Krize UKRAJINAnezařazené

VIDEO: Vladimir Putin se ušklíbl a prohlásil, že Evropa páchá ekonomickou sebevraždu, kterou nechá zaplatit vlastnímu obyvatelstvu!

VIDEO: Vladimir Putin se ušklíbl a prohlásil, že Evropa páchá ekonomickou sebevraždu, kterou nechá zaplatit vlastnímu obyvatelstvu! Reuters šokoval, když oznámil, že od června skončí dodávky plynu z Ruska pro Slovensko a Polsko, protože Gazprom si už nerezervoval na červen žádné přenosové kapacity v trubkách pro Jamal, ani pro slovenské plynovody! Budou podniky zastavovat výrobu? Robert Fico tuší, k čemu se schyluje a americké sankce proti Rusku by proto okamžitě vetoval! Tím vyhlásil válku Američanům! Půjdou po něm?

V Evropě se začíná schylovat k energetické katastrofě. V celém Německu jsou vykoupeny kombinované plyno-elektrické kotle na ohřev vody, jsou vykoupena kamna i kotle na pevné palivo, objednávkové lhůty jsou nyní na některé kotle až 2 roky a ten největší šok přišel podle všeho dnes v úterý z Ruska. Prezident Vladimir Putin měl telemost se svými ekonomickými ministry a v projevu prohlásil, že Evropa páchá ekonomickou sebevraždu, když odmítá ruský plyn a ropu.

Náklady na alternativní zdroje budou totiž pro Evropu likvidační, přičemž evropští politici zřejmě zešíleli a chtějí tyto vysoké náklady hodit na bedra vlastních obyvatel. Video zachycuje okamžik, kdy se Vladimir Putin velice roztomile ušklíbl, když hovořil o sebevraždě Evropy a zdůraznil, že sankce uvalené na Rusko se projevují tím, že Rusko ve skutečnosti má vyšší zisky za prodeje ropy a plynu než kdykoliv předtím před sankcemi. Tohle pouze ukazuje, kdo skutečně bude platit za tyto sankce a proti komu jsou namířeny. Proti rodinám a domácnostem v EU. Proti nim jsou tyto sankce ve skutečnosti namířeny.

Jenže, to není to nejhorší. Agentura Reuters podle slovenského Forbesu [1] v pondělí přinesla zprávu, že ruský Gazprom si na burze nerezervoval na měsíc červen/jún žádnou přepravní kapacitu do Evropy skrze Polsko, ani skrze Slovensko! Ano, čtete správně. Rusko v červnu nepošle do plynovodu Jamal v Polsku ani metr plynu, a totéž platí i o plynovodu na Slovensko.

Podle ruských novinářů začal Gazprom tlačit na Berlín, aby zprovoznil momentálně zmrazený Nord Stream 2, protože se ukazuje, že Gazprom přestane všemi ostatními trubkami, které vedou do Evropy, plyn dopravovat a jediný transit z Ruska půjde přes Nord Stream 1, který ale po uzavření ostatních plynovodů do Evropy bude přetížen a nedokáže více obsloužit. Německo tak má být podle všeho dotlačeno k zprovoznění Nord Stream 2. Ovšem podle čerstvých zdrojů z Kremlu v tom může být něco úplně jiného.

Rusko zřejmě upeklo dohodu s Tureckem ohledně přeprodeje ruského plynu do světa, všechno tomu nasvědčuje

Gazprom totiž začal na Sibiři budovat nové kompresorové stanice a odklánět plynové dodávky určené původně pro Evropu směrem na jih. Zřejmě se Rusko snaží plyn původně určený pro Evropu prodat za vyšší cenu do Číny, ale rovněž i do Turecka, které se zřejmě chce stát novým velkým hráčem v oblasti redistribuce ruského plynu, který už nebude ruský, ale turecký, aby z toho někdo nedostal kopřivku. Je tak možné, že Ruský plyn půjde do Evropy přes Erdogana a přes Balkán, což bude pro Evropu snad ještě větší hrozba, než jakou Brusel vidí v Putinovi.

Erdogan totiž čile jedná s Vladimirem Putinem a podle informací kapitulaci bojovníků Azovu v Mariupolu pomohla zařídit právě Ankara. To je zásadní zpráva, která úplně mění pozadí celého příběhu a té tiskové zprávy Reuters. Rusko zastaví v červnu dodávky plynu do Polska a na Slovensko, zatímco ten plyn se brzy může objevit v Turecku a Erdogan ho bude nabízet Evropě. Ba co víc, je vcelku reálné, že z Turecka se stane nová Ukrajina ve smyslu plynového prostředníka pro dodávky ruského plynu do Evropy.

