Podporu banderovců zaplatila ČSSD ve volbách do europarlamentu naprostým propadákem

Myslím si, že nikdo nečekal ve volbách do europarlamentu pro ČSSD takový debakl. Takže, je asi na místě, položit si otázku, proč levicově založení voliči ČSSD tímto způsobem odepsali.

Levice bývá spojovaná s politikou sociální spravedlnosti, která se zasazuje o růst platů, důchodů, zlepšování zdravotní péče, vzdělání a hlavně ochranu sociálně slabších.

Levicoví voliči jsou však vnímaví i na orientaci zahraniční politiky svých stran.

Pokud se týká mojí první věty, tak v záležitostech sociální podpory našich občanů Andrej Babiš zcela „vyluxoval“ hlasy levici nízkou nezaměstnaností, růstem platů, růstem životní úrovně, ale hlavně si získal důchodce vysokým navýšením důchodů a příslibem dalšího zvyšování. A důchodci přece jen tvoří významné procento naší voličské základny.

Co se týká mojí druhé věty, tedy orientace zahraniční politiky, tak levicoví voliči jsou citliví na agresivní politiku Západu a tíhnou spíše na východ – tedy k Rusku. A pokud se ohlédneme do nedávné historie tak, co se týká politiky Západu a jejich vojenských agresí vůči jiným zemím, tak v posledních 20 letech Západ vojensky napadl tolik zemí, jako nikdy v historii. Srbsko, Afghánistán, Irák, Libye, Sýrie se statisíci mrtvými jsou toho dokladem…

Pokud se ohlédneme na východ, tedy do Ruska, tam Putin 20let vede boj za stabilizaci a rozvoj Ruska, kdy naopak Západ podporuje každého, kdo vyvolává konflikty v zemích bývalého SSSR . Toto se týkalo v minulosti Čečenska, Jižní Osetie a nedávno východní části Ukrajiny. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1426902-usa-a-gruzie-podepsaly-dohodu-o-strategickem-partnerstvi

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ukrajina-jedna-s-usa-o-nakupu-zbrani-uvedl-ministr-zahranici/r~e55f2b801b1d11e9be8b0cc47ab5f122/

Dá se říct, že Rusko vede spravedlivé války, zajišťující jeho vlastní bezpečnost, kdežto Západ vojensky napadá země, se kterými nesousedí, které nikoho neohrožují, ale odmítají se podřídit jeho diktátu.

A na toto jsou levicoví voliči citliví.

Co se týká Andreje Babiše, ten se k těmto otázkám příliš nevyjadřuje. V případu „Nikulin“ ministr spravedlnosti za ANO Robert Pelikán rozhodl v rozporu se zákonem (což potvrdil Ústavní soud) o jeho vydání do USA a obratem rezignoval. Náš rusofobní mainstream za tento čin Andreje Babiše nekritizoval a voliči ANO s tímto porušením práva Andreje Babiše nespojovali. https://www.novinky.cz/domaci/502099-vydani-hackera-nikulina-do-usa-bylo-protizakonne-rozhodl-ustavni-soud.html

Ovšem, co se týká ČSSD, ta se s v rusofobii činí.

Korunu tomu všemu totiž nasadil náš současný ministr zahraničí Tomáš Petříček svojí návštěvou Ukrajiny, které se v poslední době vyhýbají i západní politikové, aby podpořil ukrajinskou vládu opírající svoji moc o banderovce. Hovořil o ruské agresi, čímž si s banderovci velmi notoval: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2718203-petricek-v-kyjeve-mluvil-o-ruske-agresi-ukrajinsko-ceske-vztahy-ma-resit-nove-forum. Tato záležitost byla u nás značně medializovaná a tak se o této ostudě Tomáše Petříčka a ČSSD dozvěděl celý náš národ.

Jak víme, celý válečný konflikt na východě Ukrajiny vznikl tím, že Ukrajinci ruského původu odmítli uznat násilný převrat v Kyjevě, kdy byl nezákonným způsobem svržený legitimně zvolený prezident a pučisté okamžitě začali s výhrůžkami na adresu obyvatel ruského původu. Tak je prostě tito obyvatelé východní části Ukrajiny odmítli uznat za svoje nové vládce a v referendu se rozhodli pro osamostatnění. Kyjevští pučisté je vyhlásili za teroristy a poslali na ně ukrajinskou armádu, aby je zlikvidovala jako teroristy. Jenže se přepočítali, obyvatelé Donbasu ubránili svoje životy i životy svých žen a dětí a ukrajinská armáda za cenu velkých ztrát byla odražena.

A zatímco pravice neprotestuje proti porušování mezinárodního práva, pokud je páchané na občanech ruského původu – viz zaujatost a doposud žádný výsledek ve vyšetření masakrů: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/353289/vysetrovani-masakru-v-odese-bylo-zaujate-a-selhalo-mini-mezinarodni-experti.html , tak levice vyžaduje dodržování mezinárodního práva a odsuzuje zcela jasné agrese.

A tady bych řekl, že Tomáš Petříček levici a tím pádem i ČSSD znemožnil úplně. Nikde jsem nezaznamenal ze strany voličů ČSSD, že by návštěvu banderovské Ukrajiny od Tomáše Petříčka schvalovali. Že je Ukrajina banderovská mohu napsat s klidným svědomím, když je jedna z hlavních kyjevských tříd pojmenovaná po Stěpanu Banderovi: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/408952-z-moskevske-tridy-v-kyjeve-se-po-dekomunizaci-stala-banderova.html

A jaké zločiny páchali banderovci za II. světové války se dá snadno dohledat: https://cs.wikipedia.org/wiki/Voly%C5%88sk%C3%BD_masakr

Je zřejmé, že důvodů, proč levicoví voliči zavrhli současnou ČSSD je více. Některé z nich jsem uvedl v úvodu. Ale zahraniční politika, kdy ministr ČSSD podporuje nelegitimní násilné převraty a banderovce, je zřejmě na levicové voliče již příliš.

