politika

Zlověstne odpočitavani

Ladislav Větvička

Když mi na tydlifonu cinkla zprava od mojeho domaciho operatora, vzpěnila se ve mně krev. “Zapněte si data v rumingu a možete využit připojeni už za 3,90 Kčs za 1 Mega,” psal mi muj lichvařsky operator.

“Vy kurvy vyděračske,” pomyslel sem si, bo před chvilu sem kupil mistni SIMku za 156,-Kč, v kere mam deset Giga na měsic. To znamena, že ten Megabajt mě nevyjde na 3,90 Kč, ale na 0,015 Kč. Když to obratim, tak s mojim domacim vydřiduchem bysem tu za deset Giga neutratil 156,-Kč, ale 39 tisic koun!

Chvilu sem byl naštvany na mojeho operatora, ale to přece neni jeho chyba. Každy lichvař se pohybuje v tych mantynelach, jake mu stat dovoli. A naš stat nejenže dovoluje, on dokonce vytvařa prostředi, kere spěje k likvidaci jeho vlastnich občanu.

Co robil ten slovensky imigrant, když jeho kamoš Orban vloni domluval s Putinem pevnu cenu plynu na dvacet roku dopředu?

Co robil před měsicem brněnsky Harry Potter, když seděl ve vlaku do Kyjeva s Polakama? Zeptal se jich, jak to robi, že maju liter benzina za 33,-Kč?

Všecko, na co se podivam, je horši nebo dražši, než v okolnich zemich. Čemu se možu u suseda dat ze staru dvě presa a dva zakusky za kilo a u nas za dvojnasobek? Kam mizi ta stokoruna, keru dam u nas navic za krabičku blbych cigaret oproti 65,-Kč, kere zaplatim třeba v Polsku?

Komu ide 400 miliard, o kere nas vlada bruselske pětky zadluži enem za letošni rok? Nakupi za ně zbytečne vakciny, anebo pošle zbraně zadarmo do chřtanu mezinarodni zbrojařske mafii?

Vlada zaměrně připravuje krach teto země. Bo až se na podzim ty vyděračske ceny benzinu, plynu a eletriky odrazi v cenach koncovych vyrobku, staneme se oproti našim susedum nekonkurenceschopni a fabriky budu vyhazovat lidi, bo za ty prachy nebude nikdo ty předražene ksindly kupovat.

Chvilu budeme my šťastnějši, keři bydlime u hranic, jezdit kupovat žradlo do Biedronky, ale to neni řešeni.

Vzhledem k temu, že vlada zaměrně připravuje revolučni situaci, tajak to popisoval stary Lenin, možeme brzo očekavat nepokoje a nasili.

Bo nažrany a spokojeny chlop do ulic nepude. Ale pude tam, až mu egzekutor zebere barak na hypoteku, auto na lizačku a stara ho tam vyžene, bo děcka budu mět hlad.

Odpočitavani už začalo.

Ladislav Větvička

sdíletj na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
6. 5. 2022 06:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Větvičko, tak zbuntuj lidi do ulic když připosraní opoziční politici nejsou schopni to udělat! Okamžitou demisi neschopné fašistické vlády!

Pavel K
6. 5. 2022 07:41
Odpovědět  Ladislav

TAK!!!! ??‍♂️

Helena
6. 5. 2022 08:38
Odpovědět  Ladislav

Bez obav!! Brzy si naše ušáckávláda sama na příkaz usa zavře kohouty. Teď ladí noty ve skopčácku. Oni to udělají! A pak zdrhnou! Oni to opravdu udělají!! Jsou plně ovládáni emerickým deep st.

zdena
6. 5. 2022 12:41
Odpovědět  Helena

a kam by zdrhali ? kdo by si je vzal ? Američani ? ha-ha-ha…..Hezky si to vyžerou….. co si navařili….

Helena
6. 5. 2022 13:52
Odpovědět  zdena

Třeba do JAR, tam mají tyhle týpky obzvlášť v lásce 🙂

Boomer
6. 5. 2022 12:02
Odpovědět  Ladislav

..dospěli jsme od situace, kdy něco začíná doutnat a neblahé zkušenosti z minula nás učí, abychom se o určitých věcech bavili jen s lidmi, kterým můžeme absolutně věřit. A takové hovory vést jen v dostatečné vzdálenosti od lidí, kterým věřit nemůžeme. A ještě dál od technologií, kterými jsme obklopeni, on totiž třeba “vypnutý mobil” se jako vypnutý pouze tváří, ale bez vašeho vědomí dělá věci, které byste mu vědomě nedovolili..

