Zeman šokoval všechny, šokuje i vás. Odeslal zásadní dopis do Venezuely

Ohodnotit příspěvek (5 / 2)
6. 2. 2019 20:00

Prezident Miloš Zeman uznal Juana Guaidóa prozatímním prezidentem Venezuely. Informoval o tom jeho mluvčí Jiří Ovčáček na Twitteru a svou zprávu doplnil i o blahopřejný dopis, který Miloš Zeman novému venezuelskému prezidentovi zaslal. Miloš Zeman v tomto dopisu pozval Guaidóa do České republiky a změnu režimu ve Venezuele nepřímo přirovnal k sametové revoluci. V reakcích na tento akt několik lidí poukázalo na nesouhlasný postoj KSČM ke změně venezuelského prezidenta.

Jiří Ovčáček na svém Twitteru informoval o tom, že: „Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 6. února 2019 blahopřejný dopis Juanu Gerado Guaidó Márquezovi, prozatímnímu prezidentovi Bolívarovské republiky Venezuely.“ A svůj příspěvek doplnil o oficiální tiskovou zprávu vydanou Hradem.

Obsahem tiskové zprávy je blahopřejný dopis, jenž Miloš Zeman zaslal novému venezuelskému prezidentovi Juanu Gerado Guaidó Márquezovi. Miloš Zeman v tomto dopisu pozval Guaidóa do České republiky a změnu režimu ve Venezuele nepřímo přirovnal k sametové revoluci. Zde si můžete přečíst jeho obsah:

„Vaše Excelence, dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji poblahopřál k Vaší odvaze převzít v souladu s venezuelskou ústavou odpovědnost za venezuelský národ a dovést ho ke svobodným a demokratickým volbám. Přeji Vám mnoho štěstí ve Vašem úsilí a pevně věřím, že Vaše snaha bude úspěšná. Rád bych využil této příležitosti a pozval Vás k návštěvě České republiky. Česká republika oslaví v tomto roce třicáté výročí sametové revoluce a doufám, že i Vaší zemi se přechod k demokracii úspěšně podaří. Věřím, že brzy dojde k posílení vzájemných vztahů mezi našimi zeměmi.“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-sokoval-vsechny-sokuje-i-vas-Odeslal-zasadni-dopis-do-Venezuely-569605

Senátor Jiří Drahoš se prohlásil prezidentem ČR…

 
Ivan David
7. 2. 2019
Senátor Jiří Drahoš se po včerejší konzultaci na Velvyslanectví USA prohlásil za nového dočasně dočasného prezidenta České republiky. Obdržel blahořání ke svému zvolení od prezidenta USA Donalda Trumpa a od představitelů demokratických zemí Evropy a Kanady a také předsedy vlády Babiše i ministra zahraničních věcí Petříčka. Prezident Drahoš oznámil, že jeho úkolem bude vyhlášení demokratických prezidenských voleb v nichž se bude ucházet o funkci definitivního prezidenta ČR.

Dosavadní prezident Miloš Zeman přivítal rozhodnutí dočasného prezidenta Jiřího Drahoše a uznal, že předchozí volby neměly mezinárodní parametry demokratických voleb, protože jeho vystupování v České televizi bylo sice silně omezeno a jeho vystupování v Českém rozhlasu bylo zcela zabráněno, ale bylo mu umožněno se prezentovat v jiných sdělovacích prostředcích, což neodpovídá demokratickým standardům.

K podpoře nového prezidenta bylo na Václavském náměstí svoláno shromáždění. Jeho účastníci mávali zelenými kartami a volali: „Pane prezidente Drahoši, s vámi nezabloudíme!“

K pochybnostem o ústavnosti tohoto rozhodnutí ZDE  nebude brán zřetel.

Rozhodnutí demokratických zemí bylo označeno oficiálními politology jako nová etapa ve vývoji demokracie v Evropě. Tato nová forma demokracie nemá dosud přesnější označení po předchozích formách demokracie (socialistická demokracie, liberální demokracie), pravděpodobně bude podle návrhu Evropské komise nést označení „řízená demokracie“.

Přihlásit: Login
2000
2 Komentáře vlákna
17 Odpovědi vlákna
0 Sledování
 
Nejvíce komentované
Nejméně komentované
4 Autoři komentářů
  Souhlas  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ohodnotit příspěvek :
     

Ahoj parde….Také jsem musel toho Drahouše připíchnout. Je to všechno v hajzlu kam se to řítí. To štěkání u nás, že Zeman demokaraticky zvolen řveme kavárně do ucha a on pak udělá takovouhle nesmyslnou botu. Tak teď už abych opravdu věřil, že byl nadrátovanej, sjetej, nebo ten Ovčáček,..Šok pro všechny, také dostal jmen na PL (Kotrba)
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prase-Zeman-preskocilo-mu-Za-Venezuelu-dostal-prezident-vyprask-z-mist-odkud-by-to-necekal-569632

