politika

Zhroucení Fedu je nevyhnutelné: Vladimir Putin, Valdaj-2022

MOSKVA, 27. října 2022, institut RUSSTRAT.

Vladimir Putin pod navenek mírumilovným výrazem oznámil neústupné odhodlání Ruska zničit moc americké centrální banky. Ti, kteří v projevu neviděli „aspirace na zvýšení sázek“, se dívají špatným směrem.

„Rusko považuje vytvoření nových mezinárodních finančních platforem za nevyhnutelné, a to i pro účely mezinárodních vypořádání. Takové platformy by měly být mimo národní jurisdikci, měly by být bezpečné, depolitizované, automatizované a neměly by záviset na žádném jediném řídicím centru.“

To, co Putin řekl na Valdajském fóru 2022, je bezprecedentní prohlášení.

To není návrh na vytvoření rovnocenných a vzájemně výhodných obchodních systémů, jak to navenek vypadá. To je slogan: nastal čas zničit americkou centrální banku jako centrum světové měny a mezinárodních vypořádání. Rusko toho bude chtít dosáhnout vší silou svých vojensko-politických a ekonomických možností.

Všimněte si, že Putin neřekl: „Rusko to považuje za nutné“ nebo „Rusko to považuje za účelné“. 

Putin zpřísnil formulaci: “Rusko to považuje za nevyhnutelné.” To znamená, že přímo říká: byli jste vyzváni a my z této cesty neuhneme.

V té chvíli prezident Ruské federace skutečně spálil všechny mosty. Západ mu pasáže o LGBT, aroganci a pýše tak nějak odpustí, ale náznaky o NEVYHNUTNOSTI zničení FEDu a všech jeho mezinárodních institucí v podobě MMF a Světové banky, stejně jako role dolaru ve světě, tak to mu neodpustí nikdy.

Jde o podkopání statutu FEDu (z roku 1913) a Brettonwoodského (a Jamajského) systému z let 1944 a 1976. Putin neoznamuje Západu šach. On převrací stůl s figurkami na šachovnici. 

Putin oznámil o přistoupení Ruska k přeformátování světa, kde Evropa je pouze periferií Eurasie a Rusko je jejím centrem. 

To nejdůležitější je jako obvykle mezi řádky a ve fragmentech frází.

Doufat, že po takových slovech mohou následovat vyjednávání a kompromisy o jakýchkoli otázkách, je naivita. Zde ve frázi “popravit nelze omilostnit” se v USA za slovem “popravit” píše čárka. A nijak jinak – o tom se už nebude rozhodovat v Bílém domě a ne v Kapitolu, ale na Wall Street a v City. Na této úrovni nepodléhají rozhodnutí zrušení.

S největší pravděpodobností můžeme říci: po Putinově projevu na Valdaji v roce 2022 Západ nebude dělat na Ukrajině žádné pauzy. A pokud ano, tak jen kvůli nashromáždění sil na poslední a rozhodující bitvu s Ruskem. Člověk by se neměl divit, když ve Spojených státech budou stále silněji znít hlasy těch, kteří požadují přímé zapojení do války s Ruskem a to všude: na Ukrajině, ve střední Asii, v Evropě, na Kavkaze.

Nejde o to, že by Rusko získalo schopnosti, které tu nebyly před Putinovým projevem. Jde o to, že tečky na “i” byly udělány s konečnou platností. Rusko nejde cestou vojenské porážky Západu, ale porážky finanční. A ke zlomení jehly Kostěje. Místní války se zde mění v druhou frontu doplňující politickou mobilizaci na finanční frontě.

Slova Putina samozřejmě mohla zaznít až po výsledcích 20. sjezdu Komunistické strany Číny. 

Úplná a nekompromisní porážka proamerické páté kolony v Číně je asymetrickou reakcí Si Ťin-pchinga na spěch Nancy Pelosiové na Tchaj-wan. A odpověď je pro USA hrozná. Nikde takovou odpověď nečekali: i ti nejvíce pro-čínští sinologové do poslední chvíle věřili v nějakou rovnováhu.

Si Ťin-pching na kongresu zrušil naděje na kompromis se Spojenými státy. 

