„Nacističtí velitelé stále zůstávají v Azovstalu. Celkem se vzdalo 969 vojáků a důstojníků. Čeká je soud“ – Pušilin

Celkem se od 16. května v Azovstalu vzdalo 969 vojáků a důstojníků (694 se vzdalo včera), z toho 80 bylo zraněno, z toho 55 vážně.

Před soud a tribunál půjdou nejen vůdci nacionalistů, ale i ti, kdo plnili jejich rozkazy.

Uvedl to šéf DLR Denis Pušilin během rozhovoru s reportéry, zpravodaj PolitNavigator.

„Pokud jde o válečné zločince, stejně jako o nacionalisty, o jejich osudu, pokud složí zbraně, by měl rozhodnout soud. Bez ohledu na to, co kdo říká, já vím, jsou různé názory, emoce. Pokud nepřítel složí zbraně, tak o jeho dalším osudu rozhodne soud, pokud je to nacistický zločinec, tak bude čelit tribunálu,“ řekl Pušilin.

Zdůraznil, že nejen velitelé Azova jsou váleční zločinci, ale také ti, kteří plní jejich rozkazy, ti také „nesou ve svých činech a skutcích nacistickou ideologii, zejména ve vztahu k civilnímu obyvatelstvu“.

Zároveň podle hlavy republiky – „azovští“ velitelé stále zůstávají v kobkách závodu.

“V tuto chvíli žádní velitelé na nejvyšší úrovni v zajetí nejsou – zatím nevyšli. Ale to je zatím,“ je si jistý Pušilin.

V samotném Mariupolu se má podle jeho slov zbourat více než 60 % domů a postavit nové.

„Pokud jde o komunikace, situace nebyla tak tristní. Specialisté, kteří nyní provádějí práce na vodárenských zařízeních a další věci, nejsou již tak pesimističtí, jak to bylo, když jsme mohli poprvé volně vstoupit do města,“ uvedl šéf DLR.

https://bit.ly/3sKS9ul

Vůdcům batalionu Azov, kteří padnou do zajetí v Mariupolu, hrozí trest smrti. Alespoň pokud budou souzeni podle zákonů DLR.

DLR neratifikovala Evropskou úmluvu o ochraně lidských práv a základních svobod, která stanoví moratorium na trest smrti. To znamená, že pokud se proces bude konat na území DLR a LLR a potvrdí se zločiny azovských ozbrojenců, budou zastřeleni.

To potvrzují i ​​prohlášení řady ruských osobností, včetně senátora Andreje Klišase, který poznamenal, že všichni neonacisté z Azova by měli být za spáchané zločiny souzeni v Doněcké a Luhanské lidové republice. 

Ozbrojenci páchali zločiny na území DLR, a proto musí být souzeni v souladu se zákony republiky, uvedl poslanec Státní dumy Arťom Turov. 

sdíletj na

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
18. 5. 2022 22:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Žádný spisovatel si nevymyslí tolik zápletek a zvratů děje, jako život sám….

Milan ze Zahrady Čech
18. 5. 2022 22:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta věta, že DLR neratifikovala evr. úmluvu o ochraně bla… bla.. bla… je úžasná. Jak by mohla DLR cokoli de iure ratifikovat, když de iure neexistovala? No, a jak se to teď pánečku hodí. Ale není škoda nábojů? Mašle by jim sekla líp.

Ladislav
19. 5. 2022 06:22

Hlavně žádný ohled a nejtvrdší trest, zastřelit!

Albi
19. 5. 2022 06:52
Odpovědět  Ladislav

Má to jeden háček.
Smrt zastřelením je považována za čestnou smrt – banderovcům žádná čest nepřísluší.

Frank
19. 5. 2022 10:44
Odpovědět  Albi

Přesně. Pro takové vyvrhele jsou jiné tresty.

Frank
19. 5. 2022 07:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Nácky je třeba likvidovat a nemít žádní slitování. Oni ho také neměli a nemají. Brát zmetky do zajetí nemá smysl a je to jen ztráta času a prostředků. Akorát teď jsou ti hrdinové podělaní strachy a zalezlí jako krysy, protože vědí, co je čeká. Ale jsem si jist, že Rusové si už s nimi pořádek udělají.