nezařazené

Alexandr Dugin: Politická magie a obraz Vítězství

Alexandr Dugin

„Magické úvahy o porážce Ruska“, o kterých začal přímo mluvit Západ, je jiný název pro vojensko-politickou propagandu s přesným a zcela vhodným odkazem na antropologii. Propaganda je magie války. Zaklínání reality je naprosto efektivní: mág vysloví formuli, která přiměje publikum věřit v tu či onu realitu. Publikum věří. A… začíná žít a chovat se tak, jako by tato realita oznámená mágem byla jediná. A krok za krokem, skrze konvergenci malých činů, se realita vlastně přibližuje k označovanému. Lidé vytvářejí realitu takovou, jak ji popsal mág (ideologický pracovník, komisař, expert, komentátor, novinář, šaman,…). Tak funguje každá ideologie.

Víra v komunismus a jeho magická neodbytná publicita pomohla vybudovat, sice ne samotný komunismus, ale určitě obrovský a mocný socialistický stát – Rudou říši.

Magie liberalismu dala západní demokracii trhy a kapitalismu globální charakter.

Klaunsko-nacistická magie Zelenského umožňuje vyhubit celý ukrajinský národ, který mizí před našima očima spolu se státem, unesen magickou ideou „zabít Moskala a všechno se podaří“. To je magická formule a k hrůze funguje – Rusy zabíjí, pomoc ze Západu donedávna probíhala hladce, ale rychlé mizení Ukrajinců i země samotné propaganda zamlčuje.

Politická magie vůbec neruší realismus. Je zcela racionální a pragmatická. Tak prostě žije každá společnost, poháněná tím, co Georges Sorel nazval ideové síly.

A nyní Západ odvolává magickou formuli o „nevyhnutelné porážce Ruska“. To je důležité. Ale neznamená to, že se najednou rozhodli opustit magii (propagandu) a přiznali si pro ně nepříjemnou pravdu, že věci nevedou k tomu co chtěli, ale k něčemu úplně jinému, ale jenom mění styl a priority jejich globálního magického divadla.

Neměli bychom se z toho příliš radovat. My sami potřebujeme plnohodnotnou vysokou magii našeho Vítězství.

Musíme vyvinout ještě větší úsilí, abychom si představili ruskou budoucnost. Vítězství, než bude dosaženo, je třeba si představit. Musí být popsáno v duchu a poté převedeno do vůle. A k tomu potřebujeme obrazy, slova, vzorce, formule, strhující emocionální toky duševní síly.

To vůbec není v rozporu s chladným, racionálním plánováním. Ale žijeme především obrazy, ne pojmy.  Podceňovat struktury představivosti je v některých případech prostě trestné. 

S obrazem války, jejími hieroglyfy a znaky by se mělo pracovat co nejpečlivěji.

https://1url.cz/RudfA

sdíletj na

35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
6. 12. 2023 00:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Podvody KoZa neberou konců, např. Energetická krize vyvolá hyperinflaci, cíl Londýna a spol. dále
CO2 je “fosilní plynné hnojivo” pro vegetaci, všichni vidíme, jak nás velká část pokoutných taky vědců podvádí dlouhé roky a saje peníze z rozpočtů za své podvodné bádání k falešné ideologii o klima změně, ++ šíření strachu o zatopení kontinentů,…..další majstrštyk KoZa ke covid19! Nakonec chce KOZA zahladit vše velkou válkou zase vedenou nacisty jako II.WW,….i s naší podporou…!!!

Doufáme všichni, že se současná denacifikace dotáhne do konce, a nebude se za 80 let zase další válka opakovat, planeta Země uživí i 10 miliard lidí, …….!!!

Frank1
6. 12. 2023 11:07
Odpovědět  ijn

Abyste mohli neco zakazovat jako fosilni zdroje (nedat Rusku vydelat), musite vytvorit problem. Ten problem je klimaticka krize, vyvolana spalinami fosilnich energii. Ta je ovsem lzi, posvecenou koupenymi ‘vedci’. Ty nezavisle vedce a tech 1500 klimatologu, kteri protestuji proti klimaticke lzi nepusti do medii. O jejich protestu nic nevite. Jejich cenzura je zakladnim predpokladem pro sireni klamu a lzi.

Helena
6. 12. 2023 11:18
Odpovědět  Frank1

B I N G O !!! Mluvíte mi vždycky z duše.

ModrýKlokan
6. 12. 2023 15:42
Odpovědět  Helena

Mě též. Kdyby se tento Duginův článek vyučoval ve školách, máme skvělou zemi.

