politikavěda a technika

Ruská, již distribuována a používána, bezpečná vakcína SPUTNIK V – proti Covid-19 stojí pouze 13 USD! Po zvýšení výroby, cena ještě klesne

RUSKO: První vakcína na světě proti Covid-19 bude stát méně než 1 000 rublů nebo 13 dolarů za dávku, uvádí Federální antimonopolní služba (FAS). Navzdory nízké ceně na západní poměry je FAS přesvědčen, že současná cena je nestabilní a bude se snižovat, informuje portál RT.

“Chápeme, že cena je dost vysoká,” uvedl šéf FAS Igor Artemejev. “Vakcína se vyrábí v relativně malých sériích a na rozšíření výroby potřebují kapitál.”

Podle Artemyeva se náklady na dávku sníží, když se zvýší výroba a vakcína se stane dostupnější. Země také přehodnotí cenu, když jiné země vyrobí své vlastní verze vakcíny proti Covid-19.

V srpnu americká biotechnologická společnost Moderna Inc naznačila, že cena její vakcíny se bude pohybovat od 32 do 37 dolarů za dávku, přičemž společnost Pfizer si za svůj produkt stanovila cenu okolo 20 dolarů.

Oznámení o ceně přichází poté, co ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško oznámil, že první vakcína proti Covid-19 na světě by mohla být uvedena na trh do konce října. Prezident Vladimir Putin v úterý prohlásil, že Rusko musí vyrobit milion dávek Sputniku V a zlepšit své průmyslové kapacity, aby bylo možné účinněji vyrábět vakcíny ve velkém množství.

11. srpna Putin oznámil, že země zaregistrovala první vakcínu Covid-19 na světě s názvem Sputnik V. Momentálně je ve třetí a poslední fázi klinických studií včetně 40 000 dobrovolníků. Stejně jako Sputnik V, iv Rusku se testují další vakcíny Covid-19.

Druhá, vyrobená v sibiřském laboratoři Vector, má být zaregistrována do poloviny října a bude se na ni vztahovat i cenový limit 1 000 rublů, což je zhruba 13 dolarů za dávku.
https://bit.ly/2FkMRjK

sdíletj na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
12. 10. 2020 23:49

Hele Joshi, já tě nechápu, na co ruská vakcína, když přece žádný Covid není. Lidi s rouškama jsou ovce (jak jsi tu kdysi psal), a ti co se dají opíchat (vakcínou), byť ruskou, už ovce nejsou?

rudolf
17. 10. 2020 21:29

Maj to tu volaake zmatené chlapec a holka ze strany SPD.

rudolf
17. 10. 2020 21:41
Odpovědět  rudolf

Rusové mají dobrou vojenskou techniku, vodku – ne vždy a elektronky – a to proto, že už je nikde na světě nepoužívali. Spolehlivosti a bezpečnosti jejich vakcín lze věřit stejně jako té americké nebo kterékoliv jiné, díky krátké době testování. (nejrychleji vyvinutá vakcína v historii je na přiušnice cca 3roky). To akorát tady je všechno ruské nebo slovanské nejlepší na světě a všechno západní zlé je negerské, agresivní, imperialistické… Komedianti…:D

Editor
17. 10. 2020 22:07
Odpovědět  rudolf

Má to poměrně jednoduché řešení, pokud se ti to tady zdá zmatené, tak sem nelez.Tedy pokud nejsi námezdný kazišuk 😛 . Pokud jím jsi, tak se holt nedá nic dělat, klidně tě zignorujeme. My si tady navzájem sdílíme různé články z různých nonmainstreamových zdrojů a diskutujeme o nich. Proč nonmainstreamových? Protože těch mainstreamových diskusí je všude 6 půlek (česky 3 prdele) a netřeba další omílárny již publikovaných jednotných uniformních názorů. Žij dlouho a žij blaze …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
17. 10. 2020 22:20
Odpovědět  scipio

Howgh

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
rudolf
18. 10. 2020 09:52
Odpovědět  Janinna

Jasne a tys tomu ted dala tecku se svym indianskym “Howgh”, slovanska zeno

rudolf
18. 10. 2020 10:18
Odpovědět  Janinna

Jasny homosexual.

homosex.png
rudolf
18. 10. 2020 09:46
Odpovědět  scipio

“My si tady navzájem sdílíme různé články z různých nonmainstreamových zdrojů a diskutujeme o nich” ??

Dovol abych te opravil.

“My si tady sdilime clanky z vetsinou ruskych zdroju, ale take uvahy a postoje ktyptonacistickych osob, abychom s nimi sympatizovali, neprimo timto jejich bludy podporovali a vubec o nich nedikutovali, ale lezli jim ze spodu az do krku, protoze s nimi souhlasime ve vsem co napsali nebo rekly”?

Editor
18. 10. 2020 14:45
Odpovědět  rudolf

Už je ti dobře po těch dnešních urážkách? Už máš splněno nebo jdeš svoji malost přenášet na další weby, kde si normální lidé chtějí vyměnit své názory. Zkus si najít nějakého kamaráda ať nemusíš ten svůj stav ventilovat veřejně. To, ale v tvých názorech půjde poměrně těžko.

Editor
18. 10. 2020 15:09
Odpovědět  rudolf

Rodiče zdrávi? Matka plnoletá? A ještě si ujasní i/y v příčestí minulém v jedné jedině větě (pro pitomce – v té poslední, “řekli nebo napsaly”, vypovídá to poměrně výmluvně o úrovni inteligence i znalosti daného psavce 😛

rudolf
18. 10. 2020 22:52
Odpovědět  scipio

Kdybys me za to stal, tak si tu gramatiku hlidam.

Editor
18. 10. 2020 23:13
Odpovědět  rudolf

vidíš, inteligentní a vzdělaný člověk si i/y ve dvou po sobě následujících příčestí minulých opravdu hlídat nemusí, prostě to umí, takže na to myslet nemusí. Myslet na to musí tupaň!

Editor
18. 10. 2020 15:19
Odpovědět  rudolf

A jen tak mimochodem, tušíš alespoň, proč čteme i ruské weby a ty ne? Je to poměrně jednoduché, my totiž tu ruštinu ovládáme a ty ne. Tak si to přečíst můžeme a nemusíme čekat, až nám obsah předžvýkají ti, kteří apriori cokoliv ruského odmítají, aniž vědí, co to vlastně znamená. Tací jsou schopní odsoudit i Vysockého protože byl Rus nebo by klidně vypískali Firsova a Polupanova!