Nevím, jak přišla naše média na neustále omílaných “šest sestřelených Kinžalů”

Nevím, jak přišla naše média na neustále omílaných “šest sestřelených Kinžalů” a z nich implikovanou “katastrofu pro Kreml”. Realita je nejspíš trochu jiná.

Pokud totiž mohu věřit zpravidla velmi dobře informovanému a věcnému odbornému časopisu (a serveru) MILITARY WATCH (obvykle mu věřím, protože uvádí důvěryhodné a křížově ověřené informace), tak ukrajinská PVO nejenže nedokázala sestřelit ANI JEDEN Kinžal, ale když už uviděla ten poslední, který útočil přímo na baterii Patriotů v Kyjevě (ty předchozí vůbec nezachytila), odpálila proti němu celkem 32 (!) raket bratru rodnému za 96 miliónů dolarů, aniž si jen škrtla.

Výsledek? Kinžal dopadl přesně tam, kam mířil a zničil jak řídicí systém Patriotu, tak pět odpalovacích zařízení. Takže bych s tím jásáním nad “špičkovými americkými zbraněmi” brzdil. Propad akcií Raytheonu, výrobce systému Patriot, po úspěšném ruském útoku ledacos naznačuje. Důvěra v Patriot a tudíž i ochota méně ochotných “spojenců” ho za neskutečné peníze nakupovat bude zřejmě také klesat, úměrně těm akciím. Reklama není vše. Důležité jsou výsledky. A ty, jak se ukazuje, nejsou příliš povzbudivé.

To ale nejspíš nebude paní Černochové bránit v tom, aby nám alespoň 2-3 baterie od Raytheonu za nějakou tu miliardu nekoupila. Ať jim ty akcie zase stoupnou, ne? Vrtulníky, které má ve výzbroji jen americká námořní pěchota a my, superstíhačka, která příliš nestíhá … Co se s tím budeme párat! Spojenci si přece musí pomáhat! Ať to stojí, co to stojí. Ty druhé. Nás.

sdíletj na

4.8 13 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Spam Teuton
20. 5. 2023 11:35

Řeknu vám to takhle : Když se v ekonomice, velké či malé, někomu či něčemu přidá, musí se někomu či něčemu ubrat. A když fialová pětišpína Ukrošvábům poslala 70 miliard, musí je vzít nám, občanům ČR. Třeba formou toho jejich konsolidačního balíčku. To jsou jasné počty. Anebo se snad pletu ?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
20. 5. 2023 14:47
Odpovědět  josh-xy

No – díky za odkaz, josh-xy, ale poslouchat se to nedá. Fakt ne. A Fiala ani Jurečka mi přes displej odmítají odpovídat! 🙂

Frank
21. 5. 2023 10:02
Odpovědět  Spam Teuton

Věřím, že se dožiji dne, kdy dojde i na ty naše svině.

aamater
20. 5. 2023 11:48

No zrejme to šli spočítať priamo do terénu a podľa toho im to logicky tak vychádza. 5 Patriotov + jedno riadiace centrum v 3,14_či, to potvrdzuje aj Ruská strana. Tak to logicky znamená, že 6 Kinžalov sa rozbilo o PVO Patriot. No a máme to. Ha, ha, ha … až na to, že stačil na to jeden Kinžal a možno dve tri iné rakety.

ijn
20. 5. 2023 12:50
Odpovědět  aamater

kdo a kdy naše vládní+poslanecké lháře a podvodníky potrestá??? Nárůst faktury za energie po pádu Bohemia Energy pro pekařství XY v 10/2019 ze 48 000,-Kč/měsíc na —–287 000,-Kč DPI a nyní 102 000,- Kč na stejný objem výrobků…..!!!! Energetický zločin vlády ČR na celou společnost nepotrestán!!!!!

