blogpolitika

Debatovat se Slováky? Ano, ale až budou mluvit jako my

Debatovat se Slováky? Ano, ale až budou mluvit jako my

Jinak se s nimi nemáme o čem bavit. Protože jen my, Češi, a potažmo s námi i česká vláda a potažmo s naší vládou i téměř celý západní svět víme, jak se svět točí, jen my víme, kde je právo a spravedlnost, co je správné a nesprávné, či kde je mravnost a kde vládne nemravnost. Máme zkrátka na tohle rozlišování patent a do nepříčetnosti nás uvádí, když se najde někdo, kdo o těchto našich pravdách vysloví třeba i jen zrnko pochybností, či nedej Bůh, dovolí si dokonce vyslovit před námi pravdy opačné.

Pak nám pochopitelně zrudne líc, rysy v tvářích strnou, v koutcích úst nám to zacuká, a už se z nás valí otázka, jak se tohle mohlo stát? Jak se přihodilo, že se na Slovensku, které tak dlouho kráčelo stejným krokem s námi, našel politik, ba co víc, našla řada politiků, kteří postřehli, že tahle česká vláda už není tou, co bývala vláda předcházející. Že s touhle se už ve všem shodnout nelze – a hlavně se s ní nelze shodnout v otázce, zda je v těchto rozhodujících okamžicích naší epochy třeba podporovat mír nebo válku.

A když konečně bylo tohle vyjasněno a už zbrusu nová slovenská vláda na svazích svých hraničních hor spatřila přízraky rozhořívajících se vater války, rozhodla se svěřit se se svou naléhavou starostí vládě české. Což se z české strany jako málo přípustný projev nedostatečné důvěry v neomylnost západního světa dalo ještě ustát, ale pohár české trpělivosti s Ficovými Slováky přetekl minulou sobotu, kdy si slovenský ministr zahraničí Blanár dovolil setkat se a dokonce i jednat u jednoho stolu v Turecku se svým ruským protějškem Lavrovem.

Což už bylo pro Fialovu do NATA a do EU zblázněnou vládu trošku moc, a tak se v úterních médiích objevilo toto její úřední oznámení:

„Česko-slovenské mezivládní konzultace se v příštích týdnech či měsících neuskuteční, český kabinet to nepovažuje za vhodné. Na tiskové konferenci to po jednání vlády oznámil premiér Petr Fiala (ODS)…Česko a Slovensko se v zahraniční politice liší zejména v postoji k válce na Ukrajině. Zatímco Česká republika napadenou zemi podporuje i vojensky, Slovensko poskytovat materiál z armádních zásob nehodlá“.

Ve stejný den se k odložení předmětné mezivládní konzultace vyjádřila i ČT, když si moderátorka Kroužková pozvala do studia šéfredaktora slovenského Denniku N Kostolného, zpravodaje ČT na Slovensku Šilhana a ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka, který nejen tím, co řekl, ale též svými energickými gesty dával najevo, že to byl on a nikdo jiný, kdo dokázal přesvědčit celou českou vládu, aby jako jeden muž hlasovala pro přerušení konzultací s nedostatečně prozápadní slovenskou vládou Ficovou, a tím ji po zásluze a co nejbolestněji potrestala.

Padla otázka, zda vůbec, či na jak dlouhou dobu ministr s přerušením kozultací se slovenskou vládou počítá, jež poprvé vnesla do ministrovy tváře cosi, co by se s dobrou vůlí dalo nazvat zábleskem laskavosti.

Jistě, zněla zhruba ministrova odpověď. Náš postoj se změní současně se změnou

současné slovenské politiky.

Kolik přívětivosti a vůle k dobru se v těch slovech skrývá.

Lubomír Man

sdílet na

78 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
7. 3. 2024 19:54
Ohodnotit příspěvek :
     

🙂 Hvijezdný. No nevím jakou rovinu intelektu musí.
https://www.facebook.com/roman.tomovcik1/videos/309062892186307/?locale=cs_CZ

sergej
7. 3. 2024 20:03
Odpovědět  sergej

Tak vypadá to že by živí mohli závidět mrtvým.

