video

Válka mezi Izraelem a Hamásem: aktuální informace a těžké otázky

Ve zkratce…

Izraelská novinářka Efrat Fenigsonová informuje o aktuální situaci v zemi a konfliktu mezi Hamásem a Izraelem. Říká: „Tohle mi připadá jako plánovaný útok na všech frontách… je tu spousta zvláštností”. Více ve videu.

Originál videa publikován ZDE: 7. října 2023

O autorce videa Efrat Fenigsonové: „Jsem marketingový expert a bývalá CMO (Chief Marketing Officer) globálních společností, která se stala novinářkou, když se prázdnota po mainstreamových médiích a jejich lžích stala příliš velkou. Snažím se odhalovat skrytou pravdu z Izraele a informovat o ní svět a přibližovat neinformovaným Izraelcům skrytou realitu světa. Jsem také aktivistka, podcaster, moderátorka Twitter Spaces a píšu pro Bereshit – jedny z mála novin v Izraeli bez cenzury. Jsem svobodná matka třináctiletého úžasného chlapce.“ (Zdroj)

Přepis videa:

riginál videa publikován ZDE: 7. října 2023

O autorce videa Efrat Fenigsonové: „Jsem marketingový expert a bývalá CMO (Chief Marketing Officer) globálních společností, která se stala novinářkou, když se prázdnota po mainstreamových médiích a jejich lžích stala příliš velkou. Snažím se odhalovat skrytou pravdu z Izraele a informovat o ní svět a přibližovat neinformovaným Izraelcům skrytou realitu světa. Jsem také aktivistka, podcaster, moderátorka Twitter Spaces a píšu pro Bereshit – jedny z mála novin v Izraeli bez cenzury. Jsem svobodná matka třináctiletého úžasného chlapce.“ (Zdroj)

října 2023. Jmenuji se Efrat Fenigsonová a jsem zde, abych se podělila o aktuální informace z války mezi Izraelem a Hamásem, která začala dnes ráno. Budu sdílet některé klíčové detaily a obavy, které vycházejí převážně z hlasů izraelských občanů z terénu a z oficiálních prohlášení. Tento den je pro mě a pro nás v Izraeli velmi těžký.

A těžký je i pro obyvatele Palestiny, zejména teď, když Izrael začíná útoky opětovat. Tato válka a každá válka je strašná věc pro všechny zúčastněné, kromě těch, kteří na ní zbohatnou- Dnes ráno kolem šesté hodiny ranní, kolem východu slunce stovky teroristů Hamásu, nejméně 300, prolomily hraniční plot na několika místech zcela bez překážek, což vedlo k teroristickým útokům a únosům v izraelských městech nebo vesnicích.

Teroristé pronikli do značného počtu suchozemských stanovišť a také do námořního infiltračního bodu v Sikkimu. V současné době Izrael aktivně bojuje na 22 stanovištích. To je z prohlášení IDF, oficiálního prohlášení. Útoky si již vyžádaly přes 100 obětí a více než 100 únosů izraelských občanů. V jedné vesnici bylo zajato 50 Izraelců, což vedlo k tomu, že lidé jsou zavření v krytech po dlouhou dobu osmi až devíti hodin bez možnosti záchrany.

Mimochodem, 100 únosů není oficiální číslo, ale to, co jsme slyšeli od lidí na místě. Myslím, že oficiální čísla hovoří o 30 nebo 40 lidech, ale my víme, že jich je více. Na některých místech teroristé vypalovali vesnici a lidé nevěděli, jestli mají opustit úkryt a vzdát se, nebo zůstat a modlit se, aby je oheň nezasáhl.

Mnoho mladých lidí, kteří byli na velké venkovní oslavě poblíž pásma Gazy, tak tamnější vesnice byly napadeny. Někteří utekli, někteří byli zraněni a někteří se stále pohřešují. Podle všeho izraelské obranné síly, které měly být kolem Gazy, byly z bezpečnostních důvodů rozmístěny kolem Západního břehu Jordánu, aby pásmo Gazy zůstalo neobsazené vojskem.

https://otevrisvoumysl.cz/give/novy-hezci-formular?giveDonationFormInIframe=1

Říká se, že asi 60 až 80 % této oblasti zůstalo bez sil IDF, které tam měly být. Vojáci jsou od dnešního rána nabíráni do záloh, ale z hloupých důvodů, například kvůli absenci veřejné dopravy, čekají hodiny, než se dostanou na základny.