zuza
20. 5. 2023 13:13
Odpovědět  ijn

Ak ich nepotrestáte MY – OBČANIA, tak ich nepotrestá nikto a nikdy. A o tom, že by sme ich potrestali len svojimi hlasmi vo voľbách, na to môžeme zabudnúť, o to sa už postará elektronické spočítavanie hlasov a korešpodenčné hlasy zo zahraničia. Len v pondelok sa ujala u nás moci úradnícka vláda, ktorej úlohou malo byť 4,5 mes sedieť a prdieť do stoličiek a už sa robia na všetkých ministerstvách čistky. Každý minister si obsadzuje všetky vrchnejšie pozície svojimi luďmi a premiér sa vyjadruje akoby mal vládnuť naveky. Na čom môže byť aj kus pravdy, zoznam členov vlády dostala 3,14 putová z oplotenej ambasády a tí už sa postarajú, aby im tie kreslá zostali, kým budú poslúchať. Napr. že sa vyhlási vojnový stav a zrušia sa voľby. Takže zostáva už len ísť do ulíc, vyhlásiť generálny štrajk a na to ešte situácia nedozrela. Ešte generácia čummobilov má čo žrať a kde bývať, mnohí z nich grátis v mamahoteli, tí o niečo starší s deťmi musia držať hubu a krok, aby mali z čoho platiť hypotéky. A keď k tomu boju príde, nebude ľahký a jednoduchý, dnešní fízli nie sú príslušníci VB z r.89….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
20. 5. 2023 13:57
Odpovědět  zuza

Tak my realisté víme, že je vymalováno. To zjištění ale nepřišlo teď, já to tedy svým blízkým opakuji již alespoň 10 roků. Moc se jim moje mudrování nelíbí. Většině se totiž líbí, když se jí říká jak je vše v pohodě, i když jim třeba padá střecha nad hlavou. Prostě většina tu realitu nechce vidět, okrádám bližního svého, ale ono to přece není tak zlé, ať on dělá to samé. Když je dotyčný katolík, je to jednoduché, farář mu dá rozhřešení a jede se dál. Vždyť to tak funguje celá staletí. A my co nic nemáme a nic neznamenáme a ze století do století jdem si ještě chvíli musíme počkat než nás ten koloběh debility úplně dorazí. Je to již za dveřmi.

M.Š.
21. 5. 2023 11:37
Odpovědět  ijn

Když jsem na PL(parlamentních,nyní jen plandavých listech) napsal,že Fiala je spolu s tou vládní sebrankou,lhář a podvodník,před asi rokem,tak mne PL vymazali z diskusí.Takže asi tak nějak…že se v 89.cinkalo hloupě klíči,také neschvalovalo jen pár jedinců a nebyli to jen ti,co byli u komunistů a hle jaké ovoce se sklízí.

zuzana
20. 5. 2023 12:57

Velký reset není o dosažení jejich dystopie, ale o vyvolání obrovského chaosu, který by je dostal k moci

https://aktax.cz/velky-reset-neni-o-dosazeni-jejich-dystopie-ale-o-vyvolani-obrovskeho-chaosu-ktery-by-je-dostal-k-moci/

Martin23
20. 5. 2023 13:22

Kinžál letí rychlostí až 3,5 kilometru za sekundu a před samotným pádem na cíl zpomaluje asi na rychlost cca 1,5 km za sekundu, aby mohl manévrovat.

Jinak řečeno Kinžál uletí 160 km, což je největší dálkový dosah Patriotu, za necelou minutu.

Podle mého názoru je z videa, které zachycuje práci PVO Patriot a jeho zničení patrné, že šlo více méně o střelbu naslepo.

Jediné, co patrně UA PVO sestřelila, byla klamná betonová maketa.

Přestože k tomu RA používala iránské drony.

A to je druhý a možná ještě větší problém.
PVO UA v takovém případě nemůže nikdy fungovat, ani v situaci, kdy to bude společně financovat západ.
Sovětská PVO v rukách UA a v rukách bývalých států východního bloku je cugrunt a západní je tak neskutečně drahá, že za pár měsíců provozu přijde celý západ na buben.

me2d44
20. 5. 2023 13:51
Odpovědět  Martin23

Malá poznámka: v roce 1992 jsem byl jako kapitán PVOS (kterou vzápětí rozkradli a zrušili) velitelem 4 výškoměrů (každý měl svá specifika a charakteristiky). Jako velitel bojového stanoviště jsem sám určoval, co zapnu při poplachu. Když se Sovieti stěhovali s MIG25 z Německa, tak jsem je jediný zachytil! Místo nad Německem se otáčeli nad Českými Budějovicemi! Domníváte se, že o systémech PVO USA nic nevím? Podle mne je to jen penězi dotovaný šrot!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
20. 5. 2023 14:35
Odpovědět  me2d44