Dnes jsou ti šamani a kazatelé v masméééédyjích. Papouškují zaklínadla svých pánů v cizině. Dokud nedostaneme pod kontrolu ty pseudonovinářské zločince a nebudou tvrdě trestáni, nic se nezmění. Zlo bude vládnout dál.

svetříček
6. 12. 2023 08:08
Ohodnotit příspěvek :
     

skrze konvergenci malých činů = salámovou metodou. Ta tady leží běží od “naší” prozápadní revoluce, rozpuštění Československa byl jedním jeho plátkem. Vše je účelové, ti kteří mají vládu za blby jsou, ehm, ještě většímy. I kdyby se “probudila” význačná část obyvatel (nepočítám blanické a z pod Sitna) tak se bude jen mluvit. Tak mluvme a čekejme na zázrak, máme na to celý život. Čekejme na “spravedlivé” volby. Zázraky se nedějí, ačkoli Henry Poole is here má něco dosebe.

Markýza
6. 12. 2023 09:06
Odpovědět  svetříček

Na to máte jedinou rozumnou protimetodu – vlastní salámovou metodu. Buď se sdruží s jinýmy, podobnýmy, nebo vyhyne. To je evoluce……jak hezky pravil pan profesor, podceňovat struktury představivosti se nevyplácí.

ModrýKlokan
6. 12. 2023 15:45
Odpovědět  svetříček

Nepanikař. Jak píše Dugin. Záleží na každém jednotlivém člověku i malých činech.

Nejjednodušší je použít vlastní zbraně těch liberálních gaunerů proti nim.

Vladimír
6. 12. 2023 08:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Propaganda je silná zbraň. Co Poláků teď zemřelo jako dobrovolníci na frontě nenávidějící Rusko, i když už od 2. světové války žili Polsko a Rusko v míru, a tudíž Poláci neměli žádný důvod proti Rusům bojovat. Když ještě připočtu, co Polákům dělali za války banderovci, je jejich boj za Ukrajinu nepochopitelný. Nicméně propaganda funguje, jak je vidět… Ještě, že na poslední chvíli se cosi polámalo.

sergej
6. 12. 2023 09:06
Odpovědět  Vladimír

Nevadí, máne petříčka teda transformovanýho lipánka -škrlovou, gogoti. 🙂

ModrýKlokan
6. 12. 2023 15:51
Odpovědět  sergej

@ Sergej

Ty jo fakt… a já koho mi ten napuchlej vořežprut připomíná… Barbora Adam Škrlová… Haharry Blembákovič Lipánek je její nedonošenej brácha. Voni teda byli trojčata, ještě s Petříčkem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
EvaK
6. 12. 2023 16:35
Odpovědět  Vladimír

Dnes tam bojují dobrovolníci nedobrovolně. Kdo chce postup v polské armádě, musí na Ukrajinu. Tohle je sice výborná věc pro vojáka pokud ve zdraví přežije a pro polskou armádu také, mají vycvičené velitele, ale pro nás to je katastrofa. Kolikrát nás napadlo Rusko a kolikrát Polsko?
Poláci mají stále územní požadavky.

Gales
6. 12. 2023 10:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Z Ajronetu. – Plánem je rozmlátit Ukrajinu doslova a do písmene na s*ačky ve stejném stylu, jako byla rozmlácena Evropa po II. sv. válce, a potom po válce spustit obrovskou a masivní obnovu Ukrajiny na bázi nového Marshallova plánu, kdy peníze poskytne největší lichvář na světě, tedy Mezinárodní měnový fond (IMF), což není nikdo jiný než dealer nosatého FEDu tisknoucího dolary.

Ten plán má za úkol nastartovat nový růst ekonomik západních zemí, zabránit tím inflaci a díky tomu, že obnova rozmlácené Ukrajiny bude hrazena v dolarovém zúčtování, dojde k posílení mezinárodní úlohy dolaru, která je nyní oslabována skupinou BRICS po celém světě. Přesně proto se konala ta bizarní schůzka v Luganu. A právě proto nesmí Ukrajina vyhrát, protože není dovoleno, to by úplně zkazilo plán FEDu a IMF na obnovu rozmlácené Ukrajiny naproti úvěrům od IMF.

Obnova Ukrajiny bude vlastně obnovou ekonomik západních zemí. K obnově se ale připojí zjevně i Čína a Rusko

Přesně proto řvali a dosud řvou někteří politici v EU a v USA, že válka musí pokračovat na Ukrajině, protože upřímně řečeno, Ukrajina není rozmlácena dost, a na s*ačky ani omylem. Existují sice obrovské škody na linii doteku, na frontové čáře,

Gales
6. 12. 2023 10:48
Odpovědět  Gales

Jenomže. Co když se celá Ukrajina,na základě referenda,připojí k Rusku,Rusko její dluhy neuzná a západu zbudou jen oči pro pláč.To bude nářku a skřípění zubů.