Zajímavý bod… mainstreamová média zřejmě přiznávají, že mluvčí IDF jim zakazuje říkat úplnou pravdu o tom, co se děje, čímž zdůrazňuje nedostatek transparentnosti. A to izraelským občanům. Ani nemluvím o zámoří, mluvím o tom, že občanům Izraele tady. Zprávy, které přicházely z mainstreamových médií, byly zcela nedostatečné a lidé se začali spoléhat hlavně na zprávy od sebe navzájem, od lidí na místě.

Teprve teď je šest hodin večer izraelského času, nebo už je vlastně sedm. Po 12 hodinách od začátku události jsme obdrželi první oficiální prohlášení mluvčího IDF a článek s tímto prohlášením zařadím do poznámek. Před rokem proběhla v Gaze vojenská operace, která se na podobné události připravovala. A průběžně probíhají výcviky pro tyto druhy scénářů. Každopádně to ve mně vyvolává vážné otázky ohledně izraelských zpravodajských služeb. Co se stalo?

Před dvěma lety došlo k úspěšnému rozmístění podzemních bariér se senzory, které měly upozornit právě na tyto druhy teroristických průniků. Izrael má jednu z nejvyspělejších a nejmodernějších armád. Jak to, že na narušení hranic a plotu byla nulová reakce, to nechápu. Osobně jsem před 25 lety sloužila v IDF u zpravodajských sil.

Podle mého názoru není možné, aby Izrael nevěděl o tom, co se chystá. Kočka pohybující se podél plotu spustí všechny síly. Tak tohle? Co se stalo s nejsilnější armádou světa? Jak to, že hraniční přechody byly dokořán? Tady je něco hodně špatně. Něco je velmi podivné. Tento řetězec událostí je velmi neobvyklý a pro izraelský obranný systém není typický.

Vzhledem k nedávným normalizačním snahám Izraele a Palestiny vedeným Saúdskou Arábií si kladu otázku, zda dohoda o výměně vězňů není něco, o čem by Izrael mohl vážně uvažovat pouze v případě, že by došlo k takové šokující události. Je možné, že pouze s izraelskými rukojmími lze ospravedlnit propuštění nebezpečných vězňů z izraelských věznic? Nevím.

Mainstreamová média informovala, že zástupce vůdce Hamásu Salah al-Arouri navrhuje využít izraelské vězně jako páku při vyjednávání. Takže možná. Poznámka k situaci v Izraeli v posledních několika letech, kterou chci uvést, souvisí s tím, a ti, kdo mě sledují, vědí, že v Izraeli panuje všeobecný pocit nejistoty.

Panuje tam politická a sociální nestabilita a nepokoje. Veřejné prostředky jsou zneužívány na agendy, jako je COVID, klima, reforma soudnictví, zrušení hotovosti a mnoho dalších. Současná vláda je podle mého názoru vysoce zkorumpovaná, přičemž ta předchozí nebyla o nic lepší. Nezáleží mi na tom mít populární názor.

Záleží mi na tom, abych odhalovala zlé síly, ať už jsou kdekoli a kdokoli. Takže mi tento překvapivý útok připadá jako plánovaná operace na všech frontách. Je to selhání při ochraně izraelského lidu, možná největší selhání od Jomkipurské války přesně před 50 lety, ne-li větší. Mimochodem, je to náhoda, že je to přesně před 50 lety, téměř na den, kdy proběhla Jomkipurská válka? 6. října 1973.

Kdybych byla konspirační teoretik, řekla bych, že mi to připadá jako dílo hlubokého státu. Připadá mi to, jako by lid Izraele a lid Palestiny byli znovu prodáni vyšším mocnostem. Je to stále velmi, velmi těžké pochopit. Přeji vám hezký večer.

Překlad: David Formánek: https://otevrisvoumysl.cz/

sdíletj na

54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jmm
8. 10. 2023 19:21

“nábožko”?

ijn
9. 10. 2023 08:17
Odpovědět  jmm

když se nedaří spustit III.WW v Evropě RFxUkrajina,….tak si ji nosatí rozpoutají doma,…!!!