ono to bude trochu zajímavější. tady jsem vypichl z diskuzí to PODSTATNÉ. Není všechno Baník-Sparta. Trefné, i vtipné názory ze Sputniku: – Ještě chcem víc zdůraznit, že za situace, kdy Guaido se schovává na cizím velvyslanectví, je mu zakázán výjezd ze země, jedná se o zbavení ho poslanecké imunity a stíhání z vlastizrady, pozvánka na státní návštěvu nemůže být nic jiného, než výsměch. To je, jako darovat vozíčkáři brusle. – Přesně toto je typické zemanovské. Áno áno, stal si se prezidentem, dozajista v souladu s vašimi zákony, ústavou, áno, já to beru, tak přijeď na kobereček, pobavíme se! Nebojte se,… Číst vice »

pozvánka na státní návštěvu nemůže být nic jiného, než výsměch. To je, jako darovat vozíčkáři brusle.“
Dobré,..také se to tak nechá zemanovsky opravdu rozebrat;),..ale je fakt, že ne každý to takhle pobere např. Kotrba a jiní.

No mi ten Kotrba v poslední době připadá moc hlučný. Takový zkurvysyn opitý mocí. Ale je to náš zkurvysyn, jak psávají US pohlaváři o různých podpindosnících ve vládách světa. Dokonce i Tereza Spencerová je v údivu z toho prohlášení. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/A-co-kdybychom-svrhli-i-Macrona-rika-Tereza-Spencerova-k-Venezuele-A-ma-nevidane-informace-569643 Ale jak říká Pjakin o cílovém vektoru (v mém zkopírovaném příspěvku) „To se pak samozřejmě musíte pustit do Zemana, pokud neznáte cílový vektor tohoto procesu.“ On Pjakin vždy láteří, když se ho ptají, proč tzv. „anal-lytici“ si nevšmají těch daných problémů. Jsou to většinou povrchní patlalové. Na levanet je taky dneska dobrej Taurus. TauRus 7.2.2019 o 10:13 V Parlamentních listech… Číst vice »

pokračování…
Maduro též prohlásil, že sebere 10 mln. podpisu Venezuelců proti vměšování USA a pošle je Trumpovi, aby věděl, že venezuelská národ si nepřeje, aby ho zachraňoval. Podpisová akce už je rozjetá.
Je to dobrý informační tah z hlediska, jak vzít vítr z plachet stráně války.

Před pár dny Maduro žádal papeže, aby byl zprostředkovatelem při jednání s opozici. Včera, papež souhlasil.
Několik jihoamerických států též se nabídlo, že budou pomáhat při jednání s venezuelskou opozici.

Chci ukázat, že tam probíhají normální pracovní procesy, my se dozvídáme jen o takových, které mediální presstitutky sami tendenčně podají.
Konec citátu.

http://www.vodaksb.eu/diskuse/

Mimochodem petříček se rozpovídal o banderovcích
https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Petricek-vystoupil-pred-poslanci-byli-jsme-u-toho-Ukrajinske-neziskovky-mi-rekly-jak-to-je-Banderovci-pachali-excesy-ale-to-vsechny-strany-569697

Toho Petříčka jsem četl – pitomec a potížista.
Best dobrý,..asi to době vystihnul Vystihl to akorát Eric Best:
..Navíc, jak už se zde někdo zmínil, Zeman Guaidovi k převzetí úřadu negratuloval, pogratuloval mu k „odvaze převzít zodpovědnost za“…
Dobrej výtah, máš udělat celý příspěvek;)

Nějakej turek se snažil v Rakousku přesvědčit, jak jsou migranti k hovnu…Žadatel o azyl ubodal v Rakousku šéfa úřadu. Nedostal sociální dávky
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/496746-zadatel-o-azyl-ubodal-v-rakousku-sefa-uradu-nedostal-socialni-davky.html

Má vzniknout strana českých muslimů. Plánuje ji právník z Ukrajiny, který chce předvést, jak je jeho náboženství mírumilovné https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ma-vzniknout-strana-ceskych-muslimu-Planuje-ji-pravnik-z-Ukrajiny-ktery-chce-predvest-jak-je-jeho-nabozenstvi-mirumilovne-569677/diskuse

Dobrej výtah? Jen jsem kopíroval názory jiných. To spíše někdo z vás, jasnozřivých. Ten turek…..věčná škoda, že sluníčkáři jsou zalezlí a posraní strachem, ale furt budou vřískat v mediich. Jak jsem řek, já už to nějak dožiju. Nikdy bych nevěřil, že budu „po nás potopa“. Říkali mi, že nemám řepu jen na nošení stetsonu, ale mám rozjeté kataklyzma a to tím, že musím převést na zahrádce do hor dvě šiby metr krát dva, tlusté 6mm. Pomůže mi, nebo já spíše pomůžu synovi, který se uvolil. Ten dědek to má na půdě už asi dvacet let a chce za to láhev… Číst vice »

asi jsem momentálně mentálně zaostalej, ale co je to šiba?

Tož, taky nejsem z Moravy, ale řekl bych nějaké železné pláty z kterých chce Smrťák vyříznou okenice do chalupy;)

z 6 mm plechu? To se opevňuje proti lehkým pěchotním zbraním? To aby měl na zavírání hydrauliku!

skleněná tabule.
U nás se říká rozbil šibu

Tož tak, no;)