politika

„Země extrémní politické nekorektnosti“

„Země extrémní politické nekorektnosti“: jak Rusko získalo „měkkou sílu“ po celém světě.

Grigorij Ignatov

Západ si uvědomil, že čím silnější hurikán tolerantních transformací v západních zemích zuří, tím atraktivnějším se Rusko pro stovky milionů Evropanů a Američanů stává. 

Západ prozřel a postupně zjišťuje velmi nepříjemnou skutečnost – skutečnost, která je prostě šokující a mění samotný obraz světa. A souvisí to s novou zbraní Ruska.

Jaká je nejsilnější zbraň Ruska? Nukleární? Nadzvuková? Laserová? Kybernetická?

Nehádejte, už to udělali za vás.

Hlavní zbraní Ruska jsou HODNOTY. A ty se stávají silnější a nebezpečnější doslova každým dnem.  Doslova úměrně době, kdy v Evropě a Americe zuří sílící oheň multikulturalismu a tolerance. 

Čím silnější je tento požár, tím nebezpečnější je ruská hrozba.

Psal o tom National Interest, který shrnul postřehy různých autorů amerického tisku o tom, jak Kreml postupně úspěšně rozvíjí svou strategii „měkké síly“ – a pomocí této „měkké síly“ úspěšně bojuje se Západem, štěpí a podkopává ho zevnitř.

O čem je řeč? Je to jednoduché.

Podívejte, všichni víme, že nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak odzbrojit a vyřadit ze hry geopolitického protivníka, je vnutit mu systém hodnot, které rozdělí společnost a přivedou její nejaktivnější část na barikády, pro váš konečný prospěch.

Takto probíhaly všechny „barevné revoluce“ 21. století: vysíláme propagandu, vyhledáváme aktivisty, pomáháme jim organizovat se, rozumně investujeme a pak se v určitém okamžiku tato lidská masa, přesvědčená o své síle a pravdě, utrhne z vodítka a chce tvořit historii a svrhnout “tyrany”. 

A to všechno nezačíná „pytli peněz“, ale podchycením nějaké významné části „nepřátelsky naladěné“ populace „demokratickými hodnotami“ – proselytismem, cílené získávání nových věřících, takříkajíc „obracení na svou víru“.

Musíme samozřejmě říci, že zde měl Západ OBROVSKÝ náskok. 

Nástroje boje s „říší zla“ se vyvíjely půl století. Vznikly rozhlasové stanice, nadace, noviny a časopisy, strany a komunity, vydavatelství a televizní kanály – a ty všechny bez ztráty kvality přešly z boje proti SSSR k boji proti Rusku a tam se pak časem objevily nové formy vlivu, zcela a plně ovládané Amerikou – sociální sítě, YouTube, atd. 

Startovací výhoda se proto ukázala být velmi velká – a dokonce, zdálo se, nepřekonatelná …

Ale pak … se stal zázrak!

Svého času SSSR docela investoval do propagace socialistických myšlenek ve Spojených státech – hrách na stěnu házel. Prostě mentalita. Žádné „Rusko dnes“ a „ruští trollové“ by nikdy nebyli schopni přeprogramovat vědomí západního člověka, nebo ho dokonce jen ovlivnit – nebýt jednoho obrovského „ALE“, které překvapivě najednou dalo Rusku takovou dávku přitažlivosti, šarmu a vlivu, že se o tom před 20 lety NIKOMU ANI NESNILO!

Toto „ALE“ je epidemie šílenství, do které se Západ ponořil. Šílenství, které ničí to, co je nekonečně drahé velmi významné, ne-li přímo drtivé části západní civilizace. Těm “konzervativcům” a vlastně – prostě jen v normálním slova smyslu normálním lidem, kteří se nechtějí stydět za barvu pleti, sexuální cisgender, pohlaví, úctu k náboženství, obecně uznávanou morálku a tak dále. 

Zkrátka všichni ti, kteří jsou nyní nejnovějšími „levičáky“ ponižováni, diskriminováni a pronásledováni.

Nyní extrémně expresivní citace z textu:

“Kreml využívá svá státní média k přilákání západních konvertitů a mění Rusko v zemi “extrémní politické nekorektnosti ” … hlavní město světa proti wookideologii.

Není ani co dodat! 

Rusko je – HLAVNÍM MĚSTEM SVOBODNÉHO SVĚTA! Ano, ano, ano a ještě jednou ano!

Vidíte, všechno je nyní jako v zrcadle – „vlastí statečných, zemí svobodných“, teď nejsou Spojené státy, ale Rusko. V očích samotných Američanů! Není to Váňa, kdo závistivě vzdychá a sní o amerických džínách, ale John divoce žárlí na absenci černého rasismu, „etnické matematiky“, každodenního obviňování z obtěžování a toalet třetího pohlaví.

Rusko samo by nikdy nemohlo dosáhnout takové atraktivity svého obrazu žádnou propagandou (kterých je jeden a půl televizních kanálů) – vznikla sama sebou, když normální Evropané a Američané začali jednoduše srovnávat „to vše“ s ruským pořádkem. 

