Číňané se více než koronaviru děsí možného zákazu pochoutek

Číňané se více než koronaviru děsí možného zákazu pochoutek, ze kterých se koronavirus možná přenáší, jako z pochoutkových hadů z jejich kulinářské lásky netopýrů – koukněte se na video a dobrou chuť.

Některé kultury jsou lepší než jiné.

Objevila se dvě videa zobrazující Číňany, jak si pochutnávají na netopýrech, přičemž experti říkají, že ten koronavirus, co zrovna zachvátil jejich zemi, se na lidi přenesl z takových jejich pochoutek, jako jsou hadi nebo netopýři.

Jeden z klipů ukazuje mladou ženu v restauraci, jak chňapla netopýra hůlkami a okusuje mu křídlo. „Jez jen to maso. Ne tu kůži,“ pokřikuje na ni muž z pozadí. „Měla by sis vychutnat to masíčko, co má na hřbetě.“

Netopýra si máčí ve velké míse s omáčkou uprostřed stolu. Prostě vychutnávka.

Další video ukazuje pečeného netopýra, jehož tvář vypadá, že se šklebí, máčeného v míse s bujónem.

„Copak by se Číňané mohli po takových kulinářských zážitcích vzdát vychutnávek divoké havěti?“
ptá se blogger, který to video vystavil.

Další video ukazuje čínského labužníka vychutnávajícího si požírání krysátek, která jsou ještě živá. Ale než je schramstne, tak si je utopí v omáčce. Požiteček.

Číňané nejenže konzumují netopýry, ale cení si i pojídání netopýřího trusu, neboť znají jeho lékařské účinky, pomocí nichž dovedou léčit malárii, kapavku a oční choroby.

Nicméně netopýří polévka je známa jako zvláště populární pokrm ve Wuhanu, kde epidemie koronaviru propukla, a vědci říkají, že ten virus má určité rysy shodné s viry nalezenými u netopýrů.

Podle China Science Bulletin se nový virus mohl na lidi přenést z netopýrů.

To by mohlo posloužit jako připomínka toho, že ačkoliv v současnosti pokroková média ve snaze zabránit nám v konzumaci tradičních masných výrobků protlačují požírání havěti počínaje červy až po cvrčky, tak občas leccos z toho může být nesmírně nebezpečné.

Jak např. zdůrazňuje video níže, tak dominantní argument při prosazování tohoto pokroku spočívá v kulturním relativismu; v tvrzení, že jelikož lidé z jiných kultur to považují za normální, tak bychom se měli kulturně obohatit a přijmout ty pochoutky také.

Řada Číňanů považuje také za pochoutku pojídání psů. Rovněž jedí slepičí hlavy a moc se vyžívají v požírání netopýrů a netopýřího trusu, což by mohlo hrozit rizikem infekce.

Některé kultury jsou lepší než jiné.

Paul Joseph Watson
PrisonPlanet.com
January 23, 2020
https://bit.ly/38Arsfr
https://bit.ly/2uvoFpi

sdílet na