Pavel z Moravy
8. 3. 2024 10:47
Odpovědět  sergej

Vždyť jsme kolonie a škůdci dostali manuál co s námi má být. Politici, ouřadové všeho druhu, policajti, vojáci a soudci mají svoje jisté a plebs ať drží tla.mu, myslí si tato elita. Chtěl demokracii, má ji mít. ” Totalita ” za socíku mu totiž smrděla. Tak teď mu ta svoboda musí vonět i kdyby ji do té občanské společnosti měli narvat, třeba i fajzrem. Tož zdař Bůh. A nekňučet, národ chtěl, národ má. Postavit se k tomu jako chlapi.

Gales
8. 3. 2024 10:58
Odpovědět  Pavel z Moravy

To máme za trest že jsme nevolili komunisty.

Slovan
8. 3. 2024 12:07
Odpovědět  Gales

ONI by si to stejně upravili dle potřeb.

zdendulka
7. 3. 2024 20:12
Odpovědět  sergej

Pokud ona se toho nebojí, ať nám to ukáže a bude vymalováno 🙂

Slovan
7. 3. 2024 19:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale jó pane autore, samozřejmě naši předci, ale dnes by se tam demonstativně hodilo KOMUNISTI nám zanechali zemi plnou průmyslu a rozvoje. Proto jsme likvidováni i za pomoci vlastních kolaborantů za mrský šekelíky. Chce se mi zvracet.

7. 3. 2024 21:42
Odpovědět  Slovan

Z bandersvěta:
Českého zpravodaje zasáhla složitá situace ukrajinských ozbrojených sil po ztrátě Avdiivky

Ukrajinská armáda se po ztrátě kontroly nad Avdiivkou ocitla ve složité situaci, řekl Jan Novák, zpravodaj českého listu Seznam Zprávy, který se vrátil ze služební cesty do frontových oblastí … “Dalším problémem je nedostatek lidí,” řekl Novák … Poznamenal, že na východě Ukrajiny také panuje nespokojenost s kyjevským režimem. Ukrajinci jsou pobouřeni rozporem mezi tím, co slyší od politiků, a tím, co vidí na vlastní oči, vysvětlil Novak…

Moc ho to asi nezasáhlo, když jsem na neznamu nic nenašel.

Genofond Ukrajiny je ve válečné peci: odborníci odhadují, že tři miliony žen se mohou připojit k rezervám ozbrojených sil Ukrajiny

Ženy mohou doplnit mobilizační rezervu Ukrajiny na pozadí potíží s náborem ozbrojených sil země, k tomu je nutné zorganizovat…

PR návštěvy jsou zrušeny – Moskva stáhla bezpečnostní záruky Zelenskému

Raketový úder na vojenské cíle, ke kterému došlo během pobytu prezidenta Vladimira Zelenského a řeckého premiéra Kyriakose Mitsotakise v Oděse, můžou naznačovat, že Moskva již nebude garantovat bezpečnost nejvyššího vedení Ukrajiny…

7. 3. 2024 21:44

A je po vejeletech. A u nás o tom nikde nic.
https://alternatio.org/events/all?start=20

7. 3. 2024 22:11

A ještě tohle, když už jsem v tom. To je srovnání co? Není divu, že z nás má naše vláda pr-del.

Tady českej “protest”:
https://www.youtube.com/watch?v=X3Z6cZjQjvM
Tak to fialovej ohnihrb z toho sichr rozklepal.

A tady v akci pšonci:

https://www.youtube.com/watch?v=tolQLLCHWmU

Obojí z dneška. Je to drsný a chce to kuráž, vid. Ale ruku na srdce – zbývá snad ještě nějaká jiná cesta, než bud – anebo?

Slovan
8. 3. 2024 08:36

To je sice hezké alespoň je co točit, ale kdo pláče, no policajti to nejsou, takže strkačka a karavana jede dál. Naši demošku je radno nekomentovat, Pak jsem včera zahlédl ty poláky, natěšenej že byla bitka, no a až na pár strkaček a následných odvodů, pepřák. A já se těšil že už se perou.

ModrýKlokan
8. 3. 2024 14:42

Naopak, naše poblytická jelita i západní úhlavní přátelé o to více musí jezdit na Ukradinu podporovat svého kokainového dýlera. Až do první linie. V zákopech jim toho Putina vyženou z hlavy.

