Zvláštní velvyslanec České republiky pro otázky energetické bezpečnosti vyzval Evropu, aby vyhlásila Rusku plynovou válku

Rovněž řekl, že Ruská federace potřebuje „zařídit problémy“.

Evropa musí zaujmout „tvrdý spotřebitelský postoj“ k otázkám souvisejícím s cenami plynu. Uvedl to český zvláštní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška.

“Pro Rusko jsme největší odběratel plynu, jejich největší zákazník. Pokud chtějí komplikace na tomto největším trhu, tak mohou být, je to na nich.” řekl během rozhovoru pro Radiožurnál.

Podle českého diplomata by se Evropská unie měla přestat s Moskvou „párat“, ukázat, že vede plynovou válku, jejímž cílem je prosadit na trhu postavení Evropské unie a také demonstrovat její nadřazenost. 

Bartuška také poznamenal, že se domnívá, že důvodem krize v Evropě je pochopení dodavatelských zemí, že EU hodlá zcela přejít na zelenou energii a také, že zbavení se závislosti na ropě a plynu myslí vážně.

“Základní je pokračovat v tom, co děláme dosud. To znamená být mnohem tvrdší v ochraně našeho trhu, donutit dodavatele, aby hráli podle našich pravidel, podle pravidel Evropské unie, ne těch svých. Musíme být obecně tvrdší, Evropa je příliš dlouho příliš jemná a měkká ke svým dodavatelům. Příliš hodná. To musí skončit”.

“Máme obrovské karty v ruce. Jsme největší odběratelé plynu na světě, jsme největší trh na světě. To, že jsme byli dosud příliš hodní na Rusy, Nory, Alžířany je naše chyba. Musíme být tvrdí odběratelé. Chovat se úměrně své velikosti, moci, svému bohatství”.

https://bit.ly/3kXtZJM
https://bit.ly/3zVrhss https://bit.ly/3kY8MiQ

sdíletj na

4.4 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní jméno komentáře
1. 10. 2021 21:59

Bartušku by měli probudit ze spánku, zaspal na tomto velvyslaneckém postu posledních 20let.
Evropa už dávno nemá silné karty v ruce a už vůbec není největší trh pro export plynu.
Dle knížecích rad pana Bartušky zažije Evropa již brzy léčbu mrazem a pak se ji bude vyjednávat
ještě o něco hůře

ZMann
1. 10. 2021 22:16

Neskutečný co může příroda stvořit, jako toto individuum.

zdena
1. 10. 2021 23:16

Pan Bartuška asi počítá s tím, že bude trůnit v Bruselu, kde si snad teplo pro papaláše a jejich poskoky nějak zaříděj …. no a Češi blbečkové budou jako zavilý nepřítel Ruska chcípat zimou… ten trouba by měl pro nekompetenci okamžitě odstoupit. Je to normální rozeštvávač a nic víc. Koukám, že teď si rádoby-politici pleskají na vlastní hubu – a bohužel veřejně – takové nehoráznosti, až zůstává rozum stát….

ZMann
2. 10. 2021 08:33
Odpovědět  zdena

Tutově to bude člen Aspen institutu a ti mají v popisu práce likvidaci státu, to je plán NWO.

Editor
1. 10. 2021 23:30

Naštěstí v plynu mají Němci takové peníze, že tohle nepřipustí. Že je Bartuška idiot bylo jasné hned v listopááádu. Stejně jako Pánek a Bubeník. On mu někdo jeho omyl důrazně vysvětlí a ten někdo bude z Německa.

Vladimír
1. 10. 2021 23:36

Ten Bartuška je neskutečný trubec. Dlouhodobé kontrakty si Evropa zrušila, a nyní cenu určuje spotový trh. A “neviditelná ruka trhu” holt pracuje na základě nabídky a poptávky. Ať najde další dodavatele, a potom může vyjednávat. Mimochodem, úplně vypustil zmínku o Severním proudu 2. Smutný případ, ten Bartuška…

josef
1. 10. 2021 23:40

To jsem nevěděl jaké blbce jsme vybrali do správy českých náležitosti.

forpete
2. 10. 2021 09:07

Jak tak na to koukám, je to ještě větší blb, než jste soudruzi doufali. Kolosální kretén!

Milan
2. 10. 2021 13:53

Tak pravil jeden z vůdců Hadráku…

Drak
2. 10. 2021 15:26

Tenhle netáhlo, který žije ze 17. listopadu 1989 až dodnes ze “zásluh” a blbý, jako tágo, chce dupnout na Rusko, které má plyn, z pozice toho, který ho potřebuje? Opravdu ti sameťáci se povedli, jeden vedle druhého. Pánek, Bartuška, Bubeník, jeden hajzl, vedle druhého, škodící našemu národu.

Pycyxyxy
3. 10. 2021 09:38

Evropa musí zaujmout „tvrdý spotřebitelský postoj“ k otázkám souvisejícím s cenami plynu. Uvedl to český zvláštní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška.

Bohužel neuvádí co myslí pod pojmem Evropa, zda Evropskou unii nebo celou Evropu, do níž patří i část Ruska. Dále neuvádí, zda jeho vyjádření platí pro všechny významné dodavatele plynu (napři i Norsko ?). Asi v tom nemá jasno, v každém případě mi připadá jeho vyjádření nediplomatické.

X