To samé, jen v měkčí formě, nyní dělá Vladimir Putin. 

Vojenské zadržování Západu bude pouze pozadím jeho ekonomického hroucení. Ukrajina je jenom část příběhu. Nyní se i Tchaj-wan vrátí Číně a budou vybudovány nové mezinárodní finanční platformy.

Slova Putina nejsou opakováním tezí z Proslovu k Federálnímu shromáždění. To je požadavek Ruska na vedení v nově vznikajícím antikoloniálním hnutí. Zahrnuje nejen země Jihu, Východu a Latinské Ameriky. Se slovy podpory Putin také oslovil podobně smýšlející lidi na Západě, konzervativce.

Rusko nečelí liberálním radikálům samo, ale v rostoucí koalici. Tato koalice představuje většinu světové populace. A tato koalice bude formovat svět v 21. století.

Píše o tom telegramový kanál Jeleny Paniny (Jelena Panina – ředitelka Institutu pro mezinárodní politické a ekonomické strategie RUSSTRAT)

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3hciH4V

sdílet na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
5. 11. 2022 05:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Skvele vystihnuty clanek, jak bojuje Putin proti zavedenemu tyranskemu kolonialnimu systemu USA, Izraele, EU a Britanie. Zda se, ze Rusko neklade nejvetsi dulezitost fyzickeho konfliktu na Ukrajine, ale soustredi se na ekonomickou a politickou stranku zapadniho molocha. Jde o vyssi princip ‘valky’ proti hegemonii USA,Izraele, EU a Britanie, kteryzto je spanelskou vesnici pro tyhle zapadacke mamrdy Tyto staty znaji jen pravo pesti, vykoristovani a fyzicke niceni jinych, vetsinou slabsich zemi.

josef
5. 11. 2022 07:35
Odpovědět  Jaris

Nyní se ukazuje, jak strašnou pákou je a bude plyn. A až začnou oběti neokolonialismu zvedat hlavu… . Pak se teprve začne lámat chleba.

Jiří
5. 11. 2022 23:00
Odpovědět  josef

Lidstvo nemusí šmajdat na demonstrace ani nemusí bejt trpělivý nebo demosračkyplně protinásilný. Můžeme jim ty držky roztřískat hned lidi. A čím dřív se vzepřem, tím líp.

jiří
5. 11. 2022 08:14
Ohodnotit příspěvek :
     

V oblasti jižního Uralu v Rusku leží starobylé opevněné sídliště, které je pro badatele velkou hádankou. Odehrávají se zde podivné nepřirozené a mystické jevy, takže přitahuje pozornost i milovníků záhad a ufologů.
https://www.dotyk.cz/magazin/arkaim-30000906.html

Keller
5. 11. 2022 10:15
Odpovědět  jiří

Článek je zajímavý, ale jak souvisí s projevem Putina?

Aleš
5. 11. 2022 08:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Už aby to bylo, FED je zlo. Nejlépe USA oplotit a před uzavřením plotu tam šoupnout SPOLU. A bude KLID.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
5. 11. 2022 08:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Nu, je jasné, že pokud chceme žít ve světě, kde platí normální lidské hodnoty a práva, Rusko je v současnosti asi jediná země, která opět může takový svět obnovit. A jestli se zdejší šílená Evropa a amíci propadnou do marnosti, to může být Rusům a jiným normálním národům jedno. Sice jak je člověk vnímá, nás budou asi litovat, ale co si zdejší populace vyzvonila v tom bude žít. Zachraňovat něco co zachraňovat nejde je nejen kontraproduktivní, ale z hlediska těch, kteří chtějí žít normálně úplně zbytečné. A západ současnosti, to je již veletrh marnosti.