Gales
9. 10. 2023 19:03
Odpovědět  ijn

Chujský to vyřešil ……..Útok na Izrael osnovali Putin a ajatolláhové – Alexander Tomský

Gales
9. 10. 2023 09:46
Odpovědět  jmm

Výborně, tak uSSraelci už nejsou okupanty, ale napadenými. O tohleto šlo? Jenže podraz od “Blbiho & uSSa” stejně židům dojde (možná už jim dochází zbytečnost obětin), přeskočím už nezajímavé Ukrouše nepřímo vyzbrojující Alláhovce- RU vyhrálo a Čína si oddechla, Tchaiwan počká (sic!), tím ale uSSamanský bordel zatím neskončil v Iráku, Lybii, Jemenu (tam řádí přátelští Saúdi), Sýrii- jen je divné, dostávájí nakopáno do prdelí snad všude, kam rypáky strčejí a oni bez skrupulí začnou demokradizovat jinde. Dejme tomu, že v rámci plánované odplaty uSSraelci zmydlí palestinské Alláhovce a zaberou ke Golanským výšinám (nebo se jich Egypt potichu zřekl a nemínil využít situace?) niterný zbytek Palestiny co dosud zbyl a co “nežidní” přežilo, pošlou třeba do EU za Mrkalovou či Rakušanským; budiž, alláhovci tvrdí, že dle Mohamedova učení se všechno děje z Alláhovy vůle a někteří se těší na jeho odměnu v podobě dalšího pohlaví-věčných panen “hurisek”, snad jich má sdostatek- v zemích křesťanských ateistů se nerodí.
Ale Írán má také alláhovce, nevím jak s počtem Hurisek, ale výzbroj nelze podcenit a s výrazně odlišným naturelem sotva uSSraelce uvítají stylem “host do domu, Bůh do domu”

Gales
9. 10. 2023 09:49
Odpovědět  Gales

pokud je uSSa floutci přimějí ke střetu, také mohou počítat i se Syřany, na jejichž území si uSSraelci chodí jako na vlastní; Íránci budou připraveni a Žida na Záhořovu loži si vychutnají, i possranného. NATO-Osmani budou spíše lavírovat, či spíše moc opatrní, ztratili by více- možná i genocidně zabraná území. Takto cesta asi nepovede, Izro-Merkavy (není už jedna v RU na zkoumání ?) ani Železná kupole je nezachrání, angláni budou jen intrikovat s uSSamany a to bude asi vše, dlouhou válku Blbin uSSraelský neustojí, na partyzánskou nemají.
Zřejmě jde o možnostně jeden z posledních uSSamanských podrazů dát najevo svou nadřazenost ami.kabalo.židů- a může být opravdu poslední, i pro kumpánské servility typu Winsdór, Fijály či hnojných EU Léjno & Co.
RU a Čína pindousky zřejmě unavily natolik, že jen izroše Blbiho vyhecovaly k provokaci alláhovců se zbytečnou smrtí a utrpením na obou stranách; izroše Blbiho vidět na Záhořově loži se může stát realitou, zradil životy svých….. – Příspěvek z ajronetu.

orinoko
8. 10. 2023 19:25

Že by klasika? Nebezpečnější, než být nepritelem USA, je být jejich partnerem… Henry KISSinger

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Veny232
8. 10. 2023 19:38

“těžké otázky”Žádné neexistují..jedná se poze o Izraelskou Genocidu…
Hamás a Mosad je jedna organizace…
Když Žid potřebuje uzemí…dodá Hamásu rakety…
Ovce pak jácají a tleskají…jak Žid páchá genocidu Palestinců a krade další jejich uzemí…
ooo Jak jednoduché to s ovcema ten Žid má…
Nedokážou totiž pochopit…že bez Žida se do té oplocené rezervace bez přístupu k moři a pitné vodě…nedostane ani jedna kulka…
Reklama na Iron dome jak sviň…ten se pak prodává sám…když v každé raketě Hamásu je navigační zařízení pro antiraketu Žida…
Zabije se pár civilů…aby se udržel strach v ulicích a výdaje na zbraně pro Chazary…
Ale nic důležitého to nikdy netrefí…!
ANI JEDEN PAPALÁŠ NEZAŘVE.
A svět bude tleskat jak teď Žid povraždí tisíce Palestinců…a ukradne jim další uzemí.
Kam se hrabou Američané s dvojčaty…Židovy stačí na stejnou komedii desetinové škody a oběti.
Aby jim to Ovce sežrali…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
8. 10. 2023 19:54
Odpovědět  Veny232

Jak “Američané s dvojčaty”? To byla Izraelská operace od A do Z…!

