nezařazené

Generál Pavel zaútočil na Zemana a Čínu. Vyzývá děkovat EU a NATO, které podle něj nezištně pomáhají ČR. Twitter zuří

Generál a bývalý předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel se rozhodl upozornit na pomoc NATO a finanční příspěvek EU v dnešním boji Česka s koronavirem. Číně a prezidentovi Milošovi Zemanovi podle něj poděkovali už dost.

„V návalu vděčnosti ČLR, M. Zemanovi, M. Nejedlému a J. Tvrdíkovi za možnost koupit si od původce pandemie chybějící zdravotnické pomůcky, by neměl zaniknout nezištný příspěvek 30 mld z EU nebo podíl NATO na doručení dodávek prostřednictvím systému SALIS (An-124). Soudnost!“ napsal Pavel na Twitteru.

Soudě podle reakce sledujících, má sotva většina z nich stejný postoj. 

„Ale to letadlo nepatří ukrajinské armádě, ani ukrajinské vládě, ale společnosti Antonov Airlines, která si za tu dodávku nechala zaplatit 30.000.000 Kč? Tak proč bychom měli velebit Ukrajinu?“ napsal v komentářích uživatel s přezdívkou @TrochIgor.

„Nezištný příspěvek EU? To je parodický účet? Jde o naše vlastní peníze a peníze cizích daňových poplatníků, kteří mají daleko horší situaci v mnoha oblastech (bezpečnost, migrace, veřejné dluhy, nezaměstnanost, zdravotnictví), a kteří možná ani netuší, kde ČR je. To je amorální,“ reagoval na příspěvek generála předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka.

Někteří uživatelé si povšimli, že když už Pavel začal diskusi, komu by se mělo děkovat, měl by také připomenout Rusko, kde mělo letadlo přestávku.

„Ona je Ukrajina v NATO? A ono mezipřistání v Novosibirsku zařizovala centrála NATO nebo nějaká členská země? Zaznamenal jste, že nám Rusové při mezipřistání žádný materiál nekradli jako členská země Německo členské zemi Maďarsku?“ napsal @mirocerven4.

Ruslan je v Česku

Ukrajinský letoun An-124 Ruslan přistál v sobotu ve 23:30 na letišti v Pardubicích. Na palubě byl zdravotnický materiál na ochranu proti koronaviru, dva miliony respirátorů nižších tříd a také pět milionů roušek. Po něm pak přistálo na letišti Václava Havla letadlo společnosti China Eastern, které vezlo sedm milionů roušek.

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček poděkoval Ukrajině a také Číně za pomoc.

Ministr vnitra Jan Hamáček sdílel na Twitteru foto s ukrajinským velvyslancem Jevhenem Perebyjnisem a poděkoval mu za pomoc při organizaci letu.


https://bit.ly/2UdV0eJ

sdílet na