Levicová strana si prostě nemůže dovolit podporovat režimy, které mají za hrdiny banderovce: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2688647-porosenko-podepsal-kontroverzni-zakon-z-banderovcu-dela-valecne-veterany

Budoucnost ČSSD nevidím dobře.

Posledního, skutečně levicového politika Jaroslava Foldynu současná ČSSD vyštípala z vedení strany a Pocheho lidé nikoho jiného do vedení ČSSD nepustí.

Dá se říct, že ČSSD tímto směřuje k úplnému zániku, což je škoda u této naší nejstarší politické strany. Autor: Jaromír Petřík | pondělí 27.5.2019 12:22

Zdroj: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=715045

sdílet na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
27. 5. 2019 20:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobře jim tak. Podporou slizouna Pocheho se začali propadat do ztracena. To jejich naoko couvnutí a místo něho nasadit na MZ nesvéprávného Peříčka, kterého stejně ze zákulisí řídil Poche, jim nikdo nezbaštil. Petříček je opravdu tragická figura, jede na Ukrajinu, tam podpoří Porošenka, který to měl za pár a postaví naší republiku do situace, že podporujeme fašistický režim na Ukrajině. Mega osel, který neví, že někdy je opravdu… mlčeti zlato.
Zeman jim už dávno dal polibek smrti.

Editor
27. 5. 2019 21:12
Odpovědět  Janinna

Na celém jejich pádu je nejsmutnější, že pořád ještě nepochopili, čím si to u lidí posrali. Zejména postavy jako Rouček, Špidla, a další, dneska zdánlivě nevýznamné ksichty z minulosti. Hamáček je jen nastrčený ksicht, úplně normální bílý kůň.

Editor
27. 5. 2019 21:23
Odpovědět  scipio

Hamáček je jenom tvář pro veřejnost, máš úplnou pravdu. Tam všechno ovládá pražská klika s Pokorným (tedy myslím, že se tak jmenuje) v čele. Jsou v pražské bublině a nemají ani páru co se děje po republice. Jediný kdo je z ČSSD frajer je Foldyna a taky ještě Zimula.
A to jejich na just odstřižení od prezidenta jim na popularitě taky moc nepřidalo. Dobře jim tak, s tím Pochem to tehdy fakt podělali.

Editor
27. 5. 2019 21:56
Odpovědět  Janinna

Zimola je taky pěkný zlodějíček, sice ne z téhle party, ale mlaskal taky dost.

Editor
27. 5. 2019 22:35
Odpovědět  scipio

tak to nevím, pamatuji si, že tam byla nějaká kauza. Spíš mi blikala kontrolka když mu šel po krku už Sobotka.

Editor
27. 5. 2019 22:52
Odpovědět  Janinna

to byl souboj o kšefty mezi jednotlivými skupinami a kupodivu mezi katolíky v ČSSD Jižní Morava a Jižní Čechy jsou prolezlé černoprdelníky nejen v KDU, ale i v ČSSD.

Editor
27. 5. 2019 23:04
Odpovědět  scipio

Jsem zvědavá jestli zítra Zeman podepíše odvolání Staňka, by byla celkem sranda kdyby ne.

Editor
28. 5. 2019 15:43
Odpovědět  Janinna

když nepodepíše, tak mu Babiš přinese z pozice premiera požadavek na odvolání ministra a je hotovo, protože ten podle ústavy musí přijmout. Demisi nikoliv, ale návrh premiera ano.

Editor
28. 5. 2019 20:55
Odpovědět  scipio

Ale to vím taky, ale tady jde o Hamáčka a ČSSD. Takhle jsem to myslela, že si to Zeman neodpustí. A jak je vidět, tak nepřijal:)
Je jasný, že ústavu pan prezident neporuší, není to žádný blbec, který by někomu nahrával na smeč, ale nedivím se mu, že si to neodpustil. Abychom také neměli předčasné volby, ono je to teď módní… Chi, chi,… to by se na Aeronetu picli, kdyby tentokrát místo Hamáčka šel za prezidentem na hrad Okamura:))

Editor
28. 5. 2019 21:33
Odpovědět  Janinna

tak čekat se to pochopitelně dalo, ovšem to, koho tam che ten vůl nacpat, to je názorný příklad toho, že se někdo rozhodl socdemáky zlikvidovat. Jestli má Al Hamajda tohle z vlastní palice, tak v ní má opravdu duto. Dvě buňky. Jedna na světlo a jedna na tmu.

Editor
28. 5. 2019 22:56
Odpovědět  Janinna

On si umí vychutnat, to zcela bezesporu. A vůbec se mu nedivím, že neumětela spláchne s nesmírným gustem. Nechá každého, aby si upletl špagát sám a i sám namydlil.

Editor
29. 5. 2019 00:12
Odpovědět  scipio

chi, chi,… to s tím špagátem se mi líbí:)) Teď jsem zvědavá na Babiše.

Editor
29. 5. 2019 00:24
Odpovědět  Janinna

to říkal hrabě Aral Vorkosigan 😛

Editor
29. 5. 2019 00:31
Odpovědět  scipio

no jo Bujold? Už jsem to vypínala, ale ještě jsem chtěla něco napsat a všimla si, že taky ponocuješ.