Veny232
8. 10. 2023 19:59
Odpovědět  P.A.Semi

😀 Přesně…ona je to jedna země jedno vedení…zbytečné to rozlišovat. Životy pro ně nic neznamenají…a to žádné…kromě jejich.
Té Kabaly v pozadí se to nedotkne i kdyby půlka Palestiny a půlka Izraele zařvala…
V Klidu si zatím vytunelují poklady pod chrámovou horou…když je pozornost upřená jinam…
Jinak by to nešlo.A oni tu archu moooooc chtějí…a Šalamounův prsten by se jim také hodil…ve válce s Rusem.
Uplně jim vidím až do žaludku…ty jejich válčičky na odvedení pozornosti už mne nemohou ošálit.

orinoko
8. 10. 2023 20:21
Odpovědět  Veny232
ZMann
8. 10. 2023 21:17
Odpovědět  Veny232

V roce 2012 geneticky potomek Belzebuba, Henry Kissinger, prozradil ze “do 10 let Izrael skonci”. Proto ta valka na Ukrajine, vyhaneni a zabijeni nenavidenych Ukrajincu, pro udelani lebenraumu pro skutecnou domovinu vetsiny modernich zidu, chazaru a chazaroidu, tzv AshkeNazi…
A tak podobne jak bosi afgansti kozomrdi v nocnich kosilich s povijany na hlavach vyhnali po zuby ozbrojene US agresory, tak dnes Palacinkove na okridlenych velorexech prelstili arasidy vyzbrojene nejmodernejsima letadlama a helikopterama z jimi zotrocenych USA a kolektivniho zapadu ..
To neni nahoda, to je plan, pro vymluvu svetu proc Satanova Synagoga se bude premistovat do Chazarie 2.0, kdysi Ukrajiny … A kdyz dnes vysychaji holokaustni pridavky, tak svet bude tento presun jeste financovat … A zadny Jerusalem, ale Itil mezi Kaspikem a Cernym Morem, hlavni mesto Chazarie 2.0

F.Zaruba
8. 10. 2023 20:28
Odpovědět  Veny232

Nevím ale situace je tentokrát trochu jiná,Valerij V Pjakin již několikráte mluvil o likvidaci Izraele a doba v této geopolitické bouři tomu dost nahrává.

Veny232
8. 10. 2023 20:39
Odpovědět  F.Zaruba

Je samozřejmě více možností…já jsem napsal jen tu nejpravděpodobnější pro mě…jsou tak tři nejpravděpodobnější.
Falešná vlajka Izraele…
Utok Arabských států…čemuž se ale při rozpínavosti a drzosti Izraele nelze divit.
A nebo akcička Chazarů za oceánem na odvedení pozornosti od Ukrajiny…
Takové tři nejpravděpodobnější možnosti,které se mohou i překrývat…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Max
9. 10. 2023 13:57
Odpovědět  Veny232

Kdyby šlo o tento případ, tak by Hammás napadl Izrael jiným zbraněmi a ne rogaly. Zatím se k nim nikdo (Irán) nepřidal a zdá se, že zůstali na pospas.
Řekl bych, že z toho mračna nezaprší. Bylo dosaženo posilnění vládnoucí strany v Izraeli a smetení nesouhlasné opozice. Jakápak opozice ve válečném stavu, že?

Lostris
10. 10. 2023 14:41
Odpovědět  F.Zaruba

Izrael se pro svého stvořitele a majitele – GP(dle Pjakina) stal přítěží. Opotřebovaný, zbytečný pracovní nástroj, který se prostě odhazuje, likviduje. A finální holokaust měl být proveden právě Iránem. Padnou tím dva trablmejkři – USA a Izrael spolu. USA jsou produktem stejného stvořitele a majitele. Jen historicky mladšího data a taktéž se GP vymkly z rukou. Holokaust za války odnesli jen obyčejní židé, tzv. suché větve židovství – ti obyčejní lidé, kteří se v Evropě téměř stoprocentně asimilovali a pomalu zapomněli na svoji specifickou roli a víru “vyvoleného národa”. Zbytek bohatých židů rabíni na seznam k odsunu gestapu nedali, ti kolaborovali viz pražská rodina Havlů, majitelů Lucerny. Rabíni byli ti kdo spravovali veškeré záležitosti židovských komunit v každé zemi. Byli to oni nikoliv gestapo nebo místní orgány v každém státě kdo dělal seznamy “nepotřebných.”.

ZMann
8. 10. 2023 21:14
Odpovědět  Veny232

Zřejmě další fáze k vybudování nového Izraele na Ukrajině. Že by to skončilo zničením Jerusalema ?