Jen dodatek: “kluci” to trochu přehnali a ještě v Německu zapnuli forsáž. Když jsem je nad Č.Budějovicemi chytil, tak už měli rychlost Mach2,5 (a počítat umím), takže mi operační vynadal, co to je za haluz, tak jsem vyhlásil kouzelné slůvko: “VOZDUCH” a vzápětí jsem měl na hlasité lince operačního brigády – člověk občas musí přemýšlet, co má kdy plácnout. Republiku jsem se učil bránít 20 let, když jsem v posledních 5 letech viděl, jak mi vlast rozkrádají, tak jsem si uvědomil, že v armádě dál nemám co dělat – ale jsem ochoten jít k partyzánům.

Editor
20. 5. 2023 21:44
Odpovědět  me2d44

Malý dotaz na odborníka na PVOS. Nějak mi po zkušenostech ze základní služby na S-125 přijde podivné, že by jedna raketa zničila 5 odpalovacích zařízení i naváděcí radar najednou. Nikde jsem nečetl, že by Kinžál měl vícenásobnou hlavici a že by byla UA obsluha i s poradci až tací tupani, že by měli naváděcí radiolokátor i celou baterii nahňahňané tak kolem sebe, že by to odpálila jedna střela, to mi přijde scifi. Že najde a zničí naváděcí radar. o tom opravdu nepochybuji. Že zaměří a zničí odpalovací zařízení také beru, jedna velmi přesná střela, jedno odpalovací zařízení, ale 6 jednou ranou mi přijde volovina.

Janka
21. 5. 2023 08:44
Odpovědět  scipio

Ale oni zrejme nevystrelili len kindzal. Vystrelili viacero beznejsich rakiet, dokonca sa hovori o dvoch kalibrochea kindzal bol len posledný. A tak sa špekuluje, ci odstrelili všetko kvôli tým raketam alebo z hrôzy že kindzal sa stále blíži. Otázka je, ze ak kindzal trafí miesto, aký veľký rozsah zaberie

Boomer
21. 5. 2023 09:16
Odpovědět  scipio

.. tož každý systém má svoje hranice odolnosti proti primárním(tlaková nebo rázová vlna..) a sekundárním (rozlet fragmentů.. ) účinkům exploze.
Rozsah primárního i sekundárního poškození je závislý na stupni odolnosti technologií a vzdálenosti od centra exploze.
Jak je na tom systém Patriot nevím, ale kupříkladu houfnice DANA měla deklarovaný stupeň balistické ochrany Level 1 dle STANAG 4569, kde jedním z parametrů je ochrana proti explozi 155 mm trhavé munice vybuchlé na 100 m od vozidla.
Každý další/ vyšší stupeň balistické ochrany je zaplacen vyšší “mrtvou hmotností” chráněného prvku. Tento poměr je zvláště výrazný u letecké techniky.

Kinetická energie Kinžalu je ~17,3 GJ, což samo o sobě odpovídá energii výbušniny 4 100 kg TNT.

me2d44
21. 5. 2023 09:24
Odpovědět  scipio

Nesmíte to brát podle našich zkušeností z PVOS se sovětskou technikou. I po 25 letech mimo službu si pamatuji, že rampy pro rakety Něva, Dvina, Volchov, S-300 se nemusely přetahovat, protože na rozdíl od Patriot se otáčel jen systém odpalu – tedy ta lafeta a rakety bylo možné odpálit kterýmkoliv směrem. Navádění zajišťoval velitelský pult i desítky km daleko. Střelecký lokátor se zapínal až ve chvíli, kdy docházelo k odpalu. A že 1 Kinžal srovná baterii Patriot je dáno tím, že kinetická energie dělá divy – Kinžal funguje jako meteorit. A když si někdo narve celou baterii PVO blízko sebe, tak to bouchá jedna smůla (slovo radost se nehodí).

me2d44
21. 5. 2023 09:28
Odpovědět  me2d44

Dodatek: U novějších S300 a vyšších už existovala možnost odpalovat rakety z přepravníku a navést kamkoliv. Od S400 se pak rakety vystřelují kolmo vzhůru a pak se koriguje směr letu. K tomu se Patrioty ještě nedostaly (možná za 20 let).