Ladislav 💤
8. 3. 2024 05:05
Odpovědět  Slovan

Rozkaz od cia zní: rozhádat Slovanské národy!
Jak jednoduché, že?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
8. 3. 2024 12:19
Odpovědět  Ladislav 💤

Tak samozřejmě a jde jim to přes prachy a majetky velice dobře. Už tenkrát ten Bizmark přece řekl, jedině je poštvat proti sobě. A zmíním jen problém Čechů s cikánama a ONI vědí znají naši reakci na soužití s nimi a státní nespravedlnost v posuzování problémů mezi cikány a Čechy. Tu samou taktiku teď používají proti nám s ukrajinci. Nás drbou a ukáčkám seeroou horem dolem. Jáká je reakce Čechů víme. Jak snadné že!! No a místo vyházet politiky, spíláme ukrajincům. A voto tu jde.

ModrýKlokan
8. 3. 2024 14:40
Odpovědět  Slovan

Bliju solidárně se Slovanem.

ZMann
8. 3. 2024 17:14
Odpovědět  Slovan

Přesně tak to je , všechno co se tady děje bylo naplánováno před slavnou sametovou revolucí, my jsme pro ten západní póvl jenom odpad který jim slouží. Tato banda co je u moci musí poslouchat svoje páníčky jinak končí.

Slovan
9. 3. 2024 08:08
Odpovědět  ZMann

Jsem rád že to vidíme stejně.

Helena
7. 3. 2024 19:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Jaká to analogie: ukradinci a Rusové desetiletí žili v jednom státě, mluví stejným jazykem, mají promíchané rodiny. Češi a Slováci desetiletí žili v jednom státě, mluví téměř stejným jazykem, mají promíchané rodiny. Všichni Slované, býv. vých. blok. Přímo se nabízí, že je to práce am. a britských tajných služeb-jak se jim podařilo zažehnout krvavou ukr.válku. Potlačili historii a protlačili hysterii proti vlastním příbuzným-Rusům. Jak do toho zapadá 21. 12., kterým se nepodařilo zažehnout právě tu protiruskou masovou hysterii, tak teď k rusko-ukr. scénáři dali noty Fialovi na scénář
česko-slovenský. Jak by se v takové hysterii dali pěkně posílat čecháčkové a slováčkové do ukrmasomlýna, nebo ten mlýnek na maso protáhnout až do Aše.

Slovan
7. 3. 2024 19:56
Odpovědět  Helena

Platí te mi pivo. 😊😊🌹🙋‍♀️

zdendulka
7. 3. 2024 20:16
Odpovědět  Helena

Helenko, je ten člověk tak blbej nebo tak zlej ? Anebo jak říkal pan Werich: “Blbce se nemusíš bát, Je to jenom blbec. Nebezpečněj je pilnej blbec” a tenhle bohužel pilnej je a není zdaleka sám……….

Helena
7. 3. 2024 20:26
Odpovědět  zdendulka

Blbej jistojistě není!! Je to prostě v něm, stejně jako všichni kolem něj-Rakušan,Bek,Petr Pavel,Stanjura,Válek..- všichni bezcharakterní hajzlové byli pečlivě vybráni usa a brity. Proto do toho také zamíchali bývalé kované škodicí komouše/Pavel, Rychetský/, ono zase takových swiní, podrazáků a hajzlů na světě tolik není. Takže zas tak na výběr neměli.

All
7. 3. 2024 21:54
Odpovědět  zdendulka

Já jim říkám ,,Zpozdilci ve vývoji”.Jsou to všichni kariéristé,příkladem je Fiala a Petr Pavel. Zpozdilci,kteří život ničí a řeší problémy válkou. Válčí jen zpozdilci ve vývoji. Fiala s pětkou je ještě horší,protože olízává zadnice vetřelcům,cizím zpozdilcům,kteří už války vedou.Už nepatří k lidem,odlidštili se.

katango
9. 3. 2024 10:32
Odpovědět  All

Kdepak. Zpoždění nevylučuje další vývoj.