Boomer
9. 10. 2023 09:03
Odpovědět  ZMann

.. v tom případě by Palestinci konečně měli šanci předvést, že jsou pracovitým a tvůrčím národem, schopným proměnit poušť v kvetoucí zahradu. Nebo se mýlím?

Gales
9. 10. 2023 09:58
Odpovědět  Boomer

Jo,jo.Národ který dokáže vydupat z pouště rajskou zahradu si zaslouží uznání. A kibuc taky není k zahození.Nebýt politiků kteří to všechno zkazí.

Helena
8. 10. 2023 22:10
Odpovědět  Veny232

Komu tohle divadlo slouží ku prospěchu. Mocipánům Izraele pranic nezáleží na obyvatelích Izraele, nejsou pro ně nic, ani to h.vno, stejně jako my nejsme nic pro pyjalovýhnus. To dokázali poměrně tvrdým terorem všech ovčanů Izraele-mimo mocipánů. Takže jakékoli násilí a lži jim nejsou cizí. V Izraeli byly nepokoje-prý kvůli reformě justice dle méédií-myslím, že tam ale šlo o něco jiného. Vovce se jim bouřily pod okny-neslýchané. Mosad se může zrovna dívat jinam, a divadlo může začít: a hned je po bouření židovovcí a lze válečným stavem vovčí rebelii potlačit. Že u toho nějaký vovce zařvou, je jim jedno. Mocipáni mají koryta zajijštěné, židomafie jede dál. Proto se také USA i EU vyjadřují jen odvážnýma kecama.
Že by o takové akci a její přípravě Mosad nevěděl-to je už moc velká fantasmagorie. Tomu prostě nelze věřit. Co tu měli v ČR pohledávat-nic dobrého, méédia mají bobříka mlčení. Nikde neřekli, co tu židáci chtěli, ale musela to být pořádná pecka, že se sem osobně hnali. Oni se toho ale nevzdají.

Max
9. 10. 2023 13:59
Odpovědět  Helena

Naprostý souhlas. Izrael čeká na nového mesiáše, a dle mého již má někoho připraveného v zákulisí. Akorát ovce připraveny nebyly.

Putinovec
8. 10. 2023 22:48
Odpovědět  Veny232

Oni existují různé pohádky , které se předkládají telátkům . Třeba pohádku o tom , že jewropské země nejsou schopny ochránit své hranice . Jak se to dělalo v době mečů a luků , že to tehdy šlo ?
A tady máme další pohádku . Izrael , který byl schopen se opakovaně ubránit během několika válek se Sýrií , Egyptem a řadou dalších zemí , kdy byl schopen plně ochraňovat své hranice , to najednou neumí .
Považte , Izrael neočekával útok , vojáků bylo málo připravených , určitě bylo i málo nábojů a MOSAD zřejmě v té době spal .
Tak tenhle bonbonek jim nespolknu .
Čekal jsem na informaci o tom , že zázračný Rakouský chlapec , je vracen zpět do hry , po té , co byl odklizen , aby se neumazal během covid teroru .
A už je zde : https://1url.cz/Eupbx
Takže akce na přeformátování současného světa , je už oficiálně rozjetá . A to , co teď vyjevený svět sleduje , jsou části řídícího procesu – skládačky , které povedou k vytvoření několika Globálních center světa , fungujících pod svojí vlastní Koncepcí . A v tom , kdo to bude , právě probíhá volná soutěž .
Všimněte si i toho , jak se najednou obrací s migrantskou krizí .

Putinovec
8. 10. 2023 22:55
Odpovědět  Putinovec

Nebude to dlouho trvat a náhle se objeví znenadání Vůdci , kteří tu uměle vyvolávanou krizi budou umět vyřešit raz dva . Tak , jak se to řešilo v době mečů a luků .
A na Nás ještě čeká ten lákavý program , kdy ve vytvořeném světovém marastu , ještě rádi a s nadšením vstoupíme do nového žaláře národů , Rakousko – Uherska 2 .
Proto jsem psal o době , kdy vyleze znovu do světel reflektorů Kurz a společně s Orbánem , položí základy RU 2 .

