blogKrize UKRAJINA

Ve Spojených státech se počítaly příjmy Ruska z exportu ropy a plynu

Cena ropy: Sankce zvýšily příjmy Ruska z ropy a plynu na rekordních 1,8 bilionu rublů i navzdory západním sankcím uvaleným ve snaze poškodit ruskou ekonomiku, napsal analytik Robert Rapier v článku pro americký portál Oil Price .

Autor publikace citoval experta Německého institutu pro mezinárodní vztahy a bezpečnost Janise Klugeho , podle kterého příjmy peněz v eurasijské zemi z prodeje energetických zdrojů vzrostly o polovinu.„Příjmy z ruské ropy a plynu dosáhly v dubnu dalšího rekordu: 1,8 bilionu rublů za jeden měsíc namísto 1,2 bilionu v březnu. O čtyři měsíce později obdržel federální rozpočet polovinu plánovaných příjmů z dodávek ropy a plynu v roce 2022 (9,5 bilionu rublů),“ cituje analytik Oil Price.

Jak poznamenal Rapier, varoval, že restriktivní opatření Západu mohou hrát do karet i Moskvě. Již dříve předpověděl, že Rusko udělá dobře, pokud bude moci pokračovat v prodeji energie zemím, které odmítají podpořit sankce.▼ číst pokračování novinek ▼„Je nemožné úplně odstranit ruskou ropu z trhu, aniž bychom umožnili růst cen až na 200 dolarů za barel. S rostoucími cenami se navíc zvyšuje atraktivita ruské ropy. Například právě Čína a Indie mají obrovskou motivaci k nákupu se slevou,“ vysvětlil analytik.

Západní země se potýkaly s ekonomickými problémy – rostoucími cenami energií a prudkým nárůstem inflace – kvůli uvalení sankcí proti Rusku po zahájení vojenské speciální operace na Ukrajině. Opatření se dotkla především finančního sektoru a nabídky high-tech produktů, v Evropě ale začali hlasitěji volat po snížení závislosti na ruských energetických zdrojích a řada značek oznámila odchod ze země. Kreml nazval tyto akce ekonomickou válkou, ale zaznamenal připravenost k takovému vývoji událostí.

MOSKVA 27. května – RIA Novosti. Příjmy z vývozu ropy a plynu z Ruska znovu vzrostly navzdory západním sankcím uvaleným ve snaze poškodit ruskou ekonomiku, napsal analytik Robert Rapier v článku pro americký portál Oil Price.Autor publikace citoval experta Německého institutu pro mezinárodní vztahy a bezpečnost Janise Klugeho , podle kterého příjmy peněz v eurasijské zemi z prodeje energetických zdrojů vzrostly o polovinu.

“Ruské příjmy z ropy a zemního plynu dosáhly v dubnu dalšího rekordu: 1,8 bilionu rublů za jeden měsíc namísto 1,2 bilionu v březnu. O čtyři měsíce později obdržel federální rozpočet polovinu plánovaného příjmu z dodávek ropy a plynu v roce 2022 (9, 5 bilionu rublů),“ cituje analytik ceny ropy.Jak poznamenal Rapier, varoval, že restriktivní opatření Západu by mohla hrát do karet i Moskvě . Již dříve předpověděl, že Rusko udělá dobře, pokud bude moci pokračovat v prodeji energie zemím, které odmítají podpořit sankce.

Oil rocker - RIA Novosti, 1920, 22.05.2022

22. května, 19:06 Polský premiér vyzývá Norsko, aby se podělilo o příjmy z ropy“Je nemožné úplně odstranit ruskou ropu z trhu, aniž bychom umožnili růst cen až na 200 dolarů za barel. Navíc s rostoucími cenami roste atraktivita ruské ropy. Například právě teď mají Čína a Indie obrovskou motivaci koupit se slevou,“ vysvětlil analytik.Západní země čelily ekonomickým problémům – rostoucím cenám energií a prudkému nárůstu inflace – kvůli uvalení sankcí proti Rusku po zahájení vojenské speciální operace na Ukrajině . Opatření se dotkla především finančního sektoru a nabídky high-tech produktů, v Evropě ale začali hlasitěji volat po snížení závislosti na ruských energetických zdrojích a řada značek oznámila odchod ze země. Kreml nazval tyto akce ekonomickou válkou, ale zaznamenal připravenost k takovému vývoji událostí.

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
27. 5. 2022 19:36

Chtělo by to zkrátka povstání s defenesrací, jinak světlo na konci tunelu, který vede rovnou do řiti – což jak známo je tmavá ďoura, tak kde by se tam taky vzalo – nevidím. Ať o tom špekuluju jak špekuluju, cestu politického řešení “po dobrým”, v rámci naší parlamentní “demokracie”, které bych bych dal rozhodně přednost, nenacházím. Opravdu ne. Je to jako v “Pokladu na Stříbrném jezeře” (nebo to byl Vinetou?), jak tam stojí ti náčové a pak vrazí oštěp do země a jednostejně se shodnou na tom že: Boj! BOJ! BOJ!
Takže tak.