5. 11. 2022 08:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Zas ten omyl. To není Americká centrální banka! A to je právě ten problém! Je to soukromá Americká rezervní banka! Už jen to že soukromá firma ovládá finanční sektor uplně popírá demokracii. Nemá to s demokracií nic společného.
FED natiskne prachy ty vám půjčí. Jenže než je stihnete vrátit, natisknou tolik dalších peněz že inflace z těch vašich půjčených udělá nulu, uplně je znehodnotí, a vám na krk uvážou nesplatitelný dluh. Takto FED novým půjčuje, zatím co staří jsou Otroci nadosmrti ,jenž vlastní v nejlepším případě dřevěnou chalupu.A tu splácí celý život.
FED je letadlo, nic víc, největší letadlo na světě. Jakmile přestane tisknout peníte, dolar půjde do háje, jenže ty natisknuté peníze musí někam udat, potřebují je držet v oběhu. A tak je dnes rozdávají, jako vrtulníkové peníze svým koloniím, ale pozor, jen na nákup Amerického šrotu. Rozhazují své bezcenné papírky z vrtulníku a znehodnocují tak národní měny ve všech svých koloniích. Je to prostě tunel, jen hra s papírky. FED musí být zničen, a dolar musí projít měnovou reformou, vagony těch papírků musí být spáleny.A zbytek přikrytý zlatem.A tomu se právě Chazarská Satanská mafie z FEDu brání zuby nehty.

Pavel K
5. 11. 2022 09:25
Odpovědět  Veny232

Hezky popsáno, je to fšechno podvod!! Chazaři, co od nich chtít poctivého? 👍👍👍

Mike
5. 11. 2022 10:39
Odpovědět  Veny232

Já bych to ještě upřesnil. Každá země, která kupuje ropu a plyn musí platit rezervní měnou – dolarem. Kdo se z toho chce vyvázat dopadne jako Saddám nebo Kadáfí. V praxi je to tak, že každý stát musí nejprve nakoupit dolary a za ně pak kupuje plyn, ropu atd. Tzn., že se ve FEDu hromadí obrovské množství národních měn, které jsou mu v podstatě k ničemu, ale je to vynikající prostředek k vydírání. Pokud některá země začne “zlobit”, stačí pohrozit, že miliardy její národní měny uvloní na finanční trh. Tím pochopitelně dojde ke kolapsu ekonomiky a krachu “zlobivého státu”. Do něj se pak nainstaluje proamerická vláda, která dostane naprosto “fantastickou” půjčku na obnovu země.
Tento ďábelský kolotoč dovoluje americe mnoha bilionový dluh, který nemá na hodnotu dolaru téměř žádný vliv. Pokud do tohoto soukolí perpetuum mobile chcete hodit písek, musíte obchodovat v národních měnách, což činí BRICS a to je dost těžká váha, především je to uskupení, kde tři členové disponují významným jaderným arzenálem.
Nicméně, jak to všichni vidíte kolem sebe, asi ani to američany nezastaví…

Pavel z Moravy
5. 11. 2022 12:28
Odpovědět  Veny232

Jenže otroci, šílení propagandou kterou tady do nich napumpovali ještě řičí blahem a vážou si oprátku kolem krku. Je to úplně jako konec říše Římské, naprostý zmar, chaos a korupce. Propánakrále, ty současné mladé ovce, to je fakt tedy síla. Toto někomu vykládat před 40 roky, co mohou konzum a technologie udělat s člověkem, tak jste skončili na psychyně. A teď různé debility a zvrácenosti hlásají různí věrozvěstové ve veřejném zájmu. Ti mlaďoši tedy mají před sebou život, potěš koště.
.

Jo Fa
5. 11. 2022 09:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Zaujímavý rozhovor s MUDr. Kuritz o tom ako vás okráda štát, banky, farmafirmy a myslení resp. nemyslení od cca 58 min.:
https://www.infovojna.bz/prehravac/dopoludnie-na-infovojne-s-adrianom-03112022?m=1