Pavel K
6. 5. 2022 13:37
Odpovědět  Boomer

Kurňa, to jsou skoro totožné vlastnosti jako má kdejaká baba. ???

Boomer
6. 5. 2022 14:20
Odpovědět  Pavel K

..možná si ještě vzpomenete na naši diskusi na téma “Kdo je nejlepší pytlák ve vsi?” Jak dlouho by v dnešní době užvaněné době přežili Tři králové B+M+M ? Na sociálních sítích se lidi chlubí i svým ranním ho*nem..

Pavel K
6. 5. 2022 07:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Větva opět super. Píšu to už dlouho, že národ snad čeká až zahřmí. Ale jak píše Ládík, odpočítávání začalo. Má pravdu, u mě v ZČ včera hezky bouřilo a hřmělo.
Pro moje příznivce z PP!! Už tam něco visí!! Se přiznám asi budu potřebovat poradit, to stáří a nejsem žádný ajťák. Zvyk je železná košile a já jsem u něčeho nového vždycky zmaten , jak lesní včela. Tak vzhůru novým zítřkům. ?‍♂️??

Helena
6. 5. 2022 07:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejen tato vláda, ale Babišova vláda tomu krachu otevřela vrata dokořán. Tito dosazení nýmandi jen jedou po té skluzavce dolů. Všechny nové kroky směřující ke krachu byly vidět vždy když se vrátili z návštěv z emeriky a brusele. Ano! Krach naší země je řízen ze západu a Pyjala a spol. plní rozkaz na 120%.Vše směřuje k měně, nezaměstnanosti, bídě a obč.nepokojům.

Pavel K
6. 5. 2022 09:59
Odpovědět  Helena

Paní Heleno, tak toto já už píšu na PP dobře 4 a půl roku. Ne jednou jsem tam napsal, že to co se u nás děje není jen tak normální, že to vypadá, jako by to dělali snad naschvál. Ty kopance, které všechny vlády od hadráku nadělaly je nad rámec logického myšlení. Ano jde o absolutní rozvrat naší země.

Boomer
6. 5. 2022 12:05
Odpovědět  Pavel K

.. je naprostým omylem vycházet z předpokladu, že do vedení státu se dostávají lidé, kteří nevědí co činí. A že to, co dělají, jsou kopance..

“My Němci neděláme malé chyby..”

Pavel K
6. 5. 2022 13:40
Odpovědět  Boomer

Tak podle výsledcích každých voleb žije spousta našich spoluobčanů v omylech. Nebo omylem. ?

Boomer
6. 5. 2022 14:21
Odpovědět  Pavel K

..máte na mysli ty, co volili srdcem namísto hlavou a ještě se tím chlubí?

Pavel
6. 5. 2022 10:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady musí ale nastoupit do boje střední generace, jde o jejich budoucnost. My jsme již poutníci, kteří kráčí po zimní krkolomné cestě života. Můžeme pomoci, ale nejsme ta hlavní síla, která vyhraje náš boj. Jestli má zůstat zachován národ, musí se probudit většina a zbavit se falešných proroků.

remy
6. 5. 2022 10:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Vláda se nemá starat o lidi, jak řekla jedna bývalá hloupá prodavačka mobilů a proto ani lidem nemůže protekčně vyjednat lepší tarify. Vláda se nemá starat o lidi…ano my tedy nejsme na rozdíl od ukrajinců (nácků) lidé o které se vláda stará bohatě a i to telefonování mají zadara

Boomer
6. 5. 2022 12:13
Odpovědět  remy

..existuje cesta. Já osobně mám ten nejlevnější mobil, jaký jsem dokázal sehnat, používám ho pouze pro volání a SMS, jinak vše ostatní zablokováno. A k tomu předplacená karta, dobíjená jen minimem, i když mě dosti často operátor tlačí k přechodu na tarif, nedávno dokonce jakýsi lehce arogantní telefonista nevydržel a vybafnul.. a co si jako myslíte, jak dlouho ty předplacené simky ještě budeme trpět? Tak dlouho, dokud já budu chtít, a když mi ji vypnete, obejdu se bez vašich služeb.

Albi
6. 5. 2022 20:29
Odpovědět  Boomer

Neobejdete. To je bohuřel jen vaše fixní idea. Podobná, jako když si mnozí myslí, že na digitální peníze ONI nepřejdou a vzdycky budou platit hotovými. Nebudou.

Nemáte možnosti jako stát, i když si to myslíte. Ale věřte, že stát neoblafnete.

Gales
6. 5. 2022 11:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Změň operatora tydlifonu. To idě.komplikace nastanu při změně vlady bo sa tam usadili jak ty v tom Azovstale.