Joe Arp
9. 3. 2024 10:50
Odpovědět  katango

Kdepak, je to “vývoj” jedním směrem, jako když auťák ADHDLGBT si ho honí a pak ho honí i spolužákům. Nulový vývoj, to mi jako odbornice jistě potvrdíte, nebo secmorsec!

Markýza
7. 3. 2024 19:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Řekla bych, že vláda právě ztratila pěkných pár bodíků. Teda, jestli ještě nějaké měla, zas tak podrobně to neštuduju.

Janek
7. 3. 2024 20:03
Odpovědět  Markýza

vzhledem k tomu, že je v ČR populaci více než 50% blbců, tak to má tato samozvaná ukradinská vláda v příštích volbách zase v kapse a vrchní signalista je zase na koni jako Sv. Václav od Koruny.

Markýza
7. 3. 2024 20:10
Odpovědět  Janek

Inu to víte: nemám ani tolik inteligence, ani tolik vzdělání, ba ani tolik drzosti, abych prohlásila 50% národa za blbce. Jakéhokoli – natož národa vlastního. Čili to nechávám plně na vás.

7. 3. 2024 20:56
Odpovědět  Markýza

Markýzo, dotaz úplně mimo. Když si chci něco vygůglit přes Googla, tak na mě hází bobek a nefachá, tak musím přes Seznam. Trucuje Google jenom mě, nebo to blbne aj vám?

Markýza
8. 3. 2024 09:22

Mně netrucuje, ale zase dělá blbýho. Ale to už dlouho a nejen mně. Dřív vám na nějaký dotaz vylezlo tisíce odkazů, teď to hajzl selektuje, jen nevím podle čeho. Dokonce: máte konkrétní stránku, kterou jste ulovil bůhvíkde – tak tu vám zobrazí, ale zřejmě nerad, protože když zadáte dotaz na dané téma, tak vám tuhle konkrétní stránku zatají.
Tak jsem si ulevila.

8. 3. 2024 09:59
Odpovědět  Markýza

Dík. Dneska se už srovnal a mluví se mnou. Ale hodím si pro sichr ještě do zálohy Operu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
8. 3. 2024 14:46

O instalaci Opery taky uvažuju. Zatím samý dobrý reference.

ModrýKlokan
8. 3. 2024 14:46
Odpovědět  Markýza

Markýzo u mě úplně to samý. Gůgl se nezakecá, šrouby utahuje poctivě … asi mu to myslí politicky :-D))))

Markýza
8. 3. 2024 17:15
Odpovědět  ModrýKlokan

Žejo, sviňák?

Woodu
8. 3. 2024 04:34
Odpovědět  Markýza

No pokud 3200000 volů volilo makaka na hrad, tak to o něčem vypovídá.

Markýza
8. 3. 2024 09:24
Odpovědět  Woodu

No Vúdú….jak bych vám to řekla: spousta z těch lidí byla dejme tomu naivní, spousta tomu věřila…..když totiž neuděláte s něčím vlastní zkušenost, jako byste to pořádně nevěděl.
Zkrátka, nezlobte se na nás, my živočichové děláme chyby. Tak nám to odpusťte, Bože.

ModrýKlokan
8. 3. 2024 14:51
Odpovědět  Markýza

Tvůj názor Markýzo chápu, ale tady už přece končí sranda. To už neplatí, že když něčemu nerozumím, tak se do toho nepletu? Jako nějaká “víra” a “naivita” dospělých svéprávných lidí má omluvit jejich blbost? To by nesměli svou ovčí mentalitou ničit životy ostatním.

Je to neomluvitelné. Každý kdo chtěl, už před volbama mohl jednoduše zjistit, co je Guma Pávek Rozvědčík 107 za svini. Volili ho ze strachu, zaskomplexovanosti a z totální lenosti. Pro mě neakceptovatelné.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
8. 3. 2024 17:15
Odpovědět  ModrýKlokan

Klokane, pozor. Začínáte mluvit jako Olinka Somrová……..

Boomer
8. 3. 2024 18:19
Odpovědět  Markýza

.. ó, jak by bylo krásné, kdyby lidi mluvili jen sami za sebe. Tisíc lidí tisíc chutí má…

Markýza
8. 3. 2024 18:20
Odpovědět  Boomer

Nojo, jenže k tomu ještě daleko.

