Imigrantka s falešnými doklady nebude vyhoštěna. Trest není nutný, rozhodl plzeňský soudce

06.08.2019 20:51

Nigerijka Ester Agbada v pondělí uspěla u plzeňského krajského soudu. Soud zamítl žádost státní zástupkyně, aby kromě již uloženého podmíněného trestu za padělání a pozměňování veřejné listiny rozhodl i o jejím vyhoštění. Píše o tom server Novinky.cz.

Nigerijka totiž do Evropy připlula před dvěma lety nelegálně na falešné doklady. V Česku se pak živila jako striptýzová tanečnice. Podle předsedy senátu Milana Štejra sice není známa její skutečná identita, trest vyhoštění však nutný není.

Žalobkyně Pavlína Kropáčková oponovala tím, že žena se nesnažila svůj pobyt v Česku zlegalizovat. Domů ji nyní může však ještě poslat cizinecká policie, neboť správní řízení dosud není pravomocně skončené. 

Žena do Česka měla vycestovat proto, že ji v její vlasti znásilňoval strýc. Nebo to alespoň tvrdila. On jí měl slíbit zajištění vzdělání, jenže nic z toho nesplnil. „Naopak, byla jsem jeho sexuální otrokyně. Tak jsem se rozhodla odejít z domova a žít normální život,“ uvedla cizinka, která se dostala do Evropy díky získání pasu s o sedm let starší identitou. Nejprve se dostala do Itálie, pak cestovala vlakem dál. 

„V té době jsem neměla ani tušení, že existuje nějaká Česká republika. Byla to dlouhá cesta, po celou dobu jsem skoro pořád spala. Že jsem v této zemi, jsem zjistila, až když jsem vystoupila z vlaku,“ uvedla mladá žena, která pak žila na ulici a následně pracovala v jednom z plzeňských klubů, kde ji letos v lednu zadrželi policisté.  
https://bit.ly/2yHH1Cb

https://bit.ly/2yHH1Cb

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
6. 8. 2019 22:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Podáš prst… spousta lidí má pohnutý osud, celá Afrika sem může napochodovat s podobným osudem… a co??
Může to být pravda, ale také nemusí, to je druhotné … kde vzala peníze?, jak se živila?… prodávala sebe?… v tom případě údajné sexuální násilí ji nijak netraumatizovalo, nebo?
Porušila zákony této země?.. evidentně ano… v tom případě tady nemá co dělat.

Editor
6. 8. 2019 22:53
Odpovědět  josh-xy

národnost kánoistů??… ta se už dneska tutlá. Už nenapíšou ani křestní jméno, protože by všichni hned byli doma. Stejnak je to jasné…. na barvě nezáleží… jedna šťastná rodina.. určitě flustrovaný, s psychickými problémy,… bla, bla, bla,…