Markýza
7. 12. 2023 13:42
Odpovědět  Gales

A to je pěkný plán. Mně by se nejvíc líbilo, jak by kvílel Blackrock, který už má dobrou půlku Ukrajiny koupenou. Navíc by to byla jediná cesta – v případě nějaké autonomie – jak by se Ukrajina naučila spravovat vlastní území.

Autor
7. 12. 2023 00:14
Odpovědět  Gales

Plány jsou tu od toho, aby se pokazily. Kdo věří, že západ bude obnovovat Ukrajinu, je vůl. Jak jinak to říct? Vždyť by ani nedokázali obnovit nic pořádného ani u sebe, kdyby nebyl po II. sv. válce SSSR, a oni nepotřebovali uklidnit lidi u sebe. Ale už od druhé poloviny šedesátých let min. století najížděli to, co se děje dnes.
Co se obnovilo třeba u nás? Po tom “hrozném” socíku? Nic. Všechno se rušilo a ruší, v podstatě je to neustálá degradace ekonomiky. Jaké nové podniky, významné a produktivní se za těch 34 let postavily? Sklady a montovny, které navíc stejně kočují ze státu do státu …
Jediné, co na Ukrajině udělají, možná i něco postaví, ALE NECHJÍ si to pořádně zaplatit. Každý – nebo skoro každý – se ohání Marshallovým plánem. Ale ten má jednu chybičku – je to JEN PŮJČKA, KTERÁ SE MUSÍ SPLATIT!
A k čemu obnovovat na Ukrajině průmysl, pokud to bude dělat Západ? Ten sám se snaží vší výroby zbavit! A to za každou cenu! Když jste majitel domu nebo pronajímatel něčeho k bydlení, tak se vám vyplatí pronajímat to chudým, protože TI musí také někde bydlet a vy si svoje snáze vymůžete. Bohatí budou i tak bydlet především ve svém.
Tak vypadá obnova po kapitalisticku.

Frank1
6. 12. 2023 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Vynikajici popis zatmeni mozku na KoZa usilovnou prolhanou propagandou.
Ano, i Rusove musi vedet co chteji za vitezstvi a co s tim udelaji. Jejich vyjednavaci a stavitele podminek musi byt rusti vlastenci, zadni zradcove. Musi chladne a bez nenavisti uvazovat a vyzadovat to, co povede k lepsimu a spravedlivejsimu svetu.
To zapad nikdy neumel. Po prvni svetove valce nalozil Nemecku takove reparace, ze tyto vedly k pozdejsi 2. svetove.

Pavel z Moravy
6. 12. 2023 11:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Dugin je prostě pan někdo. Jednoduše a skvěle řečeno.

ModrýKlokan
6. 12. 2023 12:25
Ohodnotit příspěvek :
     

R.I.P. Darja Dugina

unor 2022
6. 12. 2023 13:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Jeden by rekl, ze Rusko muze politickou magiii obejit obloukem. Pokud mu opravdu zalezi na vlastnim narodu staci kdyz mu poskytne moznost dostatecneho vzdelani a rozhledu.
Zapad ten zajem nema a tak se musi uchylovat k magii a lzi.

ladik
6. 12. 2023 14:49
Odpovědět  unor 2022

Dialektický a historický materialismus je věda. A ta se může na nějakou magii vyssrat.

JoFa
6. 12. 2023 14:58
Ohodnotit příspěvek :
     

.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuzana
6. 12. 2023 15:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Q) The Storm Rider: Zprávy ze dne 6.12.2023

https://aktax.cz/q-the-storm-rider-zpravy-ze-dne-6-12-2023/

Gales
6. 12. 2023 16:29
Odpovědět  zuzana

No,já nevím.Jen aby ty Bílé klobouky nebyla nějaká chiméra.Něco jako Blaničtí rytíři.Lidi budou spoléhat na to že je zachrání a zloduši budou vesele krást bez zábran.