Editor
21. 5. 2023 10:30
Odpovědět  me2d44

Je mi divné, že by nacpali celou baterii na tak malou plochu, že by to zničila jedna hlavice najednou. Dovedu si představit, že z palby na klamné cíle se zaměří jak naváděcí radar, tak rampy, ale opravdu jsou US poradci tací pitomci? Prostě radar a 5 ramp jednou ranou mi přijde jako pohádka. Jak ten krejčík co zabil 7 jednou ranou. Nevím, jak silná nálož je na Kinžalu, účinnost klesá se čtvercem vzdálenosti a totéž u kinetické energie. Nejsem přesvědčený, že by jednotlivá odpalovací zařízení byla blíže k sobě než v řádu stovek metrů. Nebo jsou to ještě větší idioti, než jsme doufali. Nepochybuji ani o síle exploze, ani o schopnosti a vlastnostech Kinžalu, jen těch 6 jednou ranou fakt mám za nereálné.

me2d44
21. 5. 2023 14:38
Odpovědět  scipio

Můžu hodnotit jen to, co znám, nemohu hodnotit inteligenci současné ukrajinské PVO, protože je neznám. Ale výsledek Kinžalu je radar a 5 odpalovacích zařízení (kdyby na ten Kinžal nevystřelili ukrouši těch 32 raket, tak by to dopadlo ještě hůř – Patriot má rakety blízko sebe, takže po zásahu bouchají všechny – každopádně, negativní výkon Patriotu jde do milionů dolarů – neberte to!

Editor
21. 5. 2023 15:10
Odpovědět  me2d44

tak to rozhodně. Ovšem UA byla doposud vybavená technikou SSSR, moc bych se nedivil, kdyby někde měli zastrčené S 200, BUKy mají ještě v provozu, možná i KUBy, takže školení by až donedávna měli být na tuto techniku a tudíž i na rozmístění komplexů stejné, jako bylo tady dokud jsme měli PVOS.

Milan ze Zahrady Čech
21. 5. 2023 15:54
Odpovědět  scipio

Pokud se nemýlím, tak ten Kinžál zároveň způsobí takový menší zemětřas kolem místa dopadu. To je ostatně to, co zlikvidovalo ty podzemní bunkry. No, dopadu… Spíš závrtu, dalo by se říct. Proto jsem se řáchal tomu pitomci na fotce s Kinžalem. Při představě, jak se k němu prokutával.
Hele, hovno tomu rozumím, jen co mi říká selskej rozum, ale kde je psáno, že hlavice Kinžalu na pozemní a podzemní cíle jsou stejné? Pozemní s náloží, aby se nezavrtala, ale hned po nárazu řachla, a podzemní jen kinetická energie a lokální zemětřas?
V každém případě ta šupa zlikvidovala radar – a bez něj je patriot pro srandu králíkům. A jak se teď ušáci holednaj, že cosi opravili – možná jo. Možná to některé odpalovací zařízení přežilo. Jenže k čemu jim je bez toho radaru? I kdyby jim Rusové pokaždé odpráskli jen radar, stejně jsou s patriotem v pýči.

Milan ze Zahrady Čech
21. 5. 2023 16:01
Odpovědět  scipio

Jestli to tu bude dvakrát, tak se omlouvám. Já to zapomněl vypomlčkovat, tak ten původní “čeká na schválení”. A mám zkušenost, že některé, které jsem rovněž opomněl vypomlčkovat, čekají na schválení dodnes.