jiří
5. 11. 2022 11:37
Odpovědět  Jo Fa

comment image

jiří
5. 11. 2022 11:34
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Gene
5. 11. 2022 12:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Znicit FR? To si vzal velke sousto. To by musel znicit cely finacni system, do ktereho je zapojena i Cina. Rusky car Alexander II jen odmitnul spolupraci s tim to systemem a jak dopadli. Tak samo i par USA.presidentu. Co to vlastne je FR a jak vznikla –
Článek 1, oddíl 8 Ústavy stanoví, že Kongres má pravomoc razit (vytvářet) peníze a regulovat jejich hodnotu. Dnes však FED, který je soukromou společností, ovládá a vydělává tištěním peněz prostřednictvím státní pokladny a regulací jejich hodnoty. FED začal s přibližně 300 lidmi nebo bankami, které se staly vlastníky (akcionáři nakupující akcie za 100 USD za akcii – akcie nejsou veřejně obchodovatelné) ve Federálním rezervním bankovním systému. Tvoří mezinárodní bankovní kartel bohatství, které nelze srovnávat (Reference 1, 14). Bankovní systém FED inkasuje ročně miliardy dolarů (odkaz 8, 17) na úrocích a rozděluje zisky svým akcionářům. Kongres nezákonně udělil FEDu právo tisknout peníze (prostřednictvím státní pokladny) bez zájmu FEDu. FED vytváří peníze z ničeho a půjčuje nám je zpět prostřednictvím bank a účtuje úroky z naší měny. FED také nakupuje vládní dluh za peníze vytištěné na tiskařském lisu a účtuje americkým daňovým poplatníkům úroky.

Gene
5. 11. 2022 12:22
Odpovědět  Gene

Ktere banky to vlastni –
Rothschild Bank of London
Warburg Bank of Hamburg
Rothschild Bank of Berlin
Lehman Brothers of New York
Lazard Brothers of Paris
Kuhn Loeb Bank of New York
Israel Moses Seif Banks of Italy
Goldman, Sachs of New York
Warburg Bank of Amsterdam
Chase Manhattan Bank of New York
Pak tam jsoj desitky mensich bank, ktere jsou podrizeny temto hlavnim.

Gene
5. 11. 2022 12:31
Odpovědět  Gene

Rodiny techto panu porad maji pod palcem cely financni system. Jednotlivci uvedení níže vlastnili banky, které zase vlastnily akcie FED. Níže uvedené banky mají významnou kontrolu nad New York FED District, který ovládá dalších 11 FED Districts. Tyto banky jsou také částečně v zahraničním vlastnictví a kontrolují New York FED District Bank. První národní banka v New Yorku
James Stillman National City Bank, New York
Mary W. Harnman
National Bank of Commerce, New York
A.D. Jiullard
Hanover National Bank, New York
Jacob Schiff
Chase National Bank, New York
Thomas F. Ryan
Paul Warburg
William Rockefeller
Levi P. Morton
M.T. Pyne
George F. Baker
Percy Pyne
J.W. Sterling
Katherine St. George
H.P. Davidson
J.P. Morgan
Edith Brevour T. Baker
Vetsina techto rodin je vzajemne promichana.

Pavel z Moravy
5. 11. 2022 17:23
Odpovědět  Gene

To bylo řečeno tak nějak pod povrchem. Nezbytnost vytvoření nových mezinárodních finančních platforem. Nevím, ale když vy nebudete se mnou chtít obchodovat za rubl a já s vámi za dolar, budeme muset najít nějakou jinou cestu. Nebo spolu obchodovat nebudeme vůbec nebo přes prostředníky. V každém případě je Rusko a president Putin vytáčí k nepříčetnosti. A to je ještě teprve začátek. Tito nositelé té svojí jediné pravdy ze západu ať jdou k čertu, tedy tam kam patří.

Gene
5. 11. 2022 17:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

Samozdrejme, ten financni system nas nici. Vykoristuje cely svet, pokud si nekdo mysli ze v Rusku nema vliv je na omylu. Je otazka, jak hluboko je tam zakorenen. Dostali se tam za Jelcyna a porad tam jsou.

sergej
5. 11. 2022 20:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen “zaprafrázují a ani nevím odkud to je – zle matičko zle švancenbergové zde a zatímco svět se posunul od 89. prakticky všude tak tady byl sešup i civilizační, což joudové spotřebních cetek nemají čím pobrat. Indiáni za korálky, ale ohnivou vidu vám nedali ale sebrali protože záměr je aby jste na ně v kolonii hákovali, mameluci..

[Trol-1] Libor
6. 11. 2022 08:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Naštěstí mnohem pravděpodobnější je zhroucení ruské ekonomiky. Putin pro to dělá všechno. Stačí vyčkat a z Ruska bude jen čínská kolonie.