Slovan
9. 10. 2023 08:28
Odpovědět  Putinovec

Ale to už tu maminko nebudete-me. Tak nás z toho zbytečně bolí hlava. 😊🙋‍♂️

Pavel z Moravy
9. 10. 2023 10:13
Odpovědět  Slovan

No, možná se budeš divit jak rychle to všechno přijde. Feudalismus ve zdigitalizované formě je už na ovce ušitý. Včera jsem psal, kdo všechno je proti totalitě WHO a je s podivem, že žádná evropská země, ani Orbán. Z Evropy pouze Rusko. Jo kamaráde, tady je to na zotročení plebsu připraveno dokonale. Človíčci nepochopili, že musí vypadnout z EU a NATO a změnit systém, že je nic jiného nezachrání. Řeší jak přelakovat hnijící a chátrající budovu, místo přijít s nápadem postavit novou. Vybrat si schopné jedince a dát jim důvěru. Pěkně to nazývají na Vltava.news- řídí to zde mafie. A to ještě není ten stav kdy na Kubě za Batisty vládla CIA, italská mafie, lid byl negramotný, prostituce a hazard bylo to co vévodilo té zemi. S tím bojoval Fidel. Jo, to je jiné kafe, než nadávat na komouše a přitom si docela slušně vegetit tak jak tomu bylo dříve a nechápat co je kapitalistický systém a řízení. Tak teď si to všichni užijeme až do plna, než si pro nás přijde. Tak se měj.

Putinovec
9. 10. 2023 11:47
Odpovědět  Slovan

Už to není otázka roků . Jsme přímo uprostřed dění .

Slovan
9. 10. 2023 12:07
Odpovědět  Putinovec

No to já vím, ale až top bude tak už za 8, tak možná budeme ve středu dění, prozatím je to leháro tabáček, že to asi přijde to chápu. Také se vduchu modlím aby se něco stalo a obloukem vyhnulo. Si nikdo neumí představit co ti “obyčejní” lidé prožívají a to všude na světě. Proto nechápu místní tupé stádo, jak reaguje na dění okolo sebe.

Pavel z Moravy
9. 10. 2023 12:13
Odpovědět  Slovan

Kéž bys měl pravdu, za 8 let tu už asi nebudu a nemusel bych řešit co dál.

Slovan
9. 10. 2023 12:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

😊 😊 😊

Slovan
9. 10. 2023 12:42
Odpovědět  Slovan

Já to Pavle myslel trochu jinak, to jsem celý já. Myšlenka byla “že jsme ve středu dění”, tak já to odhaduji v mluvě označení terče od 1 do 10 ne na střed (10) ale že jsme u 8. Já za to nemohu, že vymýšlím debiloviny, nó. 😥 🙄 🙋‍♂️
Jinak kam bys chodil ty tu budeš do sta, žil jsi spořádaným životem, ne jako já, rebel.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
9. 10. 2023 13:34
Odpovědět  Slovan

Jo, to bys se divil, co za pitomin jsem navyváděl. Taky jsem byl mladý trotl, akorát jsem jim v tom 89 nenaletěl, neb jsem jim prostě nevěřil. A se zdravím to mám všelijaké již od čtyřicítky a nepřetržitý provoz tomu také moc nepřidal. Ale nebrečím, život je jaký je, skuhráním stejně člověk nic nevyřeší. Ale v socíku jsem si s kamarády užil a naštěstí nás nikdo nebuzeroval, alespoň ne nás obyčejné kluky z fabriky. V tomto marasmu a žumpě bych tu ale být nemohl, to by pro mne byl setsakra trest. Já nesnáším nespravedlnost a debilitu, tohle by tady pro mne nebylo. A abych byl zavřený v baráku a pořád nad něčím koumal a študýroval. Do pr.dele s tím. A zabýval se prasárnami co se tady budou dít? Vždyť je to již nyní tady všude zdegenerované, co by si s tím jeden staroch počal. Díky, ale absolutně nechci. To já mám takový jeden sen, cha, cha, že mně Šošoni na druhém břehu naučí pořádně lovit bizony a stavět týpí a sqwau běhat kolem a dělat mi nemravné návrhy. Jo, jo, to bude život, do prde.lky s tímto co je tady. Takže 80 a šmytec, i to bude až až. Tak se měj a udržuj se čilý a při smyslech, tady v té žumpě to budeme sakra potřebovat.

