„Zvyšování cen základního zboží je nemorální.“ Ve Státní dumě RF navrhli návrat k sovětskému systému regulace cen

Zástupkyně Státní dumy, členka Výboru pro rozpočet a daně Vera Ganzja v rozhovoru pro rozhlasovou stanici „Hovoří Moskva“ uvedla, že považuje za nutné vrátit se k sovětskému systému „na klíčových státních pozicích“, zejména pokud jde o tvorbu cen.

„Obecně bych se vrátila k sovětskému systému nejen v regulaci cen, ale i v dalších velmi důležitých klíčových státních pozicích,“ citovala Ganzji RIA Novosti.

Poznamenala, že v otázce regulace cen je nutné prostudovat obchodní přidané částky maloobchodníků a výrobců a „omezit jejich apetit“. Podle ní při pokusech o regulaci cen byznys buď zadržuje zboží, nebo ho mění, nebo hledá slibnější prodejní trhy v zahraničí.

„K takové regulaci cen, kdy v sovětských dobách ceny nerostly, ale klesaly – k tomu se musíme vrátit. To opravdu není špatný příklad.“

Poslankyně navíc označila zvyšování cen základního zboží za nemorální a prohlásila, že ruští podnikatelé „se musí sami naučit omezovat svůj vlastní apetit“.

https://bit.ly/3wt5jeN

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dany
7. 7. 2021 11:09
Ohodnotit příspěvek :
     

V kapitalistické společnosti to tak je. Ceny se zvyšují a zvyšují a důvody k tomu jsou pitomé a lživé. Dokud tu bude kapitalismus, tak to tak bude. Ale ten jsme chtěli ne? Doufám, že Venca Chchrla bude v očistci 100tis. let a stejně tak gauner Kikina. Jdu ven blejt.