Gales
6. 12. 2023 18:49
Odpovědět  EvaK

Poslechl jsem půlku a druhou doposlouchám zítra.

zuzana
6. 12. 2023 16:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Slovenští politici označují Pandemickou smlouvu WHO za „globalistickou“ snahu o oslabení národů

https://aktax.cz/slovensti-politici-oznacuji-pandemickou-smlouvu-who-za-globalistickou-snahu-o-oslabeni-narodu/

Putinovec
6. 12. 2023 16:52
Ohodnotit příspěvek :
     

To , co Rusko i ostatní země v dalším kroku potřebují , je ideologie , o kterou se bude možné opírat . Ideologie , která umožní milionům a možná i miliardám lidí , budovat svůj nový svět , podle svých představ a potřeb .. A to jak v myšlenkách , tak v objektivním světě .
Bez ideologie , nebude potřebná shoda a cíl .

Markýza
6. 12. 2023 17:46
Odpovědět  Putinovec

Putinovče, nemohl byste tomu říkat třeba mentální pole? Nebo společný cíl – ať jsem lidovější? Ta ideologie má strašnou pachuť i když samozřejmě máte pravdu.

Markýza
6. 12. 2023 17:50
Odpovědět  Markýza

Anebo teda struktury představivosti – ty se strašně líbí mně. Když už jsme na tom článku. 😀

Putinovec
7. 12. 2023 09:47
Odpovědět  Markýza

Ať už se sejde jakékoliv množství lidí , tak se nakonec dokáží shodnout na sedmi bodech toho , co vyžadují , toho , co stát pro obyvatele musí zajišťovat a do čeho nesmí zasahovat .
Nemá smysl bát se slova ideologie . Ideologie je podřízena Koncepci a jako taková musí Koncepci sloužit . Takže Koncepce , postavená na základu toho , že každý člověk má právo na plné uspokojení svých potřeb ve smyslu , že je každému umožněno rozvíjet svůj jedinečný , geneticky mu daný potenciál tvořivosti , pro pokračující evoluci celého lidstva , generuje systém , podporující tento vývoj .
Když jsem chodil do školy , tak Nám učitelka češtiny říkala , že každý člověk na světě má právo žít jako Člověk . A v takovém světě , i když bude ležet zlato volně na zemi , tak už ho nikdo nebude sbírat . Tehdy jsem to plně nechápal , dnes už ano .
Odstraňme bídu , strach , vnucený pocit malosti , nechme lidem ochutnat pocit toho , že jejich činnost je smysluplná , že každý má svým umem co nabídnout .

Bety
7. 12. 2023 14:04
Odpovědět  Putinovec

Moc dobré. Také si myslím, že bez ideologie to nejde, protože dává lidem nějaký společný rámec, cíl kam je možné směřovat. Nestačí jen vědět co nechceme.

JoFa
6. 12. 2023 18:59
Odpovědět  Putinovec

Ideologie je dobrá, ak ju pochopí a prijme veľké spektrum ľudí a to bude v rozdelenj spoločnosti veĺký problém, preto si myslím, že ani socializmus a ani kapitalizmus nie sú ďalšou možnosťou. Podľa mňa spločnosť už konečne musí byť postavená pre ľudí, tzn. musí riešenie vyhovovať obom brehom rozdelenej spoločnosti a ten Blahynkov projekt by mohol byť vyćhodiskom, treba to len doladiť a presadiť. Neexistuje systém dnes, ale kedysi existoval a Slovania sa ním riadili a to bolo kolektívne myslenie a rozhodovanie v kruhu -treba sa k tomu len zase vrátiť. https://synergeticum.info/svet-podla-tibiho/
Opakovať staré systémy je nezmyslom a treba hľadať nové, spoločnosť treba učiť a nie gumovať a potom bude mať aj kto rozhodovať-ľudia-národ. Takže obsadiť média, vykročiť k ľuďom a učiť ich, oboznamovať s novým riešením a hlavne odpovedať im na otázky. Ak už človek myslí a má zdravé otázky, tak mu treba dať aj zdravé odpovede, doviesť ho k súvislostiam. Takto treba začať v médiách a v školstve, som presvedčený, že sa to pohne k lepšiemu.

JoFa
6. 12. 2023 19:23
Odpovědět  JoFa

Oprava: Opakovať staré systémy v zmysle /nefunkčné-neprinášajúce efekt a spokojnosť pre ľudí/ .

zuzana
6. 12. 2023 17:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Putinova návštěva Saúdské Arábie, kde jednal o omezení OPEC+ a válce v Gaze, poukazuje na selhání USA při izolaci Ruska

https://aktax.cz/putinova-navsteva-saudske-arabie-kde-jednal-o-omezeni-opec-a-valce-v-gaze-poukazuje-na-selhani-usa-pri-izolaci-ruska/

Jura S
6. 12. 2023 18:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Ostatně si myslím, že dnešní noc ZHEBNE nějaký kokainový feťák….. jen to chce trošku toho štěstíčka, aby to byl ten “pravej”… 🙂