Krvavá Oděsa 2014

Přemysl Votava
30.4.2019   VašeVěc
Od této události plné hrůzy uplynulo již pět let. V Oděse 2. května 2014 byly upáleny desítky občanů během pokojného májového shromáždění. Staly se cílem nenávisti pravicových extrémistů. Stalo se to v naší Evropě! Vraždy z Oděsy daly připomenout obdobnou tragickou událost, která se stala před 75ti lety ve francouzském městečku Oradour. Jednotky SS tam upálily ve stodolách a v kostele na 642 obyvatel, včetně žen a dětí. Svět na tuto hrůzu dodnes nezapomněl. Neotočil se ale zády, naopak vrahy potrestal.

Ukrajinská revoluce, která měla přinést positivní změny se zvrhla v nenávist. Mnohonárodnostní Ukrajina se stále více zmítala v nepokojích plných emocí, střelby, krve,… V Kyjevě i v jiných městech Ukrajiny leželi na ulicích mrtví, zranění. Místo dialogu se revoluce zvrhla v protiruské tažení, které bylo uměle živené také ze zahraničí.

Ukrajina se téměř přes noc stala středem pozornosti EU a NATO. Přišly velké sliby i naděje. Je známý výrok Madeleine Albrightové: „Kyjevský Majdan je stejný jako náš Listopad ’89.“ Tento výrok byl zcela falešný, měl jen zakrýt ty mrtvé, měl zakrýt tu rodící se nenávist. Také další politici EU, včetně některých našich, jezdili na Ukrajinu, místo chladit horké hlavy přikládali tzv. pod kotel.

A kotel explodoval právě při událostech v Oděse 2. května 2014. EU a NATO místo ohromení a odsouzení, se otočily zády. Nechtěly vidět viníky. Je zcela zřejmé, že tato událost měla svůj počátek ve vyhrocené protiruské atmosféře. V Oděse podobně, jako v dalších městech východní Ukrajiny, kde žije ruská menšina, tam všude probíhala shromáždění občanů, kteří vyjadřovali svůj nesouhlas s výsledky kyjevského Majdanu. Výsledkem střetu v Oděse s pravicovými extrémisty, bylo uvěznění proruských občanů v Domě odborů, budova byla zapálena, desítky lidí bylo upáleny, jiní spáchali sebevraždu skokem z budovy, mnozí byli lynčováni. Nepotrestaný zločin v Oděse otevřel jen další nenávist, Ukrajina se proto dnes zmítá zejména v národnostních problémech. Kyjev ztratil kontrolu nad částí svého státu.

Ukrajinci jsou národem, s kterým máme stejné kořeny. Obdobně jako Srbové, Poláci, Rusové, Chorvati… Miliony pracovitých Ukrajinců odchází zklamaně ze země, statisíce z nich odchází i do České republiky. Z Ukrajiny mizí řada odborníků, ti jistě najdou své uplatnění ve světě. Vedle ČR i další státy EU vyzobávají Ukrajinu. Kde jsou ty sliby a naděje které dávala EU? Je možné na Ukrajině pokročit k normálnosti bez vyšetření událostí v Oděse a potrestání viníků?

ZDROJ: http://www.novarepublika.cz/2019/04/krvava-odesa-2014.html

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
30. 4. 2019 19:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Dyť to říkám, že se mi hrabeš v hlavě:) chtěla jsem o Oděse napsat.
Je to hrozný co se tam stalo, chudáci ti lidé… a všude ticho po pěšině, vždyť to byli jenom Rusové. Kdyby se to stalo anglosasům tak se z toho celý západ podělá. A každý rok by se oplakávali.
Ty obrázky jsou šílený a to jsem na ledacos zvyklá.
Banderovská svoloč už chystá v Oděse pochody s pochodněmi.

Editor
30. 4. 2019 20:33
Odpovědět  josh-xy

Aha:)) tak to jo. To si člověk říká, jak se tohle může stát tady v Evropě. Je to hrozný.
Jo, o tý Venezuele jsem si to už letem světem přečetla. Uvidíme. Asi z tohohle mraku nezaprší. Co to jako má být dopředu oznámený vojenský puč?

Editor
30. 4. 2019 21:10
Odpovědět  josh-xy

Na ulicích, děti, a ve velkém. Ach jo. Když už nic tak vyrukují s dětmi.
Mám jiné informace než Seznam:
Ministr obrany Vladimír Padrino López vyhlásil, že skupina vojáků, kteří podporovali Guaida, byla zlikvidovaná.
Venezuelský ministr obrany vyhlásil, že armáda stojí za prezidentem Madurem, odsuzuje Guaida jako zrádce.
http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=11&p=94489&sid=9414a7ca8f905cc44c3240f309909362#p94489

Editor
30. 4. 2019 21:20
Odpovědět  josh-xy

To teda:(( jen aby tam amíci nenasadili ostřelovače, Majdan jak přes kopírák. No, snad ta armáda zůstane za Madurem, na tom závisí všechno.

Editor
30. 4. 2019 22:12
Odpovědět  josh-xy

Měla jsem ho puštěnýho v kuchyni, když jsem dělala večeři. Jo, i když udělal hodně věcí, který neměl, tak v poslední době je dobrej.
Líbilo se mi jak mluvil.
Ta Tvarůžková, která absolutně neumí artikulovat a je i drobátko pomalejší jenom čuměla a furt tlačila na pilu. Divím se, že na Klause s jeho rozhledem nasadí čété zrovna tuhle.

Editor
30. 4. 2019 22:25
Odpovědět  Janinna

no, když oni třeba někteří rádi kafe s mlíkem 😛

Editor
30. 4. 2019 22:37
Odpovědět  scipio

Než mi zase napíšeš něco o bohatých rodičích,?… prosím vysvětlit, zase ti nerozumím. Jdu se psem, tak snad zatím neodpadneš:))

Editor
30. 4. 2019 22:40
Odpovědět  Janinna

No, tak se říká míšenkám. Světlá káva. Některé pány to rajcuje, třeba se takovému nějakému Zuzanka líbí a je ausgerechnet jejím nadřízeným.

Editor
30. 4. 2019 23:26
Odpovědět  scipio

Chi, chi…Jo tak rajcuje? tak sex a spojitost kafe s mlíkem…. tak to by mi nedošlo. Anebo si ji tam drží kvůli barvě… protože vyváženost.

Editor
30. 4. 2019 23:39
Odpovědět  Janinna

Takhle se politicky korektně říká začouzenejm 🙂 , třeba celá slavná Meghan je bílý kafe. Máš připravený dopravní prostředek? Bacha, mohlo by foukat 😛 , nízko, ať nespadneš a nenatlučeš si koleno. Jinak na Telesur povídají a píšou, že pokus o převrat se nepovedl, když píšou dole lajnu, tak jim docela rozumím, kdyby nemleli tak rychle tak chytnu i částečně mluvený slovo, ale oni děsně drmolí jak šlejfíři. Snad rychlejc než moje vnučka a ta je hotový kulomet.

Editor
30. 4. 2019 22:28
Odpovědět  Janinna

koukal jsem chvíli na Telesur, mluvil tam nějaký generál, za ním stálo hodně oficírů, bylo to v nějakých kasárnách a pán vypadal dost odhodlaně a tak nějak to vyznívalo, že samojmenovaný hoch dostal přes prsty a možná i přes držku! Asi to byl ten pan ministr???