Pokud se nemýlím, tak ten Kinžál zároveň způsobí takový menší zemětřas kolem místa dopadu. To je ostatně to, co zlikvidovalo ty podzemní bunkry. No, dopadu… Spíš závrtu, dalo by se říct. Proto jsem se řáchal tomu pito-mci na fotce s Kinžalem. Při představě, jak se k němu prokutával.
Hele, hov-no tomu rozumím, jen co mi říká selskej rozum, ale kde je psáno, že hlavice Kinžalu na pozemní a podzemní cíle jsou stejné? Pozemní s náloží, aby se nezavrtala, ale hned po nárazu řachla, a podzemní jen kinetická energie a lokální zemětřas?
V každém případě ta šupa zlikvidovala radar – a bez něj je patriot pro srandu králíkům. A jak se teď ušáci holednaj, že cosi opravili – možná jo. Možná to některé odpalovací zařízení přežilo. Jenže k čemu jim je bez toho radaru? I kdyby jim Rusové pokaždé odpráskli jen radar, stejně jsou s patriotem v pýči.

Vanja
20. 5. 2023 14:00

Ve skutečnosti jeden Kindžal zasáhl 6 Patriotů

Albi
20. 5. 2023 14:53
Odpovědět  Vanja

🙂 🙂 🙂

Milan ze Zahrady Čech
20. 5. 2023 15:11

Něco k tomu zásahu Patriotů.
https://www.michalapetr.com/
Co Svaťák neuvádí je, že krom těchto laserových špiónů mají Rusové už přes rok na oběžné dráze umístěný jakýsi “energetický zdroj (zdroje?) o velikosti ledničky, který umožňuje napájení laserových zbraní z družic a jimi ničit obrněnou techniku na povrchu planety”. Zkrátka tu techniku vysmaží. K tomu gravitační zbraně na výrobu lokálních zamětřasů (GRAZER – gravitační generátor gravitačních pulzů). Obé už úspěšně odzkoušené a zařazené do výzbroje. Čas 1:53:50
https://odysee.com/@Petrburestv:3/profStanek:3

Otázkou pro mě zůstává, kde berou energii, protože usmažit takový tank musí být energeticky náročná legrácka. Sice se mi líhnou v kedlubně lecjaké konspirační nápady, Teslovou “volnou energií” počínaje, ale…
Ostatně neméně záhadné je, jak můžou za letu manipulovat (krom úspěšných zkoušek doposud nepoužitým, leč do výzbroje zařazeným 27.12.2019) hypersonickým kluzákem, proti němuž je Kinžal louda (tuším, že ho nazvali Avantgard), letícím rychlostí přes 20 Machů, když to stávající fyzikální zákony kvůlivá plazmě, která ho při této rychlosti obklopuje, neumožňují. A proč je vysoce utajený dokonce i jeho tvar? Záhad habakuk…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
20. 5. 2023 19:29

Čerla jsem, že to je materiálem, který je na povrchu, něco super nový a tajný.

Milan ze Zahrady Čech
20. 5. 2023 21:43
Odpovědět  katango

Ten má zřejmě vysokou odolnost vůči teplotě, aby se jim kluzák neroztavil. Ale ten průnik skrze plazmu? Jediné vyjádření k tomu, které jsem vypídil. bylo: “…nějakým způsobem obešli fyzikální zákony.” Co je to za kravinu? Jak “obešli”? To je jako bych četl: “nějakým způsobem se naučili chodit po stropě.” Případně po vodě. No nic.
Jen si tak říkám, že fyzikální zákony nejsou jen ty obecně známé, školní, fyzikální zákony. Je zde také ještě kvantová fyzika, která na ně vesele prdí, že. A kdoví, jaké ještě jiné podivnosti, o kterých na tom svém konci ramena naší Galaxie nemáme ánunk. A což teprve jaké zákony fungují v jiných galaxiích, nebo za naším horizontem událostí.
Drobet mi to připomíná kraviny o nadpřirozenu. Jaké nadpřirozeno? Jen, prozatím – díky nedostatečnému stupni našeho poznání -, nepochopené přirozeno. Nic víc.
Prostě Rusové dle mého nic neobešli – pouze je hrozba neexistence Ruska, o což se záchod snaží už přes dvě století, přes vývoj zbraní posunula k vyššímu stupni poznání. Tak jako je ostatně obavy z vyčerpání energetických zdrojů posunuli k tomu jadernému perpetuu mobile – mám na mysli ten loni spuštěný množivý reaktor u Jekatěrinburgu.

Standa
21. 5. 2023 07:17

Pokud vím , povrch se tam odtavuje během letu..
Ten reaktor je de facto perepetuu debile!Tedy mobile?
Kde je náš,,horizont událostí”?