A pak okamžitě sehrál svou roli velmi prostý pocit: k čertu s minulými křivdami, žít se musí budoucností  V minulosti bylo Rusko protivník, ale minulost je minulostí a v současnosti – 40 pohlaví a velké stěhování národů a co s tím?…Když nepomůže, bude alespoň pozitivním příkladem absence toho všeho

Je třeba také pochopit, že další kandidáti na takovou roli nejsou příliš vhodní. No, třeba v KLDR ti LGBT lidé nejsou, ale KLDR je pro západní obyvatele, promiňte, fuj. A Írán? A nějaká Saúdská Arábie?  Pronásledovaný běloch potřeboval normální Bílou zemi pohodlnou pro život… a ne to všechno. 

Jaké další možnosti existují? Konkurz s jedním účastníkem.

Dospěli jsme do bodu, kdy se Rusko proti své vůli (nejkouzelnější na tom je, že jsme dokázali vyhrávat, aniž bychom hráli – prostě jsme nebránili liberálním bláznům zničit jejich země) stalo Symbolem, Hlavním městem a Majákem skutečně svobodného světa. Světem statečných mužů, atraktivních žen, kde se odměňuje podle zásluh, nikoli podle barvy pleti, kde je úcta k vlastní historii a etice. 

Světem, kam se opravdu chce utéct z reality levicového vandalismu, všeobecného pokání a divokého pronásledování za „nenadšený způsob uvažování“ ve vztahu k některým transformátorům… pardon, transgender lidem. Nebo pokud se nepodaří utéct, tak alespoň existuje povědomí, že ten svět existuje a je možné s ním sympatizovat – jako s Alternativní realitou.

Před 15-ti lety pár opozičníků křičelo na moskevských náměstích: “Potřebujeme jiné Rusko.” 

Nyní stovky milionů Francouzů, Němců, Američanů a tak dále křičí: “Potřebujeme jiný Západ”. .. A dívají se na „zemi extrémní politické nekorektnosti“ s touhou, obdivem a nadějí.

Tito lidé jsou organizováni ve skupinách, které sdružují takové množství stejně smýšlejících lidí, které žádná Kominterna nikdy nedokázala shromáždit. V mnoha zemích, pokud se již nedostali k moci, pak budou mít velmi významný vliv na politickou agendu. A čím déle pandemie levicového šílenství zuří, tím větší bude tento vliv.

O takové „měkké síle“ se Rusku mohlo jen zdát. Ve stylu nejlepších stratégů jsme použili sílu nepřítele proti němu samému a vyhráváme. V každé zemi, kterou se liberálové snaží přeformátovat, máme miliony příznivců. A geopolitická konfrontace ustupuje do pozadí před pospolitostí společenství hodnot. Máme tisíc způsobů, jak je obrátit ve svůj prospěch. Západ vždy monopolně kontroloval Diskurz, nyní jej kontrolujeme my – alespoň jeho velmi mocnou a významnou polovinu.


Vezměte prosím na vědomí, že v Ruské federaci jsou zakázány následující extremistické a teroristické organizace: “Svědkové Jehovovi”, “Národně bolševická strana”, “Pravý sektor”, “Ukrajinská povstalecká armáda” (UPA), “Islámský stát” (IS, ISIL, Daesh), „Jabhat Fath al-Sham“ , “Džabhat al-Nusra”, “Al-Káida”, “UNA-UNSO”, “Taliban”, “Mejlis Krymských Tatarů”, “Misantropická divize”, “Bratrstvo” Korčinského, “Trojzubec Stepana Bandery“, “Organizace ukrajinských nacionalistů “ (OUN).

Grigorij Ignatov
https://bit.ly/30uy7ci

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
17. 11. 2021 14:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Každý tlak budí protitlak, když kolektivní západ a anglosasové zejména totálně propadli těžké a již neléčitelné paranoi, tak se lidé obracejí k zemím, kde platí ještě staré a normální hodnoty lidských vztahů. A těmi jsou slovanské Rusko a Bělorusko, jakož na Balkáně i Srbsko. Rusko je největší a nejmocnější slovanský národ, je to světová velmoc a záchrana nás všech před idiotismem kolektivního západu a pindostánu může přijít jedině z Ruska!

ZRX1200
17. 11. 2021 18:10
Odpovědět  Michal47

Rusko už nám jednou pomohlo a rozhodně to nebude dělat znovu. Těch co potřebují pomoc je mnoho. Rusové mají zmáklou 6. prioritu, snaží se zvládnout 5. a ostatní maji rozpracované. Stále se potýkají se silnou zrádcovskou 5. proamerickou kolonou, tak jako u nás. Myslím, že zatím je to jen na nás a Slovácích, spolu by se nám bojovalo lépe. A hlavně potřebujeme hlasy odborníků, lidí kterým budou ostatní ochotni naslouchat.