nezařazenépolitika

Fotoreport: Několik tisíc lidí blokuje koleje do dolu v Hambachu

Šest a půl tisíce lidí se dnes zúčastnilo akčního dne, který byl součástí protestního kempu Ende Gelände v německém Porýní. Jeho cílem bylo zastavit provoz uhelného dolu Hambach, který patří mezi největší sloje v Evropě. Organizátoři hodnotí protest jako úspěšný, účast byla zatím nejvyšší od prvního ročníku protestu v roce 2015. Asi tři stovky lidí brzo ráno pronikly do dolu a na několik hodin obsadily jedno z rypadel. Asi pět tisíc lidí se v devět hodin vydalo na oficiálně nahlášený protestní pochod z kempu u města Düren směrem k asi patnáct kilometrů vzdálenému Hambašskému lesu. Kolem poledne se na poli poblíž vesnice Merzenich tisíce účastníků protestu odchýlily z plánované trasy a přes odpor policie překročily dálnici, kterou policisté chvíli předtím uzavřeli. Kromě pepřových sprejů policisté nasadili dvě vodní děla, kterými pálili vodu smíchanou s chemikálií na běžící demonstranty

Asi třem tisícovkám lidí se podařilo proniknout na koleje, po kterých společnost RWE přepravuje uhlí z dolu do nedalekých elektráren. Později se k nim připojilo několik set lidí, kteří vyrazili z kempu už v sedm hodin ráno a zvolili jinou trasu. Přibližně tisícovce účastníků nahlášeného pochodu se nepodařilo utéct z pole a policisté je drželi na místě až do večerních hodin. Vzhledem k nepřehlednému terénu policisté nedokážou zabránit dalším lidem, aby se připojovali k blokádě. Policisté reflektory svítí na přibližně dvě tisícovky demonstrantů ukládajících se ke spánku, část z nich si užívá koncertu samba bandu. Lidem, kteří chtějí místo opustit, zatím dovolují odejít bez postihu. Podle mluvčí Ende Gelände policie volí tento postup poprvé v historii blokád v Německu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
1. 11. 2018 22:22
Odpovědět  josh-xy

Teda ty jsi dneska "plodný"cool, jsem tu úplně zbytečnámail. Vlastní lidí za sebou nemají armádu sluníkářů, neziskovek, advokátů, řev médií,….. 

Hmm, samá omladina, děti. Neznám pozadí protestu, ale ekologickým "teroristům" také moc nefandím. Jádro Němci zavrhli – pochopitelně, v chalifátu nebudou kádři na obsluhu a také snadný terč. Uhlí je také špatně, takže co? Jenom vrtule?… asi se spoléhají na levný nákup energie z protektorátu.

Editor
1. 11. 2018 22:26

Visitor Rating: 5 Stars

Editor
1. 11. 2018 22:52

je vidět, že své jméno nezapřešcool, antrax – až takhle, jo? Ano, byznys nade vše. Bude to ze stejného soudku jako americký zkapalněný plyn z ruského Jamalu

Proboha na co se to díváš?cheeky

Editor
1. 11. 2018 23:15
Odpovědět  Janinna

Chi, chi, fotr Gatesecool Jééé, starý filmy mám moc ráda. Hlavně kde hrál pan Plachta…. Nebe a dudy… můj oblíbený.

Editor
1. 11. 2018 22:58

Dvě maličkosti, jednak v Německu, podobně jako u nás anglicky psané protesty jasně signalizují, že je akce inscenovaná za peníze z anglicky mluvící oblasti, takže slouží zájmům té oblasti. Zadruhé, řešení je velmi jednoduché, vypnout na pár dní elektřinu pro fabriky, obchodní centra, dopravu a utečence, domácnostem omezit na 1-2 kW/h, při odběru přes 5A odpojit se slovy nemáme, není čím topit, vítr fouká kdy chce a pytlovat to nejde a oni by se lidé s nimi vypořádali ručně a stručně.

Editor
1. 11. 2018 23:23
Odpovědět  scipio

Také se mi líbí ty plakáty pro novináře:) Tu léčbu šokem bych jim kliďánko naordinovala. Jinak u nás je jádro také "žhavé" téma dneška. Mám hrůzu z té angažovanosti američanů a jejich Westinghouse. Zatím to odložili, protože ruská nabídka je jasně nejvýhodnější a nejkvalitnější….. a když vezmeme Nečase, jedna jeho návštěva Putina kvůli jádru a přišla kabelková smršť. 

Editor
2. 11. 2018 08:45
Odpovědět  Janinna

Spíš než obrázek pro novináře je to prezenční listina pro toho, kdo to platí enlightened . Westinghouse podle mě moc nemá šanci, jaderná divize je v rozkladu, spíš to vidím na Korejce, tam jsou taky USA peníze.