:52

Visitor Rating: 5 Stars