ModrýKlokan
8. 3. 2024 18:34
Odpovědět  Boomer

Podivná reakce Boo… myslíš, že jsem mluvčí Olgy Sommerové? Nebo ona moje mluvčí? Veřejné výroky by mohly splňovat aspoň základní nároky na logickou konzistenci… v příspěvku o dvou větách. V elaborátu o iks odstavcích se kiksy dají pochopit, ale tohle?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
8. 3. 2024 19:35
Odpovědět  ModrýKlokan

.. být si jist motivací statisíců jednotlivců v jedné konkrétní věci je pro mě neakceptovatelné, Klokánku…

ModrýKlokan
10. 3. 2024 20:02
Odpovědět  Boomer

Hmm, aspoň vím, koho jsi volil…

ModrýKlokan
8. 3. 2024 18:30
Odpovědět  Markýza

Fakt? To je asi pochvala :-D))))

Markýza
8. 3. 2024 18:31
Odpovědět  ModrýKlokan

To byla dobře míněná výstraha 🙂

ModrýKlokan
8. 3. 2024 18:40
Odpovědět  Markýza

Asi tuším Markýzo Andělů :-D)))) Že vona je Olinka jinak festovní feministka? Lidé jsou holt různé. V rámci dočasného spojenectví na věčné časy je nepřítel mého nepřítele mým přítelem…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
8. 3. 2024 19:39
Odpovědět  ModrýKlokan

Že je festovní feministka by mi tak nevadilo, filmařka je skvělá. Vadí mi, že se jí zatemnilo a plácá nesmysle o tom, kdo by měl mít volební právo a kdo neměl.

Boomer
8. 3. 2024 20:33
Odpovědět  Markýza

..tož dle mého v posledních deseti letech natočila vesměs jen propagační sr*čky na objednávku/granty. A podle toho vypadají i její veřejná vystoupení.
Jako raketa, které už došlo palivo a postupně se jí zmocňuje gravitace, ze smělé křivky strmý pád…

Markýza
9. 3. 2024 09:49
Odpovědět  Boomer

Vlastně ani nevím, co natočila v posledních letech a myslím si, že je to jedno – někdo napíše jedinou knihu a ta mu zajistí nesmrtelnost. Množstvím bych to nepodmiňovala – kdysi točila fakt zajímavé věci a to jí nehodlám odpárat. Je to jako s Hřebejkem – od kovidu se vyhýbám jakýmkoliv jeho veřejným prohlášením, protože jsou prostě fanatická a hloupá.
Na některé jeho filmy to ovšem nemá vliv – teda na funkci 😀
Nicméně když už na to přijde řeč, zase nebudu tvrdit, že mají pravdu jen proto, že točili parádní věci, že jsou chytří a vzdělaní a jánevímco – prostě když mi to připadá blbé, tak mi to připadá blbé. Takže asi tak.

Boomer
9. 3. 2024 17:09
Odpovědět  Markýza

..ano, dle mého bývala dobrá , lepší než většina našich dokumentaristů, bývala, dokud sdělovala myšlenky prostřednictvím svých dokumentů, bez tzv. společenské objednávky. Prostou lidskou řečí už jí to tak nešlo. Filmové dílo si může každý vyložit trochu odlišně, ale lidská sdělení by měla být podle Matouše 5:37…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
9. 3. 2024 19:25
Odpovědět  Boomer

Proto důsledně odlišuju autora a jeho dílo, protože při troše šťouravosti by pak člověk nemohl koukat na nic a poslouchat taky ne.

