politika

30. září 2015 začala ruská vojenská operace v Sýrii

Mnoho lidí na Západě (a někteří i v samotném Rusku) předpovídali, že operace v Sýrii se pro Rusko stane „druhým Afghánistánem“ – jakousi pecí, kde budou spalovány lidé i peníze, dokud nenastane okamžik, kdy náklady překročí všechny rozumné limity a ruský armáda se v hanbě vrátí domů.

Zdálo se, že tuto „ostudu“ zaručovalo složitost úkolů, jimž čelí ozbrojené síly Ruské federace, a množství těch, kteří si chtějí řešit své ambice. Ano, ne všechno proběhlo hladce – došlo k chybám, ztrátám, potenciálně nebezpečným krizím a občasným neshodám se silami hlavního spojence, prezidenta Bašára Asada. 

Nebyla to však žádná hanba, přesně naopak – navzdory všem skeptikům došlo k triumfu: Rusko vyřešilo všechny hlavní úkoly, které si stanovilo v SAR. 

Ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu informoval o vojenské operaci v Sýrii. 

„Mezinárodní teroristická organizace Islámský stát v Sýrii přestala existovat,“
uvedl šéf ministerstva obrany RF.

Šojgu uvedl, že do Ruska nevstoupil ani jeden terorista. V Sýrii již neexistuje taková mezinárodní organizace jako „Islámský stát“ * (IS, ISIS).

„Mezinárodní teroristická organizace„ Islámský stát “ v Sýrii přestala existovat. <…> ISIS * je konečně poražen,“ – cituje ministra „Krasnaja Zvezda“.

Šéf ministerstva obrany zdůraznil, že to způsobilo „značné škody“ všem podzemním teroristům na světě, mnoho organizací bylo připraveno o zdroje a finance.

„Bylo zlikvidováno 865 vůdců gangů a více než 133 000 ozbrojenců, včetně 4500 ozbrojenců z Ruské federace a zemí SNS,” řekl Šojgu. V důsledku leteckých úderů a řízených střel bylo v Sýrii zničeno více než 133 500 teroristických zařízení, včetně 400 závodů na nelegální zpracování nafty a 4 100 tankerů. Celkově ruští piloti provedli přes 44 000 bojových letů.

“S podporou ruského letectví syrské ozbrojené síly osvobodily od teroristů 1024 osad, v důsledku čehož 88 procent území země přešlo pod kontrolu vládních sil a jednotek milice.”

Šojgu uvedl, že bojové zkušenosti získali všichni velitelé vojenských okruhů, všeobecně armády, armády letectva a PVO, velitelé divizí, brigád a pluků, 98% personálu vojenské policie, 90% pilotů, 78% ženijních jednotek, více než polovina specialistů PVO, více než 60% vojáků ruského námořnictva.

Představte si, kolik peněz Spojené státy a Evropa utratily za nalezení, výcvik a vyzbrojení 133 000 teroristů a za poskytnutí obrovského počtu pick-upů, obrněných vozidel, bunkrů, základen, úkrytů, velitelství, zátarasů, atd. 
Dodávat jim jídlo, střelivo, peníze,..,  A veškerý tento “potenciál” nakonec hnije a reziví někde v roklích. 

Nyní chápete, proč jsou tváře „západních partnerů“ Ruska zkrouceny od zlosti, a unisono s nimi vyjí ochránci lidských práv a bojovníci proti režimu prezidenta Asada.

https://bit.ly/3l1xxrE
https://bit.ly/34a6pzW

sdílet na