nezařazené

Video: „Budeme vždy vděčni Ruské federaci.” Jak v Itálii přivítali Ruská letadla s pomocí?

Ruská vojenská letadla Il-76, na jejichž palubách byli specialisté v oblasti epidemiologie a virologie, zdravotnický materiál a léky, přistála na vojenské základně Pratica di Mare, která leží 30 kilometrů od Říma. Ruské specialisty přivítal italský ministr zahraničí Luigi Di Maio.

„Chci Vám jménem vlády Italské republiky poděkovat za to, že jste dnes přiletěli se svou pomocí, a za všechno, co jste nám dnes přivezli. Budeme vždy vděčni Ruské federaci za tu solidaritu a přátelství, kterou projevila. Doufám, že se co nejdříve dokážete připojit k našim lékařům, kteří se nachází prakticky na přední linii, a poskytnete jim svou pomoc a podporu,“ uvedl ministr italský ministr zahraničí Luigi Di Maio.

Celkem čtrnáct vojenských letadel Il-76 se zdravotnickým materiálem přistálo v Itálii.

Dříve ruské ministerstvo obrany informovalo, že na pomoc v boji s pandemií odletěl do Itálie čtrnáctý letoun II-76. „Čtrnácté letadlo II-76 vojenského ruského letectva odletělo z letiště Čkalovskij (poblíž Moskvy) do Italské republiky s ruskými jednotkami a vybavením na palubě,“ uvádí se v prohlášení ministerstva.

V neděli dorazilo na leteckou základnu Pratica di Mare v Itálii první letadlo ruského letectva s přední skupinou ruských vojenských specialistů a vybavením pro diagnostiku a provádění dezinfekčních opatření.

Po vyjasnění a koordinaci s italskou stranou aplikačních oblastí začnou ruští vojenští lékaři a virologové poskytovat pomoc v boji proti infekci.

Ruský prezident Vladimir Putin minulou sobotu v telefonním rozhovoru s italským premiérem Giuseppem Contem potvrdil záměr poskytnout pohotovostní pomoc v boji s koronavirem a vyložil její hlavní body.

Kromě Rusů do Itálie dorazili také lékařští specialisté z Číny a Kuby.

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
25. 3. 2020 21:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusové zase, již po x-té, ukazují názorně, že když je třeba, umějí pomoci. Hned a bez projednávání. Jo a když je někdo napadne, tak to dovedou vrátit. Taky hned a bez extra projednávání.

Editor
25. 3. 2020 21:44
Odpovědět  scipio

Ahoj:).. jo, správně si to napsal. Ale vůbec si nedělám žádné iluze o tom, že Italové (jejich elita) na pomoc Ruska hned až jim otrne zapomene.
Jak je? všechno u tebe OK? a co tvoje maminka?

Editor
25. 3. 2020 22:41
Odpovědět  Janinna

chvílema mi jde na nerv, pořád se bojí když jdu ven, musím na nákup, nebudu jíst pořád špagety. Ráno dojedu pro kosti na polívku, mám maso na guláš, housky na knedlíky musím koupit, chleba a tak, kuře, zavářku, vody, mlíka, to bude zase soumařina. Brambory, mám chuť na salát, ježíš, já jsem prožranej. Kručí mi v břiše. Mám jedny mořský potvory, udělám si je s pastou, mám tam ještě od hor canelone, tak je udělám. A musím naložit na svíčkovou, já se nezastavím. Jo a mám půl volovo vocasu, tak budu vařit consoméé. Já se ke konci karantény prožeru!

Editor
25. 3. 2020 23:06
Odpovědět  scipio

chi, chi… si mně rozesmál:)) hele, abys tímhle tempem ke konci karantény neměl metrák. Pořád vaříš, nebo jak?
Mňam salát…pokušiteli jeden… asi ho o víkendu taky udělám… generálku na Vánoce:))
Už mám taky hlad, budu muset jít na obchůzku … do lednice.

Editor
26. 3. 2020 23:57
Odpovědět  josh-xy

ale???… nejskvělejší národ a nemaj toaleťák?… co mi to jen připomíná:))

Editor
28. 3. 2020 01:00
Odpovědět  josh-xy

týýýjóóó… celý jedno??