Krize UKRAJINA

Soud v DLR odsoudil k smrti žoldáky z Británie a Maroka. VIDEO

Nejvyšší soud DLR odsoudil žoldáky Aslina, Pinnera a Brahima k smrti.

Nejvyšší soud Doněcké lidové republiky (DLR) odsoudil žoldáky Seana Pinnera, Aidena Aslina a Sádúna Brahima, kteří bojovali na straně ozbrojených sil Ukrajiny, k trestu smrti. 

“Pinner Sean, Aslin Aiden, Brahim Sádún shledáni vinnými… Byl jim uložen výjimečný trest v podobě trestu smrti za všechny zločiny,” oznámil soudce rozhodnutí.

Odsouzení mají právo do měsíce se proti rozsudku odvolat prostřednictvím odvolacího senátu.

Britové a Maročané se již dříve přiznali k činům směřujícím k násilnému převzetí moci. Tento článek v případě přitěžujících okolností nebo v době války stanoví trest smrti s konfiskací majetku.

Během vyšetřování bylo zjištěno, že žoldáci se účastnili ozbrojené agrese kyjevského režimu, aby za odměnu násilně převzali moc v republice. Britové Sean Pinner a Andrew Hill a také občan Marockého království Sádún Brahim vypovídali. V důsledku toho bylo prokázáno jejich zapojení do řady trestných činů.

Skutečnost, že ve vztahu k zahraničním žoldákům může být jako trest uplatněn trest smrti, byla již dříve oznámena generální prokuraturou DLR.

Tento týden šéf britského ministerstva spravedlnosti Dominic Raab řekl, že Londýn podá stížnosti, pokud budou britští žoldáci v DLR odsouzeni k smrti. 

Podle legislativy DLR se trest smrti vykonává zastřelením.

Zahraniční žoldáci odsouzení k smrti, kteří byli zajati ruskou armádou během speciální operace na Ukrajině, mají měsíc na to, aby svůj rozsudek napadli a požádali o milost.

Pokud šéf DLR Denis Pušilin žoldákům udělí milost, mohou trest smrti (v Doněcké lidové republice je to zastřelení) nahradit doživotím nebo 25 lety vězení.

Jelikož žoldáci spolu s ukrajinskými neonacisty zabili nejen ruské vojáky, ale i obyvatele Donbasu, budou se soudit v Doněcku a Luhansku. 

Moskva dala jasně najevo, že nebude žádná shovívavost vůči lidem, kteří jdou na Ukrajinu zabíjet Rusy za peníze. Buď budou odstraněni, nebo zajati a poté postaveni před soud.

Britská ministryně zahraničí Trussová označila verdikt nad britskými žoldáky v DLR za nelegitimní. 

“Jsou to váleční zajatci. Toto je fiktivní rozhodnutí,” protestovala na Twitteru.

Britská ministryně zahraničí Liz Trussová odsoudila rozsudek smrti nad dvěma britskými žoldáky v DLR. Ministryně zveřejnila příspěvek plný rozhořčení na sociální síti Twitter.

Mluvíme o britském Aidenu Aslinovi a Seanu Pinnerovi. Oba se účastnili bojů na straně ukrajinských ozbrojenců na Donbasu. Žoldáci se přiznali a byli odsouzeni k smrti popravčí četou.

Jsou to váleční zajatci. Toto je fiktivní rozhodnutí, které nemá absolutně žádnou legitimitu,

– napsala na Twitteru Trussová.

Pro Pokec přeložila Janinna.


https://bit.ly/3ts7WP0
https://bit.ly/3NFBlxj

sdíletj na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ladislav
9. 6. 2022 19:35

Dostali co si zasloužili. Kulka je ještě dobrá. Měli by být oběšeni jako zločinci.

Janaz
9. 6. 2022 19:45

Výtrusnica si pletie vojakov regulérnej armády s nájomnými žoldákmi. Čo sa ale dá čakať od toho “výkvetu inteligencie”, ktorý obsadil posty v britskej vláde, že?

Frank
9. 6. 2022 20:36

Dalo se to čekat. Na hrubý pytel hrubá záplata.

vlasta
9. 6. 2022 21:32

Doma je palilo bydlo !

Milan ze Zahrady Čech
10. 6. 2022 00:12

Kam na ty jména choděj? Lejnová, Trusová... ho-vno kam se koukneš. Ho-vna, překvápko! Gosudar si nedělal prču! A navic má váš názor a ječení u pr-dele. Kdy vám to dojde?!

Helena
10. 6. 2022 07:45

Co na Ukr. dělal Maročan? Muslim? Téměř ještě dítě? Co tam mají co pohledávat Angličani? Jsou to žoldáci-tedy válčí za peníze, je to jejich práce. A kdo jim ty peníze vyplácí? USA? Anglie? Či snad Maroko? Vypadá to, že na Ukr. válčí půl světa proti Rusům.

Gales
10. 6. 2022 10:06

Habet.

PENNYS
10. 6. 2022 16:56

Blinken se ohrazuje ženevskou dohodou ,kvuli žoldákum kteří dostali trest smrti!!!???? A co Jugoslavie.sirie afgfanistán Blinken??
Rusko má pravdu:Protokolu I z 8. června 1977 k Ženevským konvencím. Je k dispozici na webových stránkách OSN a Červeného kříže. V článku 47 je definice žoldáka. Ještě lépe, přečtěte si text všech 4 Ženevských konvencí a 3 protokolů k nim. Pak pochopíte právní rozdíl mezi vojákem a žoldákem.

pajabel
11. 6. 2022 08:58

Což o to,ale až takto dopadnou naši žoldáci!Pro ně mám jen jednu radu obrátit se na ty,kteří je k účasti ve válce a zabíjení Rusů a Ukrajinců vyzývali! Všichni naši politici co schválili posílání zbraní a žoldáků na Ukrajinu by měli sedět na lavici obžalovaných v Mariopolu a zodpovídat se za zločiny proti lidu východní Ukrajiny a míru!!!