politika

Zmáčknout Putina: jak chce Victoria Nuland svrhnout ruského prezidenta

Americká diplomatka Victoria Nulandová, která by mohla hrát důležitou roli v administrativě Joe Bidena, před několika měsíci ve své analýze podrobně popsala, jak svrhnout Vladimira Putina.

V loňském roce Victoria Nulandová, kterou by Joe Biden rád přivedl na americké ministerstvo zahraničí jako ministra zahraničí pro politické záležitosti (ZDE), zveřejnila v časopise Foreign Affairs článek s názvem: „Zmáčknout Putina – Jak by sebevědomá Amerika měla jednat s Ruskem”.

Nulandová píše:

„Jen málo národů vyvolává u amerických politiků a analytiků takový fatalismus jako Vladimir Putin. Pro některé je tato země (…) nepoctivým státem, vyvrhelem, který reaguje pouze na přísné tresty a zastrašování. Jiní vidí nespravedlnost a oživení velké moci, která si zaslouží větší účast a zapojení. Perspektivy se liší v závislosti na dni, tématu a politické straně (…) Ale dnešní Rusko není ani monolitické ani neměnné. Nízké ceny ropy na domácím trhu, pandemie koronaviru a rostoucí nepohodlí Rusů přinášejí Kremlu nové náklady a rizika.“

USA a jejich spojenci již nechali Rusko dělat určité věci v mnoha oblastech zahraniční politiky.

Nuland doslovně:

„Výzvou pro Spojené státy v roce 2021 bude vést světové demokracie k tomu, aby vyvinuly efektivnější přístup proti Rusku – takový přístup, který se bude opírat o silné stránky demokracií a postaví se Putinovi tam, kde je zranitelný, a to i mezi svými vlastními občany.

Moskva by také měla vidět, že Washington a jeho spojenci podniknou konkrétní kroky k posílení své bezpečnosti a pro zvýšení ruských výdajů na konfrontaci a militarizaci. Mezi tyto kroky patří udržení robustních rozpočtů na obranu, další modernizace systémů jaderných zbraní Spojených států a jejich spojenců, a také používání nových konvenčních raket a systémů protiraketové obrany (…) a zřízení stálých základen podél východní hranice NATO, jakož i zvýšení rychlosti a viditelnosti společných cvičení.“

Putin zmařil za posledních 20 let téměř každé demokratické úsilí na světě. Například “úspěšné snahy Kosova o nezávislost v roce 2008, protesty, které vedly k syrské občanské válce v roce 2011, protesty na náměstí Bolotnaja v Moskvě v letech 2011–2012 a povstání na Majdanu na Ukrajině v roce 2014“.

“Fungovalo to dlouho. Dobyvačné akce Ruska na Ukrajině a v Sýrii byly doma velmi populární a odváděly pozornost od vnitřních problémů. Díky těmto úspěchům geopolitická chuť Putina rostla. Dospěl k přesvědčení, že demokracie jsou slabé a že Rusko může útočit na jejich politické systémy a sociální soudržnost zevnitř,“
říká Nulandová.

V roce 2015 řekla americkému Kongresu:

„Putin chce převzít země bývalého Sovětského svazu pod svou politickou a ekonomickou kontrolu. USA tak budou muset v Evropě hrát vedoucí úlohu.”

https://bit.ly/3kfxwkF

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
24. 2. 2021 12:06

Tak strašlivě zadlužení žebráci, jako je dnes vláda ve Státech, chtějí vyhrožovat a strhnout celou EU do svého bahna ??? Ta ženská se musela zbláznit 🙂 Doufám, že jí na to EU neskočí……
¨

JanDrda
24. 2. 2021 20:41
Odpovědět  zdena

Ona byla blázen od té doby, co normální děti začínají brát rozum.

krpo
24. 2. 2021 15:46

Radši nedoufej – takové BLBY abys´ pohledal (myšleno celé EU).

Vladimír
25. 2. 2021 12:56

V USA je obrovské množství narkomanů, zjevně i v administrativě. Už jen to o Ukrajině a Kosovu – vždyť tam přece mají “demokracii”, tak co tam Putin zmařil???