Milan ze Zahrady Čech
21. 5. 2023 16:12
Odpovědět  Standa

Učit se, učit se, učit se, kterak pravil klasik. A ne se blbě ptát.
A nevíš, nic se neodtavuje, ale odolává.
Naklikej si princip množivého či rychlého reaktoru a pak, možná, i ty pochopíš v této souvislosti mnou užitou mírnou nadsázku srovnání s jaderným perpetuuem mobile.
Pak si naklikej horizont událostí, když to nevíš. Což považuji za ostudné, neb to je, či aspoň byla, znalost, která se probírala na základce.
Ale abys neřek:

Na konci září byl čtvrtý energetický blok Bělojarské JE poprvé uveden na 100% výkon. Je v něm umístěn reaktor BN-800, který bude nyní fungovat na inovativní palivo MOX. Podle Rosatomu se „jedná o důležitý krok při budování dvousložkového jaderného energetického průmyslu s uzavřením jaderného palivového cyklu“. Obrazně řečeno, Rusko je na pokraji vytvoření věčného jaderného reaktoru. Jde o přelomovou událost pro domácí i světovou energetiku. Aif.ru vysvětluje proč.
Reaktor se promění v „perpetuum mobile“

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
21. 5. 2023 16:30

Jsme zvyklí a uvažujeme v řádu věcí, že odpad vzniklý v procesu výroby nebo spotřeby se co nejvíce recykluje, abychom ho v té či oné podobě vrátili do našeho života. Recyklace umožňuje snížit množství použitých přírodních zdrojů a také snížit emise skleníkových plynů – obojí je dobré pro životní prostředí.

Opětovné použití je ale možné nejen pro sklo, papír, plast nebo hliník, ale také pro jaderné palivo. Přechod na uzavřený jaderný palivový cyklus je strategickým směrem rozvoje jaderného průmyslu a u nás je jeho vlajkovou lodí Bělojarská JE nacházející se ve Sverdlovské oblasti. Má čtyři energetické bloky a dva z nich pracují na rychlých neutronech, což umožňuje přeměnit vyhořelé jaderné palivo na nové palivo pro jaderné elektrárny, které tvoří uzavřený cyklus jeho využití. V budoucnu je možné zajistit jim jadernou energii na další tisíciletí, čímž se stane bezodpadovou, a pak se z rychlých neutronových reaktorů stanou jakési perpetuum mobile, které budou spotřebitele zásobovat levnou elektřinou.

Stačí ti to takhle? Jo, a má to titulek:
“Udělali to, co nestihli v SSSR.” Věčný jaderný reaktor spuštěn v Rusku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
21. 5. 2023 17:14
Odpovědět  Standa

Ještě ti něco přidám, že nejsem krkna. Doufám, že máš na de-bilovi on line překladač. Jestli ne, uč se rusky. Stejně to budeš potřebovat. Jak jsem říkal – učit se, učit se učit se. Aby ses nemusel blbě ptát. Ptát se jo, to je ostatně proces učení, ale ptát se blbě, jako s tím horizontem, když máš k dispozici gúgl a mozek, to už je atribut hlouposti.

https://aif.ru/society/science/sdelali_to_chto_ne_uspeli_v_sssr_v_rossii_zapushchen_vechnyy_yadernyy_reaktor

https://www.kp.ru/daily/27458.5/4662306/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
21. 5. 2023 08:43

..tož třeba gekon si asi někde naštudoval princip Van Der Waalsovy síly a od té doby špacíruje po stropě.
Manželka z toho byla v šoku, když se na dovolené probudila a ze stropu nad postelí na ni koulel očima gekon..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
21. 5. 2023 16:05
Odpovědět  Boomer

To se mi stalo v Katalánsku, když jsem se probudil. Čuměl na mě hlavou dolů zvenku z okna. Asi jsou zvědaví.

František
20. 5. 2023 21:50

Problém Faradayova oblaku vzniká okolo vzniklé plasmy při rychlosti nad 10 machů. Ten pohltí všechny rádiové vlny. V Rusku tento problém vyřešili na základě zcela nových fyzikálních zákonech. Prý blízko k Sci-fi. Toho USA nikdy nedosáhne.