Turecký prezident Tayyip Erdogan

A to by nebyl Erdogan, aby nevymyslel nějakou kulišárnu, třeba plán na zkapalňování ruského zemního plynu, který po zkapalnění Erdogan prodá Američanům a oni ho jako americký a ideologicky očištěný prodají za horentní sumu do Evropy, Fialovi do ČR a Hegerovi na Slovensko. A proč? Věděli jste, že Turecko je druhým největším [2] importérem LNG do Evropy? Ano, turecké terminály na LNG tak mohou být využity nejen na import, ale i obráceně, na export LNG do světa a do Evropy.

Od Ruska nikdo ze západu z ideových důvodu už nic nekoupí, to je fuj, ale od Turecka zkapalněný plyn (původně nezkapalněný ruský) koupí de facto každý. Nemyslete si, že Erdogan něco dělá pro Rusko zadarmo, a jeho včerejší výrok [3], že Turecko nedá souhlas s přístupem Finska a Švédska do NATO, byla podle mého názoru nejdražší Putinova investice v poslední době. Erdogan zadarmo ani nehne prstem. Nakoupit Erdogana určitě nebylo pro Moskvu laciné, to muselo stát strašný balík. A jakou podobu ten balík bude mít? Hádáte správně, plynovou!

Azovstal se ukazuje jako Erdoganův majstrštyk s cílem nahradit Ukrajinu v roli plynového hubu pro Evropu

Turecko si dobře spočítalo, kolik je jedna a jedna. Američané prostě nemají tolik LNG, kolik potřebuje Německo pro svůj průmysl, natož celá EU. Ani Katar a další dodavatelé LNG prostě spotřebu EU nepokryjí. Takže, co se tím otevírá? Obrovský prostor pro Turecko. Turecké LNG terminály budou plnit tankery zkapalněným plynem, který bude Erdogan deklarovat, že pochází z celého světa, však Turecko je druhým největším importérem LNG, nebude problém tomu uvěřit, a ten LNG plyn bude ve skutečnosti z velké části z Ruska. Evropští politici budou říkat, že plyn z Turecka je z Kataru přivezený LNG loděmi do tureckých LNG terminálů. A dokonce to může být ještě jednoduší.

Plánovaný plynovod Nabucco (zelená barva)

Turecko se může snažit o oživení plánu na výstavbu plynovodu Nabucco z Turecka do Evropy. Ten plán leží u ledu už skoro 20 let a Turecko se snaží okopírovat roli Ukrajiny a stát se hlavním prostředníkem dodávek plynu trubkami do Evropy. Dosud nebyla pro Nabucco politická vůle v EU, protože ten plynovod se nelíbí USA a Londýnu pomalu stejně jako Nord Stream 2.

Turecko totiž není pod kontrolou USA, Erdogan nepodléhá americkému vedení, a to ho činí nebezpečným pro USA. V nově nastalé situaci ale může Nabucco sehrát úplně novou a netušenou roli, protože Turecko je v NATO jen samo za sebe, což je hlavní rozdíl od ostatních členů aliance. Turecko sleduje jen své zájmy, úplně stejně jako Rusko, v čemž se Turecko diametrálně liší od ostatních lokajských zemí v rámci NATO.

Slovensko je na pokraji energetické katastrofy, zaznívá už v ruských médiích. Vyslání S-300 na Ukrajinu se asi Bratislavě nevyplatilo

Zastavení plynu do Evropy z Ruska nejvíce odskáče Slovensko, které je ze zemí EU nejvíce závislé na dodávkách ze Sibiře. Předseda SMERu Robert Fico měl v úterý zásadní tiskovku, kterou byste měli zhlédnout úplně celou. Bývalý premiér totiž vyzval k vetování amerických protiruských sankcí v EU, tedy těch sankcí, které se týkají ropy a plynu, protože pro Slovensko žádné jiné řešení než ruské energie nepřipadají v úvahu. Ekonomicky na to prostě slovenský průmysl a natož domácnosti nemají. Jenže se ukazuje, že současná slovenská vláda chce zemi dovést k energetické sebevraždě.

Nikde v Evropě v této chvíli není žádný nadbytečný plyn, který by mohly ostatní země EU reverzním tokem ze západu na východ poslat na Slovensko, protože všechny země EU trpí akutním nedostatkem plynu. Jedinou útěchou je, že přichází léto, takže výpadkem plynu budou trpět jen podniky, které ale mohou začít omezovat provoz a propouštět lidi. Ale pozor, jak uvedl [4] v pondělí slovenský svaz potravinářských podniků, na Slovensku je ohrožena dodávka základních potravin v podobě pekařských výrobků jako jsou chléb, rohlíky, ale i trvanlivé potraviny jako jsou sušenky všeho druhu a rovněž všechno, co je průmyslově tepelně opracováváno, protože to všechno se peče na plynu.