Slovan
9. 10. 2023 15:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

Co ti mám odpovědět, vidím to stejně, já zase budu tabčit s vlky. 😊 a lovit Tatanky. Doufám že bude i ohnivá voda. 🤣
Jedu v neděli do Kroměříže, sedni do vlaku a vem to na příč. 🙋‍♂️

Pavel z Moravy
9. 10. 2023 19:22
Odpovědět  Slovan

Tam jezdíval strejda ještě za starého režimu s poštovními holuby na nějaké soutěže a prodeje nebo co to bylo. Dnes má 94, je to nejstarší kmet našeho rodu, ale holuby už samozřejmě nemá. Já Kroměřížem pouze jednou projížděl, takže ho neznám. Tak ať máš úspěch s tou svojí drobotinou. Čau a měj se.

Gales
9. 10. 2023 10:04
Odpovědět  Putinovec

Občas vidím do Rakouska letět velké letadlo letící nízko nad zemí. Co asi veze do neutrálního státu že to musí tajit?

Administrátor
P.A.Semi
8. 10. 2023 19:52

Inu, vězni z koncentračního tábora se probili ven, zabili prý asi stovku fašistů, takže jim tam Izraelští fašisté a teroristé jako každých pár let vlétnou a několik tisíc jich zmasakrují… Jako třeba minule, asi půl hodiny před nebo po tom (jaká je tam časová zóna?), co sestřelili MH17, startovala velká pozemní invaze do Gazy, pravidelný masakr Palestinců…

Tentokrát to vypadá, jak tady paní píše, že si to Izrael připravil, vojáky odvelel jinam… Pak tam někdo, kdo jsou prý Palestinci, zabijí nebo zajmou pár civilistů, a další masakr Palestinců může začít…?

Jestli to byli fakt Palestinci, tak jsou blbí (což jsou i tak), protože to je značně kontraproduktivní… Jenže oni všechny mírnější prostředky v posledních desetiletích zkusili, a z koncentračního tábora se stejně nedostali…
Že si vzali “rukojmí” je celkem logické, protože jinak by je fašisté zmasakrovali mnohem víc a rychleji…

z roku 2019:
https://www.middleeastmonitor.com/20190208-israel-writer-gaza-is-a-concentration-camp/
z roku 2021:
https://www.veteranstoday.com/2021/06/21/concentration-camps-in-gaza-2021/

πα½

Cipro
8. 10. 2023 20:30

Jak Fiala nakoupil vzduch za 150 miliard Kč!
Američani potřebujou prachy na další financovaní Ukrajiny, které nemají. A udělají to tak, že je vytáhnou z Čechů. Že jim jako prodaj stíhačky, které ale taky nemaj! A budou mít až v roce 2035!
Už jste někdy slyšeli o kšeftu, kdy by někdo někomu něco prodal, zkasíroval prachy, ale zboží dodal až za deset let? Na takový obchod může přistoupit jen úplný blbec.
Dodání Gripenů trvalo jedenáct měsíců od podepsání smlouvy.

https://cz24.news/video-nakup-stihacek-f35-a-vladni-manipulace-s-fakty-cernochova-a-fiala-lzou-az-se-jim-prasi-od-pusy/

comment image

All
8. 10. 2023 21:05
Odpovědět  Cipro

Obraz žumpákažumpy,do které sere Leynoussabanderstánchazarss parta a psychoušratlík hafík z obrázku jen štěká, na povel žumpáků ss opět ,v roli kolaboranta, snažící se ze všech sil zničit český národ. Hovado.

Slovan
9. 10. 2023 08:35
Odpovědět  All

Co může člověka napadnou při pohledu na tu fotografii? Co asi? Můžete třikrát hádat. Já to věděl hned na poprvé. Napovím, Jirko co to máš, řízky a dáš mi jeden, nedám mám jenom čtyři…….😊😊😊

jiří
9. 10. 2023 10:50
Odpovědět  Slovan

Já bych ti dal tři.

Slovan
9. 10. 2023 12:11
Odpovědět  jiří

Tak to mě velice těší, ale nevypadne z tebe nakonec tři rány do úsměvu, to by jsi se mušel postavit do fronty. 😊🤣
Poznal jsi odkud jsem si půjčil tu hlášku?

