politika

„Zvu vás do Rostova“ – Putin trolluje Porošenka, který podepsal Minské dohody. Poskytne mu azyl

Ruský prezident Vladimir Putin je připraven udělit politický azyl bývalému ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi.

Uvedl to dnes na společné tiskové konferenci po jednání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, informuje PolitNavigator.

Rusko je připraveno poskytnout azyl ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi z humanitárních důvodů, řekl ruský prezident Vladimir Putin.

Hlava státu v pondělí jednala s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Na tiskové konferenci po jednání Putin řekl, že již dříve nabídl politický azyl Porošenkovi a je připraven tak učinit i nyní.

„Upozornil jsem pana prezidenta (Macrona) na masivní systematické porušování lidských práv na Ukrajině. V zemi jsou zavírána nechtěná masmédia, jsou pronásledováni političtí oponenti.

Mimochodem, svého času, když byl pan Porošenko ještě prezidentem Ukrajiny, jsem mu řekl, že pokud bude mít v budoucnu nějaké potíže, Rusko je připraveno poskytnout mu politický azyl. Na toto téma pak hodně ironizoval.

Ale dnes chci potvrdit své návrhy, navzdory našim vážným rozdílům v otázce urovnání na Donbasu.  Myslím, že v tomto směru udělal spoustu chyb. Ale jeho perzekuce jako státního zločince je podle mého názoru přehnanou snahou o úspěch současného vedení. Jsme připraveni poskytnout v Rusku azyl takovým lidem, jako je pan Porošenko,“ řekl Putin.

Putin připomněl, že to byl Porošenko, kdo podepsal Minské dohody zajišťující autonomii Doněcku a Lugansku.

„Nyní je válcován ten samý Porošenko. Obviňují ho ze zrady. Naznačují, že podepsal dohody (Minské).  Ano, podepsal. No a co? Celá země to přijala. Je to potvrzeno rezolucí Rady bezpečnosti OSN.

Nedělal jsem si legraci, když jsem řekl: přijde čas, budeme připraveni poskytnout vám politický azyl. Z humanitárních důvodů. Ne proto, že se nám jeho politika opravdu líbí nebo se nám líbila, ale z humanitárních důvodů. Věděl jsem, že to bude jako dívat se do vody, a tak se stalo. Všechny ty věci jsou vnitřním bojem. Navrhuji se nad to povznést a přemýšlet o historické perspektivě rozvoje samotné Ukrajiny, interakce s Ruskem a myslet na stabilní bezpečnostní podmínky pro všechny, rovné pro všechny účastníky mezinárodního života,“ řekl Putin.

Jednání mezi prezidenty Ruska a Francie dnes v Moskvě trvalo 6 hodin.

https://bit.ly/3oxrjE2
https://bit.ly/3GxQexu

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
PENNYS
9. 2. 2022 16:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Skutečnost, že Zelenskij kdysi bavil milice
 v Gorlovce, v moderním postmoderním světě,
 kde se vše kupuje a prodává, není překvapující. 
Pamatujeme si slavnou frázi, že „není třeba se
 dotýkat umělců, prostitutek a kočárů – budou
 sloužit každé vládě.“ To je asi jediná pravda která 
 sedí i na naše české ” rádoby umělce” 
Zelenskij Klaun je krvelačnější
 než čokoládový král!