Standa
21. 5. 2023 07:20
Odpovědět  František

Existují,, nové” fyzikální” zákony?

Janka
21. 5. 2023 08:46
Odpovědět  Standa

Isteže, aj teória relativity boli nové fyzikálne zákony začiatkom 20
stor.

Milan ze Zahrady Čech
21. 5. 2023 17:18
Odpovědět  Standa

Jak pro koho, jak pro koho…

Milan ze Zahrady Čech
21. 5. 2023 17:28
Odpovědět  František

Snad se ještě dožiju jakých. Zatím si myslím, že s tím má co dělat kvantová fyzika, ale to jen proto, že zatím jiné fyziky neznám.
Hawkink, Planck a Einstein zřejmě jen udělali první krůčky a Rusové třeba další krok.

zuzana
20. 5. 2023 15:49

Zdroj z Bílého domu: Biden podporuje poslání stíhaček F-16 na Ukrajinu

https://aktax.cz/zdroj-z-bileho-domu-biden-podporuje-poslani-stihacek-f-16-na-ukrajinu/

Markýza
21. 5. 2023 21:11
Odpovědět  zuzana

Jojo. právě jsem poslouchala Kirsche a Zmatený Joe si pěkně plácal játra….v Hirošimě………..8-) To hezky poznamenal Franta(tedy Vladimír Franta): setkání G7 v Hirošimě – zajímavá symbolika.
Já bych řekla spíš strašidelná, ale kdoví.

zuzana
20. 5. 2023 16:36

Bachmut je plně v držení jednotek Wagner PMC

https://aktax.cz/bachmut-je-plne-v-drzeni-jednotek-wagner-pmc/

Luboš
21. 5. 2023 00:17

Jadernou mocnost nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,nelze PORAZIT,

Markýza
21. 5. 2023 20:29
Odpovědět  Luboš

Jak jadernou mocnost nevím, já to znám jinak: víte, jak lze porazit Rusko? Nijak. Smiřte se s tím.

vlad248
21. 5. 2023 21:34
Odpovědět  Markýza

No to je sice pravda, ale bohužel se najde dost vypatlaných jedinců, co si myslí opak. Rusko by sice teoreticky šlo porazit, ale za cenu kompletního zničení civilizace.

Standa
21. 5. 2023 11:02

Právě mluví Pekarová, Rychetský, Richterová, Rakušan , Jurečka a to nacistické hovado P.Pavel,( údajný president – čte to s papírku) všichni radostně tleskají!
Kde jsme?

Markýza
21. 5. 2023 21:08
Odpovědět  Standa

Kde?? Ne že bych se chtěla kouknout, ale rozradostnila mě představa, jak řeční Hlodavá Olinka. Vítek Basedov taky, ale u něj bych si vypla zvuk.No a PePa 107….tam si počkám, až ho zase zparoduje Jablonský 😎

Markýza
21. 5. 2023 21:13
Odpovědět  Standa

Odpověděla jsem vám – a komentář prý čeká na schválení!! Chatbote, ty hnusná mašino, podej vysvětlení – nemám tam žádné závadné slovo!!!

Standa
21. 5. 2023 11:07

Smrt Ukrajině a Pavlovi..!!!!!
Prý musíme porazit Rusko a budovat tam ,, demokracii”! Jihoamerický generál souřasně vládnoucí v Česku! Jdu blejt!

M.Š.
21. 5. 2023 11:31

Pořád se divíme,ale není čemu,páč od věků platí,že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou.Na tomto jednoduchém postulátu jsou postaveny všechny ideologie,které se na Zeměkouli objevily a ještě objeví.

Jura S
23. 5. 2023 10:15

“NOVINY” nějak ztratily smysl, statisticky pravdivé jsou snad jen rubriky “SPORT” , je tam třeba 3:0, což asi málokdo popře… Sezna,Novinky a Bangův IBěs už snad stojí jen za pousmání, kdyby to bylo směšné, což není…. všichni lidé si nedovedou najít jiné konotace a čtenému věří … tedy věří fialovým lžím. Otevřeně se dá konstatovat, že “provládní média” mlží a lžou za účelem vykradení majetku státu a občanů.