Boomer
9. 3. 2024 19:49
Odpovědět  Markýza

..já kvůli tomu od umělců obecně nečekám nic nad rámec jejich umění a pokud se toho přece jen dopouštějí, abstrahuji od emocí, které by to mohlo vyvolávat. Říkám tomu “bratislavský tunel”.. jedním koncem dovnitř a druhým ven.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
9. 3. 2024 19:18
Odpovědět  Woodu

jo

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janek
8. 3. 2024 19:13
Odpovědět  Markýza

Zemanův veletoč: Polovina národa jsou hlupáci, brojil proti referendu před 24 lety. Teď změnil názor
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/mezi-poslanci-je-mene-dementu-nez-mezi-obcany-brojil-zeman-p/r~36e40d34e78911e5a8d7002590604f2e/

Markýza
7. 3. 2024 20:08
Odpovědět  Markýza

Abych se dovzdělala, tak jsem našla – podzim 23. A tam měla chůďátko rachitické 15% “spíše důvěry”. “Rozhodně důvěřuji” pouhá 2%. O která s nejvyšší pravděpodobností právě přišla……….
Tady. https://1url.cz/cu95f
Jenže oni zas prohlásí ta čísla za nesprávná, nebo nespolehlivá, nebo tak.
Jo, když strkáte hlavu do písku, vystrčíte zadek. A kde je vystrčíno, tam je dovolíno.

7. 3. 2024 20:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Teda, když jsem viděl ty zemědělce,uklízet ten hnůj co tam jeden hrdina vyklopil, tak bych brečel nad tím 😀
Taková hanba! Nechat jednoho zaknout? A policajti zůstali zdraví? Taková hanba! Ještě to po sobě uklidit? No pro ostudu, pán asi dostal slíbené větší dotace,že to šel uklízet.
Až to budou myslet opravdu vážně, tak se k nim národ přidá…dokud se nechají vláčet nastrčenýma štětkama a budou se chovat,jako ustrašení pudlíci…je zbytečné tam jezdit,.

zdendulka
7. 3. 2024 20:17
Odpovědět  Veny232

ze kdy jsou ty záběry… víte někdo ?

ModrýKlokan
8. 3. 2024 14:54
Odpovědět  Veny232

Nebuď Veny tak striktní. Aspoň jeden s gulama se našel. Průzkum bojem. Uklidil to, protože nechce dělat posmrtně hrdinu ostatním zbabělcům. Chápu ho.

zdendulka
7. 3. 2024 20:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Nekompetentnost této vlády a její snaha rozšlapat Česko napadrť je děsivá…. proboha, lidi… nedejme se ….

sizok
7. 3. 2024 20:51
Odpovědět  zdendulka

Obávám se jednoho. Že fiala rozeštve i naše národy.

Markýza
7. 3. 2024 20:56
Odpovědět  sizok

Jestli je spíš neto – neseštve. Jak jsem psala výše, na podzim vládě zcela důvěřovala 2% občanů. Slovy dvě procenta. A tímhle tomu fakt nepřidali.

sizok
7. 3. 2024 21:29
Odpovědět  Markýza

Ovládají média. Budou slyšet všude. A hlavně hlasitě.
Jejich agresivita bude s postupujícími Rusy stoupat.

Markýza
8. 3. 2024 09:26
Odpovědět  sizok

Ano. Ale to jsme už zažili a zjistili jsme, že ani všudypřítomná a všechno překřikující média nezmůžou zdaleka všechno. Jako voda, jako voda. Udělejte hráz, najde si cestu jinudy.

sizok
9. 3. 2024 16:34
Odpovědět  Markýza

Viz dnešní seznam. 3x Slovensko, 1xOrbán. Z 8 zpráv.
Masírování začalo. Hnus.

ModrýKlokan
8. 3. 2024 14:56
Odpovědět  sizok

Sizoku nepanikař. To se tomu retardovanýmu učiteli dějepisu a občanské výchovy nemůže podařit. Všichni chápou o co jde. Jelitám teče do bot a mají křeče.

Autor
7. 3. 2024 21:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to dopadá, když se k moci dostanou prodejní lidé s dušičkou maloměšťáka.
Když se dívám dnes zpět, tak zřetelně vidím, jak Gorbačov byl celou svou podstatou, svým chováním (a jeho žena mu vydatně pomáhala) právě maloměšťáček. Proto to “tajemství”, že právě maloměšťáčkové ho milovali a milují.
A to v zemi, kde napsal Gogol Oblomova, kde o měšťáčkovi psali takoví jako Dostojevský, Tolstoj, Puškin … no, konec konců my máme zase Jaroslava Haška. Vždy mne zarazilo a zaráží, že Švejka může mít rád někdo, kdo je celou svou podstatou právě Haškem vysmívaný maloměšťáček. Musím si to přečíst znova. Jeho povídky se nečtou zdaleka tak jako Švejk a dnes se domnívám, že když Hašek se obával, že Švejk v konečné podobě nebude pochopen jak zamýšlel, že měl právě na mysli maloměšťáčka.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Woodu
8. 3. 2024 04:37
Odpovědět  Peter 008

Dušička maloměšťáka? Myšlení debila.