Všichni zapomínají, že veškeré mléko a mléčné výrobky z něj se pasterizují v plynových pasterizátorech

A to je především mléko! Ano, mléko je pasterizováno prudkým zahřátím, k čemuž se v mlékárnách používá plyn. Průmyslové pasterizační vany vlastně nic jiného než plyn nepoužívají, kvůli nízké ceně plynu v porovnání s elektřinou. Uvědomuje si slovenská vláda, že plynová krize může v nejhorším případě navodit na Slovensku nedostatek základních potravin a dovést tak zemi na pokraj potravinové krize? Jakmile přestane na Slovensko proudit z Ruska plyn, tak je velice reálné, že to může v obchodech a na pumpách vzít rychlý spád. V takové chvíli nemusí už pomoci ani prodeje plynu, benzínu a nafty na příděl, protože na příděl by potom musel být i prodej potravin.

Bez ruského plynu Slovensko de facto čeká energetický pravěk

Není divu, že Robert Fico na tiskovce tak razantně zaútočil proti USA, protože tato situace s konfliktem na Ukrajině vznikla právě kvůli agresivní politice USA v Evropě proti Rusku. Takže, zatímco Vladimir Putin se směje a ruský rubl posiluje, Evropa po sérii 5 balíčků sankcí proti Rusku je sama teď na kolenou a sotva dýchá. to je neuvěřitelný obraz.

To se dá přirovnat k boxerskému utkání, kdy borec z EU pětkrát mohutně chce udeřit Rusa, ale pokaždé tu obrovskou pecku dá sám sobě do obličeje, takže po 5 ranách je borec z EU na knock out, aniž by Rus hnul prstem. Tomu se říká konceptuální stupidita s titulem vůl, jakému není rovno. V takovém zápasu lze potom spoléhat už jen na to, že Rus padne na zem smíchy a z toho smíchu umře. Protože pokud ne, tak Evropa zažije takovou ekonomickou, potravinářskou a energetickou krizi, jaká tu nebyla v Evropě od roku 1929.

-VK-

Šéfredaktor AE News

sdíletj na

31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
remy
18. 5. 2022 10:32

Odbočka: Podrobný návod jak od Čechů obdržet jednorázovou dávku 5000Kč
https://proukrainu.blesk.cz/ne-mozhu-oformyty-5000-dopomohy-v-chekhii-onlain-shcho-robyty/

skylla
18. 5. 2022 10:35

doufám že se české vovce probudí…..

Albi
18. 5. 2022 11:33
Odpovědět  skylla

Nedoufejme.
Ale i kdyby se takový zázrak stal, byl by k ničemu.
Dokud nedá Berlín (EU) povolení, Češi si ani neškrrtnou. V ničem. Taková je ta naše hlasitě proklamovaná údajná SUVERENITA!

ZMann
18. 5. 2022 16:12
Odpovědět  Albi

Naprostá pravda tato vyrabovaná kolonie nerozhoduje absolutně o ničem.

Pavel
18. 5. 2022 16:38
Odpovědět  ZMann

Vypadá to, že dopadneme z těch okolních zemí nejhůře. Tady je většina lidí bez logického myšlení a vlastní mozky jim již nejsou k ničemu. Člověk to opravdu nerad říká, ale 10 % logicky uvažující populace změnu neprovede. V tomto ohledu začínáme být opravdu unikátem, parchanti mohou s lidmi zamést jak se jim zachce a doslova jim nakydat na hlavu a tito zotročení příslušníci kdysi hrdého husitského národa jen přitrouble čumí a dávají palici na špalek. Na tento rozkradený národ je nyní skutečně smutný pohled.

Pavel K
18. 5. 2022 17:04
Odpovědět  Pavel

? ? ? ? ?‍♂️

Lukas
18. 5. 2022 19:47
Odpovědět  Albi

A o tom to je…

vazeni kritici minuleho rezimu.jpeg
PENNYS
18. 5. 2022 23:42
Odpovědět  Lukas

A TO CO JSME MĚLI A UMĚLI VYROBIT ,POSTAVIT ZKURVENCI CO MAJ PRÁZDNÉ PALICE V ZADKU ERIMRY ,DO = BALI A ROZKRADLI !

napalici
18. 5. 2022 11:15
Albi
18. 5. 2022 11:36
Odpovědět  napalici

Nás povinně zahřeje vědomí, jak jsme to Putinovi nandali!

