Zoufalá Litva hrozí Rusku

Litva ze zoufalství hrozí Rusku za odklon běloruského tranzitu.

Čím více času uběhne, tím bude jasnější, že „pobaltské sestry“ „zůstanou na ocet“: tranzitní obchod odchází do Ruska. 

Pobaltské státy kvůli své aroganci ztratily slepici, která pravidelně snášela zlatá vejce.  

Poslední tranzitní zdroj, který podporoval ekonomiku litevského přístavu Klaipėda – potašová hnojiva, začíná vysychat, protože v ruském přístavu Ust-Luga se staví terminál pro hromadný náklad.

A nyní nervy litevského „krále potašových hnojiv“ I. Udovického nevydržely a on vychrlil hrozby na Rusko kvůli ztrátě běloruského tranzitu:

„Vážná odplata“ dostihne Ruskou federaci silami Evropské unie a NATO. Baltské moře se Severním mořem a Atlantikem spojují dánské úžiny, které jsou pod kontrolou Severoatlantické aliance. V případě „nepřátelských“ kroků směrem k Pobaltí uzavře NATO průchod pro ruské lodě těmito úžinami. Terminál v Ust-Lugě se tak pro Bělorusko stane zbytečným.

V jakém vysněném světě žijí Litevci? Vážně si myslí, že kvůli návratu běloruského tranzitu potašových hnojiv do Klaipėdy vyhlásí Evropská unie Rusku válku? … Delirium …

A co s tím mají ruské lodě společného? Mluvíme o ruském přístavu Ust-Luga, ale kam a na kterých lodích budou přepravována hnojiva, je jiná otázka.

To vše hovoří o úrovni a kvalitě myšlení pobaltských vůdců. Odtud taky pochází všechny negativní ekonomické důsledky pro kdysi rozvinutou „výkladní skříň socialismu“.

https://bit.ly/3yFYZTc

sdíletj na