ModrýKlokan
8. 3. 2024 15:03
Odpovědět  Peter 008

@ Peter

Souhlas. Dělat hloupýho je poslední obranná bašta inteligentního člověka drcenýho mašinérií.

Švejk nebyl blbej, ani maloměšťák. Někdy to zkresluje do “protirole” obsazený skvělý herec Rudolf Hrušínský ve filmovém přepisu Haškových románů. Vznikly skvělý komedie, ale humanistický a protiválečný další vrstvy románů, tím byly posunutý trochu jinam.

Dnes to spousta lidí nevnímá a plive na Švejka. Moje zkušenost s maloměšťákama.

K bezcennýmu jelitu Gorbačovovi jen dodám, že to byl hlavně sulcoidní primitivní podpantoflák. Nula a filcka.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
7. 3. 2024 21:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Základem existence života jsou informace.Hned po informacích je to spolupráce.Dvě základní podmínky pro život. Jejich protikladem je lhaní,neschopnost komunikace a válka. Fiala s pětikoalicí zastupuje tu druhou stranu existence,která život ničí,z pohledu existence života naprostý idiot bez základních znalostí. Lidé z pohodlnosti dovolují těmto idiotům vládnout a zase nato doplatí.Je nutné tohoto idiota bez znalostí odstranit a očistit náš prostor od lhaní,nejen jeho,je jich více.

Kelly
7. 3. 2024 21:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Vzpomínáte si, jak si Fiala před posledními volbami polepil Prahu plakáty, abychom se prý nemuseli stydět za svého předsedu vlády? Dnes je Fiala nejméně populárním předsedou vlády na svatě, ale že by se styděl, ani náhodou, je to pejzáč nosatý a plní zadání z USA a takový se přece nestydí za nic.

Tom
7. 3. 2024 22:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala je věřící člověk, aspoň to teda o sobě tvrdí. No a já se ptám, jak může věřící člověk horovat za dodávky zbraní, které budou bezpochyby zabíjet. A od Fica, kterého toto nekonečné zabíjení děsí a válčení už podporovat nechce, se s odsudky teatrálně distancovat. Fialo, co myslíš, kdo z vás dvou se zachoval jako Křesťan?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pipa
7. 3. 2024 23:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Tenhle žlutomodrofiáovej dobytek za tu zradu naší země musí být snad jednou pohnán k zodpovědnosti !

katango
9. 3. 2024 10:35
Odpovědět  Pipa

Předtím by měl ale žlutomodrozfialovět i vnějšně. Hojící se hematomy plus čerstvé hematomy.

Pravdomluvny
9. 3. 2024 10:48
Odpovědět  katango

Naopak, NIKDY nehojící se Staphylococcus aureus😉

Woodu
8. 3. 2024 04:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Na té úvodní fotogalerii je neskutečně ohavný xicht.

Pravdomluvny
9. 3. 2024 10:49
Odpovědět  Woodu

A já myslel, že je to amianál…..

Horňák
8. 3. 2024 06:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Někde blb, tam nebezpečno.

Pravdomluvny
8. 3. 2024 06:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty zkurvysynu z Nutelly,ty špatně dopadneš….☠️

PENNYS
8. 3. 2024 07:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Debatovat se Slováky? Ano, ale až budou mluvit jako my????? TAK PÁNOVÉ TO JE NÁZOR NÁZOR DEMENTA S 10. TITULI!!!!! ale až budou mluvit jako my????? slováci mluví slovensky-fiJALENKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
premiér Fico v reakcii na snahy Fialovej vlády zlikvidovať dobré vzťahy medzi Českom a Slovenskom kvôli kyjevskej nacistickej vláde a svojim zbraňovým kšeftom