PENNYS
18. 5. 2022 12:11

Jako Největší kšefmani byli vždy TURCI – v 90 sátkách ovládli celé Rakousko i Madarsko.
Erdogan to vykšeftoval s Ruskem dobře, snad neudělá nějaký podraz na Putinu jak s těma
“letadélami! EU ,ale bude uplně v RICI!!!! Erdogán chce Turecko dotáhnout do EU a ted bude soudruhy Eurosojuzu VYDÍRAT!!! A TO V.V. PUTIN DOBŘE VYMYSLEL!Tak máme se na co těšit
s fy -JALOVOU VLÁDOU PODRAZÁKU

Vysvětlivky pro ty blbce kteří je volili(ignoruje sociální/společenská pravidla
nemá pocit viny („mohou za to ti ostatní“)
má sklon k násilí
bezcitná lhostejnost, necitlivost ke druhým
někdy dokážou navenek působit šarmantně („vlk v rouše beránčím“)
páchá trestné činy
disociální porucha osobnosti se může vyskytovat zároveň se závislostí na alkoholu nebo jiných drogách (viz kategorie Závislosti a návykové látky)

zuza
18. 5. 2022 12:13

je hrozné, že kvôli demetnej EU politike a súčasnej situácii všetci svorne prispievajú k nárastu tureckého sebavedomia a ega toho tureckého zmrda. Už je zabudnuté, že osmani 500 rokov nivočili pol Európy aj polovicu arabského sveta, zabudnutá je arménska genocída, o gréckej genocíde sa ani nikdy nehovorilo a moc sa nehovorí ani o genocíde kurdov, hoci tá ešte stále v Turecku prebieha …. Viem, že Rusi sú teraz v ťažkej situácii, ale nemali by zabúdať, čo tá erdoganská sviňa napáchala v Sýrii, ani na zavraždeného ruského pilota, ani na drísty turkov o kryme (a činy)… Takémuto národu (a k tomu s náboženstvom mieru) ešte prihrávať, to je daň nepriateľovi do ruky nôž a otočiť sa mu chrbtom.

Pat
18. 5. 2022 12:25

Ten článek má jednu zásadní chybu.
Operuje s předpokladem, že evropští politici dříve nebo pozdějí prozřou, budou muset začít používat logiku či selský rozum, a přestanou útočit na Rusko, protože to je střelba do vlastních kolen.
Jenomže to se asi nikdy nestane.
Každý politik je prodejná děvka. Rozdíl mezi politikem co krade (tzv. malá domů) a nekrade je totiž jen v tom, že ten první je již veřejně odhalen.
Každý politik je tímto vydíratelný.
A USA tu neměli celé roky špionážní síť NSA, která odposlouchávala prakticky všechny evropské politiky, jen tak pro legraci.
Nyní je archív NSA připravený a evropští politici to vědí.
Takže se dál budou střílet do kolen, jak jim to jejich zaoceánský pán přikázal.

PENNYS
18. 5. 2022 13:05

Británie a USA NEJVĚTŠÍ SVĚTOVÝ KOLINIZÁTOŘI -AGRESOŘI
BY NEJRADĚJI V.V.PUTINA POSTAVILI PŘED MEZINÁRODNÍ SOUD??? A KDO TAM BUDE PŘEDSEDAT??, SAMOZŘEJMĚ ANGLIE USA FRANCIE A OSTANÍ SVĚTOVÝ KOLONIZÁTOŘI!!! TENTO ZKAŽENÝ SVĚT ZASLUHOU VÝŠE ZMÍNĚNÝCH STÁTU OPRAVDU POTŘEBUJE ZPROVOZNIT”PUTINUV PRUPLAV + ALESPON 10 ESKANDERU JAKO DÁ PRO ANGLII!!!!
Jooooooooooo, to by si MATKA ZEMĚ POŘÁDNĚ A RADOSTNĚ ODDYCHLA.

All
18. 5. 2022 15:30
Odpovědět  PENNYS

CHazarská banda z USA spolu s Angli právě potřebuje,aby v Evropě vypuknul hlad,nedostatek a bída,proto ty sankce proti rusku právě odnich,aby mohli ještě více ječet,lhát a oblbovat propagandou s jediným cílem : ,, Aby všichni lidé USA a Evropy souhlasili s válkou proti rusku,jednotně a aby si to velmi přáli ! A byli přesvědčeni,že za bídu a nedostatek je jen a pouze rusko ! Takový je plán těch zmrdů z USA a Anglie,na rozpoutání III.VVV. Putin to ale moc dobře ví a je dobře na ty zrůdy připravený,proto zmrdové jen více a více ječí,vědí že rusko má navrch a lepší zbraně.Chvála bohu .