All
8. 10. 2023 20:32

A co , že tak malé ůzemí,jako je Palestina dalo hezky po držce,na frak izraelcům ? Ale co bylo předtím ? Provokace,plivání židů na křesťany u posvátných míst a zneuctění nejsvatějšího místa muslimů.Tohle se zase zamlčuje.A kde vzail v Palestině rakety a zbraně na ůtok proti izraelcům ? Kde ? Už si to štěbetají i vrabci,že od šmelinářů z ukrajiny,od zelenského zelí. Izrael dává zbraně zelí proti Rusku,šmelina zelí to prodá Hizbaláhu v Palestině a ti to použijí proti Izraeli,no paráda.To je ale kolotoč,Putin a Rusko se musí uválet smíchy,co ti kreténi provádějí.Kdo tohle organizuje ? Ten,kdo chce zničit Evropu.Tohle vyvolává další nenávist muslimů proti Izraeli a jeho spojencům,teda celému ,,západu”,vyvolává to novou válku a teroristické ůtoky po Evropě.Včetně ČR! Howno Leyno z Bruselu i naši ocasníci ječí jak pominutí,na povel,zase na povel svých pánů .A rusové to mají leda v prdeli,jako celou Evropu,co si dojebali,to mají.Díky USA a Anglii můžeme čekat nové terorstické ůtoky v Leyno EU. doufám jen,že LeynoPyjalaČR vynechají,vzpomínajíc na zlaté časy mírové spolupráce,mírového Československa.

josef
8. 10. 2023 20:35

Zatím to celé smysl nedává. Ovšem jestliže se “objeví Informace”, že v tom mají prsty Saudi a Irán? pak už by to jistý potenciál mělo. Saudi i Irán rokují s Ruskem, do toho Arméni a další … . Je tam opět sud s prachem, když Ukrajina “usne”.

Veny232
8. 10. 2023 20:47
Odpovědět  josef

Souhlas…zatím to smysl nedává…bez podpory arabských států nemohou ničeho dál dosáhnout…takže to podporuje mou teorii o falešné vlajce Izraele…
To se uvidí za pár dní…kdo je v týlu…

Janaz
9. 10. 2023 05:22
Odpovědět  josef

Tá info sa už objavila, už ju vykrikuje na Fox News republikánsky neocon McCarthy, ten odvolaný predseda Snemovne reprezentatov.

.Eva
8. 10. 2023 22:14

Nějak nevím… škoda všech životů… ale jaksi mi není líto těch
správných…

Jaris
9. 10. 2023 01:15

Podle meho nazoru jde o falesnou vlaku ze strany Izraele. Ten ma dlouhodoby cil obsadit cele uzemi Palestiny a zbavit se Palestincu jednou pro vzdy. Myslim, ze jsme nyni svedky konce Palestincu a Palestiny. 🙁

Slovan
9. 10. 2023 08:54
Odpovědět  Jaris

V tom případě se splaší tunajšie horda v Evropě a máme po Renaultu. 😥🤦‍♂️

Pavel z Moravy
9. 10. 2023 09:42

ALBI, k článku Je president svůj jsem ti ještě k tvému komentu odpověděl, jestli budeš mít zájem si ho přečíst. Tak se měj a pěkný den přeji.

jiří
9. 10. 2023 10:48

V hustě osídleném pásmu Gazy je připraveno 40 tisíc elitních bojovníků HAMAS pustit izraelské armádě potoky krve žilou! Tito bojovníci jsou mladí, fyzicky zdatní, a několik posledních let na tento střet usilovně trénovali. Tisíce z nich prošly v uplynulých letech vojenským gerilovým výcvikem u iránských revolučních gard.
https://www.michalapetr.com/map-1803-40-tisic-elitnich-valecniku-hamas-po-zuby-ozbrojenych-iranskymi-drony-nachystano-vlakat-izraelce-do-vrazedne-pasti-proc-washington-usilovne-nuti-izrael-aby-riskoval-krvavou-bitvu-o-gazu/

jiří
9. 10. 2023 11:18
Odpovědět  jiří

Salva 60 raket na Izrael.
https://t.me/news_22_faraon/31768

Putinovec
9. 10. 2023 11:51
Odpovědět  jiří

A nikdo si toho nevšiml . Buďto tam byla po léta hustá mlha a nebo si tento scénář někdo zařídil . A ten dotyčný se pod to i podepsal , číslem 22 .

Lostris
10. 10. 2023 15:13
Odpovědět  Putinovec

22 – je podpis GP(násobky taktéž)

Administrátor
P.A.Semi
10. 10. 2023 23:27
Odpovědět  Lostris

22 je písmen Hebrejské abecedy, aspoň těch “oficiálních”, takže to je obecně číslo Ž, ale i Kabaly atd…

GP je Pjakinova Bajka, aby nemusel pojmenovat ty skutečné…

Miro 2
9. 10. 2023 11:32

Dozrál čas a mám zato, že USA konečně nastanou brzy velké, ale opravdu velké problémy!!!