Známý seriál (Video)

Administrativa amerického prezidenta Baracka Obamy vyjádřila hluboké zklamání nad verdiktem proti bývalé ukrajinské předsedkyni vlády Julii Tymošenkové, která byla den předtím v Kyjevě soudem odsouzena na sedm let vězení. Ve zvláštním prohlášení k této záležitosti Spojené státy označily případ Tymošenkové za „politicky motivované trestní stíhání“.

“Na smrt nemocná” Tymošenková a tehdejší prezidentka Litvy Dalia Grybauskaitė

* * *

Julia Tymošenková trvá na tom, aby ji vyšetřil její osobní lékař. Ukrajinský ombudsman apeloval na soudce, aby mu umožnil přístup k zatčené.

* * *

Bývalá předsedkyně vlády Ukrajiny Julia Tymošenková prohlásila, že není ochotna dodržovat režim kolonie, kde je ve výkonu trestu a nechce se podílet na pracovních povinnostech – uvedla 20. února státní vězeňská služba Ukrajiny.

* * *

Strana Baťkivščina uvádí, že na základě osobních pokynů prezidenta Viktora Janukovyče ministr vnitra Anatolij Mogilev provádí mučení expremiérky Julie Tymošenkové, uvedla tisková služba strany.
„Úmyslně ji budí za úsvitu, bez příčiny ji převáží z vězení do okresního soudu v Pečersku tři hodiny před zahájením takzvaného soudního jednání a drží ji v malinké místnosti s mřížemi“

* * *

Právnička Julie Tymošenkové zveřejnila závěry německých lékařů, kteří věří, že ukrajinská expremiéra musí být převezena na specializovanou kliniku. To vyžaduje také Evropský výbor pro prevenci mučení.

* * *

Německo nabízí ukrajinským orgánům poslat bývalou premiérku Julii Tymošenkovou, která si odpykává trest odnětí svobody, k ošetření na jedné z německých klinik. Oznámil to novinářům v Kyjevě německý ministr zahraničí.

* * *

„Nabídka Německa na léčbu Tymošenkové zůstává v platnosti. Zdůraznil jsem to,“ uvedl ministr Guido Westerwelle po pátečním setkání s ukrajinským prezidentem Viktorem Janukovyčem.

* * *

Berlínští lékaři, kteří vyšetřovali bývalou předsedkyni Ukrajiny Julii Tymošenkovou, se domnívají, že by měla podstoupit léčbu mimo věznici.

* * *

Bývalá předsedkyně vlády Ukrajiny Julia Tymošenková vyhlásila neomezenou hladovku. Politička vyzvala příznivce, aby „smetli z povrchu země“ prezidenta Viktora Janukovyče spolu s jeho „metastázami korupce“, pokud do 29. listopadu nebude podepsána asociační dohoda s EU.

* * *

Německý prezident Joachim Gauck apeluje na svůj ukrajinský protějšek Viktora Janukovyče, aby propustil Julii Tymošenkovou.

* * *

A tak dále. A tak dále. A tak dále…..

Vyměňte Tymošenkovou za Navalného, ​​Ukrajinu za Rusko a získáte na příštích pár let přibližný obsah komediálního seriálu „Dobrodružství Navalného ve vězení“. Scénáristé se již odepsali.

Na Telegramu se objevil příspěvek, který ukazuje, jak Alexej Navalnyj provádí různá fyzická cvičení. Video bylo natočeno na lékařské jednotce, kam byl bloger ve výkonu trestu v nápravné kolonii č. 2 v oblasti Vladimir umístěn kvůli zdravotním stížnostem.

Na záznamu vězeň vypadá celkem zdravě a zvládá zátěž bez viditelné námahy. Dělá tedy kliky, včetně zátěže paží a bočních výpadů.

Předtím si vězeň několik týdnů stěžoval na bolesti zad a nohou a jeho právnička Olga Michajlová dne
25. března uvedla, že je v „mimořádně nepříznivém“ stavu.

“Noha je neschopná. Jedna noha prakticky nefunguje,“ cituje ji Kommersant. 

Na novém videu z lékařské jednotky to však patrné není.

Přesun Navalného na lékařskou jednotku vešel ve známost 5. dubna. Správa Federální vězeňské služby (UFSIN) Vladimir poté uvedla, že má příznaky respiračního onemocnění, zejména zvýšené teploty. 
Následujícího dne se objevily informace, že vyšetření blogera neprokázala, že má koronavirus. Lékaři navíc u pacienta nezjistili žádné známky tuberkulózy.

Mezitím dříve byl na Instagramu Navalného zveřejněn příspěvek, který uváděl, že trpí bolestmi zad a necitlivostí nohou a nedostává potřebnou lékařskou péči. 

Na webu se objevilo video z lékařské jednotky nápravné kolonie č. 2 oblasti Vladimir, kde Alexej Navaľnyj prováděl různá tělesná cvičení:

https://bit.ly/3dORvnx
https://bit.ly/3fZ35PI

sdíletj na