All
18. 5. 2022 15:34
Odpovědět  All

Stále je vše uplně naopak,největší lupiči a vrazi ukazují na druhé,nevinné,že oni za vše mohou. Pro tyhle peklisty slitování neexistuje.

PENNYS
18. 5. 2022 23:47
Odpovědět  All

Vykajdili jsme se na Východ a”SUDRUHOVNIJA” přišli ze Západu 
Postupujeme dobrovolně potupnou sebevraždu  ČESKEHO NARODA 
 když spolupracujeme s HUSAmi
V historii Země neexistuje žádný jiný stát
jako HUSAK, jehož politika šíří válku a zlo
tak rychle a s devastujícími následky pro
  obyvatele planety.
Teroristický stát HUSAK bojuje proti Rusku za likvidaci lidské civilizace na planetě!

ZMann
18. 5. 2022 16:19
Odpovědět  All

Je to součást toho chazarského dementního NWO- vrhnout Evropu do středověku.

Lukas
18. 5. 2022 19:53
Odpovědět  All

Kdo je kdo….

Světlo na konci tunelu....jpg
ZMann
18. 5. 2022 16:16
Odpovědět  PENNYS

Stačí jeden Satan a to chazarské hnízdo GB už nebude na mapě.

Ladislav
18. 5. 2022 18:13
Odpovědět  ZMann

Jak říkám stále, včera bylo pozdě!

PENNYS
18. 5. 2022 14:45

HORKÁ NOVINKA:18. května 2022, 14:49 – Veřejné zpravodajství – OSN
Politolog, vedoucí zastupitelského centra DPR v Belgii Chris Roman v rozhovoru pro URA.ru hovořil o osudu Turecka v NATO poté, co odmítl schválit vstup Finska a Švédska.
„Je 100% možné, že Turecko chce vystoupit z NATO. Země má svůj program, zájmy. NO , TO KDYBY ERDOGAN UDĚLAL – TO BY BYLA PRO EU A NATO BOMBA!!!

All
18. 5. 2022 15:49
Odpovědět  PENNYS

Vypadá to,že putin to s erdoganem takto i dojednal, něco za něco.Rusko bude ve velkém posílat plyn erdoganovi,ten ho bude draze přeprodávat a nato NATO se vysere,erdogan už nyní na NATO z vysoka kašle.

All
18. 5. 2022 15:55
Odpovědět  All

Kyjevská Rus kdysi rozprášila výpalníky a vrahy, CHazary. Právě tito požidovštění chazarzmetci se na ukrajinu vrátili v roli nacistů s cílem zaůtočit na rusko. Ale rusové,jak je vidět,znovu ty zmetky rozprášili.

Pavel K
18. 5. 2022 17:15
Odpovědět  PENNYS

Tak je klidně možné že Putin s tureckým pašou navařili kotlík boršče. Jen jestli se nepletu, tak Erďo toho Putinovi dost dluží, včetně zachránění kejháku. ?

Bozena K
18. 5. 2022 19:35

tohle jsem tvrdila od počátku této krize, že to takto dopadne… že si RF najde nějakého prostředníka, přes kterého svůj plyn bude prodávat dál a všichni budou spokojeni…Rusi prodají a kupující budou prohlašovat, že to není ruský plyn… vlk se nají a koza zůstane celá… a tak podobně to bude i s ropou a dalšími komoditami… proč to dělat jednoduše, když to jde složitě,že…bohužel, na to doplatíme my všichni, kdo to celé zaplatí…

GALES
18. 5. 2022 19:52

Hrdě a rádi chcípneme za ukrajinské fašisty..

Pozor
18. 5. 2022 20:14

Jedno je isté, Turkovi sa nedá veriť, vedeli to už naši predkovia a preto radšej zomierali v boji s Turkom akoby sa mu podvolili. Putina by som preto pred Turkami varoval, Turek zradí aj vlastnú mater a nie to ešte Slovana, Rusko by si malo dať veľký pozor na Turka.

ZiklonB
18. 5. 2022 22:35

třeba plán na zkapalňování ruského zemního plynu, který po zkapalnění Erdogan prodá Američanům a oni ho jako americký a ideologicky očištěný prodají za horentní sumu do Evropy,… Tak na to doporučuji přestat brát lsd… Nebo co ten feták novinářský bere za sračky ???